Środek przeczyszczający z hemoroidami: miękkie świece i środki zaradcze, przeglądy leczenia

Laxative czopki na hemoroidy: przegląd narkotyków, nazwiska

Czy istnieje potrzeba użycia środka przeczyszczającego na hemoroidy? Zastosuj te leki na zapalenie hemoroidów jest konieczne tylko wtedy, gdy dana osoba ma miejsce na przewlekłe zaparcia.

W dzisiejszych czasach istnieje duża liczba środków przeczyszczających. Wszystkie leki można podzielić na osmotyczne środki przeczyszczające, wypełniacze jelitowe, prebiotyki i osmotyczne środki przeczyszczające.

Aby pozbyć się zaparć, możesz użyć świec. Świece glicerynowe mają efekt przeczyszczający. Aby wyeliminować zaparcia, należy stosować tylko leki. Pacjent musi zrewidować swoją dietę.

Drażniące środki przeczyszczające

Drażniące środki przeczyszczające są najbardziej skuteczne. Na czym opiera się ich mechanizm działania? Aktywne składniki środków przeczyszczających podrażniają receptory okrężnicy.

Z tego powodu stymulowana jest perystaltyka. W rezultacie chęć wypróżnienia się u osoby występuje po około 6-10 godzinach. Takie środki przeczyszczające na hemoroidy mogą być brane raz.

Najbardziej skutecznymi drażniącymi środkami przeczyszczającymi są:

 1. Preparaty oparte na pseudosiarczanie sodu – Slabilen, Laksigal, Guttasil i inne. Fundusze te nie mogą być wykorzystywane w pierwszym trymestrze ciąży, dzieci w wieku poniżej 4 lat, w obecności krwawienia wewnętrznego i niedrożności jelit. Również preparaty na bazie pikosiarczanu sodu nie są zalecane, jeśli hemoroidy są ostre lub dolegliwości towarzyszą szczeliny odbytu.
 2. Sennosyds – Senade, Herbion Laksana, Regulaks. Takie środki przeczyszczające są skuteczne i względnie bezpieczne. Przeciwwskazania do stosowania tych środków są takie same jak w przypadku preparatów na bazie pikosiarczanu sodu.
 3. Świece glicerynowe. Ten środek przeczyszczający jest najbezpieczniejszy. Nie można go stosować w przypadku nietolerancji aktywnych składników narzędzia, pęknięć odbytu, raka jelita grubego, ostrych hemoroidów. Możesz używać tych środków przeczyszczających na hemoroidy podczas ciąży i laktacji.
 4. Bisacodil i jego analogi grupowe – Laxacodil, Pyrylax, Laxbene, Bisadil. Przeciwwskazania do tych środków są takie same jak w przypadku innych drażniących środków przeczyszczających. Niemożliwe jest przyjmowanie Bisacodilu i jego analogów przez długi czas, ponieważ są one sposobami prowokowania atonii jelit i odwodnienia.

Przed zastosowaniem drażniących środków przeczyszczających konieczne jest skonsultowanie się z proktologiem.

Prebiotyki

Prebiotyki są najbezpieczniejszymi środkami przeczyszczającymi na hemoroidy. Działają łagodnie i prawie nigdy nie powodują żadnych skutków ubocznych. Prebiotyki są również nazywane środkami przeczyszczającymi czas.

Na czym opiera się mechanizm działania funduszy? Aktywne składniki tej grupy leków stymulują wzrost korzystnej mikroflory, stopniowo przywracając funkcję jelitową. Oznacza to, że prebiotyki stymulują produkcję kwasów organicznych, które z kolei mają stymulujący wpływ na jelita.

Zwykle działanie przeczyszczające występuje w ciągu 1,5-2 godzin po spożyciu leku przez pacjenta. Zaletą prebiotyków jest to, że mają kilka przeciwwskazań. Leki z tej grupy nie mogą być stosowane tylko w przypadku indywidualnej nietolerancji składników, cukrzycy, galaktozemii i niedrożności jelit.

Najbardziej skutecznymi prebiotykami są leki na bazie laktulozy. Należą do nich Normaze, Goodluck, Duphalac, Romfalak, Lactulose Poly. Leki na bazie laktulozy rozcieńczają fekalia tak szybko jak to możliwe.

Nadal dobrym prebiotykiem są leki na bazie laktoli. Takie fundusze są dostępne w postaci proszku do przygotowania zawiesin. Najlepsze lekarstwa na bazie laktytolu są eksportowane i importowane N.

Zaletą prebiotyków jest to, że poprawiają one wchłanianie wapnia i fosforu, a także przyczyniają się do eliminacji jonów amonowych.

Osmotyczne środki przeczyszczające i wypełniacze jelitowe

Możliwe jest wyeliminowanie zaparcia z hemoroidami za pomocą osmotycznych środków przeczyszczających. Jak działają te leki? Aktywne składniki środków przeczyszczających zatrzymują wodę w świetle jelita.

W związku z tym masy kałowe zmiękczają i zwiększają objętość. Efekt relaksujący pojawia się za około 1-2 dni. Nie zaleca się stosowania osmotycznych środków przeczyszczających w przypadku niedrożności jelit i zespołu gorączkowego.

Najlepsze leki w tej grupie to:

 • Makrogol i jego analogi – Lavacol, Fortrans, Forlax, Tranzipeg, Realaxan.
 • Microlax To narzędzie ma postać roztworu do podawania doodbytniczego.Microlax pomaga zmiękczyć masy kałowe i zwiększyć ich objętość w najkrótszym możliwym czasie. Cechą leku jest fakt, że gdy jest stosowany, efekt przeczyszczający pojawia się po około 5-20 minutach.
 • Sól w Karlowych Warach.
 • Magnezja, gorzka sól.

Większość osmotycznych środków przeczyszczających zatwierdzono do stosowania w czasie ciąży.

Wypełniacze jelitowe są najmniej skuteczne. Jednak niektórzy ludzie wolą z nich korzystać.

Ale jest jeden niuans. Jelitowe wypełniacze są zabronione, jeśli zespół jelita drażliwego rozwija się na tle hemoroidów. Kolejnym przeciwwskazaniem jest ciąża, niedrożność jelit i zaburzenia neurologiczne.

Najlepszymi wypełniaczami jelitowymi są: Sterculia, Methylcellulose, Nasiona pcheł, łuski owadów babki, Agar-Agar.

Należy pamiętać, że podczas spożywania wypełniaczy jelitowych mogą występować wzdęcia i częste oddawanie moczu.

Dieta na zaparcia

Jeśli zaparcia rozwinęły się na tle hemoroidów, dana osoba musi bez przerwy przestrzegać diety. Bardzo ważne jest przestrzeganie prawidłowego schematu picia.Aby zmiękczyć kał, musisz codziennie pić więcej niż 2 litry oczyszczonej wody.

Również zmiękczać stolec pomoże oleju. Mogą być stosowane jako dressing do głównych dań. Najkorzystniejsze są oliwka z oliwek, siemię lniane, dynia i olej z rokitnika zwyczajnego.

Aby wyeliminować zaparcia i osiągnąć efekt przeczyszczający, należy użyć:

 1. Suszone owoce. Najbardziej przydatnymi suszonymi owocami są suszone śliwki. Również w przypadku zaparć zaleca się stosowanie suszonych moreli.
 2. Warzywne buliony o niskiej zawartości tłuszczu. Powinny być spożywane codziennie. Świeże warzywa można dodawać do bulionów warzywnych. Najbardziej przydatne są ziemniaki, marchew, buraki.
 3. Półpłynna owsianka na wodzie lub mleku.
 4. Włókna z nasion lnu. Jeden dzień wystarczy na 1-2 łyżeczki.
 5. Chude mięso i ryby. Pokarmy bogate w białko mogą być spożywane, ale w ograniczonych ilościach (nie więcej niż 200-300 gramów mięsa lub ryb dziennie). A mięso i ryby muszą być parowane lub w piekarniku. Nie ma smażonego jedzenia.
 6. Fermentowane produkty mleczne o niskiej i średniej zawartości tłuszczu. Szczególnie przydatne są kefir i zakwas.
 7. Zielona herbata i biodra z bulionu.

Aby pozbyć się zaparć, można stosować suplementy. Pasują do wszelkich środków przeczyszczających.

Suplementy pomogą wyeliminować stany zapalne w węzłach hemoroidalnych, a tym samym ustalić pracę jelita. Najlepszym suplementem jest chiński plaster na hemoroidy Anti-Hemoroidy. Wysoką skuteczność leku potwierdzają recenzje pacjentów.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: