Thrombosed hemoroidy: hemoroidy zewnętrzne, zdjęcia i leczenie, usuwanie

Thrombosed hemoroid: zewnętrzne i ostre, leczenie i usuwanie hemoroidów

Zakrzepowe hemoroidy są najczęstszym powikłaniem, które występuje w przypadku zapalenia hemoroidów. Przyczyną rozwoju tego efektu jest późne leczenie.

Jednak ostre zakrzepowe hemoroidy mogą być również wynikiem niezrównoważonej diety, obecności przodków, chorób współistniejących i niezdrowego stylu życia.

W hemoroidach zakrzepowych leczenie przeprowadza się za pomocą określonych leków. W ciężkich przypadkach może być konieczna operacja.

Przyczyny zakrzepów krwi w hemoroidach

Zakrzepica jest patologią, w której skrzepy krwi tworzą się w świetle żył hemoroidalnych. Zakrzep jest niebezpieczny, ponieważ gdy się pojawia, normalny przepływ krwi w narządach miednicy zostaje przerwany.

Dlaczego dochodzi do rozwoju hemoroidów z wewnętrznym trombidem i zewnętrznych hemoroidów?

Przyczyny dużo. Ale najczęstszym jest późne leczenie lekarzy. Jeśli nie leczy się zapalenia hemoroidów, rozwój powikłań jest prawie niemożliwy do uniknięcia.

Wśród powodów, dla których rozwija się hemoroidów zakrzepowych można również wyróżnić:

 • Niezdrowe jedzenie. Jeśli są pokarmy, które podrażniają odbytnicę w diecie, hemoroidy mogą się pogarszać, a w świetle żył hemoroidalnych w tym przypadku mogą tworzyć się skrzepy krwi.
 • Ciąża W czasie ciąży płód macica znacznie zwiększa rozmiar, wywiera nacisk na odbytnicę, a zatem na hemoroidy. Przeludnienie żył może negatywnie wpłynąć na przepływ krwi i doprowadzić do rozwoju zakrzepicy.
 • Poród. Podczas porodu zwiększa się ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej, w wyniku czego może dojść do ucisku hemoroidów. Również podczas porodu zwiększa prawdopodobieństwo powstania skrzepów krwi z powodu ściskania żył odbytu.
 • Długie zaparcia i biegunka. Zaburzenia jelit powodują zaburzenia krążenia krwi w żyłach, powodując zakrzepicę.
 • Obecność złośliwych lub niezłośliwych guzów w okolicy miednicy. W obecności nowotworów w narządach miednicy aktywnie spieszyć krew. W rezultacie – krew nie ma czasu na normalne krążenie.Prowadzi to do tego, że skurcz zwieracza postępuje, a żyły są ściskane.

Występowanie miejsca hemoroidalnego trombocytowego może być spowodowane brakiem aktywności fizycznej lub, przeciwnie, zbyt intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Objawy zakrzepicy hemoroidalnej

Zakrzepłe zewnętrzne hemoroidy i zakrzepowe wewnętrzne hemoroidy wydają się takie same. W początkowych stadiach pacjenta ból w odbycie zostaje zakłócony.

Początkowo zespół bólu jest łagodny i może zanikać po pewnym czasie.

Ale z biegiem czasu bóle stają się tak intensywne, że trudno jest się poruszać i wykonywać defekację.

Oprócz zespołu bólowego, zapalny wewnętrzny lub zewnętrzny hemoroid zaczyna swędzieć. Wraz z rozwojem zakrzepicy pacjenta krwawienie z odbytu jest niepokojące.

Zwykle występują one przy ruchach jelit i najdrobniejszym wysiłku fizycznym. Jeśli nie zostanie podjęte szybkie leczenie z powodu zakrzepłego zewnętrznego hemoroidu lub wewnętrznego hemoroidu, utrata krwi prowadzi do rozwoju niedokrwistości hemolitycznej.

Nawet przy progresji zakrzepicy żył hemoroidalnych obserwuje się obrzęk strefy odbytu.Guzy hemoroidalne zwiększają swój rozmiar, a skóra wokół dotkniętego obszaru staje się obrzękliwa i zaczerwieniona.

Oprócz powyższych objawów, z zakrzepicą pacjenta, utrzymuje się zaparcie. Wydalaniu towarzyszy zwiększony ból. Często po wypróżnieniu pacjent odczuwa obecność obcego ciała w odbycie.

Środki terapeutyczne w celu wyeliminowania zakrzepowych hemoroidów

Wiele osób, chcąc poradzić sobie z problemem, szuka forum tematycznego. Ale musimy pamiętać, że prawdziwym skutkiem leczenia będzie tylko zintegrowane podejście. Samo leczenie może prowadzić do zaostrzenia choroby i rozwoju poważnych konsekwencji.

Jeśli występują charakterystyczne objawy zakrzepicy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Opiekujący się proktolog określi stopień zaawansowania choroby na podstawie oględzin. Wraz z rozwojem zakrzepicy nie stosuje się doodbytniczego badania palca i innych metod diagnostycznych.

Leczenie zakrzepowych guzków krwawniczych obejmuje:

 1. Używanie leków flebotropowych. Powszechnie stosuje się Detralex lub Venarus. Flebodia może być również stosowana do hemoroidów.
 2. Zastosowanie leków przeciwzapalnych. Są używane do łagodzenia bólu. Jako leki przeciwzapalne można stosować Ibuprofen, Diklofenak lub Ketorolak.
 3. Używanie środków przeczyszczających. Jeśli dana osoba ma zaparcia i zakrzepowe hemoroidy, leczenie musi być uzupełnione środkami przeczyszczającymi. Można stosować Duphalac, Guttalax, Bisacodil.

Po złagodzeniu ostrego ataku należy zastosować maść przeciwzapalną na zaatakowany obszar. Do tych celów idealny wosk do kremów Zdrowe. Preparat zawiera naturalne składniki o działaniu przeciwzapalnym i hemostatycznym.

Leczenie farmakologiczne jest koniecznie uzupełniane przez dietę. Gdy zakrzepica w diecie powinny być chude produkty fermentacji mleka, chude mięso i warzywa. Można również jeść zboża i buliony warzywne.

Powinieneś powstrzymać się od picia alkoholu, tłustych, słonych i pikantnych potraw. W przeciwnym razie skuteczność leczenia zostanie zmniejszona.

Chirurgiczne leczenie zakrzepicy żył hemoroidalnych

Chirurgiczna ewakuacja zakrzepowych hemoroidów jest konieczna, jeśli leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne.

Operację usunięcia usuniętego obszaru nazywa się trombektomią hemoroidalną. Wiele osób widziało na tematycznych zdjęciach i filmach, jak ta manipulacja jest wykonywana.

Ewakuację zakrzepowych hemoroidów wykonuje się w następującej kolejności:

 • W strefie anorektalnej wstrzyknięto lek znieczulający.
 • Nacięcie wykonuje się na zapalonym guzku zakrzepowym.
 • Poprzez uformowane nacięcie usuwa się skrzep krwi żylnej. Usunięcie lub usunięcie zapalenia hemoroidów nie jest wymagane.
 • W końcu chirurg zszywa ranę.

Operacja trwa nie dłużej niż 15 minut. Pod koniec procedury osoba czuje się znacznie lepiej.

Pacjenci, którzy wyleczyli trombektomię z trombopem z trombektomią, muszą przestrzegać zestawu zasad. Po pierwsze, pacjent musi natychmiast leczyć zaparcia lub zaburzenia jelitowe. Do tych celów stosuje się sorbenty i środki przeczyszczające.

Również osoba potrzebuje zrównoważonej diety. Umiarkowane ćwiczenia są również korzystne. Po trombektomii zdecydowanie zaleca się powstrzymanie się od palenia i picia alkoholu.

W okresie pooperacyjnym lub podczas nawrotów hemoroidów można stosować suplementy diety. Chiński plaster hemoroidów przeciw hemoroidom okazał się bardzo dobrze.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: