Leki na pęknięcia w odbycie: najlepsze i skuteczne leki

Lekarstwo na szczelinę odbytu: maści, czopki, leki

Niektóre środki zaradcze na pęknięcia w odbycie są wybierane indywidualnie. W takim przypadku lekarz musi wziąć pod uwagę charakterystykę pacjenta i nasilenie choroby. Z reguły terapia lekami jest skuteczna tylko w przypadku ostrych pęknięć.

Dlaczego tak jest? Faktem jest, że w przypadku przewlekłych pęknięć powstają tzw. Pagórki strażnicze wzdłuż krawędzi wady. Kolidują z procesami reparatywnymi. Dlatego przy tego typu patologii zwykle stosuje się interwencje chirurgiczne.

Ostre pęknięcia nie mają guzków strażniczych. W związku z tym, aby osiągnąć całkowitą regenerację defektu, może być lekiem. Do tych celów stosuje się maści, czopki do użytku doodbytniczego i bioaddesty. Jeśli wada towarzyszy zaparciom, leki przeczyszczające są połączone.

Maść z pęknięć odbytu

Skład maści to baza tłuszczowa. Dzięki temu podczas stosowania kremów można uniknąć podrażnienia skóry. Ponadto baza tłuszczowa nawilża błonę śluzową odbytnicy.

Które maści najlepiej użyć? Tutaj musimy przejść od indywidualnych cech. Na przykład w leczeniu pęknięć w czasie ciąży najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie maści Vishnevsky. Takie narzędzie jest całkowicie bezpieczne dla przyszłości płodu.

Kolejnym dobrym lekiem do leczenia pęknięć u kobiet ciężarnych i karmiących jest Bepanten. Krem zawiera dekspantenol. Substancja ta stabilizuje procesy naprawcze i pomaga złagodzić ból i swędzenie w kanale odbytu.

Wśród skutecznych maści można również wyróżnić:

  1. Ultraprokt. Lek zawiera dwa składniki aktywne – cynchoinę i fluokortolon. Połączenie glukokortykoidu i znieczulenia miejscowego pozwala nie tylko przyspieszyć proces gojenia, ale także pozbyć się objawów patologii.
  2. Aurobin. Ten lek jest również połączeniem. Składa się z chlorowodorku lidokainy i prednizonu. Ta kombinacja pozwala zdusić dotknięty obszar i poprawić proces gojenia liniowego pęknięcia odbytnicy.
  3. Levomekol. Jak wiadomo, tę maść można stosować po zabiegach chirurgicznych. Ogólnie rzecz biorąc, Levomekol może być stosowany do zapobiegania powikłaniom po wycięciu pęknięcia i do celów leczniczych. Nawiasem mówiąc, maść zawiera substancję antybiotyczną, która pozwoli zniszczyć patogenne mikroorganizmy w okolicy odbytu.

Maść nitroglicerynowa jest doskonała do szczelin odbytu. Nie jest dostępna na rynku, ale można ją przygotować na receptę od lekarza prowadzącego.

Rola środków przeczyszczających w leczeniu pęknięć

Wiadomo, że złamania odbytu często wiążą się z zaparciami. Dlaczego tak jest? Faktem jest, że przy długotrwałym zaparciu duże masy kałowe powodują uraz błony śluzowej odbytnicy. W wyniku mikrourazów mogą pojawić się liniowe luki.

Jeśli u osoby zdiagnozowano już szczeliny odbytu i towarzyszy im zaparcie, można przepisać środki przeczyszczające. Oczywiście, oczyszczające lewatywy mogą być również używane do czyszczenia jelit. Ale prawdą jest, że leki przeczyszczające są bardziej skuteczne i wygodne w użyciu.

A więc, jakie leki przeczyszczające mogą być stosowane? Na początek należy zauważyć, że wszystkie pigułki na zaparcia można podzielić na kilka grup. Są to wypełniacze jelitowe, drażniące środki przeczyszczające, prebiotyki, osmotyczne środki przeczyszczające.

Najbardziej skuteczne są drażniące środki przeczyszczające. Ale często nie można ich używać, ponieważ takie leki mogą prowadzić do rozwoju niedoboru receptorów okrężnicy. Co więcej, w ostrych szczelinach odbytu takie środki przeczyszczające są przeciwwskazane.Dlatego można je natychmiast odrzucić.

Prebiotyki są najbezpieczniejsze i są najczęściej stosowane w przypadku zaparć i pęknięć odbytu. Zaletą prebiotyków jest fakt, że pomagają one normalizować mikroflorę jelitową. Dlatego leki te są często stosowane w chorobach takich jak zespół jelita drażliwego. Najbardziej skutecznymi prebiotykami są Dufalac, Normaze, Esportal.

Osmotyczne środki przeczyszczające to leki zatrzymujące wodę w jelitach. Z tego powodu masy kałowe zmiękczają się, a zaparcia są neutralizowane. Karlovy Vary sztuczne sole, Lavacol, Forlax, Tranzipeg są uważane za najlepsze środki przeczyszczające działanie osmotyczne.

Jelitowe wypełniacze to leki, które zwiększają objętość kału i przyspieszają proces wypróżniania. Nie zawsze można ich użyć. Stosowanie wypełniaczy jelitowych obfituje w wzdęcia, wzdęcia i częste oddawanie moczu. Najlepszymi wypełniaczami jelitowymi są: Sterculia, Methylcellulose, Fleowort Seeds.

W przypadku pęknięć odbytu najodpowiedniejsze jest stosowanie prebiotyków.Przynajmniej ta opinia jest podzielana przez większość lekarzy.

Świece i suplementy

Produkty wytwarzane w postaci świec są często wykorzystywane do szczelin odbytniczych. Po pierwsze, czopki są bardzo wygodne w użyciu, a ich aktywne składniki są wchłaniane wystarczająco szybko.

Kolejną zaletą jest to, że masło kakaowe lub inne tłuszcze są zawarte w świecach, które działają jako środki przeczyszczające. Ze względu na złożony efekt, przy użyciu czopków, ogólny stan pacjenta można poprawić szybko i bezboleśnie.

Najbardziej skuteczne czopki to:

  • Świece Proktis M Lek ten wszedł do sprzedaży stosunkowo niedawno, ale już udało się ustanowić się na dobrej stronie. Skład świec obejmuje naturalne ekstrakty olejowe, glicerydy i sól sodową kwasu hialuronowego. Te składniki mogą wyeliminować zaparcia, ból w kanale odbytu, swędzenie, pieczenie. Elementy świecowe przyspieszają również procesy regeneracyjne w odbytnicy.
  • Ulga. To rozwiązanie jest dobre, ponieważ ma kilka przeciwwskazań i działa w sposób złożony. Ogólnie rzecz biorąc, czopki Relief są najbardziej popularne wśród pacjentów, u których zdiagnozowano hemoroidy i szczeliny odbytu jednocześnie.
  • Świece na bazie oleju z rokitnika zwyczajnego. Lek ten jest również stosowany do pęknięć i hemoroidów. Dzięki całkowicie naturalnej kompozycji świece mogą być używane nawet dla kobiet w ciąży i karmiących.
  • Anuzol. To lekarstwo na szczeliny odbytu zawiera ekstrakt z belladonny, siarczan cynku i tribromofenolan bizmutu. Wszystkie te komponenty są złożonym efektem. Używając czopków Anuzol, możesz szybko usunąć nieprzyjemne objawy właściwe pęknięciom odbytu i przyspieszyć proces gojenia się liniowego pęknięcia.

Oczywiście farmaceutyczne maści i czopki są bardzo skuteczne. Ich skład zawiera kilka składników, które znacznie poprawiają jakość życia pacjenta. Niemniej jednak, środki syntetyczne mają minus – to jest obecność przeciwwskazań i efektów ubocznych.

Niektóre leki są ściśle przeciwwskazane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób starszych i małych pacjentów. Dlatego wielu pacjentów woli stosować suplementy diety.

Obecnie istnieje wiele suplementów. Niektóre z nich są placebo, a niektóre są naprawdę skuteczne.Wśród najbardziej skutecznych suplementów diety można wyróżnić krem-maść Proctolex.

Kompozycja zawiera składniki, które poprawiają metabolizm komórkowy, wzmacniają lokalną odporność, przyspieszają proces gojenia. Co więcej, krem ​​maść Proctolex może być stosowany nie tylko do szczeliny odbytnicy, ale także do zapalenia hemoroidów.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: