Homeopatia dla hemoroidów: przegląd 12 najlepszych leków homeopatycznych, recenzji, wideo

Środki homeopatyczne na hemoroidy: zasady leczenia, formy dawkowania, leki

Ostatnio homeopatia na hemoroidy jest coraz częściej przepisywana pacjentom w połączeniu z tradycyjnymi lekami i technikami chirurgicznymi. W końcu preparaty homeopatyczne nie tylko przyspieszają regenerację pacjentów, ale także zapobiegają zaostrzeniu się choroby hemoroidalnej.

Środki homeopatyczne na hemoroidy mogą wpływać na patologiczny proces, zarówno systemowy, jak i lokalny, wpływając na jego czynniki patogenetyczne. Istnieje wiele form dawkowania wytworzonych zgodnie z zasadami homeopatii, a mianowicie: maści, czopki, proszki, tabletki, krople, granulki, tabletki powlekane itp.

Jedną z głównych zalet homeopatii jest wyjątkowa naturalność środków zaradczych. Leki homeopatyczne wytwarzane są z ziół leczniczych, owoców drzew i roślin, minerałów, substancji pochodzenia zwierzęcego itp.

Niewątpliwą różnicą w homeopatii jest to, że hemoroidy są wybierane indywidualnie dla każdego pacjenta. Na wybór funduszy wpływają nie tylko cechy procesu patologicznego, ale także charakter pacjenta.

Pojęcia i zasady homeopatii

Homeopatia jest dziedziną medycyny alternatywnej, gdzie przeważa zasada "leczyć takimi jak podobne".Oznacza to, że pacjenci otrzymują leki w pewnych stężeniach, które powodują objawy choroby u zdrowych osób.

Założycielem homeopatii jest niemiecki lekarz Christian Friedrich Samuel Hahnemann, który zasugerował jej nazwę.

Według Hahnemanna i jego podobnie myślących ludzi, ciało ludzkie ma nieograniczone i niewyczerpane możliwości w walce z chorobami, a preparaty homeopatyczne tylko je aktywują. Również ojciec homeopatii twierdzi, że każda choroba może być wyleczona bez użycia tradycyjnych leków, które leczą jeden narząd, uszkadzając drugi.

W imieniu każdego środka homeopatycznego jest postać, która przenosi informacje o stopniu rozcieńczenia. Na przykład liczby z łacińską literą C (3C, 6C, …, 30C) oznaczają średnie rozcieńczenie (1: 100, 1: 1 000 000 itd.), Liczby z rzymskiego X lub D (X1 lub D1, X2 lub D2 i itd.) – dziesiętny (1:10, 1: 100 itd.).

Preparaty homeopatyczne do hemoroidów mogą być wykonane w postaci ziaren, pigułek, kropli, tabletek, które są przyjmowane doustnie, a także czopków, maści, kremów, mazidli do użytku zewnętrznego.

Popularne składniki środków homeopatycznych to nagietek, krwawnik pospolity, aloes, kasztanowiec, rumianek, olej z rokitnika zwyczajnego, wosk, lanolina, masło kakaowe itp.

Preparaty na hemoroidy, wykonane zgodnie z zasadami homeopatii, mają następujące skutki:

 • przeciwzapalne;
 • uzdrowienie;
 • przeciwdrobnoustrojowy;
 • przeciwobrzękowe;
 • środek przeciwświądowy;
 • środki przeciwbólowe;
 • immunostymulujące.

Leczenie homeopatyczne jest szczególnie skuteczne w przypadku hemoroidów na etapie 1-2. W stadiach 3-4 oraz w obecności powikłań wykazano złożoną tradycyjną terapię hemoroidów i homeopatii, przy czym ta ostatnia znacząco zwiększy skuteczność leków.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Środki homeopatyczne na układowe hemoroidy

Środki homeopatyczne na hemoroidy o działaniu układowym przygotowywane są na bazie ekstraktów roślinnych, substancji pochodzenia zwierzęcego, minerałów, kwasów. Dla każdego pacjenta lek jest wybierany ściśle indywidualnie.

Klasyfikacja układowych leków homeopatycznych:

 1. Preparaty na bazie minerałów: antymonu, arsenu.
 2. Preparaty na bazie kwasu: chlorowodorowy, azotawy, siarkowy.
 3. Leki oparte na substancjach o charakterze zwierzęcym: jad węży.
 4. Preparaty ze składników roślinnych: hememelis, kasztanowca, nasion kajeńskich, ostu, liści aloesu z hemoroidów.

Z tych składników przygotowuje się leki homeopatyczne, które mają właściwości immunostymulujące i wpływają na czynniki patogenetyczne hemoroidów.

Przegląd homeopatycznych leków układowych, które są stosowane u pacjentów z hemoroidami

Aloe sokotrina 3. Lek, składający się z ekstraktu z aloesu, ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwbólowe, zmniejszając tym samym zapalne grudki hemoroidalne.

Esculus 3 – To narzędzie jest oparte na owocu kasztanowca. Lek normalizuje ton naczyń żylnych, wzmacnia ich ściany, normalizuje jelito, eliminuje fałszywe impulsy do defekacji.

Grafit 3, 6, 12, 30 – preparat na bazie grafitu. Grafitez aktywuje przepływ krwi w naczyniach miednicy, eliminuje stagnację, łagodzi ból i swędzenie w dotkniętym obszarze, poprawia metabolizm. Ponadto narzędzie przyspiesza gojenie szczelin odbytu i ma łagodny efekt przeczyszczający.

Carbo vegetabilis x3, 3, 6 – swoim właściwościom i strukturze przypomina biały węgiel. Lek działa objawowo, eliminując ból i obrzęk w tkankach obszaru odbytu.

Hamamelis x3, 3 jest naturalnym hemostatycznym i angioprotektorem. Narzędzie wykonane jest z korzeni, kory i oczaru wirginijskiego.

Capsicum Annum 3, 6, 12 – To ekstrakt z ostrego pieprzu, który ma wyraźny efekt przeciwświądowy.

Acidum Muriatikum 6, 12, 30, lub kwas chlorowodorowy, który wykazuje wysoką skuteczność nawet w późniejszych stadiach hemoroidów. Narzędzie służy do eliminacji bólu i stanu zapalnego w odbycie.

Nux Vomica – środek homeopatyczny wytworzony z nasion chilibuch. Lek normalizuje pracę naczyń krwionośnych, eliminuje skurcz mięśni i stagnację w miednicy.

Peonia h3, 3, 6 jest ekstraktem z piwonii. Jest stosowany w celu zwiększenia zdolności regeneracyjnych organizmu. Ponadto lek łagodzi ból i świąd w odbycie.

Cechy stosowania leków homeopatycznych o działaniu układowym

Skuteczność leczenia lekami homeopatycznymi zależy bezpośrednio od poprawności ich przyjmowania.

Jeśli zdecydujesz się leczyć homeopatią, musisz przestrzegać pewnych zasad, a mianowicie:

 • nie mieszaj ze sobą narkotyków, ponieważ może to zmienić ich działanie;
 • przyjmować niewielkie odstępy czasu pomiędzy przyjmowaniem poszczególnych leków homeopatycznych;
 • ściśle przestrzegaj instrukcji homeopaty pod względem częstotliwości przyjmowania, najczęściej 5-6 razy dziennie, ale można również przepisywać indywidualne schematy;
 • Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku;
 • Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Temperatura przechowywania jest podana w instrukcjach;
 • Nie należy przyjmować zaległych leków.

Środki homeopatyczne na hemoroidy do użytku lokalnego

Homeopatyczne maści do leczenia hemoroidów – kolejna wersja leków. Hemoroidy są stosowane w leczeniu form zewnętrznych. Można je kupić w aptece za niewielką cenę lub można je przygotować samemu w domu.

Aloes, ekstrakt z pijawek lub hirudyna, wyciąg z kasztanowca, rumianek, kora dębu, nagietek, rokitnik itp. Najczęściej działają jako aktywne składniki homeopatycznych maści.

Homeopatyczna maść na hemoroidy tworzy błonę na stożku hemoroidalnym, łagodząc w ten sposób ból, swędzenie i pieczenie, usuwając stany zapalne, zatrzymując krwawienie, osłabiając stolce, wzmacniając ściany żył.

Wśród zalet hemoroidów homeopatycznych można nazwać:

 • naturalność składników zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych;
 • bezpieczeństwo leczenia, ponieważ lek działa miejscowo i nie wpływa na wątrobę, żołądek lub nerki;
 • dostępność ze względu na niski koszt.

Najbardziej popularnymi i skutecznymi maściami homeopatycznymi są: Esculus, maść Fleming, Traumel i maść chińska z hemoroidami.

Maść Esculus z hemoroidamiDo przygotowania których wykorzystywane są owoce kasztanowca, jest szeroko stosowany do zewnętrznych form hemoroidów, bruzd i łez odbytu, proctites. Lek normalizuje ton naczyń żylnych, wzmacnia ich ściany, łagodzi obrzęki, przyspiesza gojenie i eliminuje stany zapalne w okolicy odbytu.

Maść Fleming – połączoną homeopatyczną maść, która jest zrobiona z kwiatów oczaru wirginijskiego, owoców kasztanowca na hemoroidy, tlenek cynku i mentol.Po zastosowaniu zewnętrznym narzędzie ma działanie przeciwzapalne, veno-toniczne, angioprotekcyjne, przeciwbólowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe i wysuszające.

Traumel – maść sporządzona na bazie ziela Arnica. Lek nie tylko zatrzymuje krwawienie hemoroidalne, ale także zmniejsza ból, eliminuje zapalne objawy hemoroidów, leczy szczeliny odbytu.

Chińska maść homeopatyczny na hemoroidy. Aktywny składnik maści, piżmo, charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym, hemostatycznym i przeciwobrzękowym. Maść łagodzi ból, swędzenie, pieczenie w odbycie, łagodzi obrzęk tkanek i przyspiesza ich gojenie.

Świece homeopatyczne na hemoroidy

Leczenie za pomocą świec na hemoroidy homeopatyczne wskazane jest do lokalizacji hemoroidów w kanale odbytu. Ze względu na łagodne działanie i bezpieczeństwo hemoroidów, świece z naturalnych składników są szeroko stosowane w przygotowaniach do operacji oraz w okresie pooperacyjnym u kobiet w ciąży, matek karmiących piersią i dzieci.

Zalety homeopatycznych czopków na hemoroidy to łatwość użycia, minimalne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i niewielka liczba przeciwwskazań.

Świece "Nova Vita". Skład homeopatycznych świec na hemoroidy "Nova Vita" obejmuje takie składniki jak olej z rokitnika zwyczajnego, propolis, esencję żeń-szenia, błoto z jeziora Tambukan.

Lek ma działanie przeciwzapalne, regenerujące, immunostymulujące i przeciwdrobnoustrojowe.

Świece "Anti-K" Składają się z jodłowego oleju i drzewa herbacianego, esencji krwawnika, piołunu i tui, a także błota z jeziora Tambukan.

Podczas używania świec "Anti-K", eliminowane są stany zapalne, swędzenie i pieczenie w odbycie, wysuszone są pęknięcia i owrzodzenia okolicy odbytu, przyspiesza się ich gojenie, zapobiega się ropnym powikłaniom hemoroidów.

Świeczki "Adonis", Hemovita, Gemo-pro, świece z nagietkiem, oczaru wirginijskiego, olej z rokitnika i wiele innych mają podobny efekt.

Leczenie hemoroidów środkami homeopatycznymi powinno być przeprowadzane wyłącznie przez homeopatę lub proktologa po dokładnym zbadaniu pacjenta.

Ze względu na niezwykle naturalny skład, środki homeopatyczne przeciw hemoroidom łagodnie wpływają na pacjenta, szybko i skutecznie poprawiają jego stan. Przy pomocy homeopatii możesz zatrzymać dyskomfort, pieczenie, ból i swędzenie w odbycie,zatrzymać krwawienie hemoroidalne, normalizować pracę jelita, wznowić normalny ton żył odbytniczych, itp.

Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu leków homeopatycznych w hemoroidach, zostaw swoje wrażenia na ich temat w komentarzach pod tematem.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: