DETRALEKS i WENARUS: co jest lepsze i jaka jest różnica (różnica kompozycji, opinie lekarzy)

Porównanie Detralex i Venarus

W przypadku systemowego leczenia chorób spowodowanych upośledzonym odpływem krwi w żyłach, lekarze często przepisują Detraleks lub Venarus. Leki te mają podobne działanie farmakologiczne, ale różnią się nieco skutecznością.

W przypadku systemowego leczenia chorób spowodowanych upośledzonym odpływem krwi w żyłach, lekarze często przepisują Detraleks lub Venarus.

Charakterystyka Detralex

Detralex to francuski lek produkowany w postaci tabletek i zawiesin. Poprawia ton naczyń krwionośnych, zmniejsza rozciągliwość i przepuszczalność ich ścian, eliminuje stagnację krwi w żyłach i eliminuje objawy żylaków.

Główne aktywne składniki leku to diosmina i hesperydyna.

Charakterystyczna Wenus

Rosyjski lek Venarus, który również należy do grupy środków chroniących przed chorobami naczyń, dostępny jest w postaci tabletek. Krople są owalne i różowawe. Aktywnymi składnikami leku są diosmina i hesperydyna.

Rosyjski lek Venarus, który również należy do grupy środków chroniących przed chorobami naczyń, dostępny jest w postaci tabletek.

Venarus działa na układ naczyniowy w taki sam sposób, jak jego francuski odpowiednik.

Jaka jest różnica między Detraleks i Venarus?

Jeśli porównujesz leki, możesz zauważyć, że są one niemal identyczne pod względem składu (z wyjątkiem komponentów pomocniczych). Zarówno w jednym, jak iw drugim preparacie zawiera 900 mg diosminy i 100 mg hesperydyny.

Leki mają podobne zastosowania, listy wskazań i przeciwwskazań do stosowania.

Główną różnicą między tymi lekami jest ich szybkość działania. Detralex zawiera diosminę i hesperydynę w postaci oczyszczonej frakcji mikrodozującej, dzięki której składniki terapeutyczne są bardziej aktywnie wchłaniane do krwi i zaczynają działać znacznie szybciej niż przy użyciu venotoników pochodzenia rosyjskiego.

Wskazania do stosowania

Leki są przeznaczone do leczenia ostrych i przewlekłych hemoroidów oraz żylnej niewydolności limfatycznej (żylaków).

Leki są stosowane w celu wyeliminowania zmian troficznych w warstwach skóry.Detraleks i Venarus likwidują obrzęki kończyn dolnych.Przy skurczach nóg przepisuje się Detralex lub Venarus.Lekarze przepisują leki, jeśli dana osoba czuje się zmęczona, ciężka lub odczuwa ból w nogach.Leki Venotonic można również stosować do zapobiegania hemoroidom i żylakom.

Leki są stosowane w celu wyeliminowania następujących objawów chorób naczyniowych:

  • zmęczenie, ciężkość i ból w nogach;
  • obrzęk kończyn dolnych;
  • skurcze w nogach;
  • zmiany troficzne warstw skóry;
  • ból, świąd, uczucie obcego ciała w odbycie.

Leki Venotonic można również stosować do zapobiegania hemoroidom i żylakom.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Detraleks i Venarus w obecności nadwrażliwości na substancje wchodzące w skład leków. Narkotyki nie są przepisywane podczas laktacji, ponieważ nie ma danych o tym, czy składniki medyczne przenikają do mleka matki i jak mogą wpływać na rozwój dziecka.

Leki nie są przepisywane podczas laktacji.

Jak wziąć

Zalecana dawka w przypadku wystąpienia objawów niewydolności żylnej i przewlekłych hemoroidów wynosi 1 kapsułkę leku Detralex lub Venarus na dobę. Wraz z rozwojem ostrych hemoroidów, konieczne jest przyjmowanie 1 tabletki 3 razy dziennie przez 4 dni, a następnie 2 tabletki dziennie przez 3 dni.

Zgodnie z instrukcją użycia, konieczne jest przyjmowanie leków działających miejscowo na układ nerwowy, przez długi czas – od kilku tygodni do 12 miesięcy. Dokładny czas leczenia jest określony przez lekarza.

Efekty uboczne

Podczas stosowania leków mogą wystąpić niepożądane reakcje układu pokarmowego (biegunka, wymioty, nudności, dyskomfort w jamie brzusznej), ośrodkowy układ nerwowy (zawroty głowy, bóle głowy). Nie wyklucza się rozwoju reakcji alergicznych, które objawiają się swędzeniem skóry, wysypką, obrzękiem skóry w ustach, powiekami.

Podczas stosowania narkotyków mogą wystąpić nudności.

Co lepiej wybrać – Detraleks lub Venarus

Zarówno Detralex, jak i Venarus są uważane za równie skuteczne w leczeniu chorób naczyniowych. Jeśli chcesz osiągnąć szybkie rezultaty, warto dokonać wyboru na korzyść Detralex.Kiedy zażyjesz ten lek, możesz osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny w krótkim czasie. Tak więc, w przypadku ostrego zapalenia hemoroidów, lepiej jest wybrać Detralex, który pozwala szybko pozbyć się nieprzyjemnych objawów i ułatwić sobie samopoczucie już w pierwszym tygodniu leczenia.

Jeśli potrzebujesz długotrwałej terapii, możesz użyć Venarus, ponieważ ma niższy koszt i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Detralex lub Venarus, który jest lepszy dla żylaków, ale Venus lub Detralex dla żylaków.

Opinie pacjentów na temat Detralex i Venarus

Alina, 30 lat, Woroneż

Kiedy ciąża pogorszyła żylaki, tak bardzo, że stało się to niemożliwe do zniesienia. Lekarz zalecił wypicie Venarus lub Detraleks, powiedział, że to jest to samo. Naprawdę nie ufam moim domowym narkotykom, więc zdecydowałem się wziąć Detralex, ponieważ jego jakość jest lepsza. Zajęło 2 miesiące do porodu. Stało się znacznie lepiej, ból w nogach zniknął. Leczenie nie wpłynęło na dziecko.

Polina, 36 lat, Ufa

5 lat cierpiących na żylaki. Wcześniej mylę sobie stopy z Troxevazinem i innymi podobnymi środkami, z silnym bólem, który pomógł, ale flebolog powiedział, że to nie wystarczy i przepisał Detralex na 3 miesiące.Cena tych tabletek jest zbyt wysoka (około 1000 rubli za opakowanie), więc postanowiłem zastąpić je Wenus. Skład mają takie same, dlaczego przepłacać? Leczenie przebiegło dobrze, żyły stały się mniej wyraźne, pod koniec dnia mniej obrzęku, a nogi bolały znacznie rzadziej.

Elena, 29 lat, Ufa

Saw and Detraleks i Venarus nie zauważyli dużej różnicy w działaniu, oba są dobre. To prawda, że ​​przyjmując lek Detralex, poprawa wystąpiła około 2 tygodnie po rozpoczęciu leczenia, a podczas stosowania leku Venarus – po 20 dniach, ale nie ma to większego znaczenia. Teraz piję Venarus, ponieważ muszę brać pigułki przez długi czas, a wraz z nim cały cykl leczenia jest nadal tańszy.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: