DUFALAK - instrukcje użytkowania, ceny, recenzje i analogi

Rozwiązanie problemu zaparć: Duphalac

Dupalak jest lekiem na bazie laktulozy, oprócz działania przeczyszczającego, który ma zdolność przywracania prawidłowej mikroflory jelitowej. Oprócz leczenia zaparć i dysbioza, duphalak jest stosowany w złożonym leczeniu encefalopatii wątrobowej o różnym nasileniu, aż do stanu przedkomoczowego i śpiączki.

Treść

 • Duphalac: kiedy złożyć wniosek
 • Jak działa dufalak
 • Duphalac: podanie i dawkowanie
 • Zdarzenia niepożądane
 • Przeciwwskazania, specjalne instrukcje
 • Duphalac: analogi i ceny
 • Duphalac: recenzje

Duphalac: kiedy złożyć wniosek

Głównym wskazaniem do stosowania leku – zaparcia. Możemy mówić o zaparciach, jeśli występują co najmniej dwa z wymienionych objawów:

 • Wypróżnianie mniej niż trzy razy w tygodniu;
 • Trudność w opróżnianiu jelit, naprężenie co najmniej ćwiartki wypróżnień;
 • "Kał z owiec" lub bardzo ciasne stolce w co najmniej jednej czwartej przypadków;
 • Uczucie niepełnego opróżniania lub blokowania jelit (podobnie);
 • Potrzeba dodatkowych środków (lewatywa, instrukcja) do wykonania defekacji (podobnie).

Ponadto, stosuje się duphalak, gdy konieczne jest zmiękczenie kału z powodów medycznych: w obecności hemoroidów, przed i po zabiegach na odbytnicy iw obszarze odbytnicy.

Aby znormalizować mikroflorę, duphalak jest przepisywany do dysbakteriozy lub ostrego zakażenia jelitowego. Ponadto lek stosuje się w złożonym leczeniu encefalopatii wątrobowej.

Jak działa dufalak

Laktuloza jest sztucznie syntetyzowanym disacharydem składającym się z dwóch części: resztek galaktozy i cząsteczek fruktozy. Skład chemiczny laktulozy odpowiada mleku – laktozie, ale jego cząsteczki mają inny układ atomów w przestrzeni.

W naturalnych, niezsyntetyzowanych przez człowieka związkach, laktuloza nie występuje, dlatego nie ma enzymów w ludzkim jelicie, które mogą go rozłożyć, a cząsteczka jest całkowicie niezdolna do wchłonięcia do ściany jelit i dostania się do krwi. Pozwala to na zażywanie duphalaku w ciąży, karmienia piersią i dzieci bez względu na wiek.

Na zaparcia

Laktuloza jelita cienkiego przechodzi bez zmian. Po przejściu do jelita grubego, duphalak rozkłada się przez enzymy mikroflory zamieszkującej je na niskocząsteczkowe kwasy organiczne, takie jak kwas mlekowy, octowy, masłowy i propionowy. Zmniejszają pH treści jelitowej, zwiększając kurczliwość ścian jelit.Ponadto, te kwasy zwiększają ciśnienie osmotyczne wewnątrz jelita grubego, czyli "zbierają się" na wodzie. Woda zmiękcza kał i zwiększa ich objętość, co z kolei stymuluje perystaltykę jelit.

Kwas octowy, który tworzy się najbardziej, aktywnie hamuje wzrost i aktywność warunkowo patogennej flory bakteryjnej i grzybowej. Wzrost kwasowości (zmniejszenie pH) treści jelitowej przyczynia się do rozmnażania bifidobakterii i pałeczek kwasu mlekowego, a kwas mlekowy staje się źródłem ich odżywiania. Kwas masłowy jest wykorzystywany jako źródło energii dla komórek jelita grubego i ma działanie przeciwzapalne.

Zastosowanie laktulozy w encefalopatii wątrobowej

Jednym z czynników powodujących tę patologię jest zatrucie komórek mózgowych toksycznymi związkami amoniaku, które powstają w okrężnicy podczas rozkładu białek. Zwykle natychmiast przepływają one przez krew do wątroby, gdzie są neutralizowane. Ale jeśli wątroba nie radzi sobie z jej funkcjami, toksyny w niezmienionej postaci wchodzą do krążenia ogólnoustrojowego. Ponadto przy chorobach wątroby zmniejsza się bakteriobójcze właściwości żółci,który promuje rozmnażanie w okrężnicy warunkowo patogennej i chorobotwórczej flory, w dużej liczbie emitujących związki amoniaku.

Zobacz także: Powstanie douche w leczeniu hemoroidów: działanie, skuteczność i przeciwwskazania

Wraz ze spadkiem pH zawartości jelit rozpuszczalne związki amoniaku stają się nierozpuszczalne, co zmniejsza ich wchłanianie. Ponadto przywrócenie równowagi mikroflory jelitowej zmniejsza wytwarzanie toksycznych związków.

Duphalac: podanie i dawkowanie

W leczeniu zaparć i normalizacji mikroflory jelitowej, duphalak przyjmuje się raz dziennie, jeśli to możliwe w tym samym czasie. Lek można pić "tak jak jest" lub rozcieńczać w wodzie. W razie potrzeby można dzielić porcję dzienną na dwie dawki.

Efekt pojawia się w okresie od kilku godzin do 2-3 dni po pierwszym zastosowaniu. Po osiągnięciu efektu dawka może zostać zredukowana do konserwacji. Pamiętaj, aby pić dużo wody (dorośli – co najmniej 2 litry wody dziennie). Pomimo opinii, że dziecko karmione piersią nie potrzebuje dodatkowej wody, podczas stosowania duphalaku konieczne jest karmienie dziecka (do 150 ml dziennie przez pierwsze sześć miesięcy, do 200 ml dziennie od 6 miesięcy do roku).

Dawki Dufalac do leczenia zaparć:

WiekPoczątkowa dawkaDawkowanie podtrzymujące
<1 rok<5 ml<5 ml
1-6 lat5-10 ml5-10 ml
7-14 lat15 ml10-15 ml
> 15 lat15-45 ml15-45 ml

W leczeniu dysbiozy:

 • Osoby <1 rok – 1,5-3 ml;
 • 1-3 lata – 3 ml;
 • 4-7 lat – 5 ml
 • > 7 lat – 10 ml.

Przebieg stosowania duphalaku wynosi co najmniej dwa miesiące. Anuluj lek, stopniowo zmniejszając dawkę. Uzależnienie od narkotyku nie powstaje.

W przypadku złożonej terapii encefalopatii wątrobowej, zaczynają się od potrójnego spożycia 30-45 ml, następnie obniżają dawkę, aż miękkie stolce osiągną nie więcej niż trzy razy dziennie.

Zdarzenia niepożądane

Na początku stosowania duphalak może powodować wzdęcia (wzdęcia) i bóle brzucha. Po kilku dniach przyjmowania tych zjawisk mijają. W leczeniu encefalopatii wątrobowej może powodować naruszenie równowagi elektrolitowej krwi.

Przedawkowanie może powodować bóle brzucha i biegunkę. Konieczne jest anulowanie leku. Specjalne traktowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania, specjalne instrukcje

Duphalac jest przeciwwskazany w:

 • Niedrożność jelit
 • Galaktozemia,
 • Nietolerancja laktozy, galaktoza, fruktoza, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
 • Indywidualna nietolerancja.

Używaj ostrożnie:

 • Dzięki połączeniu encefalopatii wątrobowej i cukrzycy,
 • Krwawienie z odbytu z nieokreśloną diagnozą,
 • Obecność kolostomii, ileostomii.
 • Do tej pory cena Duphalac produkowanego przez Abbot (Holandia) waha się od 290 rubli za 10 saszetek po 15 ml i od 750 rubli za litrową butelkę.
 • Bezpośredni odpowiednik Duphalac – Portalak (produkcja: Chorwacja) kosztuje od 261 rubli za 250 ml, od 372 rubli za 500 ml.
 • Włoski analog Duphalac, Normase kosztuje od 272 rubli za 200 ml. Oprócz laktulozy, Normase zawiera kwas cytrynowy w celu poprawy smaku.
 • Poslabin Lactulose (produkcja bioniki). W przeciwieństwie do innych leków, jest również dostępny w postaci tabletek, co jest wygodne w podróży. Cena 30 tabletek z 82 rubli.

Zobacz także: Płaczące hemoroidy: przyczyny, objawy i leczeniePortalakNormaseLaktuloza

Duphalac: analogi i ceny

Oprócz bezpośrednich analogów o identycznym składzie, wytwarzane są również produkty, które zawierają również podstawową laktulozę, ale mają również dodatkowe dodatki:

 • Dinolak, produkowany przez Pharmstandard, oprócz laktulozy, zawiera środek przeciwpianotwórczy simetikon, zaprojektowany w celu zmniejszenia wzdęć i dyskomfortu, które występują na początku odbioru. 200 ml emulsji kosztuje od 353 rubli.

Duphalac: recenzje

Svetlana, 28 lat: "W 30. tygodniu ciąży dowiedziałam się, co to jest zaparcie, prawdopodobnie była winna, poruszyła się trochę, a nawet duży owoc Przez dwa tygodnie podczas przyjmowania Dufalac, jej jelita działały jak zegar i od pierwszego dnia. kiedy skorzystała z niej po porodzie: szew z tego odcinka był strasznie chory i nie można było go popychać, karmiłem piersią, moje dziecko nie miało wpływu na lek. "

Maria, 30 lat: "Zwykle nie mam problemów z zaparciami, ale podczas drugiej ciąży zaczął się koszmar, zjadłem śliwki, buraki, jabłka i kefir – nic nie pomogło .. Na forum kobiety w ciąży doradzono Dufalacowi, pierwszego dnia wypiłem pełną czapkę, z drugiego Zacząłem przyjmować 15 ml tego dnia, a proces przebiegał zupełnie naturalnie ".

Alain: "Dzieci do trzech lat nie wiedziały, jakie są trudności z pójściem do garnka, ale z upływem czasu okazało się, że miłość syna do chleba i niechęć do zup. Nie mogłem iść przez trzy dni z rzędu, to się udało, ale z wielkim trudem, kolejne trzy dni. A syn pamiętał: zranienie jest bolesne, więc musimy wytrzymać do końca, co, rzecz jasna, pogorszyło sprawę. Postarałem się rozwiązać problem przy pomocy świec, ale moje dziecko, jak prawdziwy człowiek, uważa swojego własnego kapłana nienaruszalnego: histerię, bójki, łzy – nigdy się nie udało doprowadzić do końca, dlatego postanowiłem spróbować alternatywy.Po raz pierwszy podałem Dufalac 10 ml, rozcieńczony wodą, aby nie było tak mętne. Dziecko pili z przyjemnością, reakcja przyszła po 10 godzinach. Następnie dał 5 ml. Krzesło było codziennie, a po anulowaniu leku problemy nie powracały. Tak, syn jest bardzo silny przez pierwsze kilka dni, przepraszam, zatonął, ale to jest nonsens w porównaniu z głównym problemem. "

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: