Świece na wewnętrzne hemoroidy: które są lepsze i bardziej skuteczne

Skuteczne świece z wewnętrznych hemoroidów

Hemoroidy wewnętrzne są jedną z najczęściej diagnozowanych patologii proktologicznych. Czynniki predysponujące: słabe dziedziczenie genetyczne, brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, przyczyniają się do zaparć i upośledzenia funkcji żołądka. Symptomatologia jest praktycznie nieobecna, objawia się jedynie powikłaniami. W leczeniu choroby stosowane leki miejscowe. Świece na wewnętrzne hemoroidy są najbardziej praktyczną metodą leczenia. Różnią się one rodzajami i właściwościami. Mianowanie jest przeprowadzane wyłącznie przez lekarza.

Treść

 • Jak leczyć wewnętrzne hemoroidy
 • Jakie świece na hemoroidy lepiej
 • Jak wybrać skuteczne świece na wewnętrzne hemoroidy
 • Uniwersalne działanie
 • Środki przeciwbólowe
 • Kiedy krwawi
 • Od hemoroidów
 • Leki przeciwzapalne
 • Recenzje

Jak leczyć wewnętrzne hemoroidy

W początkowej fazie choroba jest rzadko diagnozowana, często przez przypadek, jeśli badanie jest przeprowadzane. Brak objawów wewnętrznych hemoroidów prowadzi do złożonej diagnozy zaburzenia. Czasami pojawiają się oznaki, ale są one słabo rozróżnialne, nie pozwalają na diagnostykę różnicową.Forma wewnętrzna oznacza lokalizację węzłów hemoroidalnych powyżej zwieracza odbytu.

Ukryty przebieg choroby eliminowany jest przez lokalne preparaty i metody chirurgiczne. Świece na wewnętrzne hemoroidy nie są jedynym, ale najpopularniejszym sposobem na wyleczenie choroby.

Hemoroidy są spowodowane z powodu zaburzeń krążenia krwi w naczyniach odbytnicy.

Główne leczenie:

 • leki krzepnięcia krwi. Mianowany, jeśli po zabiegu był stolec z krwią lub krwawieniem;
 • leki przeciwbólowe są stosowane w przypadku wyraźnych bólów;
 • leki przeciwzapalne hamują reakcje zapalne;
 • środki antyseptyczne mają na celu wyeliminowanie infekcji;
 • środki gojące rany przyspieszają regenerację;
 • trombolityki zapobiegają tworzeniu się skrzepów krwi poprzez ich rozcieńczanie.

Świece z wewnętrznych hemoroidów znajdują się w prawie wszystkich tych grupach. Skutecznie usuwają ból i stany zapalne z powodu wysokiego stężenia substancji czynnych w docelowym obszarze. Czopki są względnie bezpieczne, leczenie hemoroidów wewnętrznych rzadko powoduje działania niepożądane.Większość powikłań ustępuje samoistnie, ponieważ towarzyszą im podrażnienia skóry, nudności i inne dolegliwości.

Przed użyciem ważne jest, aby umówić się na spotkanie ze specjalistą. Wybierze lek w kompozycji, efekcie i czasie trwania kursu. Używanie świec jest ważne przy niewielkim nasileniu patologii.

Jakie świece na hemoroidy lepiej

W zależności od objawów i złożoności choroby, czopki wybiera się z jednym składnikiem aktywnym lub dwoma lub trzema. Skuteczność i sposób ekspozycji człowieka dla każdego rodzaju świecy jest różny. Przed wyborem konkretnego leku lepiej skonsultować się z lekarzem i sprawdzić recenzje.

Czytaj takżeInstrukcje dotyczące używania świec "Dorogova" ASD-2

Skuteczne świece z wewnętrznych hemoroidów pomagają rozrzedzić masy kałowe, zatrzymać ból, przyspieszyć regenerację tkanek. Zwykle jeden z efektów jest bardziej wyraźny, a drugi słaby.

Czopki doodbytnicze dobrze sprawdzają się w leczeniu hemoroidów wewnętrznych.

Rodzaje świec:

 • w celu wyeliminowania bólu często przepisywanego z dodatkiem lidokainy;
 • cechy leczenia hemoroidów wewnętrznych krwawieniem do stosowania czopków z adrenaliną, szybko zatrzymują przepływ krwi;
 • w celu leczenia wszystkich tkanek odbytu stosuje się preparaty z ekstraktem z belladonny;
 • cynk i bizmut są dodawane do suchej skóry i zwalczają infekcje;
 • Heparyna jest stosowana w celu zmniejszenia ryzyka powstania skrzepów krwi, substancja czynna przyspiesza krążenie krwi;
 • Aby wyeliminować stagnację i przyspieszyć odpływ krwi z obszaru objętego stanem zapalnym, stosuje się venotonikę i świece z lidokainą.

Jak wybrać skuteczne świece na wewnętrzne hemoroidy

Pomimo możliwości leczenia w domu czopkami, tylko specjalista przepisuje lek. Samodzielna selekcja bez powiadomienia proktologa jest niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ może zaostrzyć sytuację.

Świece do leczenia hemoroidów wewnętrznych wybiera się, biorąc pod uwagę:

 • cechy leku;
 • cechy wiekowe organizmu;
 • różnice płci w strukturze ciała;
 • formy choroby i cechy jej rozwoju;
 • dawkowanie aktywnego składnika;
 • czopki działania.

Łatwo jest zebrać skuteczne świece na wewnętrzne hemoroidy, wystarczy w pełni przeanalizować obraz choroby. W przypadku pęknięć, zawsze przepisuj leki gojące się na rany.Jeśli obawiasz się krwawienia z odbytu, wybierz elementy, które mają efekt hemostatyczny. Gdy objawy są wyrażane, wybiera się przeciwzapalne czopki.

Każdy rodzaj leku jest przepisywany przez wykwalifikowanego proktologa.

Najlepsze świeczki na hemoroidy wewnętrzne to te, które proktolog wybierze i prześle z danymi z badań.

Uniwersalne działanie

Świece o uniwersalnym działaniu są przydatne dla pacjentów z ciężkimi objawami choroby. Lekarze przy wyborze na podstawie objawów.

Popularne leki o uniwersalnym wpływie:

 • "Proktozan". Udało mi się uzyskać pozytywne opinie od lekarzy i pacjentów. Odnosi się do świeczek przeciw hemoroidalnych. Ważną zaletą leku jest niski koszt. Doskonałe działanie przy minimalnej ilości efektów ubocznych. Świece łagodzą ból, leczą stany zapalne, przyspieszają naprawy tkanek i zwalczają bakterie. Używane przez osoby w każdym wieku;
 • Relief Advance. Bez specjalnych przeciwwskazań są one dozwolone dla kobiet w ciąży i podczas laktacji. Podstawą leku jest olej z wątroby rekina.Łagodzi ból, zwalcza stany zapalne, działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie się pęknięć.

Czytaj równieżJak prawidłowo używać świec z dzwoneczką?

Środki przeciwbólowe

Ból – typowe objawy na etapie zaostrzenia. Aby usunąć dyskomfort, zaleca się stosowanie czopków z działaniem przeciwbólowym. Ponadto leki wspomagają gojenie tkanek i mogą eliminować stany zapalne. Substancje ze świeczek szybko wchłaniają się do krwiobiegu, ulga w dobrym samopoczuciu następuje już po 5-10 minutach.

Skuteczne świece z wewnętrznych hemoroidów z efektem wypadkowym

W tym obszarze najlepsze leki:

 • Anesthesol. Łączy w sobie właściwości znieczulające, ściągające i antyseptyczne. Po użyciu kilku suchych skór. Przygotowano za pomocą cynku, bizmutu i benzokainy. Nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat, unika się go w czasie ciąży i podczas karmienia. Świeczki ustawione po wypróżnieniu 1-2 razy / dobę. Kurs standardowy – 10 dni;
 • Hepazolon. Głównymi składnikami są prednizon i heparyna. Ma wyraźny efekt przeciwbólowy, blokuje rozwój zapalenia i stymuluje regenerację tkanek.Zablokowany dla kobiet w ciąży i dzieci. Użyj 1 sztuki 1 raz dziennie, najlepiej przed snem, jeden tydzień kursu;
 • czopki z nowokainą. Najtańsze świece są uznawane za silne środki przeciwbólowe. Aktywują lokalną odporność i blokują rozwój stanu zapalnego. Maksymalny kurs wynosi 5 dni, z użyciem 1 świecy dziennie.

Kiedy krwawi

Leki hemostatyczne mają działanie lecznicze na uszkodzoną tkankę.

Ta grupa obejmuje:

 • "Methyluracil". Eliminuje objawy. Wspomaga gojenie się ran, działa skutecznie na błony śluzowe, pomaga zatrzymać przepływ krwi i działa przeciwzapalnie;
 • "Hepatrombin". Czopek oparty jest na heparynie. Właściwości substancji – eliminacja obrzęków, walka z krwawieniem z uszkodzonych węzłów, sprzyja resorpcji zakrzepów krwi i normalizacji lokalnego przepływu krwi. "Hepatrombin" odnosi się do leków wieloskładnikowych, drugą substancją czynną jest alantoina, która przywraca procesy metaboliczne i łagodzi stany zapalne.

Po wprowadzeniu czopków szybko usunąć krwawienie, jest to ważne w ostrym stadium choroby lub w ciężkich postaciach hemoroidów.

Świece Hepatrombin. Heparyna w składzie świecy jest substancją, która przyczynia się do normalizacji krążenia krwi

Od hemoroidów

Chorobie często towarzyszy stan zapalny i wzrost liczby węzłów. Świece pomagają zatrzymać reakcję:

 • "Proctosed". Traktuje połączone czopki, które walczą zarówno z symptomatologią, jak i przyczyną zaostrzenia choroby. Lek leczy zapalenie, zmniejsza ilość wydzieliny, zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi i jest skutecznym lekiem przeciwbólowym. Ma korzystny wpływ na naczynia, wzmacniając je i przywracając żylny odpływ. Pomaga zwalczać bakterie, jest aktywny wobec większości patogenów;
 • "Ginkor Procto". Największy wpływ ma poprawa krążenia krwi, świece zwiększają napięcie naczyniowe, normalizują krążenie krwi i zmniejszają przepuszczalność naczyń. W rdzeniu leku stosuje się ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego, niewielkiego składnika aktywnego – butambenu, używanego do zatrzymywania objawów.

Przeczytaj także Ultratrakt – świece z hemoroidamiSuppositories Proxied.Działanie leku ma na celu wyeliminowanie przyczyn patologii.

Leki przeciwzapalne

Świece na hemoroidy wewnętrzne powinny walczyć z patogennymi bakteriami, skutecznie pokazały się:

 • "Proctosed". Składnikiem aktywnym jest hydrokortyzon, który zwalcza stany zapalne i bakterie. Czopki mają działanie: łagodzą ból, usuwają swędzenie, likwidują obrzęki i inne objawy;
 • świece na podstawie nagietka. Lek stał się popularny ze względu na niski koszt i jakość tłumienia patogennych bakterii w obszarze docelowym. Narzędzie zmniejsza dopływ krwi do węzłów, co zmniejsza obrzęk, zmniejsza nasilenie bólu. Ważną zaletą jest możliwość zastosowania we wszystkich formach hemoroidów. Stosuje się 1 raz dziennie;
 • "Indometacyna". Odnosi się do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ma działanie znieczulające i zmniejsza lokalną temperaturę. Użyj 1 świecy 1-3 razy / dzień. jeden tydzień. Lek jest przeciwwskazany u dzieci (do 14 lat), w czasie ciąży i poważnych patologii czynnościowych nerek i wątroby.

Recenzje

Valery, 48 lat

"Kiedy zaostrzam ból, używam Relief Advance, który pomaga leczyć ekstraktem z rokitnika, zawiera dużo karotenu, który sprzyja regeneracji."

Julia, 27 lat

"Ciężka praca doprowadziła do pojawienia się hemoroidów, nie była leczona aż do momentu, w którym zaczęła regularnie pojawiać się krew, używam pomocy, pomaga mi".

Victor, 33 lata

"Wybierając nacisk, jaki zrobiłem na koszt, podobały mi się świece" Anuzol ", ale pomagają tylko przy długotrwałym użytkowaniu, używam też świeczek z rokitnikiem i" Hematrombin G. ", cena jest niska".

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: