Hemoroidy czopki anesthesol: skład, właściwości, przeciwwskazania, cechy użytkowania, cena, opinie

Świece Anestezol w objawowym leczeniu hemoroidów: skład, właściwości farmakologiczne, wskazania, przeciwwskazania i cechy stosowania

Świece na hemoroidy Anestezol zyskał popularność wśród pacjentów dzięki takim zaletom jak natychmiastowe działanie, skuteczność, minimalna liczba możliwych niepożądanych reakcji i niski koszt.

Lek ma wiele pozytywnych efektów w hemoroidach: ból i świąd w kanale odbytniczym są natychmiastowo nagłe, a gojenie łez i owrzodzenie odbytu jest przyspieszone.

Skład świec Anestezol

Czopki Anestezol jest lekiem złożonym, który zawiera następujące składniki aktywne:

  • benzokaina;
  • mentol;
  • tlenek cynku;
  • bistaszek podgrupowy

Również w preparacie znajdują się składniki pomocnicze, takie jak tlenek polietylenu 1500 i tlenek polietylenu 400.

Właściwości farmakologiczne świec Anestezol

Ze względu na wieloskładnikową kompozycję, czopki Anestezol działają w kilku kierunkach, a mianowicie: natychmiastowo łagodzą ból w odbycie, suche wrzody, nadżerki i łzy odbytu, a także działają ściągająco, przeciwzapalnie i przeciwdrobnoustrojowo.

Rozważ unikalne właściwości terapeutyczne każdego składnika Świece Anestezol:

  • benzokaina jest przedstawicielem wielu lokalnych środków znieczulających. Mechanizm działania substancji polega na blokowaniu zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za percepcję bólu. Dlatego wykonuje się miejscowe znieczulenie, w tym przypadku strefę odbytu. Po usunięciu zespołu bólowego, skurcz mięśni odbytnicy zostaje złagodzony, co ułatwia akt defekacji;
  • biszuter subgallate (dermatol) ma działanie ściągające, osuszające i spowalniające, a także zmniejsza ryzyko zapalenia guzków hemoroidalnych i błony śluzowej odbytnicy. Substancja obejmuje łzy, owrzodzenia i inne powierzchowne defekty odbytu z folią ochronną, tak że patogenne mikroorganizmy nie przenikają do tkanek dotkniętego obszaru. W związku z tym pojawia się przeciwbakteryjny efekt subglalanu bizmutu. Ponadto, ten składnik świecy Anestezol nasila działanie benzokainy i wzmacnia zdolności regeneracyjne tkanek regionu odbytu;
  • mentol, otrzymany z olejku miętowego, podrażnia zakończenia nerwowe nabłonka błony śluzowej odbytu i ma działanie chłodzące.Z tego powodu świąd odbytu jest szybko eliminowany, a nasilenie procesu zapalnego w odbycie maleje. Działanie mentolu pomaga zredukować stożki hemoroidalne;
  • tlenek cynku. Działanie tej substancji jest podobne do subgallate bizmutu. Tlenek cynku zmniejsza zapalne objawy hemoroidów, wysusza owrzodzenia i bruzdy odbytu, a także, ze względu na ochronny film, który tworzy na błonie śluzowej kanału odbytu, wyraża działanie antyseptyczne. Ponadto cynk przyspiesza gojenie się powierzchownych wad odbytu i odbytu.

Wskazania do stosowania świec Anestezol

Świece Anestezol stosowane w leczeniu niepowikłanych hemoroidów dowolnej lokalizacji: zewnętrznej, wewnętrznej, łącznej.

Ponadto lek jest skuteczny w przypadku hemoroidów z powikłaniami bakteryjnymi, krwawieniem, zakrzepicą, przetoką i szczelinami odbytu.

Ponadto, czopki Anestezol jest często przepisywany pacjentom w okresie pooperacyjnym po interwencji chirurgicznej w okrężnicy i strefie odbytu.

Czopki do znieczulenia działają tylko objawowo, nie eliminując przyczyny hemoroidów,dlatego są one stosowane wyłącznie jako składnik złożonej terapii przeciw hemoroidalnej.

Skutki uboczne leku

Leczenie świecami Pacjenci z Anesthesolem są dobrze tolerowani. W rzadkich przypadkach u pacjentów mogą wystąpić działania niepożądane, które wynikają głównie z faktu, że wybór leku został dokonany niezależnie bez udziału lekarza.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Przed rozpoczęciem leczenia przy pomocy świec Anestezol należy skonsultować się z lekarzem-proktologiem. Nie należy stosować samoleczenia i ściśle przestrzegać dawek zalecanych przez lekarza.

Składniki leku nie są wchłaniane do krwioobiegu, więc ich działania uboczne objawiają się w postaci miejscowych reakcji, takich jak przekrwienie, świąd, pieczenie, pokrzywkowa wysypka, zapalenie skóry. Może również wystąpić osłabienie stolca.

Zwróć uwagę! Przedłużone stosowanie czopków Anesthesol może powodować methemoglobinemię (naruszenie struktury hemoglobiny).

Przeciwwskazania do stosowania świec Anestezol

Lek nie jest przepisywany osobom z nadwrażliwością na jego elementy w historii, a także dzieci i nastolatków. Podczas badań klinicznych świecy Anesthesol nie uzyskał wiarygodnych danych dotyczących ich bezpieczeństwa dla ciała dziecka.

Składniki świec Anestezol może wpływać na układ nerwowy, dlatego podczas leczenia nie zaleca się wykonywania prac wymagających dużej koncentracji uwagi.

Cechy zastosowania i dawka

Przed wstawieniem czopka do kanału odbytu jelita należy opróżnić – samodzielnie lub za pomocą oczyszczającej lewatywy z zimną wodą.

Następnie należy przemyć odbyt ciepłą wodą bez mydła, wysuszyć miękką ściereczką i dokładnie umyć ręce.

Świece lepiej wejść w pozycji leżącej z nogami do żołądka.

Aby zapobiec wydostaniu się składników świecy z kanału odbytu, należy położyć się na 20-30 minut po zabiegu.

Schemat i dawka: 1 czopek 1 do 2 razy dziennie, w zależności od nasilenia objawów hemoroidalnych. Czas stosowania jest określony przez lekarza prowadzącego.

Koszt świec Anestezol w Rosji

W zależności od regionu Rosji cena leku wynosi od 70 do 100 rubli za opakowanie (10 świec).

Będziemy wdzięczni za Twoją opinię na temat Anesthesol Candles.Powiedz nam, kiedy musisz ich użyć, czy były skuteczne, czy wystąpiły jakieś niepożądane reakcje itp.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: