Antybiotyki, czopki i maści do paraproctitis u dorosłych

Przegląd skutecznych leków na paraproctitis

Paraproctitis jest chorobą, którą można całkowicie wyleczyć jedynie za pomocą interwencji chirurgicznej. Jeśli jednak komplikują się hemoroidy lub szczeliny odbytu lub występują inne ciężkie patologie towarzyszące, konieczne jest leczenie dzieci w wieku poniżej jednego roku życia – operacja jest zabroniona, a pacjentom przepisuje się świece i kąpiele.

Świece w paraproctitis

Paraproctitis powoduje silny ból, obrzęk i podrażnienie, a przy pomocy świec można przynajmniej częściowo zmniejszyć nieprzyjemne objawy tej choroby.

Ważną rolę odgrywają antybiotyki w paraproctitis, zapobiegając rozwojowi patogennych bakterii.

Nazwa lekuOpisCena, rub.
IchthyolNajczęściej stosowany w leczeniu stanu zapalnego u dzieci. Mają właściwości przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Wprowadź 2 razy dziennie po wypróżnieniu.70-80
Z propolisemDziałają lekko znieczulająco, dezynfekująco i leczniczo. Może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią.150-300
MethyluracilŚwiece z paraproctitis u dorosłych z metyluracylem są lekami przeciwbakteryjnymi, które nie tylko skutecznie zwalczają różne infekcje, ale także łagodzą obrzęki i naprawiają uszkodzone tkanki.89-120
AnuzoleBardzo dobry lek, który udowodnił swoją skuteczność. Łagodzi skurcze i obrzęki, wysusza i wspomaga leczenie błon śluzowych. Ma właściwości przeciwbólowe i antyseptyczne.80-100
PosteryzowaneLek stosuje się, gdy paraproctitis łączy się z hemoroidami. Często w połączeniu z maścią. Aplikuj rano i wieczorem, a także po każdym wypróżnieniu.490-560
UltraproktŁagodzi swędzenie, obrzęk i stany zapalne. Ma niewielkie właściwości przeciwbólowe.730-900
ProctosedilZawiera antybiotyk siarczanu framycetyny, który pozwala tłumić reprodukcję chorobotwórczych bakterii. Ponadto pomaga zmniejszyć obrzęki, łagodzi świąd i podrażnienia.410-500
OlestezinPreparat na bazie oleju z rokitnika zwyczajnego. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe i przeciwzapalne.150-170

Maść Vishnevsky ma podobny efekt. Nie należy jednak angażować się w samodzielne leczenie, a wszelkie leki można stosować wyłącznie po konsultacji ze specjalistą.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Paraproctitis jest poważną chorobą, którą należy leczyć pod nadzorem pracownika służby zdrowia.Świece i maści z paraproctitis nie zawsze dają pozytywny wynik, a następnie lekarz wybiera zastępstwo dla nich.

Bez testowania i określania źródła zapalenia nie można przepisać skutecznego leku.

Efekty uboczne obejmują świąd i pieczenie w okolicy odbytu, różne reakcje podrażniające i zapalenie skóry, zwiększony zespół bólu.

Jeśli po zastosowaniu leku lekarskiego stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, konieczne jest poinformowanie o tym specjalisty i znalezienie zastępcy.

Instrukcje użytkowania

  1. Przed użyciem czopka procedury higieny są obowiązkowe. Lek stosuje się po wypróżnieniu, aby wszystkie substancje czynne mogły być w pełni wchłaniane.
  2. Dokładnie umyć ręce mydłem i rękawiczkami medycznymi. Świeca, nie naruszając integralności powłoki ochronnej, umieszczona jest pod strumieniem zimnej wody lub umieszczona w lodówce na kilka minut.
  3. Wyjmij opakowanie ze świecy i nasmaruj jego ostry koniec kremem lub wodą.
  4. Przyjmują pozycję na brzuchu (dolna noga powinna być wyprostowana, a górna noga zgięta w kolanie), podnieś pośladek jedną ręką i delikatnie włóż świecę do odbytu dłonią na głębokość około 3 cm za pomocą zwieracza.
  5. Około pół godziny nie powinieneś wstawać z łóżka, aby lek mógł być w pełni wchłonięty i nie płynął. Aby nie poplamić bielizny, możesz potrzebować chusteczek.

Recenzje

Elena: "Noworodek zapadł na paraproctitis i otrzymywał maść ichtiol, która ma taki sam efekt jak świece, co tydzień odwiedzali lekarza, a ropa była wypompowywana, a po leczeniu antybiotykami dziecko było niespokojne, a pełne odzyskanie zajęło nam 3 miesiące ".

Edward: "Jakiego rodzaju świec nie używam – Ulga, Methyluracil, Ultraprokt, poprawa przychodzi tylko na chwilę, a kiedy ropa wypływa, a potem wszystko wraca, lekarz mówi, że tylko operacja może pomóc, ale mam nadzieję na cud."

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: