PROKTOZOL - instrukcje użytkowania, ceny, recenzje i analogi

Proktozol – środek do zwalczania hemoroidów

Proktozol – czopki doodbytnicze, mające na celu leczenie pęknięć odbytu, zmniejszając objawy początkowego etapu hemoroidów. Substancje zawarte w kompozycji mają na celu uzdrowienie tkanek, ulgę w bólu i eliminację procesu zapalnego.

Lek jest czopkiem, który jest przeznaczony do podawania doodbytniczego.

Skład i działanie leku

Połączenie substancji czynnych (bufeksamak, subglate bizmutu, lidokaina) pozwala szybko i skutecznie złagodzić objawy hemoroidów lub odbytnicy.

Komponenty mają działanie lecznicze i dezynfekujące.

Usuwając zapalenie, lek jest prawie nie wchłaniany do krwi. Lidokaina daje miejscowy efekt znieczulający, w wyniku czego pacjent jest mniej zaniepokojony bólem w kanale odbytu, zarówno podczas defekacji jak i odpoczynku.

Formularz zwolnienia

Lek ma 1 formę uwalniania. Lek jest czopkiem, który jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Świece są sprzedawane w tekturowym pakiecie, wewnątrz znajduje się opakowanie konturowe, w którym umieszcza się czopki. W 1 pakiecie – 5 szt.

Właściwości farmakologiczne Proktozol

Środek przeciwzapalny, przeciwbólowy, gojący rany do stosowania miejscowego. Przeznaczony do obszaru anorektalnego.

Świece proktozol przeznaczone do obszaru odbytu.

Farmakodynamika

Poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn uzyskuje się działanie przeciwzapalne. Bizmutowy podgardel ma działanie dziergające i osuszające, wspomaga gojenie się ran dowolnego pochodzenia (w tym pęknięć odbytu spowodowanych przez środki mechaniczne). Krzesło staje się regularne, stolec bardziej miękki, co ułatwia proces wypróżniania.

Lidokaina działa miejscowo znieczulająco, hamując wytwarzanie i przewodzenie impulsów nerwowych, sprawiając, że część ciała jest niewrażliwa na bolesne odczucia, pieczenie i swędzenie. W przeciwieństwie do innych środków znieczulających, substancja ma długotrwały efekt.

Znieczulająca lyokaina, która jest częścią leku, ma długotrwały efekt, sprawiając, że część ciała jest odporna na bolesne odczucia, pieczenie i swędzenie.

Farmakokinetyka

Lek nie jest wchłaniany do krwi. Podczas badania ujawniono mniej niż 0, 2 ml bufeksamak w organizmie.Lidokaina ma zdolność szybkiego wchłaniania z przewodu żołądkowo-jelitowego oraz przez błony śluzowe lub uszkodzoną skórę.

Wskazania do stosowania

Używane w praktyce proktologicznej do leczenia hemoroidów na 1 lub 2 etapach. Oprócz leczenia takiej diagnozy stosuje się ją w leczeniu:

 • szczeliny odbytu, które powstają w wyniku uszkodzenia tkanki twardym przedmiotem lub w wyniku hemoroidów;
 • infekcje gruczołów odbytu;
 • stany zapalne zakończeń nerwowych w kanale odbytu lub błonie śluzowej odbytnicy;
 • egzema okołoustna.

Mianowany przez dermatologa, gdy w pobliżu odbytu znajduje się wysypka, zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie. W takim przypadku możesz porozmawiać o infekcji, która uderzyła w skórę.

Lek jest wskazany do pęknięć odbytu, które są spowodowane uszkodzeniem tkanek twardych przedmiotów.Stosowany w praktyce proktologicznej w leczeniu hemoroidów.Proktozol stosuje się w leczeniu stanu zapalnego zakończeń nerwowych w kanale odbytu lub błonie śluzowej odbytnicy.

Proktozol z hemoroidami

Świece są skutecznym lekarstwem na hemoroidy w początkowej fazie.Przy regularnym stosowaniu pod koniec hemoroidy przyjmą zdrową postać, na etapie leczenia pacjent odczuje mniej wyraźne objawy choroby.

Chroniczny

Stosowany w leczeniu przewlekłych hemoroidów, jeśli nie rozwija się w bardziej zaawansowane stadia, które wymagają operacji.

Podczas zaostrzenia

Z zaostrzenia hemoroidów są bardzo skuteczne. Świece jako jeden ze środków złożonego leczenia pomagają złagodzić procesy zapalne, zmniejszyć objętość stożków hemoroidalnych, złagodzić ból i dyskomfort związany z chorobą.

Gdy zaostrzenie hemoroidów czopków Proktozol są bardzo skuteczne.

Stosowanie i dawkowanie Proktozol

Jeśli pacjent źle się czuje, zaleca się używanie 1 świecy 2 razy dziennie (rano i przed snem). Po poprawie stanu pacjenta liczbę czopków zmniejsza się do 1 pc. Przebieg leczenia trwa 10 dni. Nie używaj tego narzędzia dłużej niż 14 dni, ponieważ efekt może zostać zmniejszony z powodu uzależnienia ciała od komponentów.

Świece są wprowadzane po opróżnieniu jelit.Po defekacji musisz umyć obszar odbytu. Sucha skóra. Następnie weź pozycję podatną. Włóż świecę czystą ręką. Możesz nosić rękawiczki medyczne. Po zabiegu zaleca się leżeć przez 30-40 minut, aby zawartość nie wyciekła.

Po wprowadzeniu świecy zaleca się leżeć przez 30-40 minut, aby zawartość nie wyciekła.

Przeciwwskazania

Nie używaj leku:

 • osoby z konkretnymi procesami zapalnymi (na przykład kiła, gruźlica);
 • pacjenci z indywidualną nietolerancją składników w składzie leku;
 • dzieci poniżej 18 lat;
 • kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Czy lek powoduje działania niepożądane?

W rzadkich przypadkach lek może powodować niepożądane reakcje w organizmie. Zjawiska nie wymagają leczenia objawowego i znikają same po wycofaniu lub zastąpieniu leku. Nie należy przerywać stosowania leku samemu, zgłosić objawy swojemu lekarzowi.

Efekty uboczne obejmują pieczenie, zaczerwienienie, swędzenie, łuszczenie się skóry w odbycie.

Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przedawkowanie

Przypadki przedawkowania nie są naprawione.

Przed zwiększeniem dawki należy skonsultować się z lekarzem.

W rzadkich przypadkach może to nasilać działania niepożądane.

Instrukcje specjalne

Specjalne instrukcje w instrukcjach nie są oznaczone.

Podczas ciąży i laktacji

Nie przypisany do kobiet w czasie ciąży. Zaleca się matkom karmiącym, aby odmówiły karmienia piersią, aby uniknąć krzywdzenia niemowlęcia.

Używaj w dzieciństwie

Dzieci poniżej 18 roku życia są przepisywane innym lekom.

Interakcje leków

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z innymi lekami, napojami alkoholowymi. Nie ma negatywnego wpływu na zarządzanie pojazdami i innymi mechanizmami.

Lek ulgowy jest analogiem leku Proktozol.

Analogi

Do leków synonimicznych należą:

 1. Ulga. W przypadku hemoroidów wewnętrznych stosowano świece. Czopki mają małą formę, więc łatwo je wprowadzić. Oprócz leczenia objawowego mogą one zatrzymać krwawienie z odbytu, a zatem mogą być stosowane w późniejszych stadiach choroby.
 2. Hemoroidy.Podobny w działaniu do oryginalnego leku, ale różni się składem (inny miejscowy środek znieczulający). Używany do dużych węzłów hemoroidalnych.
 3. Anuzol. Ma więcej przeciwwskazań i skutków ubocznych niż oryginał. Pakiet zawiera 10 świec, więc zakup tego leku jest bardziej opłacalny.

Przed wymianą leku należy skonsultować się z lekarzem. Lista analogów nie ogranicza się do prezentowanych leków.

Warunki przechowywania

Okres przydatności do spożycia – nie dłuższy niż 3 lata w zależności od warunków przechowywania. Aby świece się nie topiły, zaleca się przechowywanie w temperaturze nie wyższej niż + 15 ° C. Z tego samego powodu nie należy zezwalać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Warunki sprzedaży aptek

Jest uwalniany bez recepty lekarskiej.

Cena

Koszt leku w aptekach w Rosji nie przekracza 200 rubli.

Choroba "siedząca". Leczenie hemoroidami, diagnoza, pomocne wskazówki. Świetnie! Hemoroidy. Zdrowie jest ważniejsze niż zakłopotanie. (03.2.2016)

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: