Świece na hemoroidy po porodzie - co wybrać? Najlepsze

Najlepsze świece do hemoroidów poporodowych

Hemoroidy są patologią jelita grubego, gdy stagnacja krwi w okolicy miednicy powoduje rozszerzenie węzłów żylnych. Hemoroidy poporodowe są bardzo częste. Problem zwykle występuje w czasie ciąży, a aktywność zawodowa pogarsza chorobę. Kiedy pojawia się pytanie o leczenie hemoroidów po urodzeniu dziecka, leczenie jest skomplikowane z powodu konieczności wyboru leku, który jest bezpieczny dla matki i dziecka.

Treść

 • Przyczyny hemoroidów poporodowych
 • Popularne leki na hemoroidy

Tabletki z tej choroby, z reguły, mają okres laktacji w liczbie przeciwwskazań. Dlatego świece z hemoroidów po porodzie i stosowanie przepisów ludowych są bardziej poszukiwane.

Przyczyny hemoroidów poporodowych

Po wykryciu problemu hemoroidów należy zidentyfikować czynniki, które doprowadziły do ​​pojawienia się patologii. Niektóre z nich są łatwe do wyeliminowania, co znacznie ułatwi walkę z chorobą:

 • Niedobór witaminy;
 • Zaparcie;
 • Niezrównoważona dieta;
 • Stosowanie leków hormonalnych;
 • Przenoszenie ciężarów;
 • Deformacje ścian żylnych.

W czasie ciąży macica jest znacznie powiększona i wywiera nacisk na żyły miednicy. Ogólne próby zwiększenia tego ciśnienia, z którego powstają hemoroidy. Początkowo są one zlokalizowane wewnątrz okrężnicy, ale ostatecznie tworzą się i zewnętrznie.

Hemoroidy wewnętrzne wywołują krwawienie, dlatego po porodzie kobiety często borykają się z problemem niedokrwistości, która niekorzystnie wpływa na aktywność produkcji mleka kobiecego.

Choroba postępuje szybko. Kobiety zaczynają odczuwać pieczenie i swędzenie w odbycie. Każdemu aktowi defekacji towarzyszy silny ból, a niektórzy z nich starają się rzadziej chodzić do toalety i spowalniać ruch jelit. Z tego powodu hemoroidy rosną, a otaczające je tkanki puchną. Stan znacznie się pogarsza.

Czasami węzły pękają i krwawią. Jeśli infekcja wnika w uszkodzoną tkankę, wówczas ropa gromadzi się w miejscu pęknięcia, a później konieczna będzie operacja.

Uzdrowienie dolegliwości powinno rozpocząć się przy pierwszym wykryciu podejrzanych sygnałów, ponieważ tylko terapia w odpowiednim czasie jest możliwa bez silnych leków, które mogą uszkodzić zdrowie nowo narodzonych okruchów.Wiele leków może przenikać przez mleko matki do organizmu dziecka, co jest bardzo niebezpieczne. Wiele leków osłabia wartość odżywczą mleka, a czasem prowadzi do zaprzestania laktacji.

Zobacz także: Polecane dla dzieci: czopki glicerynowe na hemoroidy

Dlatego podczas karmienia piersią, najlepiej przy świecach wykonanych z naturalnych składników. Zaleta tej postaci leku jest następująca:

 • Aktywne składniki szybko się wchłaniają;
 • Świece są bezboleśnie dostarczane do centrum zapalenia;
 • Nie ma negatywnego wpływu na przewód pokarmowy;
 • Substancja lecznicza działa bezpośrednio na dotknięte obszary.

Bezpieczeństwo i wydajność to kluczowe wymagania. Lepiej jest powierzyć wybór leku specjaliście, który będzie przepisywać leki w zależności od objawów.

Popularne leki na hemoroidy

Istnieje kilka rodzajów tych leków. Niektóre czopki charakteryzują się zdolnościami terapeutycznymi, inne łagodzą ból, inne mają efekt przeczyszczający.

Świece rokitnika

Te czopki mogą być używane przez matki karmiące i kobiety w ciąży. Lek jest bezpieczny i niedrogi, natomiast działa skutecznie i może wyleczyć chorobę we wczesnym stadium. Świece z hemoroidami po urodzeniu z olejem z rokitnika mają właściwości przeciwutleniające i regenerujące. Odciążają główne objawy – ból odbytu, swędzenie i pieczenie. Świece rokitnika zatrzymują stan zapalny, leczą pęknięcia w kanale odbytu. Lek prawie nie powoduje alergii.

Ulga

Lek Ulga jest bardzo popularny po urodzeniu. Świece powstają na bazie oleju z wątroby rekina, który ma silne działanie ujędrniające i przeciwzapalne. Czopki zatrzymują krwawienie i suche hemoroidy, leczą pęknięcia odbytu. Świece Ulga przepisana w ilości do 4 razy dziennie – po przebudzeniu, przed snem i po opróżnieniu jelita. Lek jest zabroniony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat, dorosłych z chorobą zakrzepowo-zatorową, pacjentów z reakcjami alergicznymi na składniki leku.

Świece glicerynowe

Lek ten jest stosowany do leczenia hemoroidów z zaparciami. Lek jest nietoksyczny i sprawia, że ​​stolec jest bardziej miękki. Po opróżnieniu jelit ciśnienie w węzłach hemoroidalnych znika, a obrzęk zmniejsza się. Lekarstwo leczy również małe pęknięcia.

Natalcid

Lek jest znany jako świeca dla matek karmiących. Składają się z niehormonalnych składników i nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Wśród składników znajdują się ekstrakty glonów, dzięki którym lek łagodzi stany zapalne, spowalnia krwawienie i leczy pęknięcia.

Zobacz także: Jakie świece mogą być używane do hemoroidów z krwawieniem

Hepatrombin G

Te czopki są przepisywane na przewlekłe hemoroidy. Narzędzie może niszczyć utworzone węzły i zapobiegać tworzeniu się innych. Jest to silny lek, który wspomaga szybkie gojenie się ran i łagodzi stany zapalne. Jest stosowany w wewnętrznej postaci choroby.

Posteryzowane

Składnikiem leków – hydrokortyzon i komórki bakteryjne są inaktywowane – aktywować odporność lokalnej, przycięte stan zapalny, obrzęk i swędzenie spadła, zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych oraz przywrócenia naruszonej tkanki.

Proktozan

Lek stosuje się do bólu, pęknięć, zmian skórnych w odbycie. Lek ma działanie przeciwzapalne i pomaga w pierwszym i drugim etapie choroby. Aktywne składniki Proktozan osuszają skórę i znieczulają.

Świece homeopatyczne

Czopki składają się z leczniczych olei roślinnych. Wśród składników znajdują się także oleje z drzewa herbacianego, rokitnik, krwawnik pospolity i piołun. Składniki skutecznie usuwają świąd i łagodzą stany zapalne. Świece z nagietkiem lub propolisem słyną z dobrego działania.

Jeśli po narodzinach dziecka wystąpią objawy hemoroidalne, problem należy natychmiast rozwiązać. Większość powyższych świeczek może być używana przez pacjentów karmiących piersią.

Składniki preparatów są w większości bezpieczne, ponieważ nie wchłaniają się one do krwi kobiety, dlatego nie dostają się do organizmu dziecka z mlekiem matki. Jednak decydowanie, które wybrać świece z hemoroidów po porodzie, należy pamiętać, że samo-wyleczenie nie zadziała.

Konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą, który dokona prawidłowej diagnozy i wybierze łagodne leczenie, biorąc pod uwagę wszystkie zagrożenia dla matki i dziecka.Rozpoczęta dolegliwość nie tylko przyniesie wiele dyskomfortu, ale będzie również wymagać długiego i bardziej złożonego leczenia.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: