Świece glicerynowe na zaparcia: instrukcje użytkowania, cena leku

Kiedy i jak używać świec glicerynowych do zaparć? Instrukcje użytkowania

Nieprzyjemne objawy zaparcia są znane wszystkim: brak stolca, ból, dyskomfort, wzdęcia, gaz.

Jak szybko i bezpiecznie rozwiązać problem?

Świece glicerynowe pomogą!

Artykuł będzie szczegółowo omawiać właściwości, a także jak prawidłowo zastosować.

Kiedy są wymagane czopki glicerynowe?

Świece z gliceryną to karetka pod nieobecność wypróżnienia przez ponad dwa dni. Pomogą także tym, którzy odczuwają niekompletne ruchy jelit. Delikatnie wpływają na to, łagodzą masy kałowe i zapewniają efekt w ciągu 20-30 minut.

WAŻNE: Świece będą Ci odpowiadać, jeśli natrafisz na rzadkie zaparcia. Nie można ich stosować do regularnego długotrwałego leczenia. Jedynie łagodzą objawy, ułatwiają defekację, ale nie eliminują istoty problemu, nie mają właściwości leczniczych.

Świece glicerynowe można stosować u kobiet w ciąży i dzieci. Działają wyłącznie lokalnie, bez wchłaniania do ogólnego obiegu krwi. Dlatego w większości przypadków ich stosowanie jest bezpieczne.

Właściwości i mechanizm działania

Głównym aktywnym składnikiem leku jest glicerol.Jego użyteczną właściwością jest zdolność wywierania lokalnego działania drażniącego na ściany jelit. Pobudza defekację. Ponadto gliceryna przyciąga płyn, rozcieńcza masy kałowe.

Świeca służy do jednorazowego zaparcia zaparcia. Jest to idealne rozwiązanie, gdy trzeba szybko i delikatnie rozwiązać problem. Po 20-30 minutach możesz z łatwością pójść do toalety.

Stosując świecę rano, całkowicie oczyszczasz jelita. Pamiętaj, że problemy z krzesłem nie zmuszą Cię do zmiany planów w ciągu dnia. Świece glicerynowe nie powodują tworzenia się gazów i "fałszywych" chęci do pójścia do toalety. Jest to szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Instrukcje użytkowania

  1. Dokładnie umyj ręce. Jeśli nie jest to możliwe, warto używać rękawiczek.
  2. Połóż się na boku lub przykucnij na swoich biodrach.
  3. Włóż świecę do odbytu, trzymając szeroką podstawę.
  4. Po wprowadzeniu świecy lekarze zalecają poruszanie się, chodzenie przez około 5-7 minut. Pomoże to równomiernie rozprowadzić substancję czynną.

Efekt świecy u większości pacjentów występuje w ciągu 10-15 minut.

Aby uzyskać efekt pojedynczej świecy. Nie trzeba zwiększać dawki. Nie zaleca się częstszego stosowania glicerynowych świec 2 razy dziennie. Nie używaj świec na kurs, chyba że zaleci to Twój lekarz. Może to powodować uzależnienie i pogorszenie przewodu żołądkowo-jelitowego.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Oczywiście, przed użyciem jakiegokolwiek leku, lepiej skonsultować się z lekarzem. Ta sama zasada dotyczy problemów z zaparciami. Jeśli regularnie występują trudności z wypróżnianiem, koniecznie pokaż się specjalistom. Możesz potrzebować dodatkowej diagnostyki i leczenia.

Świece z gliceryną są bezpiecznymi preparatami o łagodnym działaniu, ale także mieć własne przeciwwskazania:

  • Zaostrzenie hemoroidów.
  • Pęknięcia, stany zapalne, guzy w odbycie i odbytnicy.
  • Indywidualna nietolerancja składników.

Skutki uboczne przy wykonywaniu instrukcji są niezwykle rzadkie. Możliwe są reakcje alergiczne, które objawiają się pieczeniem, świądem odbytu. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku.

WAŻNE: Jeśli po 30 minutach od nałożenia świecy nie nastąpi defekacja, należy skonsultować się z lekarzem. Zwiększona temperatura, ostry ból? Natychmiast zadzwoń po karetkę!

Jaka jest cena?

Świece są dostępne w dwóch dawkach – dzieci i dorosłych. Kosztują tę samą demokrację. 10 świec będzie kosztować około 140-160 rubli w zależności od apteki i producenta.

Lek jest pakowany w kartonowe pudełko, każda świeca jest indywidualnie pakowana. Być może wygodnie byłoby zaoferować konsumentowi małą paczkę 5 lub 3 świec. W końcu lek nie stosuje kursu, a świece wcale nie są potrzebne. Być może jest to jeden z niewielu wad świec glicerynowych.

Funkcje stosowania podczas ciąży i laktacji

Stosowanie świec glicerynowych jest oficjalnie zatwierdzone podczas ciąży i laktacji. Działają lokalnie, nie wchłaniając się do ogólnego obiegu. Delikatnie dbaj o wygodę młodej matki, ułatwiając wypróżnianie się w czasie ciąży i po porodzie.

Specjaliści często zalecają świece glicerynowe młodym matkom po porodzie. Zapewnią one łatwą podróż do toalety bez dodatkowego wysiłku. W końcu napięcie mięśni brzucha jest niepożądane po porodzie lub cięciu cesarskim.

Przed użyciem glicerynowych świec dla kobiet w ciąży i matek karmiących, należy zawsze skonsultować się z lekarzem. W końcu zaparcie może być jednym z objawów hemoroidów. W ostrych hemoroidach czopki gliceryny są przeciwwskazane. Zadbaj o swoje zdrowie!

Czy są odpowiednie dla noworodków?

Zaparcia często niepokoją dzieci i ich matki. Niemowlęta karmione piersią cierpią na zaparcia znacznie rzadziej niż zwierzęta sztuczne. Świece glicerynowe szybko pomogą dziecku, uwalniając go od dyskomfortu i matki – od nieprzespanych nocy.

Świece są dozwolone dla dzieci od 3 miesięcy. Nie popełnij błędu przy dawkowaniu – kup w specjalnej apteczce świece dla dzieci. Użyj świec jako pomocy doraźnej zalecanej przez pediatrę.

Nie używaj ich, gdy podejrzewasz, że twoje dziecko ma zaparcia. Pamiętaj, że przewód pokarmowy dziecka dopiero się tworzy. W przypadku noworodków karmionych piersią normą jest brak krzesła przez 3 dni. Zwłaszcza, jeśli dziecko się tym nie przejmuje.

WAŻNE: niekontrolowane stosowanie świec glicerynowych może uzależniać. Dotyczy to szczególnie noworodków do roku.Nie używaj świec do profilaktyki!

Często eksperci przepisują świece glicerynowe dzieciom do 3 miesięcy. W tym celu świecę dziecięcą ostrożnie pociąć na trzy kawałki za pomocą nici. Jedną trzecią podaje się noworodkowi rano po karmieniu.

Pamiętaj, że najpierw musisz spróbować rozwiązać problem zaparć bez leków: sztuczni artyści mogą wybrać bardziej odpowiednią mieszankę. A matki karmiące piersią mogą wchodzić do swoich produktów dietetycznych, które przyczyniają się do prawidłowej pracy przewodu pokarmowego: produkty mleczne, owoce i warzywa.

Wniosek

Świece glicerynowe są bezpiecznym lekiem. Działając delikatnie, szybko łagodzą zaparcia i zapewniają pełny ruch jelit. Przystępna cena – dodatkowy plus za używanie narkotyku. Właściwe użycie świec zapewni brak efektów ubocznych i doskonałe samopoczucie.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: