Świece Proktosedil M na hemoroidy: kompozycja, efekt terapeutyczny, zastosowanie, recenzje

Świece Proktosedil M z hemoroidami: skład, działanie, instrukcje użytkowania

Proktosedil M – świece wieloskładnikowe do hemoroidów, które w ciągu kilku minut uwalniają pacjenta od bólu i świądu w odbycie, łagodzą obrzęk hemoroidów i skurcze mięśniowe w kanale odbytu. Ze względu na swój skład, świece Proktosedil M zastępują kilka preparatów miejscowych na hemoroidy. O wiele wygodniej i taniej jest leczyć chorobę jednym lekiem niż z kilkoma.

Jakie są świece Proktosedil M?

Świece Proktosedil M składają się z pięciu aktywnych składników, a także dodatkowych substancji, które pomagają utrzymać kształt czopków i poprawiają wchłanianie składników świecy w kanale odbytnicy. Świece wyglądają jak kapsułki, więc są czasami nazywane kapsułkami doodbytniczymi, a nie świecami.

Aktywne składniki świec Proktosedil M:

 • ekstrakt z kasztanowca (eskulozyd);
 • hydrokortyzon;
 • aminobenzoesan etylu (benzokaina);
 • framycetin;
 • aminobenzoesan butylu (betamben).

Do zaróbek świec Proktosedil M należą takie jak parafina, lanolina, gliceryna, żelatyna, parabeny, woda i inne.

Efekt terapeutyczny świec Proktosedil M

Świece Proktosedil M mają szereg działań terapeutycznych, w tym:

 • przeciwzapalne;
 • przeciwalergiczny;
 • środek przeciwświądowy;
 • przeciwobrzękowe;
 • leki przeciwbólowe;
 • angioprotekcyjne.

Rozważmy bardziej szczegółowo składniki i ich wpływ na ciało. Esculoside, czyli ekstrakt z kasztanowca, normalizuje napięcie ścian żylnych i wzmacnia je, a także zmniejsza przepuszczalność śródbłonka żył i żył, zmniejszając w ten sposób stan zapalny i obrzęk w dotkniętym obszarze.

Hydrokortyzon – Jest to typowy przedstawiciel hormonów kory nadnerczy o wyraźnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwhistaminowym, które stosowane lokalnie łagodzi stany zapalne, obrzęki i swędzenie w okolicy odbytu i odbytu.

Framycetin jego struktura jest podobna do aminoglikozydów antybiotyków. Lek ma działanie bakteriobójcze przeciwko Staphylococcus aureus, paciorkowcom, Escherichia coli, Proteus, Klebsiella i innym gram-dodatnim i gram-ujemnym bakteriom ropnym. Ze względu na obecność framycetyny świece Proktosedil M eliminują uszkodzenia bakteryjne skóry okolic odbytu i odbytu, które występują w chorobie hemoroidalnej.

Butamben i benzokaina – Są to miejscowe środki znieczulające, które zapewniają znieczulenie miejscowe w odbycie.Ponadto, te składniki pomagają wyeliminować świąd w odbycie i znormalizować napięcie odbytu zwieracza.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanieTo ważne! Wszystkie składniki świec Proktosedil M, z wyjątkiem hydrokortyzonu, działają wyłącznie lokalnie. Hydrokortyzon, w przypadku długotrwałego używania świec, może mieć działanie ogólnoustrojowe.

Kiedy są używane świece Proctosedil M?

Świece Proktosedil M powołane w następujących przypadkach:

 • wewnętrzna lokalizacja procesu hemoroidalnego;
 • ostre i przewlekłe szczeliny odbytu;
 • pooperacyjne hemoroidy;
 • hemoroidy poporodowe;
 • odbyt;
 • wyprysk i zapalenie skóry okolicy odbytu.

Kiedy nie trzeba używać świec Proktosedil M?

Leczenie świecami Proctosedil M jest surowo zabronione osobom z nadwrażliwością na składniki leku, a także antybiotykom z grupy aminoglikozydów.

Lek ma działanie immunosupresyjne, więc nie można go stosować w zakaźnych zmianach skóry okolic odbytu i odbytu, a także aktywnej gruźlicy, aby nie zaostrzyć choroby.

Ze względu na ryzyko działania ogólnoustrojowego lek nie jest wskazany u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem i niewyrównaną niewydolnością serca.

Świece Proktosedil M przeciwwskazane u dzieci poniżej 3 lat, matek w ciąży i matek karmiących. Dzieci starsze niż 3 lata, lek jest przepisywany ostrożnie pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego. W czasie leczenia świecami Proktosedil M powinien przestać karmić dziecko.

Czy reakcje niepożądane można zaobserwować w leczeniu świec przy użyciu preparatu Proctosedil M?

Przy ścisłym wdrożeniu zaleceń lekarza prowadzącego i krótkim zastosowaniu czopków Proctodedil M, działania niepożądane obserwowano w bardzo rzadkich przypadkach. Były to głównie lokalne objawy alergiczne w postaci swędzenia i pokrzywki. Pacjenci skarżyli się również na pieczenie w odbycie i suchość błony śluzowej w pierwszych dniach leczenia lekiem.

Stosując świece Proktosedil przez ponad 10 dni u pacjentów wystąpiły ogólnoustrojowe działania niepożądane (zespół Itsenko-Cushinga, bóle głowy, nadciśnienie, obrzęki i inne), ze względu na obecność hydrokortyzononu w produkcie.

Jak stosować świece Proktosedil M z hemoroidów?

Świece Proktosedil M stosowane wyłącznie doodbytniczo (wprowadzenie do odbytnicy).

Przed włożeniem świecy do kanału odbytu weź prysznic lub przemyj krocze mydłem i wodą i umyj ręce. Najlepiej przeprowadzić zabieg po defekacji.

Weź świecę nie ostrym końcem palcami środkowymi, indeksowymi i kciukiem i wejdź głęboko w kanał odbytniczy. Świece można wstawić stojąc lub leżąc na boku.

W przypadku ostrych objawów hemoroidów 1 świeca jest przepisywana od 2 do 4 razy dziennie. Po zatrzymaniu ostrych objawów choroby częstość stosowania czopków Proctosedil można zmniejszyć do 1 raz dziennie.

Przebieg leczenia nie powinien przekraczać 7 dni.

Ile kosztują świece Proktosedil?

Średnia cena w Rosji za 1 butelkę (20 sztuk) doodbytniczych czopków (kapsułki) Proktosedil – 350 rubli.

W aptekach Federacji Rosyjskiej dozwolona jest sprzedaż leków bez recepty Pomimo faktu, że czopki Proctosedil M należą do leków bez recepty, w celu wykluczenia działań niepożądanych, należy skoordynować ich stosowanie z lekarzem.

Świece Proktosedil M – jest to skuteczna pomoc dla hemoroidów, która pomoże szybko wyeliminować problem i zapomnieć o nim przez długi czas.

Jeśli kiedykolwiek stosowałeś świece Proktosedil M, pozostaw swoje wrażenia związane z przygotowaniem w komentarzach do tego tematu.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: