Wanny do hemoroidów: nadmanganianu potasu, rumianku i innych

Sekret ukryty w wannie lub jak szybko pozbyć się hemoroidów, spędzając 15 minut dziennie?


Hemoroidy – choroba, która występuje na podstawie złego odżywiania i niskiej aktywności fizycznej, często pojawia się również po ciąży i porodzie. Ta choroba wywołuje regularne zaparcia, krwawienie i ból w odbycie. Wśród popularnych metod leczenia w domu znajdują się kąpiele na hemoroidy, które mogą mieć działanie znieczulające, antyseptyczne i regenerujące.

Rodzaje i korzyści kąpieli dla hemoroidów

Wraz z gimnastyką, masażami i terapią lekarską, przydatność kąpieli z hemoroidami, które mają różne pozytywne skutki w zależności od metody przygotowania, jest świetna. Wanny są gorące, ciepłe, chłodne, parowe i dymne. Rozważ możliwość zastosowania każdego z istniejących typów stołów do siedzenia:

  • Gorące kąpiele zmniejszają ból, działają przeciwzapalnie i pobudzająco;
  • Ciepło może wzmocnić naczynia krwionośne, wyleczyć pęknięcia, wyeliminować swędzenie, wywołać efekt bakteriobójczy;
  • Ochłodzić, aby zatrzymać krwawienie i mieć działanie znieczulające, poprawić krążenie krwi;
  • Kąpiele parowe i dymne mają dobry, szybki efekt przeciwbólowy.

Wanny z hydromasażem

Uważa się, że gorąca kąpiel przekracza normalną temperaturę ludzkiego ciała. Skóra wokół odbytu jest bardzo delikatna, dlatego ważne jest, aby schładzać płyn wystarczająco zużyty, aby uniknąć zaostrzenia choroby i oparzeń. Konieczne jest sprawdzenie dopuszczalności temperatury przez zanurzenie łokcia w wannie – jeśli może być tam przez minutę lub dłużej, wówczas należy rozpocząć procedurę.

Aby gorąca kąpiel była korzystna, konieczne jest stosowanie różnych składników wspomagających gojenie ran z efektem antyseptycznym. Do tego pasuje: wywar z rumianku, nagietka, szałwii, dziurawca, tataraku, cebuli. Do kąpieli można użyć tłuczonego czosnku, który jest silnym środkiem antyseptycznym. Jest to również bardzo przydatne rozwiązanie manganu w hemoroidach.


Tabela pokazuje metody przygotowywania gorących kąpieli przy użyciu różnych składników:

KomponentMetoda przygotowania i procedura
Wywary ziółKażde z ziół należy zaparzyć zgodnie z instrukcjami pakowania. Po schłodzeniu do wymaganej temperatury można użyć wywaru.Aby uzyskać większą objętość, można go lekko rozcieńczyć oczyszczoną wodą.
CzosnekZmiażdżyć główkę czosnku i umieścić w pojemniku z gorącą wodą (5 litrów), aby wyróżnić niezbędne olejki eteryczne.
ManganWodę o temperaturze co najmniej 60 stopni należy łączyć z nadmanganianem potasu, aby uzyskać różowy roztwór. Należy go rozcieńczyć gorącą wodą, aby uzyskać jasno zabarwioną ciecz, ponieważ stężona mieszanina spowoduje oparzenie chemiczne.

Gorące kąpiele w użytku domowym powinny być wykonywane codziennie, z nie więcej niż 14 zabiegami, po czym wymagana jest przerwa na kilka dni. Czas trwania powinien wynosić 15-25 minut, jeśli ciecz schładza się szybciej, wtedy trzeba wlać gorący bulion lub wodę, aby utrzymać wysoką temperaturę. Lepiej jest wziąć gorącą kąpiel na hemoroidy przed snem, aby uniknąć hipotermii.

Ciepłe kąpiele

Ciepłe kąpiele na bazie naturalnych składników są bardzo skuteczne w leczeniu hemoroidów. Mogą łagodzić ból, łagodzić stany zapalne i ostatecznie eliminować objawy choroby. Aby osiągnąć maksymalny efekt, ważna jest regularność procedur i pełne przestrzeganie receptury przygotowywania kąpieli. W tabeli wymieniono najskuteczniejsze przepisy na ciepłe kąpiele na hemoroidy:

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów. Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności. Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "

KomponentMetoda przygotowania i procedura
RumianekWłaściwe proporcje bulionu do gotowania: 200 ml wody na 2 łyżki. l kwiatostany. Kwiaty muszą albo zalać wrzącą wodą i nalegać, albo utrzymywać bulion na łaźni parowej – nie powinno się gotować. Napar z rumianku, wlewa się do pojemnika przygotowanego do kąpieli i schładza do temperatury ciała, po czym bierze kąpiel. Procedurę prowadzi się do całkowitego ochłodzenia infuzji. Po zakończeniu należy przesmarować odbyt olejem dzikiej róży lub rokitnikiem zwyczajnym.
Kora dębu1 przepis: wlej 3 łyżeczki do słoika. rumianek, szałwia, kora dębu i nasiona kasztanowca i wlać 600 ml wrzącej wody. Owiń ją ciepłym kocem i pozostaw na 2 godziny.Po tym czasie napar należy spuścić i rozcieńczyć ciepłą przegotowaną wodą, aby uzyskać 2 litry 2 przepis: gotować 3 litry wody, obniżać ogień, wlać 2 łyżki do garnka. l rumianek, Hypericum, krwawnik pospolity i kora dębu. Gotuj bulion na średnim ogniu przez 5 minut, następnie pozostaw pod pokrywką na 10 minut. Odcedź go w wannie do kąpieli i pozostaw do ochłodzenia do temperatury ciała. Kora dębu jest skuteczna w krwawieniu, pomaga wzmocnić naczynia krwionośne. Trzeba brać takie kąpiele przez 15-20 minut, po tym jak mocz powinien zostać zwilżony chusteczkami antybakteryjnymi.
Łuska cebuliTen przepis jest bardzo użyteczny dla hemoroidów zewnętrznych. Skórka z cebuli musi być gotowana, aby uzyskać skoncentrowany brązowy kolor płynu, a następnie schłodzić do 37okołoC. Rozcieńczyć odwar z wodą nie powinno być, ale można dodać ekstrakt z rumianku. Taka kąpiel dla kilku zabiegów może zmniejszyć stan zapalny, złagodzić ból, wyeliminować swędzenie.
CzosnekDrobno posiekaj czosnek i wlej do 500 ml mleka – pozostaw mieszaninę przez co najmniej godzinę. Wlew do ogrzania do temperatury ciała i użycia.
ManganAby usunąć objawy hemoroidów nadmanganianem potasu, należy brać kąpiel do 3 razy dziennie przez co najmniej tydzień. Aby to zrobić, w 10 litrach wody rozcieńcza się 1,5 łyżeczki.mangan w celu uzyskania jasnoróżowego roztworu. Ten przepis nie jest odpowiedni dla osób z nadwrażliwą skórą, ponieważ może powodować poparzenia. Jeśli roztwór nie powoduje nieprzyjemnych wrażeń, wówczas do szybkiego gojenia hemoroidów należy je zmyć po wypróżnieniu.

Wraz z każdą terapią przepisaną przez proktologa lub jako niezależne narzędzie, ciepłe kąpiele dają doskonały wynik. Aby z nich skorzystać, należy oczyścić odbytnicę i używać tylko sprawdzonych receptur. Czas trwania procedur zależy całkowicie od stadium choroby i jej przejawienia, ale w każdym przypadku konieczne jest zrobienie przerw między kursami, które wynoszą 10-14 dni.

Fajne kąpiele

Fajne kąpiele są bardzo przydatne, gdy hemoroidy stają się bardziej ostre, ponieważ mogą zmniejszyć wydzielanie krwi z odbytu i bólu. Do takich tacek używana jest czysta przegotowana woda, schłodzona do 18-20.okołoC. Konieczne jest przyzwyczajenie się do tej temperatury w kilku procedurach – maksymalny czas na kąpiel w stanie ochłodzonym wynosi 5 minut.

Aby uzyskać nie tylko działanie znieczulające, ale także dezynfekujące, dodaj ekstrakt z rumianku do wody.Nadmanganian potasu rozcieńczony w chłodnej kąpieli może być stosowany w celu złagodzenia obrzęku, wyeliminowania swędzenia i pieczenia w odbytnicy. Regularnie prowadzone te zabiegi przyczynią się do zniknięcia bólu i gojenia się pęknięć, złagodzenia stanu zapalnego.

Kąpiele parowe i dymne

Aby przygotować kąpiel parową, potrzebujesz rumianku, dziurawca, kory dębu – każdej rośliny leczniczej przydatnej w hemoroidach. Z tego trzeba zrobić wywar i wlać go do słoika lub małe wiadro, na którym siedzieć, aby hemoroidy były tak widoczne, jak to możliwe. Jako alternatywę dla bulionu można użyć gorącego mleka, w którym cebula jest gotowana na parze. Aby para miała swoją terapeutyczną właściwość, konieczne jest owinięcie się ciepłym kocem wraz z użytym pojemnikiem. Weź kąpiel parową do zniknięcia oparów.

Do kąpieli wędzarniczej potrzebna jest puszka, cegła i którykolwiek z następujących składników: cebula, czosnek, cierń wielbłąda, smoła brzozowa. Cegłę należy podgrzać bardzo wysoko i obniżyć do dna puszki (alternatywnie – glinianego garnka), kropli smoły lub włożyć inny z wymienionych produktów w rozdrobnioną formę.Z reguły efekt przeciwbólowy pojawia się natychmiast, a szybkość powrotu do zdrowia zależy od stadium hemoroidów.

Aby wziąć kąpiel do leczenia hemoroidów, warto skonsultować się z proktologiem, ponieważ regularność zabiegów zależy całkowicie od stadium i stopnia zaostrzenia choroby. Rumianek i roztwór nadmanganianu potasu dla hemoroidów to uniwersalne środki, z których najłatwiej jest przygotować jakikolwiek rodzaj kąpieli, pozostałe składniki należy skonsultować z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: