Metody oczyszczania jelit w domu: medycyna chińska, metoda Ogurtsova i ćwiczenia jogi

Najlepsze metody oczyszczania jelit w domu

Istnieją różne sposoby oczyszczania jelit: lewatywy i mikroukłady, stosowanie środków przeczyszczających, hydrokolonoterapia itp.

Ale eksperci uważają, że usunięcie odpadów z organizmu powinno występują naturalnie, bez agresywnej interwencji leków lub zabiegów.

Dlatego zaleca się stosowanie najbardziej bezpiecznych metod, w tym tradycyjnych metod i ćwiczeń, które przyczyniają się do łagodnego i naturalnego opróżniania przewodu pokarmowego.

Oczyszczanie jelita za pomocą środków ludowych pomaga pozbyć się ogrodzeń, pomaga usunąć toksyny z przewodu pokarmowego i nie prowadzi do dysbakteriozy i nie ma szkodliwego wpływu na błony śluzowe.

Jak oczyścić jelita?

Istnieją różne metody oczyszczania jelit w domu, ale wszystkie opierają się na wykonywaniu określonych ćwiczeń stymulujących perystaltykę jelit i zwieraczy.

Jeśli używasz lewatywy, odchody są usuwane tylko z jelita grubego, a następnie za pomocą tych technik, jelito cienkie jest również czyszczone.

do treści ↑

Oczyszczanie wody metodą jogi

Sankha-Prakshalana – czyszczenie jelita wodą w tym samym czasie, co wykonywanie określonego zestawu ćwiczeń. Jest to metoda jogi opróżniania żołądkowo-jelitowego, która może być stosowana nie tylko do zaparć, ale także przed różnymi badaniami układu trawiennego, ponieważ Shankha-Prakshalana zapewnia oczyszczenie jelita cienkiego.

Rano przed śniadaniem trzeba wypić szklankę ciepłej wody, w której najpierw rozpuść 1 łyżeczkę soli. Następnie wykonaj cykl ćwiczeń, a następnie wypij drugą szklankę wody. Działania należy powtarzać aż do momentu, w którym nastąpi defekacja.

Przebieg oczyszczenia można przeprowadzić raz na kilka miesięcy, aby uzyskać najlepszą pracę przewodu pokarmowego.

Joga – zestaw indyjskich praktyk do regeneracji psychicznej i fizycznej, oferuje następujący zestaw ćwiczeń do oczyszczania jelit:

  1. Stań prosto, stopy na szerokość barków, palce skręć. Przeprowadź łagodne zbocza i po prawej stronie cztery razy w każdym kierunku. Ćwiczenie stymuluje szybki ruch wody z żołądka do jelit.
  2. Wyciągnij prawą dłoń do przodu, dotknij obojczyka palcem wskazującym prawej dłoni.Nie podnosząc stóp z podłogi, obróć tułów na bok. Spójrz na to powinno podążać za czubkami palców lewej ręki. Musisz powtórzyć ćwiczenie cztery razy.
  3. Podejmij nacisk, leżąc na dłoni. Rozstaw stopy. Obróć tułów na przemian z prawej i lewej strony. Zajmuje w sumie osiem zwojów.
  4. Z powodu ostatniego ćwiczenia woda, która dotarła do okrężnicy, opuści ciało, a jelita zostaną szybko oczyszczone. Musisz przysiadać, stopy mają rozstawione na szerokość ramion, dłonie są na kolanach. Następnie wepchnij jedno kolano w podłogę i obróć tułów w przeciwnym kierunku. Następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz cztery razy w każdym kierunku.

Jeśli chęć wypróżnienia nie nastąpi po wypiciu 4 szklanek wody, połóż się i odpręż na kilka minut, a następnie powtórz ćwiczenia oczyszczania jelit.

Metodę tę należy stosować ostrożnie u osób, u których występują nieprawidłowości w pracy układu moczowego

Metoda Ogulova

Opróżnianie przewodu pokarmowego zgodnie z metodą Ogulova ma na celu normalizację perystaltyki z atoną ścian jelit.Wieczorem, 3 godziny przed snem, wypij 2 łyżki oleju rycynowego.

Rano, bez wstawania z łóżka, wykonaj kilka ćwiczeń:

  1. Leżąc na plecach, zginaj i ruszaj nogami, symulując jazdę na rowerze. Powtórz 30-35 razy.
  2. Zegnij kolana, przykręć je do brzucha i wyprostuj. Wykonaj ćwiczenie 20 razy z rzędu.
  3. Zegnij nogi, rozciągnij i klęknij 15-20 razy.
  4. Wstań na czworakach. Podnieś prawą nogę pochyloną do kolana, pozostań w tej pozycji przez 5-10 sekund. Powtórz to samo z lewą stopą. Wykonaj to ćwiczenie 10 razy.
  5. W tej samej pozycji, podczas wdechu, zginaj plecy i stań w tej pozycji przez kilka sekund. Zrelaksuj się i wydech. Powtórz 20-30 razy.

Kończąc te ćwiczenia oczyszczania jelit, należy wykonać chodzenie w miejscu przez 3-4 minuty.

Technika Ogulova przyczynia się do aktywacji perystaltyki, dzięki czemu jest z powodzeniem stosowana w leczeniu atonicznych zaparć.

Chiński masaż

Medycyna chińska oferuje również specyficzną technikę, która pomaga normalizować pracę przewodu pokarmowego.

Aby szybko opróżnić jelita, zaleca się wykonanie specjalnego masażu: połóż dłonie na brzuchu, a następnie 38 razy płynnie opisz obwód wokół pępka, stopniowo zwiększając promień obrotów.

Aby poprawić trawienie, możesz zastosować masaż akupunktury, czyli efekt na aktywnych punktach ciała. Delikatnie masuj obszar wokół pępka 18 razy od lewej do prawej. Nie ściskaj zbyt mocno skóry, ponieważ jest bardzo delikatna w tym miejscu i łatwo zranić.

Płynne ruchy popychające muszą przecierać żołądek od okolicy nadbrzusza do kości łonowej. Następnie połóż dłoń na brzuchu poniżej pępka i lekko naciskając, przytrzymaj dłoń w dół iw prawo. Musisz powtórzyć ruch 18 razy.

Możesz łączyć metody czyszczenia z tradycyjnymi metodami z ćwiczeniami poprawiającymi perystaltykę: na kilka godzin przed masażem pić herbatę ziołową, wywar z nasion lnu lub nalewki z lukrecji.

Ćwiczenia na wypróżnienia promują łagodne i naturalne usuwanie kału z przewodu pokarmowego.

Metody te nie mają negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie i praktycznie nie mają przeciwwskazań. Jeśli jednak ćwiczenia nie doprowadzą do normalizacji fotela, należy skonsultować się ze specjalistą.

do treści ↑

Recenzje

Julia, Perm: "Od dzieciństwa cierpię na zaparcia.Rok temu zaczęła uprawiać gimnastykę po Ogulovie i wypijać na noc wywar z nasion lnu. Krzesło poprawiło się, a stan zdrowia stał się znacznie lepszy. "

Anna, Murmansk: "Mam atonię jelitową, używam chińskich receptur na lekarstwa, a joga oczyszczam w słonej wodzie, ale czasami mam zaparcia, dlatego muszę regularnie przyjmować leki przepisane przez lekarza".

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: