PANCREATIN i ALLOHOL - czy można go przyjmować jednocześnie (kompatybilność)

Kompatybilność pankreatyny i alloholu

Jednoczesne stosowanie leków Pankreatyna i Allohol są przepisywane w przypadku patologii narządów przewodu pokarmowego związanych z niedoborem enzymatycznym.

Jednoczesne stosowanie leków Pankreatyna i Allohol są przepisywane w przypadku patologii narządów przewodu pokarmowego związanych z niedoborem enzymatycznym.

Akcja pankreatyny

Kompensuje niedobór enzymu trzustkowego. Ma właściwości proteolityczne, amylolityczne i lipolityczne. Wspomaga rozkład białek. Pobudza aktywność układu żołądkowo-jelitowego, stabilizuje procesy trawienia. Ma działanie przeciwbólowe.

Akcja allohol

Stymuluje powstawanie żółci w wątrobie i ma działanie żółciopędne. Zwiększa wydzielniczą aktywność i ruchliwość układu żołądkowo-jelitowego, zmniejsza procesy gnicia i fermentacji w jelicie. Ma działanie przeczyszczające.

Pankreatyna stymuluje aktywność układu żołądkowo-jelitowego i stabilizuje procesy trawienia.

Czy mogę wziąć zarówno Pankreatin, jak i Allohol?

Nie współdziałają ze sobą, ale uzupełniają się nawzajem właściwościami leczniczymi.

Wskazania do jednoczesnego stosowania

Jednoczesne stosowanie jest zalecane w przypadku zaburzeń przewodu pokarmowego związanych z powikłaniami przetwarzania żywności i wchłaniania w jelicie cienkim.

Szybko o lekach. Pancreatin PancreatinAllohol | instrukcje użytkowania (tabletki)

Przeciwwskazania do stosowania pankreatyny i alloholu

Złożone schematy leczenia nie obowiązują, jeśli historia pacjenta jest obecna:

  • ostre i przewlekłe zapalenie wątroby;
  • dystrofia wątroby;
  • wrzodziejące choroby przewodu pokarmowego;
  • zapalenie trzustki w etapach zaostrzenia;
  • nietolerancja galaktozy;
  • niedobór laktazy;
  • osobista nadwrażliwość na składniki leków.

Nie nadaje się dla dzieci poniżej 6 lat.

Kompleksowe schematy leczenia nie mają zastosowania, jeśli u pacjenta w przeszłości wystąpiło ostre i przewlekłe zapalenie wątroby.Jednoczesne stosowanie leków jest zabronione w stanach zapalnych trzustki w ostrych stanach.Jednoczesne stosowanie jest przeciwwskazane w obecności niedoboru laktazy.Leki nie są przepisywane dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Jak wziąć Pancreatin i Allohol

Oba te leki są przyjmowane po posiłku 3-4 razy dziennie.

Allohol – 1-2 tabletki, Pankreatyna – 2-4. Przebieg leczenia wynosi 1-2 miesiące.

Recenzje

Karina, 24 lata, Nowosybirsk

Allohol dobrze pomaga w nudnościach i zaparciach. Pankreatyna eliminuje ociężałość i ból żołądka. Uzupełnij wzajemnie efekt terapeutyczny. Łatwy w użyciu i niedrogi. Piję je z napadami zapalenia pęcherzyka żółciowego.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Svetlana, 30 lat, Omsk

Efekt kompatybilności został doceniony, gdy po zjedzonym kebabie zaczęły się ostre bóle i skurcze w żołądku. Ból był tak silny, że dosłownie nie mogłem się wyprostować. Mój mąż był przerażony i chciał zadzwonić po ambulans. Ale po 20-30 minutach po zażyciu tych leków, dyskomfort całkowicie zniknął.

Natalia, 43, Woroneż

Jednoczesny odbiór jest skuteczny w przypadku zgagi. Dobrze ulży w zatruciu pokarmowym i konsekwencjach niedożywienia. Pomoc w zaburzeniach wątroby i chorobach trzustki. Mąż regularnie używa tych leków z powodu zapalenia pęcherzyka żółciowego i wrzodów żołądka.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: