Żel nifedypiny na hemoroidy: cena w aptekach, stosowanie, instrukcje i skład, skutki uboczne

Maść i emulsja żelowa Nifedypina na hemoroidy: zastosowanie, cena w aptekach, działania niepożądane, przeciwwskazania

Nifedypina jest lepiej znana jako lek o wysokim ciśnieniu. Izraelscy naukowcy, bazując na substancji czynnej, nifedypinie, stworzyli terapeutyczny żel-emulsję Elisheh Nifedipine + Normalax i maść Nifedypine do leczenia hemoroidów.

Zanim wybierzesz to, co najlepsze, musisz to zrozumieć – emulsja-żel i maść są takie same lub zupełnie inne.

Maści i żele: co oni wymyślają i jak się różnią?

Wszystkie leki składają się z aktywnych składników i zasad. Substancje czynne to bardzo mała ilość, wszystko inne ma charakter pomocniczy. To jest inne. Jeśli baza składa się z olejów i tłuszczów, bez dodawania wody, jest to maść. Emulsja-żelowa woda bazowa. Aktywne składniki w żelach i maściach, z reguły takie same. Co zawiera się w tych lekach:

 1. Nifedypinajego ilość wynosi 0,2% substancji, działanie tej substancji ma na celu rozszerzenie naczyń, zmniejszenie skurczu i ciśnienia w odbytnicy.
 2. Lidokaina szybko działający środek znieczulający.
 3. Diazotan izosorbitu unikalna substancja wzmacniająca ściany naczyń krwionośnych. Działa na poziomie komórkowym.
 4. Śledzenie elementów przyczynić się do procesu przeciwzapalnego.

Efekt terapeutyczny

Maści i żele na hemoroidy Nifedypina została opracowana do leczenia hemoroidów od początkowego stadium do czwartego (ostatniego). Twórcy przedstawiają je jako alternatywne leczenie, bez operacji.

Wszystkie substancje czynne mają taki efekt terapeutyczny, że rozluźniają się mięśnie gładkie odbytu. Presja odbytnicza zmniejsza się, ból znika. Biokompleks w postaci pierwiastków śladowych Morza Martwego wspomaga gojenie się pęknięć. Eliminuje proces zapalny, eliminując zarazki.

Wskazania do stosowania

Maść i emulsja żelowa Nifedypina z hemoroidami o tym samym składzie ma podobne wskazania do stosowania. Przeznaczone są do leczenia hemoroidów (wewnętrznych i zewnętrznych), eliminacji bólu, swędzenia. Pomaga leczyć szczeliny odbytu.

Przestań krwawić i usuń hemoroidy.

Zalecane do użycia w następujących przypadkach:

 1. Przewlekłe hemoroidy stają się przewlekłe;
 2. Pęknięcia pojawiły się w okolicy odbytu;
 3. Badanie ujawniło wewnętrzne hemoroidy;
 4. Pojawiły się hemoroidy;
 5. W czasie ciąży pojawiły się pęknięcia i hemoroidy;
 6. W dziecku występują hemoroidy i pęknięcia.

Jak złożyć wniosek?

Przed rozpoczęciem leczenia należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia.

 1. Maści i żele do leczenia hemoroidów stosuje się tylko zewnętrznie.
 2. Pamiętaj, aby przed każdą procedurą umyć ręce i miejsce nałożenia żelu (maści) ciepłą wodą z detergentem.
 3. 1 dzień Ustaw ciało w wygodnej pozycji (leżąc, podnosząc nogi, stojąc, pochylając się do przodu). Ściśnij żel z probówki na palec. Ostrożnie, w kółko, zastosuj lek do odbytu. Ostrożnie obchodzić się z hemoroidami. Moczyć. Żel wchłania się szybciej i nie plami prania. Jeśli używasz maści, musisz poczekać nieco dłużej i na sterowaną powierzchnię nałożyć sterylny bandaż.
 4. 2 dni. Powtarzamy całą procedurę w taki sam sposób, jak pierwszego dnia. Następnie wprowadzamy niewielką ilość żelu (maści) do odbytu. Nie ma potrzeby układania żelu głęboko, przetwarzamy tylko zewnętrzną część odbytu.
 5. Począwszy od trzeciego dnia leczenie powinno być przeprowadzane 3-4 razy dziennie. Przed wygojeniem pęknięć, zatrzymaniem krwawienia, zauważalną redukcją węzłów.
 6. Zredukuj liczbę zabiegów do 2 dziennie. Proces leczenia może zająć dużo czasu. Jeśli choroba jest stara, trwać do jednego miesiąca.
 7. Po zakończeniu terapii (1 miesiąc) obowiązkowe badanie przez lekarza, niezależnie od wyniku leczenia.
 8. W przewlekłej postaci żelu hemoroidalnego (maść) nifedypina jest stosowana tylko w celu łagodzenia zaostrzeń.

Stosuj podczas ciąży

Bardzo często u kobiet w ciąży ze względu na wzrost masy macicy, w obszarze miednicy zwiększa przepływ krwi. Prowadzi to do obrzęku naczyń krwionośnych wokół odbytu, wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli kobieta ma już hemoroidy, to podczas wszystkich kolejnych ciąż na pewno się zamanifestuje.

Uwaga! Stosowanie żelu lub maści Zaleca się stosowanie nifedypiny w czasie ciąży.

Leki te są działaniem zewnętrznym i szkodzą płodu. Skontaktuj się z lekarzem. Jeśli w składzie leków są substancje, które są przeciwwskazane i mogą zaszkodzić przyszłej matce lub dziecku, lekarz zaleci inne sposoby leczenia. Jeśli nie ma indywidualnej nietolerancji, w krótkim czasie maść Nifedypine pomoże usunąć ostry okres choroby.

Skutki uboczne, przeciwwskazania, przedawkowanie

Po przeprowadzeniu badań klinicznych przeciwwskazań do leczenia tych leków zostały zidentyfikowane. Ale każda osoba jest indywidualna i każdy może mieć nieprzewidywalną reakcję. W składzie maści i żelu nifedypina jest substancją lidokaina. Ten lek może powodować reakcję alergiczną. Dlatego na początku należy podać niewielką ilość leku na ból i zobaczyć, jak organizm reaguje na lek. Inne składniki nie powodują skutków ubocznych.

Duża ilość leku użytego w tym samym czasie nie może wyrządzić żadnej szkody, z wyjątkiem zabrudzonej bielizny. Klinika Alishech nie dostarczyła informacji na temat interakcji Nifedypiny z innymi lekami.

Analogi

W aptekach na życzenie, aby sprzedać coś w celu leczenia hemoroidów, zostaną zaoferowane maści, czopki, żele, kremy. Twierdzić, że są one w 100% analogi narkotyków Nifedypine nie. Wśród czynników rozszerzających naczynia na jednym z pierwszych miejsc jest maść heparynowa. Skuteczny w gojeniu pęknięć i redukcji węzłów. Są efekty uboczne. Obrzęk, reakcje alergiczne, wysypka.Kobiety w ciąży są przepisywane w skrajnych przypadkach pod ścisłym nadzorem lekarza.

Żel Troxevasin i maść Troxevasin NEO, szybko łagodzą ból i swędzenie w odbycie. Zachowaj elastyczność naczyń włosowatych. Popraw mikrokrążenie krwi. Niemożliwe jest tworzenie skrzepów krwi w hemoroidach. Pierwszy efekt osiąga się po 30 minutach. Nie zaleca się stosowania leku Troxevasin u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wyniki badań klinicznych dotyczących stosowania małych dzieci są niewystarczające.

Relief: świece, maść. Działanie leków rozszerzających naczynia krwionośne. Regularne (4 razy dziennie) stosowanie ma działanie uspokajające, przeciwzapalne. W krótkim czasie krwawienie ustaje, pojawia się ulga. W przypadku naruszenia oddawania moczu, nadciśnienia, arytmii serca, ciąży i karmienia, ulga (w dowolnej formie), bez nadzoru lekarza, jest niebezpieczna.

Maść Proktozan, świece. Lek działa przeciwzapalnie, szybko łagodzi swędzenie. Substancje czynne, które tworzą Proktozan, wspierają regenerację tkanek i szybko leczą pęknięcia.Skutki uboczne rejestru leków niezwykle rzadko. Czasami występują reakcje alergiczne, obrzęk lub wysypki skórne. Po zniesieniu leczenia wszystko mija szybko. Nie zaleca się stosowania w pediatrii, kobietach w ciąży i matkach karmiących.

Proctowana maść i kapsułki. Może być stosowany oddzielnie, jeśli chcesz zwiększyć efekt kapsułek dodać maść. Kapsułki podaje się doodbytniczo, głęboko, dwa razy dziennie. Po wprowadzeniu występuje lekkie pieczenie i dyskomfort w odbytnicy. U osób z wysoką wrażliwością możliwe są reakcje na hydrokortyzon. Maść i kapsułki są przeciwwskazane dla kobiet w ciąży, matek karmiących i małych dzieci. Nie należy go stosować u osób z niewydolnością serca i wysokim ciśnieniem krwi.

Zalecamy również zwrócić uwagę na Menovazin, Gepatrombin G, maść nagietkową, maść Vishnevsky.

W leczeniu hemoroidów lekarze zalecają inne sposoby. Fleming Maść polecany jest kobietom w ciąży i karmiącym. Jest to lek homeopatyczny, który nie zawiera pierwiastków chemicznych. Posterizan (świece) również pokazuje tę kategorię pacjentów. Leki mają jeden plus, ich cena. Jego wartość waha się od 40 do 500 rubli.Każdy może wybrać, co może zrobić jego portfel.

Gdzie i jak kupić?

W przeciwieństwie do tanich analogów cena emulsji żelu nifedypiny z hemoroidów jest dość wysoka. Możesz je kupić tylko w Izraelu, w klinice Elishheh. W wolnej sprzedaży w Rosji tych leków nie ma. Możesz zamówić przez aptekę internetową. Dostawa w Rosji to nie więcej niż 8-10 dni. Cena maści hemoroidów nifedypiny wynosi od 6500 do 8000 rubli.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: