Ropa z odbytu: przyczyny ropnego wydzielania z odbytu

Wyjątkowo poważny objaw lub co, jeśli znajdziesz się w odbycie?


Wyładowanie z odbytu u pacjentów z koloproktologią obserwuje się stosunkowo często. Objaw ten może występować sporadycznie, w postaci nieczystości odpowiadającej kale, a także może być trwały. Należy wyjaśnić, że dla błony śluzowej jelita grubego produkcja śluzu jest normą, a różne procesy zapalne prowadzą do pojawienia się widocznych zanieczyszczeń błony śluzowej w kale. Jeśli chodzi o ropę, ropne wydzielina w hemoroidach jest zawsze manifestacją jednej lub drugiej choroby towarzyszącej hemoroidom.

Przyczyny ropnego wydzielania z odbytu

  • Domieszka ropy w masie kałowej zwykle występuje w przypadku zaostrzeń wrzodziejącego zapalenia okrężnicy o znacznej aktywności, z chorobą Leśniowskiego-Crohna, szczególnie w przypadku zmian w dolnej części okrężnicy. W takich przypadkach wyładowanie ma często charakter śluzowo-ropny, tzn. Ropa w kale zawiera domieszkę krwi lub posoki.
  • Nowotwory i inne nowotwory dystalnej okrężnicy mogą również powodować ropne wydzieliny, którym często towarzyszy obecność w nich krwi.
  • Ropa w odbycie iw rezultacie odpowiedni charakter zrzutu są w przypadku przełomu przewlekłego ropienia odbytu do światła odbytnicy.
  • Ponadto ten rodzaj selekcji w odbycie jest możliwy z przetokami odbytniczymi lub obecnością nabłonkowego przewodu kostnego, którego przetokowy otwór otwiera się na zewnątrz na skórze krocza w pobliżu odbytu. Zewnętrzne hemoroidy mogą pokryć gardzielowy otwór, wywołując wrażenie, że ropa jest uwalniana z odbytu.

Obraz kliniczny

Głównym objawem klinicznym ropnego wydzielania z odbytu jest oczywiście sama ropa. W zależności od przyczyny pojawienia się w odbycie może wystąpić domieszka krwi w ropie, a sama ropa może z kolei być nieczystością w wydzielinach śluzu.

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów.Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności. Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "
Ponadto takie wydzieliny można łączyć z naprężeniem mięśniowym, czyli fałszywą chęć wypróżnienia. Z reguły jest to bardzo groźny objaw, który jest przejawem rozwoju procesu nowotworowego.
Czasami regularne odprowadzanie prowadzi do maceracji skóry krocza wokół odbytu, któremu towarzyszy silny świąd i pieczenie, a także ból. W takich przypadkach może wystąpić wiele erozji i głębokich pęknięć, które są trudne do leczenia, co zwiększa nasilenie zespołu bólowego.

Diagnoza i leczenie

Przy pierwszym wykryciu ropnego wydzieliny z odbytu powinieneś natychmiast skontaktować się z proktologiem. Tylko wczesna diagnoza pozwala zapobiec przejściu choroby do zaawansowanego stadium i sprawia, że ​​leczenie jest łatwiejsze i bardziej efektywne w tym samym czasie.

Podobne dolegliwości mogą wystąpić u pacjentów z brodawkami narządów płciowych w odbycie, jak również z szeregiem procesów obejmujących rozwój okwiatowego zapalenia skóry,które w zaawansowanym stadium może owrzodzić, ale nie jest związane z proktologią:


Należy jednak zawsze pamiętać, że niektóre choroby, w których następuje wydzielanie ropy z odbytu, są bardzo groźne. W związku z tym obecność tego objawu we wszystkich przypadkach powinna być powodem obowiązkowego pełnego badania.
Leczenie jest przepisywane w oparciu o konkretny powód pojawienia się tego objawu, to znaczy powinno być skierowane przede wszystkim na chorobę podstawową, a nie na jej objawienie. Ponadto brane są pod uwagę indywidualne cechy pacjenta, takie jak wiek, obecność współistniejących chorób, styl życia. Równie ważna jest ciężkość współistniejących chorób.
Kompleksowe leczenie powinno również mieć na celu zapobieganie nawrotowi choroby podstawowej poprzez przywracanie mechanizmów obronnych organizmu i korygowanie stylu życia.
Ciężki przebieg podstawowej choroby lub poważne rokowanie są wskazaniami do operacji. Aby uniknąć ewentualnych dalszych komplikacji, aw niektórych przypadkach, aby w ogóle nie wymagać operacji, należy uzyskać pomoc medyczną w odpowiednim czasie.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: