OLEJ PROPOLIS - instrukcje użytkowania, ceny, recenzje i analogi

Olej propolisowy – środek do zwalczania hemoroidów

Olej propolisowy to naturalny lek stosowany w leczeniu i profilaktyce chorób dermatologicznych, ginekologicznych, proktologicznych, żołądkowo-jelitowych i innych. Całkowicie naturalny skład leku, minimalna liczba skutków ubocznych i brak uzależnienia pozwalają na stosowanie go w leczeniu pacjentów w różnych kategoriach wiekowych.

Olej propolisowy to produkt pochodzenia naturalnego, składający się z propolisu i oleju roślinnego lub tłuszczu zwierzęcego.

Skład i działanie

Olej propolisowy to produkt pochodzenia naturalnego, składający się z propolisu i oleju roślinnego lub tłuszczu zwierzęcego.

Narzędzie ma działanie bakteriobójcze, przeciwbólowe, przeciwzapalne, gojenie się ran, regenerujące, ma wyraźny efekt tonizujący. Odnosi się do środków pierwszego wyboru do hemoroidów, szczelin odbytu i innych chorób proktologicznych.

Właściwości lecznicze i zalety oleju propolisowego

Propolis (klej pszczeli, usa) – źródło kwasów organicznych, enzymów, olejków eterycznych, witamin, pierwiastków śladowych, flawonoidów.Zawiera mieszaninę żywic, wosków, cząstek pyłku, miodu i innych naturalnych składników. Ten produkt jest uznawany za oficjalny lek i jest stosowany w różnych dziedzinach: ginekologii, proktologii, stomatologii, gastroenterologii, terapii, chirurgii itp.

Wpływ oleju propolisowego na organizm:

 • ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe;
 • leczy głębokie rany i zmiany na skórze, odbudowuje dotknięte tkanki;
 • wzmaga działanie antybiotyków, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej mikroflory jelitowej;
 • normalizuje układ trawienny;
 • ma silne działanie przeciwbólowe;
 • stosowane w leczeniu chorób skóry, w tym łuszczycy;
 • uczestniczy w procesach biochemicznych, normalizuje przemianę materii;
 • odmładza komórki tkanki.

Propolis nie wywiera toksycznego wpływu na organizm, ponieważ jest produktem naturalnym. Fundusze na jej podstawie są dopuszczone do leczenia dzieci w wieku od 3 lat w przypadku braku uczuleń na składniki składowe.

Propolis (klej pszczeli, usa) – źródło kwasów organicznych, enzymów, olejków eterycznych, witamin, pierwiastków śladowych, flawonoidów.

Co pomaga

Produkt ma szeroki zakres działań, dlatego jest używany do różnych celów:

 • leczenie chorób układu oddechowego (zapalenie zatok, zapalenie zatok, zapalenie tchawicy, zapalenie oskrzeli) i układu trawiennego (zapalenie żołądka, wrzód żołądka), leczenie zapalenia ucha środkowego, zmiany w jamie ustnej (zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, zapalenie ozębnej);
 • tłumienie patogennej mikroflory przewodu żołądkowo-jelitowego i jako ogólny tonik;
 • utrzymanie siły w okresie zdrowienia;
 • w zapobieganiu chorobom układu oddechowego.

Lek jest wskazany do stosowania zewnętrznego w:

 • rany, otarcia, oparzenia, odmrożenia;
 • egzema, furuncles;
 • zapalenie żołądka, wrzód żołądka;
 • żylaki;
 • ostre i przewlekłe hemoroidy, szczeliny odbytnicy;
 • katar i przewlekłe przekrwienie nosa;
 • zapalenie stercza;
 • erozja szyjna itp.

Olej propolisowy pomaga w przeziębieniu.Olej propolisowy pomaga w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego.Olej propolisowy pomaga przy otarciach.Olej propolisowy pomaga w hemoroidach.Olej propolisowy pomaga w żylakach.Olej propolisowy pomaga w zapaleniu żołądka.

Olej na bazie propolisu jest skutecznym narzędziem kosmetycznym.Produkt jest stosowany jako środek zmiękczający, odżywczy i odmładzający skórę twarzy i dłoni, a także służy do wzmocnienia i stymulowania wzrostu włosów.

Olej propolisowy do hemoroidów

Olej propolisowy stosowany jest jako niezależny środek terapeutyczny we wstępnych stadiach choroby i jest częścią terapii skojarzonej w przypadku ciężkich postaci. Narzędzie łagodzi ból, wspomaga gojenie się szczeliny odbytnicy, poprawia mikrokrążenie krwi, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, łagodzi podrażnienia i swędzenie, ułatwia proces wypróżniania.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Chroniczny

W przewlekłych hemoroidach lekarstwo stosuje się na kursach, których czas jest zalecany przez lekarza na podstawie postaci i ciężkości choroby, częstości zaostrzeń i wieku pacjenta. Propolis eliminuje nieprzyjemne objawy, przedłuża okresy remisji, zmniejsza ryzyko nawrotów.

Podczas zaostrzenia

W ostrym okresie choroby olej propolisowy łagodzi ból, likwiduje obrzęki, swędzenie i podrażnienie, zatrzymuje krwawienie, leczy obrażenia.Ze względu na działanie antybakteryjne środek zapobiega rozmnażaniu mikroflory chorobotwórczej i zapobiega jej przenikaniu do szczelin odbytu.

Propolis do hemoroidów: nalewki, czopki – zasady stosowania Propolis – aplikacja, nalewka i olej propolisowy.

Przeciwwskazania do stosowania oleju propolisowego

Narzędzie nie może być stosowane w przypadku chorób wątroby, nadwrażliwości na lek.

Efekty uboczne

Możliwe są reakcje alergiczne wywołane indywidualną nietolerancją produktów pszczelich.

Przedawkowanie

Przedawkowanie jest mało prawdopodobne w przypadku korzystania z zewnętrznych funduszy.

Nadmiar dawki po spożyciu oleju propolisowego może spowodować wzrost ciśnienia krwi, osłabienie, nudności, zawroty głowy.

Nadmiar dawki podczas stosowania oleju propolisowego w środku może spowodować wzrost ciśnienia krwi.

Długotrwałe stosowanie leku (nieprzerwanie przez ponad miesiąc) hamuje układ odpornościowy.

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Jak korzystać

Zalecany do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

Wewnątrz użyj 10% oleju na 1 łyżeczkę. 2-3 razy dziennie na 1 godzinę przed posiłkiem, popijając ciepłą wodą lub mlekiem. Przebieg leczenia wynosi 1 miesiąc.

Zewnętrznie narzędzie jest używane w postaci tarcia, okładów, aplikacji, impregnacji tamponów, masek itp.

Kiedy olej ucha otoczył w uchu; z zimnem, zapaleniem zatok lub zatok – w nosie.

Gdy otitis zakopał olej w uchu.

Jak ubiegać się o hemoroidy

Sposób stosowania oleju propolisowego zależy od postaci choroby.

Outdoor

Aby złagodzić stany zapalne hemoroidów, należy zmniejszyć obrzęk i ból za pomocą płynów z olejem propolisowym. Sterylne chusteczki gazowe są bogato nawilżane olejem i nakładane na ból miejsca 2-3 razy dziennie. Przed zabiegiem dotknięty obszar myje się wodą i neutralnymi środkami higienicznymi. Leczenie przeprowadza się, aż objawy znikną.

Krajowy

W przypadku hemoroidów wewnętrznych sterylne tampony lub aplikatory są impregnowane olejem i wstrzykiwane do odbytu. Zabieg przeprowadza się 1 raz dziennie przed snem po oczyszczającej lewatywie. Narzędzie ma silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, uspokajające i lecznicze. Terapia jest zalecana przed początkiem trwałej poprawy.

W przypadku hemoroidów wewnętrznych sterylne tampony lub aplikatory są impregnowane olejem i wstrzykiwane do odbytu.

Interakcja

Lek jest kompatybilny z innymi lekami.

Instrukcje specjalne

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu tego narzędzia na wdrażanie działań wiążących się z zagrożeniem życia (prowadzenie pojazdów, zarządzanie złożonymi mechanizmami).

Wpływ oleju na organizm u dzieci i kobiet w ciąży nie był wystarczająco zbadany, więc przed użyciem go w tych kategoriach pacjentów należy skonsultować się z lekarzem.

Dla dzieci

Olej na bazie propolisu jest dopuszczony do leczenia dzieci w wieku od 3 lat tylko jako czynnik zewnętrzny: pocieranie się o kaszel, smarowanie zmian skórnych i tak dalej. Przed użyciem leku w pediatrii konsultacje dzieci jest wymagane.

Olej na bazie propolisu jest dopuszczony do leczenia dzieci w wieku od 3 lat tylko jako czynnik zewnętrzny: pocieranie się o kaszel, smarowanie zmian skórnych.

Podczas ciąży i laktacji

Wobec braku badań dotyczących wpływu leku na płód, należy skonsultować z lekarzem zasadność jego stosowania u kobiet w ciąży.Narzędzie przenika do mleka matki, więc jest zabronione podczas karmienia piersią ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u niemowlęcia. W przypadku, gdy kobieta nie karmi piersią po porodzie, lek jest zatwierdzony do stosowania w zalecanej dawce.

Jak zrobić olej z propolisu

Analogi preparatów farmaceutycznych mogą służyć jako domowe preparaty na bazie oleju roślinnego lub tłuszczu zwierzęcego:

 1. Uniwersalny przepis na olej. 100 g rafinowanej oliwy z oliwek wlewa się do naczyń ze stali nierdzewnej, dodaje 10 g pokruszonego propolisu i trzyma przez 1 godzinę w łaźni wodnej. Mieszaninę ciągle miesza się, nie dopuszczając do wrzenia. Następnie masa oleju jest całkowicie chłodzona, filtrowana i wlewana do szklanych pojemników. Stosowany zewnętrznie lub doustnie 2-3 razy dziennie.
 2. Maść lecznicza do receptur. 100 g tłuszczu zwierzęcego umieszcza się w naczyniach ze stali nierdzewnej i pozostawia do stopienia, po czym dodaje się 10-15 g zmielonego propolisu. Masę utrzymuje się na małym ogniu przez 10 minut, ciągle mieszając i nie pozwalając jej wrzeć. Opcjonalnie do mieszanki można dodać drobno posiekane gotowane jajko z kurczaka.Powstałe narzędzie jest filtrowane i chłodzone. Maść stosuje się zewnętrznie, powodując 3-4 razy dziennie na dotkniętych obszarach.

Analogi preparatów farmaceutycznych mogą służyć jako domowe przetwory na bazie oleju roślinnego lub tłuszczu zwierzęcego.

Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Warunki sprzedaży

Wydawany jest bez recepty.

Cena

W zależności od producenta, koszt funduszy waha się w granicach 200-500 rubli.

Warunki przechowywania i okres trwałości

Lek jest przechowywany w suchym ciemnym miejscu w temperaturze nie wyższej niż + 20 ° C i z dala od dzieci.

Domowe produkty na bazie tłuszczu zwierzęcego należy przechowywać w lodówce.

Recenzje

Alla, 35 lat, St. Petersburg

Używam balsamów z olejem propolisowym do zaostrzenia przewlekłych hemoroidów. Wynik jest spełniony: swędzenie i pieczenie znikają z pierwszej aplikacji. Dzień później nadchodzi namacalna poprawa.

Irina, 46 lat, Moskwa

Uważam olej propolisowy za jeden z najskuteczniejszych środków na choroby odbytnicy. W terapii skojarzonej z lekami przeciwzapalnymi szybko łagodzi objawy hemoroidów, leczy pęknięcia.Używamy oleju z całą rodziną do innych celów: od zimna i kaszlu, do wzmocnienia włosów itp.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: