Leczenie hemoroidów nalewki z nagietka, świece i maść kwiatowa

Wskazówki dotyczące skutecznego leczenia hemoroidów Nalewka z nagietka

Leczenie metodami ludowymi wymaga użycia pewnych czynników środowiskowych i naturalnych środków zaradczych. Jednym z nich jest nagietek, powszechnie określany jako nagietek – roślina jednoroczna z zielnych roślin o wysokości do 60 cm, z osobliwym aromatem balsamicznym. Kwitnie w lipcu – sierpniu, a do końca sierpnia dojrzewają owoce nagietka. Tradycyjna medycyna leczy wiele chorób nalewki z nagietka, również znaleźć zastosowanie, w szczególności do hemoroidów, świec i zrobionych z niej maści.

Skład i korzystne właściwości nagietka

Nagietek zawiera następujące substancje przydatne w hemoroidach i wielu innych chorobach:

 • karoten;
 • kumaryny;
 • flawonoidy;
 • olejki eteryczne.

Oprócz pierwiastków śladowych:

 • miedź;
 • molibden;
 • selen;
 • fluor;
 • cynk.

Karoten przyspiesza procesy gojenia, kumaryny są w stanie zatrzymać stan zapalny. Flawonoidy mają działanie żółciopędne, przeciwskurczowe, a także antytoksyczne i przeciwnowotworowe. Selen ma również wyraźny efekt przeciwnowotworowy.


Olejki eteryczne mają działanie antybakteryjne, szczególnie przeciwko gronkowcom i paciorkowcom.Fluor jest nieoceniony dla wzmocnienia szkliwa zębów, w miedzi, molibdenie i cynku w dawkach terapeutycznych jest również masą właściwości niezbędnych dla organizmu człowieka.

Wskazania do stosowania

Specjaliści medycyny tradycyjnej leczą następujące problemy zdrowotne preparatami z nagietka:

 • oparzenia;
 • źle gojące się rany;
 • ból gardła;
 • zapalenie jamy ustnej;
 • zapalenie oskrzeli;
 • stagnacja żółci;
 • skurcze żołądkowo-jelitowe;
 • kamica nerkowa;
 • szczeliny odbytu;
 • hemoroidy;
 • scrofula;
 • krzywica;
 • nadciśnienie.

Również leczenie nagietka pomaga normalizować funkcjonowanie gruczołów płciowych i jest bardzo użyteczne dla zębów. Może być stosowany w postaci nalewki alkoholowej wewnątrz lub na miejscu i przygotowywać z niej świece i maści.

Metody stosowania hemoroidów

Leczenie hemoroidów środkami ludowymi przygotowywanymi z nagietka odbywa się za pomocą kompresów z jej naparu lub nalewki alkoholowej, za pomocą mikro lewatywy, kąpieli z wywaru, a także za pomocą świec i maści. Jego właściwości bakteriobójcze, oprócz działania regenerującego, przeciwzapalnego i przeciwbólowego, przyczyniają się do tłumienia wzrostu i rozmnażania bakterii w obszarze hemoroidów i otaczających tkanek, co dodatkowo zmniejsza obrzęki, zmniejsza stan zapalny i hemoroidy.

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów. Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności. Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "

Kompresy z infuzji przeprowadzają leczenie zewnętrznych węzłów, wprowadzając gazę lub bandaż nasączony do otworu analnego. Przygotowanie naparu jednej łyżeczki suszonych kwiatów, które można zebrać i osuszyć we własnym zakresie lub kupić w aptece. Po dodaniu 100 ml wrzącej wody do wysuszenia kwiatów, napełnia się je przez godzinę, a następnie filtruje.

Z tego naparu z wewnętrznymi hemoroidami można również uzyskać świece lodowe, zamrażając je w specjalnych foremkach.

Świece szybko łagodzą ból, pobudzają gojenie i przyspieszają ulgę w stanach zapalnych. Również leczenie hemoroidów, ten napar można przeprowadzić za pomocą mikroblóstr.

W ostrych hemoroidach, maść nagietka jest skuteczna, co łagodzi ból, szybko hamuje stany zapalne i sprzyja gojeniu się pęknięć. Można go kupić w aptece, ale łatwo się też przygotować. Aby to zrobić, najpierw przygotuj nalewkę nagietka, w której jedna część jej kwiatostanu wylana jest z pięciu części wódki, a następnie kompozycja jest rysowana przez tydzień. Następnie nalewkę w stosunku 1: 5 należy zmieszać ze zwykłym masłem, ogrzewając mieszaninę, doprowadzając ją do jednorodnej masy w łaźni wodnej. Po ochłodzeniu powstałą maść stosuje się zewnętrznie, natomiast w przypadku hemoroidów wystarczy smarować węzły nią raz dziennie.

Świece mogą być również wykonane z tej samej mieszanki, z której przygotowywana jest maść. Aby to zrobić, powstałą maść należy umieścić w specjalnych foremkach i zamrozić. Ale nie możesz poświęcić więcej czasu na wytwarzanie tej postaci dawkowania i kupować świece w aptece.

Leczenie czopkami z nagietkiem ma zastosowanie w leczeniu hemoroidów na dowolnym etapie, ale w połączonej formie tej patologii wygodnie jest używać jednocześnie świec i maści. Czopki powinny być wkładane do odbytu raz dziennie, po czym pożądane jest, aby leżeć w łóżku przez około pół godziny. Dlatego wygodniej jest wykonać taką procedurę przed snem.

Leczenie tej patologii za pomocą wylęgi nagietka odbywa się za pomocą kąpieli siedzącej, mycia i płynów. Możesz również zrobić świece lodowe lub wywary z bulionu. Aby to zrobić, bulion jest mieszany z wazeliną w stosunku 1: 2 i, w zależności od tego, co jest ugotowane, pozostawiony do ostygnięcia lub zamrożenia.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Leczenie hemoroidów nalewką i innymi postaciami leczniczymi wykonanymi z nagietka jest przeciwwskazane w przypadku jego alergicznej nietolerancji i skłonności do niskiego ciśnienia krwi. Nagietek jest naturalnym lekarstwem o łagodnym działaniu, dlatego w zalecanych dawkach, instrukcje stosowania nie zakazują jego stosowania nawet w czasie ciąży i laktacji.

Przeciwwskazane jest stosowanie nagietka jednocześnie z barbituranami i silnymi środkami uspokajającymi.

Skutki uboczne z jego użyciem mogą być wyrażone w postaci różnych objawów alergii, takich jak wysypki, swędzenie, zaczerwienienie i inne.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: