Hepatrombin maść z tego, co pomaga - Hemoroidy

Maści Hepatrombina z tego, co pomaga

Grupa kliniczno-farmakologiczna

Jednym ze skutecznych środków na hemoroidy, przeznaczonych do stosowania miejscowego, jest maść Gepatrombin. Lek ten jest bezpośrednim antykoagulantem, który ma działanie przeciwzakrzepowe i stymuluje procesy regeneracyjne w tkankach.

Skład i forma wydania

Następujące postacie dawkowania Hepatrombin są wykonane – żel i maść. Aktywne składniki leku to heparyna sodowa w ilości 30 000 jm lub 50 000 jm, a także alantoina i dekspantenol w dawce 250 mg każda. Sprzedawane w aptekach w aluminiowych tubach po 40 g.

Lek Gepatrombin G jest również wytwarzany w postaci maści i doodbytniczych czopków na bazie heparyny, prednizolonu i laurent makrogolu, który jest stosowany wyłącznie do leczenia hemoroidów.

Działanie farmakologiczne

Zastosowanie żelu i maści Gepatrombin ma następujące działanie:

 • przeciwzakrzepowy;
 • regenerujący;
 • antykoagulant;
 • przeciwobrzękowe;
 • przeciwzapalne.

Działanie połączonego leku jest spowodowane składnikami, które go tworzą:

 • Heparyna zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, zmniejsza stan zapalny i obrzęk, poprawia krążenie krwi;
 • Alantoina – szybko łagodzi stany zapalne, wyzwala procesy metaboliczne w tkankach, stymuluje proces proliferacji komórek;
 • dekspantenol – poprawia wchłanianie heparyny, stymuluje granulację uszkodzonych tkanek i przyspiesza proces gojenia.

Podczas stosowania żelu lub maści Gepatrombin na skórze składniki aktywne szybko się wchłaniają. Heparyna gromadzi się w otaczającej tkance i przenikając przez ściany małych naczyń krwionośnych poprawia krążenie krwi.

Wskazania do stosowania

Zgodnie z instrukcją użytkowania Gepatrombin jest wskazany w leczeniu:

 • zakrzepica (tworzenie się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych);
 • zakrzepowe zapalenie żył (zapalenie ściany żyły z utworzeniem zakrzepu krwi);
 • żylaki (patologiczne zmiany żył, charakteryzujące się powstawaniem węzłów tętniakowatych);
 • troficzne owrzodzenia nóg – do smarowania ropni i eliminowania drgawek;
 • hemoroidy (Gepatrombinę i Gepatrombinę G podaje się w postaci maści);
 • krwiaki i krwotoki wynikające z urazów i wypadków sportowych;
 • zapalenie sutka (zapalenie piersi);
 • zapalenie naczyń chłonnych (zapalenie naczyń limfatycznych);
 • carbuncles (ostre ropne martwicze zapalenie gruczołów łojowych i mieszków włosowych);
 • wrze (ropne zapalenie torebki do włosów);
 • tendovaginitis (zapalenie aparatu więzadłowego)

Ponadto, Gepatrombin jest skutecznym profilaktycznie przeciw chorobom żył i skrzeplin w naczyniach krwionośnych, a także stosowany w okresie pooperacyjnym w leczeniu żylaków, przyspieszając gojenie się blizn.

Dawkowanie i czas trwania leczenia

Żel Gepatrombin i maść nakłada się na zaatakowane obszary, wyciskając na kolumnę o długości 5 cm, dawkę stosuje się 2-3 razy dziennie.

Optymalny czas trwania leczenia wynosi 1,5-2 tygodni. W przypadku ciężkich zmian zalecane leczenie to 1 miesiąc.

Metoda podawania hepatrombiny

Hepatrombin jest lekiem przeznaczonym wyłącznie do użytku zewnętrznego.

W leczeniu chorób żył w dotkniętych obszarach należy aplikować maści – bandaże. W przypadku owrzodzeń troficznych nogi, którym nie towarzyszy naruszenie integralności skóry, maść nakłada się w kształcie pierścienia o szerokości około 4 cm, dodatkowo można stosować bandaż z gazy, zgodnie z zaleceniami lekarza.

W leczeniu hemoroidów, przetok i bruzd odbytu, świądu i wyprysku okolicy odbytu, maść Gepatrombin stosuje się do obszaru odbytu co najmniej 4 razy dziennie po każdym defekacji. Wraz ze spadkiem bólu częstotliwość używania zmniejsza się do 1 raz dziennie. Maść doodbytnicza jest również dozwolona za pomocą specjalnego instrumentu.

W leczeniu zapalenia gruczołu mlekowego, karbunkułów, czyraków zaleca się stosowanie okładów gazowych z maścią, które nakłada się na uszkodzone miejsca i zmienia się raz dziennie.

Żel jest korzystnie stosowany do zakrzepowego zapalenia żył i zakrzepicy, żylaków i zapalenia ścięgien i stawów. Nałóż go cienką warstwą (najlepiej rano i wieczorem). Wciskanie leku w skórę nie jest zalecane.

Ciąża i laktacja

Gepatrombina z dawką heparyny 50 000 U podczas ciąży nie jest przepisywana jako żel lub maść, ponieważ jest szybko wchłaniana do krążenia ogólnoustrojowego. To z kolei może spowodować rozwój krwawienia lub DIC u kobiety w ciąży – niebezpieczny stan, który może być śmiertelny.

Podczas karmienia piersią lek z tą dawką heparyny również nie jest przepisywany ze względu na brak informacji dotyczących bezpieczeństwa dla dziecka.

Hepatrombinę o zawartości heparyny 30 000 jm można stosować w czasie ciąży i laktacji, ale tylko w rzadkich przypadkach i po starannym zrównoważeniu potencjalnych korzyści dla matki i możliwego ryzyka dla płodu lub dziecka.

Maść Gepatrombin G może być stosowany u kobiet w ciąży na hemoroidy w drugim i trzecim trymestrze.

Instrukcje specjalne

Skład żelu Gepatrombin obejmuje olejki eteryczne, które działają przeciwbólowo i przeciwdrobnoustrojowo.

Jeśli po dwóch tygodniach od rozpoczęcia leczenia hemoroidów maścią Gepatrombin objawy choroby nie znikną, a wręcz przeciwnie, zwiększą się, należy skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dodatkowych badań i wyznaczenia innego leku do leczenia choroby hemoroidalnej.

Przeciwwskazania

Zgodnie z instrukcją Gepatrombin nie powinien być stosowany u pacjentów, którzy zaobserwowali:

 • zainfekowane zmiany skórne;
 • hemofilia i skaza krwotoczna (schorzenia charakteryzujące się zwiększonym krwawieniem;
 • małopłytkowość (mała liczba płytek we krwi);
 • Nadwrażliwość na aktywne lub pomocnicze składniki leku.

Żel Hepatrombin żel nie jest nakładany na błony śluzowe i jest stosowany tylko do obszarów skóry, gdzie nie ma naruszenia integralności skóry.

Efekty uboczne

Liczne przeglądy Hepatrombin potwierdzają, że lek jest doskonałym lekarstwem na żylaki i hemoroidy, co zresztą praktycznie nie powoduje skutków ubocznych.

Czasami, przy nadmiernym zwiększeniu dawki lub przedłużonym stosowaniu bez przerw, mogą wystąpić działania niepożądane w postaci wysypki skórnej, przekrwienia i pokrzywki. Nie wykluczony obrzęk naczynioruchowy.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem w celu przepisania analogu Gepatrombin.

Warunki sprzedaży aptek

Lek Gepatrombin maść i żel mogą być wydawane z aptek bez recepty. Jednak przed zakupem leku należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami, zapoznać się ze wszystkimi wskazaniami i przeciwwskazaniami oraz skonsultować się z lekarzem na temat stosowności jego stosowania.

Warunki przechowywania

Hepatrombinę przechowuje się nie dłużej niż 3 lata w suchym, chłodnym (15-25 ° C), ciemnym i niedostępnym dla dzieci miejscu.Przed użyciem należy przeczytać oficjalne instrukcje dotyczące leku w opakowaniu.

Co to jest maść

Hepatrombin to maść na hemoroidy, która ma działanie przeciwzapalne, zatrzymuje krwawienie, pomaga przywrócić komórki odbytu, zapobiega procesom stagnacji i zwalcza skrzepy krwi.

Ten krem ​​z hemoroidy ma żółto-biały półprzezroczysty kolor, ma dobry przepływ. Zaprojektowany do użytku zewnętrznego i doodbytniczego.

Instrukcja użycia wskazuje na obecność w kremie takich aktywnych składników:

 1. Heparyna. Jest to bezpośredni koagulant, przyspieszający przepływ krwi. Substancja jest bardzo szybko wchłaniana (dlatego efekt leczenia staje się szybko zauważalny), ma zdolność gromadzenia się (nawet jeśli hemoroidy przekształciły się w pasywną postać przewlekłą, a pacjent już nie odczuwa objawów, lek działa na naczynia krwionośne i zwieracz przez długi czas, dzięki czemu działa zapobiegawczo) .
 2. Prednison Jest to środek kortykosteroidowy, który zmniejsza ilość wysięku. Z tego powodu proces zapalny stopniowo ustępuje,zmniejszony ból.

Ponadto, Hepatrombin dla hemoroidów zawiera dodatkowe substancje. Obejmują one w szczególności:

 • Lanolina – nadaje środkowi miękkość działania, zapewnia łatwość aplikacji, zwiększa działanie heparyny, ma umiarkowane działanie znieczulające, chroni skórę przed przerzedzaniem, co jest możliwe w wyniku długotrwałego stosowania środków GCS;
 • parafina – zapewnia stabilność postaci kremu;
 • dwutlenek krzemu.

W rzeczywistości ta sama kompozycja zawiera żel Gepatrombin i świece. We wczesnych stadiach choroby lek może poradzić sobie z różnymi objawami. Recenzje pacjentów jasno pokazują, że maść szybko zmniejsza ból, zmniejsza grudki hemoroidalne. Usuwanie substancji czynnych z tkanek jest bardzo powolne. Okres półtrwania wynosi 1 godzinę.

Kiedy jest zalecane?

Instrukcja użytkowania wskazuje, że narzędzie może być wykorzystywane do takich problemów:

 • zakrzepica – pojawienie się zakrzepów w naczyniach, które stanowią niebezpieczne naruszenie dopływu krwi;
 • czyraki – proces zapalny w mieszku włosowym związany z uszkodzeniem cebulki włosa (któremu często towarzyszy ropienie);
 • żylaki – zmiany patologiczne w żyle, które objawiają się jego wzrostem i pojawieniem się węzłów;
 • zapalenie naczyń chłonnych – proces zapalny w naczyniach limfatycznych;
 • zakrzepowe zapalenie żył jest stanem patologicznym, któremu towarzyszą jednocześnie 2 problemy: proces zapalny w żyłach i pojawianie się zakrzepów krwi;
 • tendovaginitis – zapalenie więzadeł;
 • krwiaki, krwotoki podskórne, stłuczenia;
 • hemoroidy;
 • carbuncles – zapalenie gruczołów śluzowych, któremu towarzyszy ropienie;
 • Mastitis – stagnacja mleka w piersi kobiety.

Instrukcja użycia wskazuje, że narzędzie może być stosowane w leczeniu blizn pooperacyjnych i w zapobieganiu chorobom żylnym.

W związku z tym można argumentować, że maść Gepatrombin G jest uniwersalnym lekarstwem, które zaleca się stosować w wielu przypadkach. Jeśli chodzi o faktyczne hemoroidy, w tym przypadku maść Hepatrombina do hemoroidów może być stosowana na każdym etapie choroby, nawet gdy hemoroidalne grudki są bardzo duże i zaczynają krwawić. Jest on używany do:

 • szczeliny odbytu;
 • przewlekła postać choroby;
 • ostry okres;
 • przetoka odbytu;
 • wyprysk i różnego rodzaju podrażnienia w okolicy odbytu;
 • pojawienie się skrzepów krwi w węzłach hemoroidalnych.

Przebieg leczenia tym narzędziem trwa mniej niż 2-3 tygodnie, ale najczęściej jest stosowany przez długi czas (przez kilka miesięcy). Maść hemoroidów Gepatrombin G jest odpowiednia do kompleksowego leczenia choroby, ale połączenie z innymi lekami powinno być przeprowadzane za zgodą proktologa.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Podobnie jak świece do hemoroidów Gepatrombin, maść jest surowo zabronione do stosowania w chorobach onkologicznych nie tylko odbytnicy, ale także skóry, krwi, szpiku kostnego, macicy, jąder. Niewłaściwe stosowanie Hepatrombin G, instrukcja ostrzega o tym, a w innych przypadkach, w szczególności, gdy:

 • wrażliwość na niektóre składniki leku;
 • małopłytkowość – zbyt mała liczba płytek we krwi pacjenta;
 • infekcja uszkodzonego obszaru, otwarte rany (hemoroidom często towarzyszą takie objawy);
 • kiła;
 • gruźlica;
 • hemofilia;
 • choroby związane z zaburzeniami krzepnięcia krwi;
 • skaza krwotoczna;
 • plamica;
 • skłonność do krwawienia;
 • ospa wietrzna;
 • choroby grzybowe.

Hepatrombin na hemoroidy nie jest stosowany w pediatrii. Narzędzie może powodować rozwój patologiczny płodu, dlatego jego stosowanie w pierwszym trymestrze ciąży jest surowo zabronione. Kobietę, u której zdiagnozowano hemoroidy, można stosować tę maść wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Dla przyszłych matek krem ​​ten z reguły jest wypisywany tylko w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach, jako alternatywa dla interwencji chirurgicznej przed urodzeniem dziecka. Nie używaj go bez zalecenia lekarza i karmienia piersią.

Jak zauważyli proktolodzy, producenci i przeglądy pacjentów, narzędzie jest ogólnie dobrze tolerowane. W niektórych sytuacjach rozwija się reakcja alergiczna. W tym przypadku przekrwienie, łagodne podrażnienie skóry. Nie jest konieczne leczenie tego stanu, reakcja znika sama, gdy tylko osoba przestaje używać tego środka.

Jeśli nie rozważy się przeciwwskazań, Gepatrombin wywołuje bardziej poważne reakcje alergiczne, w tym: obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, świąd, krwotok, pieczenie, wysypka skórna.W takim przypadku osoba powinna zdecydowanie zaprzestać używania produktu, zmyć resztki kremu i zażywać leki przeciwhistaminowe, skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się już leczenia hemoroidów za pomocą Gepatrombin i jego analogów. Osoby, które przypadkowo pobrały krem ​​w środku, mogą odczuwać mdłości, dyskomfort w żołądku i wymioty.

Funkcje użytkowania

Opis w instrukcji wskazuje, że możliwe jest stosowanie maści tylko na czystym umytym ciele po defekacji. Krem należy nakładać czystymi dłońmi (a jeszcze lepiej rękawiczkami medycznymi) na okolice odbytu. Aby szybko zaabsorbować narzędzie, można go z łatwością masować i pocierać, ale tylko w przypadku, gdy ból z powodu takiej manipulacji jest nieobecny.

Możesz również użyć go doodbytniczo. W takim przypadku można użyć wacika lub zastosować krem ​​bezpośrednio z tubki. Niektórzy pacjenci wskazują na duży dyskomfort związany z takim stosowaniem leku, dlatego też Gepatrombinę sprzedaje się im w postaci doodbytniczych czopków. Aby to znaczyło dłużej pozostawało na uszkodzonym miejscu, a nie wchłaniało się w płótnie, można stosować okładziny z gazy.

W ostrym okresie hemoroidów krem ​​nakłada się na odbyt cienką warstwą kilka razy dziennie.Gdy główne objawy choroby można usunąć nieco, dozwolone jest stosowanie leku raz dziennie. Częstotliwość stosowania i czas trwania leczenia określa lekarz prowadzący.

Ponieważ narzędzie ma skłonność do gromadzenia się w górnych warstwach skóry, jego przedłużone używanie (na przykład sześć miesięcy lub rok) jest niedozwolone. Absorpcja heparyny jest stosunkowo niewielka, więc prawdopodobieństwo przedawkowania jest również niewielkie. Narzędzie może być używane razem z innymi lekami do leczenia hemoroidów lub żylaków. Jednoczesne stosowanie 2 leków z różnymi składnikami aktywnymi na jednym skórze jest zabronione.

Z reguły Gepatrombin G nie jest powoływany razem z preparatami do użytku zewnętrznego, które zawierają w swoim składzie:

 • kwas salicylowy;
 • antykoagulanty;
 • tetracyklina;
 • hydrokortyzon.

Lek należy stosować ostrożnie, a po użyciu należy dokładnie umyć ręce. Palenie, łzawienie, alergie mogą powodować kontakt heparyny z oczami. W takim przypadku należy przepłukać oczy dużą ilością bieżącej wody.Cena maści Gepatrombin w aptekach może się różnić i zależy od stężenia kremu i objętości rurki.

Jak zareagować na lek?

Pacjenci mówią:

 1. Lydia K.: Hepatrombin jest bardzo zadowolony. Już po pierwszym dniu stosowania duża grudka hemoroidalna została całkowicie zdrętwiała. Kilka dni później bryła zmniejszyła się kilkakrotnie i stała się nieistotna. Teraz mogę poruszać się swobodnie, nie bojąc się usiąść. Mam nadzieję, że w tym tempie wkrótce będę całkowicie wyleczony.
 2. Katerina S.: Mogę bezpiecznie nazwać krem ​​Gepatrombin zbawieniem, ponieważ praca jest siedząca i nie mogę w ogóle znieść hemoroidów. Choroba rozwijała się w szybkim tempie, ale zaczęła używać tego kremu w odpowiednim czasie. Znieczulenie praktycznie natychmiast. Jest dobrze wchłaniany i nie pozostawia silnych śladów na płótnie. Używam tego narzędzia przez ponad 2 miesiące z krótkimi przerwami. Podczas gdy możliwe jest kontrolowanie choroby.
 3. Vladimir M. Hemoroidy mają postać wewnętrzną. Ból, rozładowanie krwi. Świece kategorycznie nie chcą używać, a inne narzędzia są przeznaczone przede wszystkim do użytku zewnętrznego.Właśnie dlatego Gepatrombin stał się jedną z najlepszych opcji leczenia. Efekt leczenia tym kremem jest całkowicie zadowolony.
 4. Svetlana G.: Guz był do 2 cm, dodatkowo hemoroidom towarzyszyło częste krwawienie, silny ból. Zaczął używać kremu Gepatrombin G za radą proktologa. Mogę powiedzieć, że narzędzie jest bardzo skuteczne i wydajne. Już po pierwszym tygodniu stosowania (rozmazała się 3-4 razy dziennie) była w stanie wygodnie siedzieć, ale co najważniejsze, znikł strach przed pójściem do toalety.

Chociaż Hepatrombin G do hemoroidów jest stosowany zewnętrznie, nie można go nazwać całkowicie bezpiecznym. Nie zapominaj, że narzędzie odnosi się do antykoagulantów. Może być wchłaniany do krwioobiegu, powodować niechciane reakcje alergiczne i powodować zaburzenia w rozwoju płodu. Dlatego przed zastosowaniem tego narzędzia lepiej posłuchać opinii doświadczonego proktologa na temat praktycznego zastosowania tego narzędzia.

Skład i forma wydania

Gepatrombinę G wytwarza się w dwóch postaciach: maści i czopków.

 • Maść zawiera główne substancje: heparynę sodową, octan prednizolonu i laureat makrogolu 600.
 • Czopki doodbytnicze obejmują składniki czynne: heparynę sodową, octan prednizolonu i lauro-makrogol 600.

Grupa kliniczno-farmakologiczna: lek o działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym i venosclerującym do stosowania miejscowego w proktologii.

Co pomaga Gepatrombin G?

Zastosuj Gepatrombin G w takich warunkach:

 1. Żylaki, zapalenie ścięgien i ścięgien.
 2. Zapalenie naczyń chłonnych, mastitis, carbuncles.
 3. Hemoroidy na różnych etapach rozwoju.
 4. Zakrzepica (tworzenie się skrzepów krwi w świetle naczyń).
 5. Zakrzepowe zapalenie żył (skrzepy krwi w tym samym czasie blokują światło żył).

Prokolodzy Hepatrombin G przepisywali hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne, przetoki, egzemę, świąd w odbycie, jego pęknięcia, zakrzepowe zapalenie żył.

Działanie farmakologiczne

Lek Gepatrombin G w obu postaciach dawkowania jest sposobem na lokalną ekspozycję. Lek może mieć takie skutki:

 • obniża krzepnięcie krwi;
 • przeciwdziała tworzeniu skrzepów;
 • łagodzi stany zapalne;
 • przyspiesza proces gojenia;
 • ma działanie przeciwobrzękowe;
 • łagodzi, łagodzi swędzenie i pieczenie;
 • ma działanie venosclerosing;
 • chroni skórę i błony śluzowe
 • ma działanie antyalergiczne.

Jest to możliwe dzięki złożonemu składowi leku:

 1. Prednizolon jest steroidowym hormonem przeciwzapalnym. Ma silne działanie przeciwobrzękowe, przeciwświądowe.
 2. Heparyna – zmniejsza krzepliwość krwi, zmniejsza obrzęki, rozpuszcza istniejące skrzepy krwi i zmniejsza prawdopodobieństwo nowych, poprawia strukturę tkanki, przyspiesza gojenie.
 3. Lauromacrogol (polidocanol) – działa przeciwbólowo. Ponadto lek promuje twardnienie powiększonych żył. W rezultacie trzymają się razem, a to prowadzi do przyspieszonego leczenia.

Instrukcje użytkowania

Wszystkie formy Hepatrombin G są stosowane wyłącznie zewnętrznie lub lokalnie, to znaczy są stosowane na obszarach skóry i błon śluzowych, na których znajdują się naczynia krwionośne z rozszerzeniem żylaków, urazem lub zakrzepowym zapaleniem żył.

Rozważ zasady stosowania każdej postaci dawkowania Hepatrombin G.

 1. Przed użyciem maści Gepatrombin G, strefa odbytu powinna być umyta ciepłą wodą bez mydła i dokładnie osuszona miękką ściereczką. Na zewnątrz cienką warstwę maści nakłada się na dotknięte obszary 2-4 razy dziennie.Po zniknięciu bolesnych objawów wystarczy zażywać lek raz dziennie przez kolejny tydzień.
 2. Świece Hepatrombin G wprowadza się do kanału odbytu 1 do 2 razy dziennie po opróżnieniu jelita i higienie odbytu. Zabieg wykonuje się zwykle rano i wieczorem, przed pójściem spać. Czas trwania leczenia wynosi dwa tygodnie, ale może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Wymagany czas trwania lokalnej terapii zostanie określony przez lekarza prowadzącego.

Czas stosowania maści zależy od szybkości dodatniej dynamiki i jest ustalany w każdym przypadku przez lekarza prowadzącego. Zazwyczaj w przypadku chorób żylnych przebieg maści Gepatrombin wynosi 2 – 4 tygodnie, w przypadku stanu zapalnego i nacieku skóry i tkanek miękkich – do momentu wyzdrowienia, które może trwać od 1 do 5 tygodni.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania obejmują:

 1. Kiła
 2. Zakażenie skóry o charakterze bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.
 3. Gruźlica.
 4. Nowotwory skóry.
 5. Indywidualna nietolerancja składników maści.
 6. Skłonność do krwawienia.
 7. Pierwszy trymestr ciąży.
 8. Okres po szczepieniu.

W późniejszej ciąży stosowanie Hepatrombin G w hemoroidach jest uzasadnione faktem, że leczenie chirurgiczne może spowodować jeszcze większą szkodę dla zdrowia płodu i kobiety w ciąży. Jednak po zmniejszeniu nasilenia objawów należy natychmiast przerwać stosowanie tej maści, ponieważ jej długotrwałe stosowanie może powodować krwawienie lub pojawienie się DIC.

Efekty uboczne

W trakcie leczenia farmakologicznego niepożądane reakcje miejscowe mogą pojawić się w postaci alergii i przekrwienia skóry. Długotrwałe stosowanie maści lub stosowanie jej na dużych powierzchniach nie wyklucza rozwoju objawów ogólnoustrojowych.

Analogi

Główne analogi tego leku: Proktosedil, Proktozan i Girudoprokt.

Ceny

Średni koszt maści to 140-210 p., A świece będą kosztować 150-230 p.

Warunki sprzedaży

Bez recepty.

Składniki leku

Działanie farmakologiczne leku jest spowodowane złożonym działaniem jego składników: heparyny sodu, dekspantenolu, alantoiny.

Heparyna jest bezpośrednim antykoagulantem, czyli substancją, która zapobiega krzepnięciu krwi.Jest syntetyzowany w komórkach tucznych, których nagromadzenie znajduje się w narządach wewnętrznych zwierząt (płuca, wątroba itp.). Pod jego wpływem dochodzi do zahamowania krzepnięcia krwi w węzłach hemoroidalnych, poprawia się dopływ krwi, aktywowany jest proces odpływu płynu tkankowego z odpadami tkanek.

Dexpantenol wzmaga działanie heparyny, zapewnia jej szybką i głębszą penetrację w powierzchniowe warstwy skóry, poprawia miejscowy mikrokrążenie krwi, chroni skórę i wspomaga jej skuteczną regenerację.

Alantoina działa przeciwzapalnie i ściągająco, pobudza odnowę i naprawę tkanek.

Wskazania do stosowania

Hepatrombin jest skutecznym lekarstwem w leczeniu stanów zapalnych hemoroidów. Mianowany na każdym etapie patologii. Jednak zakres stosowania leku jest znacznie szerszy. Jego cel jest wskazany, gdy:

 • zakrzepica (zablokowanie naczyń krwionośnych z zakrzepami krwi z naruszeniem jej wypływu)
 • żylaki
 • zakrzepowe zapalenie żył (ostre zapalenie ścian naczyń krwionośnych z równoczesnym powstawaniem skrzepów krwi)
 • owrzodzenia troficzne nogi
 • tendovaginitis (zapalenie osłonki tkanki łącznej otaczającej ścięgno)
 • naciek zapalny (nagromadzenie w tkankach elementów komórkowych, które nie są typowe dla nich)
 • karbunkuł (zapalenie skóry, przepływające z ropieniem górnej warstwy i tkanki podskórne)
 • zapalenie sutka (ostre zapalenie tkanki piersi)
 • czyraki (ostre zapalenie gruczołów łojowych lub mieszków włosowych, ekscytująca i otaczająca tkanka łączna)
 • hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne
 • szczeliny odbytu
 • przetoka, wyprysk w odbycie
 • w celu poprawy gojenia się blizn po phlebectomy (żylaki)
 • przygotowanie do chirurgicznego leczenia hemoroidów.

Wskazane jest wyznaczenie Hepatrombin do urazów sportowych, siniaków, otarć, krwiaków.

Metody aplikacji

Kolumna maści o maksymalnej długości 5 cm nakłada się, bez tarcia, na dotkniętą skórę. O ile nie wskazano inaczej, należy to robić dwa razy dziennie przez 10-14 dni.

W leczeniu zapalnych chorób naczyniowych należy stosować maść w postaci opatrunków. W przypadku owrzodzenia troficznego w przypadku braku naruszenia integralności skóry, nałóż lek w formie pierścienia o średnicy 4 cm.

W leczeniu wrzodów i mazi z karbem stosowane jako kompres.Zmień kompres powinien być raz dziennie.

W leczeniu żylaków kończyn dolnych zaleca się nakładanie maści delikatnymi ruchami, przesuwając ku górze. Pojedyncza dawka leku nie powinna być wcierana całkowicie na raz, ale w małych pojedynczych porcjach. Przebieg terapii zależy od postaci patologii i wynosi około 30 dni.

Stosuj podczas ciąży

Kobiety w ciąży, a także kobiety karmiące piersią, maści Gepatrombin powinny być stosowane tylko wtedy, gdy oczekiwany efekt terapeutyczny po zastosowaniu leku przekracza możliwe ryzyko wystąpienia patologii płodu. Recepta powinna być składana wyłącznie przez lekarza. Samoleczenie jest nie do zaakceptowania.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Lek jest zwykle dobrze tolerowany przez pacjentów w każdym wieku. W rzadkich przypadkach rozwija się reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej, przekrwienia skóry, pokrzywki i obrzęku naczynioruchowego.

W takich przypadkach zaleca się przerwanie leczenia do momentu ustąpienia objawów niepożądanej reakcji. Kontynuacja terapii powinna rozpocząć się dopiero po dodatkowej konsultacji z lekarzem.

Przed użyciem ważne jest dokładne przestudiowanie instrukcji stosowania maści Gepatrombin, ponieważ w niektórych przypadkach leczenie tego leku może być przeciwwskazane. Przeciwwskazania do leczenia maścią Gepatrombin to:

 • indywidualna wrażliwość na którykolwiek z aktywnych składników leku
 • naruszenie integralności powierzchniowych warstw skóry
 • wirusowe, bakteryjne, grzybicze choroby skóry
 • małopłytkowość (patologicznie mała liczba płytek w krwi krążącej)
 • skaza krwotoczna (naruszenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych)
 • hemofilia (patologia genetyczna związana z zaburzeniami krzepnięcia krwi)
 • gruźlica
 • kiła
 • rak skóry
 • pierwszy trymestr ciąży.

Warunki przechowywania

Maść Gepatrombin należy przechowywać w suchym miejscu, chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w temperaturze powietrza 15-250 ° C.

Dowiedz się od eksperta wideo na temat leku Hepatrombin:

Działanie farmakologiczne

Hepatrombin jest połączonym preparatem zewnętrznym, który ma działanie przeciwzakrzepowe, regenerujące, przeciwzakrzepowe (hamuje krzepnięcie krwi), przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Hepatrombina zawiera heparynę sodową, deksapantenol i alantoinę.

Heparyna jest antykoagulantem o działaniu bezpośrednim, co tłumaczy się działaniem depresyjnym bezpośrednio na czynniki krzepnięcia. Ta substancja jest zbierana z płuc bydła. Heparyna hamuje reakcje, które powodują krzepnięcie krwi i tworzenie się skrzepów krwi, poprawia krążenie krwi, sprzyja wymywaniu stagnacji płynów tkankowych i szkodliwych produktów powstałych w wyniku metabolizmu.

Pozostałe dwa składniki Hepatrombiny wzmacniają działanie heparyny, poprawiają jej penetrację, a także chronią skórę.

Hepatrombin G jest środkiem przeciw hemoroidalnym.

Lek zawiera heparynę, octan prednizolonu i polidokanol.

Heparyna powoduje działanie przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i przeciwwybuchowe (usuwa płyn powstały w miejscu zapalenia), a działanie Hepatrombiny G.

Heparyna zapobiega krzepnięciu krwi w hemoroidach, bierze udział w regeneracji tkanki łącznej. Prednizolon zawarty w Hepatrombin G, wzmaga działanie heparyny, a także zmniejsza proces zapalny, uczucie bólu, pieczenie i swędzenie w okolicy odbytu.Dzięki polidoknol, Gepatrombin G przyczynia się do stwardnienia hemoroidów (przyklejając ściany węzła do jego późniejszego suszenia) i ma działanie znieczulające miejscowo.

Wskazania do stosowania

Zastosowanie zaleceń Hepatrombin leku zalecanych do:

 • zakrzepica (tworzenie się skrzepów krwi w świetle naczyń);
 • zakrzepowe zapalenie żył (zakrzepica z tworzeniem skrzepliny, zamykanie światła żył);
 • żylaki;
 • owrzodzenia troficzne nogi;
 • tendovaginitis (zapalenie osłonki tkanki łącznej ścięgna);
 • nacieki zapalne (gromadzenie się elementów komórkowych z domieszką limfy i krwi w tkankach organizmu);
 • zapalenie węzłów chłonnych (zapalenie węzłów chłonnych);
 • zapalenie sutka (zapalenie piersi);
 • martwica (ostre zapalenie mieszków włosowych i otaczających tkanek)
 • guz (ropne martwicze zapalenie wokół grupy torebek włosowych).

Według badań klinicznych i przeglądów, Hepatrombin jest również skuteczny w urazach sportowych.

Hepatrombinę G przepisuje się na hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne; wyprysk, przetoka (kanały z płynem) i świąd w odbycie; żyły zakrzepowe żyły odbytu; popękany odbyt.

Instrukcja użytkowania Hepatrombin

Hepatrombinę wytwarza się w postaci żelu i maści, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego.

Maść Gepatrombin stosuje się w postaci kolumny (około 5 cm) od 1 do 3 razy dziennie bezpośrednio na dotknięte obszary. W przypadku chorób żył maści Hepatrombin nakłada się bandażem. Leczenie owrzodzeń troficznych polega na zastosowaniu maści w postaci pierścienia o średnicy około 4 centymetrów. Podczas leczenia żył kończyn dolnych lek należy pocierać w kierunku do dołu, wykonując lekkie ruchy, a instrukcje dotyczące hepatatromu zalecają podawanie pojedynczej dawki w oddzielnych porcjach. W leczeniu wrzodów i carbuncles, zgodnie z przeglądami Hepatrombin, stosowanie okładów gazowych maści ma większy wpływ niż zwykłe stosowanie leku.

W przeciwieństwie do maści Gepatrombinę w postaci żelu należy stosować tylko na nienaruszoną skórę.

Zaleca się stosowanie żelu kilka razy dziennie, pocierając go od dołu masującymi ruchami. Lek w postaci żelu, jak również maść Gepatrombin, z zakrzepicą i zakrzepowym zapaleniem żył, należy stosować bez tarcia i masowania.

Hepatrombinę G można aplikować w postaci maści lub doodbytniczego czopka. Maść należy nakładać cienką warstwą

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: