Jakie świece są lepsze na hemoroidy - Hemoroidy

Jakie świece są lepsze dla hemoroidów

Siedzący tryb życia i siedzący tryb pracy prędzej czy później prowadzą osobę do tak nieprzyjemnej choroby jak hemoroidy. Ale nie bój się go, ponieważ leczenie hemoroidów we wczesnych stadiach jest zwykle ograniczone do metod zachowawczych. Najlepsze z nich to używanie świec leczniczych.
Świece rektalne wykazują większą skuteczność i są łatwe w użyciu, ponieważ pozostają w temperaturze pokojowej w stanie stałym i rozpływają się w ciele, wpływając tylko na ból.

Rozważ rodzaje czopków doodbytniczych, w zależności od specyfiki ich zastosowania i oferują najlepsze opcje wśród leków na rynku farmaceutycznym.

Rodzaje świec na temat specyfiki użytkowania

Świece hemostatyczne do hemoroidów

Świece hemostatyczne są najczęściej używane do hemoroidów mieszanych i wewnętrznych. Zawierają leki, które przyczyniają się do zwężenia naczyń krwionośnych, zatrzymują krwawienie, a także wykazują działanie przeciwzapalne i gojenie się ran. W większości przypadków są to czopki wieloskładnikowe, które są wytwarzane zarówno na bazie składników ziołowych (Prostopin), jak i zawierających głównie syntetyczne związki chemiczne (Hepatrombin G, Proktozan, Procto-Glyvenol).

Świece na hemoroidy w czasie ciąży.

Większość czopków doodbytniczych jest przeciwwskazana w ciąży, więc mogą być przepisane przez lekarza tylko z ściśle określonych powodów. Zazwyczaj kobiety w ciąży są przepisywane świece oparte na składnikach ziołowych. Dobrze sprawdzonymi lekami w tym segmencie są świece olejne Natalcid, Relief i rokitnika, które łagodzą ból i obrzęk tkanek i nie są w stanie uszkodzić dziecka.

Leczenie hemoroidów przy pomocy świec podczas laktacji

Kobiety w okresie laktacji wymagają specjalnego podejścia do leczenia hemoroidów, ponieważ przepisane leki nie powinny wchłaniać się do krwi i wywierać wpływu na dziecko poprzez mleko.

Doskonały efekt daje karmiące matki świec "Relief" na bazie oleju rekinowego zawierającego fenylefrynę i benzokainę, które mają miejscowy środek zwężający naczynia krwionośne i działają przeciwbólowo. Również podczas laktacji można stosować Hepatrombin G do hemoroidów. Przy niewielkich objawach choroby zaleca się stosowanie świec roślinnych na bazie propolisu, nagietka lub rokitnika zwyczajnego.

Świece przeciwbólowe na hemoroidy

Silny ból w hemoroidach nie jest rzadkością.Prowadzi to do niemożności opróżnienia jelit, co dodatkowo pogarsza przebieg hemoroidów. Dobra skuteczność przeciwbólowa ma świece z rodziny novocainic "Anestezol", które zawierają benzokainę, która działa miejscowo znieczulająco.

Wśród połączonych leków na silny ból w obszarze odbytnicy użyj świec "Proktoglivenol" i "Relief", które nie tylko łagodzą ból, ale także przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego i swędzenia.

Leczenie zewnętrznych hemoroidów przy pomocy świec

Leczenie zewnętrznych hemoroidów ma na celu zmniejszenie ich stanu zapalnego i obrzęku. Po usunięciu tych objawów ból znacznie się zmniejsza.
Większość nowoczesnych świec stosowanych w leczeniu hemoroidów zewnętrznych składa się z trzech głównych elementów: znieczulającego, rozrzedzającego krew i przeciwzapalnego. Świece Relief, Anuzol, Proktoglvenenol, Gepatrombin G, Proktosedil są najczęściej przepisywane na tę chorobę. Rozważane typy świeczek antyhemoronowych często mają połączoną kompozycję i są obecnie skutecznie stosowane w codziennej praktyce medycznej.

Podział substancji czynnych

Często używane sprawdzone, zwykle jednoskładnikowe, świece z substancjami pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Jeśli budżet jest ograniczony i szukasz tanich leków, powinieneś najpierw zwrócić na nie uwagę. Rozważ najczęstsze leki.

Rokitnikowe świece rokitnika


Zastosowanie świeczek rokitnika na problemy z hemoroidami charakteryzuje się tym, że praktycznie nie ma przeciwwskazań. Mogą być stosowane zarówno przez matki w ciąży, jak i kobiety karmiące oraz osoby starsze. Świece rokitnika wykazują dobre działanie przeciwzapalne i gojenie się ran, szczególnie w połączeniu z innymi substancjami leczniczymi, na przykład, jak w przypadku świec Oleestezin.

Hemoroidy Świece z propolisem

Świece zawierające propolis pszczeli mają doskonały efekt przeciwbólowy, eliminują swędzenie, wysuszają skórę w ognisku zapalnym, wspomagają szybkie gojenie się tkanek, np. Lek "Hemoprost T".
Świece propolisowe mają również właściwości bakteriobójcze, przeciwobrzękowe. Świece z propolisu są dozwolone podczas ciąży i karmienia piersią ze względu na jej łagodne działanie.

Świece Ichthyol na hemoroidy

Tradycyjna medycyna od dawna docenia uzdrawiające właściwości ichtiolu w leczeniu ran i ropni na skórze. Czopki doodbytnicze Ichthyol jednocześnie mają działanie dezynfekujące, przeciwbólowe i lecznicze na miejsce choroby. Efekt terapeutyczny ichtiolu uzupełnia działanie lecznicze na szczeliny odbytu, które często towarzyszą hemoroidom. Ichtiolowe świece Nizhfarm sprawdziły się doskonale na rynku.

Świece Methyluracil

Methyluracil to syntetyczny lek, który przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze i błonach śluzowych i jest w stanie stymulować ochronne mechanizmy komórkowe organizmu. Czopki metylouracylowe stosuje się tylko w przypadku nieskomplikowanych hemoroidów wewnętrznych. Świece metylouracylowe są produkowane przez wiele firm, na przykład firmę "Biosintez".

Anty hemoroidalne świece z nagietka

Nagietek jest znany w medycynie jako środek przeciwzapalny i bakteriobójczy. Efekty terapeutyczne tej rośliny umożliwiają skuteczne zastosowanie jej w leczeniu hemoroidów. Świece Calendula są używane na każdym etapie tej choroby i nie są przeciwwskazane do karmienia piersią i ciąży.

Świece glicerynowe

Gliceryna, która jest częścią czopków doodbytniczych, delikatnie drażni receptory błony śluzowej odbytnicy, stymulując jej redukcję. W hemoroidach czopki glicerynowe wykonują pośrednio trzy zadania:

 • wspomagają leczenie ran i pęknięć w odbycie;
 • zmiękczają rozciągnięte mięśnie po wypróżnieniu;
 • zapobiegają zaparciom, często prowadząc do urazu błony śluzowej odbytnicy i powstawania pęknięć w odbycie.

Świece glicerynowe również nie mają przeciwwskazań i są stosowane we wszystkich kategoriach pacjentów.

Jakie hemoroidy są lepsze?

Świece oparte na składnikach roślin są najpopularniejszymi zwykłymi obywatelami ze względu na ich niski koszt.
Leki wieloskładnikowe, które mają wielopłaszczyznowy efekt, są znacznie droższe, ale wynik terapeutyczny z nich jest wyższy.

Relief, Gepatrombin G, Anuzol lub Neo-Anuzol, Posterisan, Procto-Glevenol można przypisać świecom o największej skuteczności.
Bardziej przystępne cenowo są świece jednoskładnikowe, na przykład olej z rokitnika, metyluracyl, benzokaina, adrenalina.

Wybierając leki, nie zapomnij zwrócić uwagę na specyfikę zastosowania w danym przypadku, przestudiuj przeciwwskazania i skonsultuj się z lekarzem.

Świece przepisy na hemoroidy

Folk healers są uzbrojeni w wiele świec stosowanych w leczeniu hemoroidów. Świece lodowe na bazie wywarów z ziół, takich jak nagietek, są bardzo powszechne. Popularne są również domowe świeczki rokitnikowe. Aby to zrobić, użyj bawełnianego wacika, który jest nasycony olejem z rokitnika i delikatnie wstrzyknięty do odbytu.

Oryginalną metodą wytwarzania czopków doodbytniczych są czopki ziemniaczane. Wyciąć bulwę z bulwy w postaci świecy i powoli włożyć ją do odbytu. Ziemniaki mają łagodny efekt przeciwzapalny i leczniczy. Tradycyjne metody są skuteczne głównie w leczeniu niepowikłanych hemoroidów i wymagają leczenia przez co najmniej 10 dni.

Jak i kiedy wprowadzić świece na hemoroidy?

To pytanie jest często interesujące dla pacjentów, którzy po raz pierwszy zetknęli się z hemoroidami. Instrukcje dotyczące wprowadzenia czopków doodbytniczych są zwykle opisane w adnotacji do leku, ale istnieją również ogólne zalecenia:

 • pożądane jest wprowadzenie świecy po kale i zmywanie;
 • zaleca się wstawianie świec przed snem;
 • po wprowadzeniu świecy należy położyć się na boku na pół godziny, co szczególnie należy wziąć pod uwagę przy jej stosowaniu rano;
 • spróbuj trzymać świecę w odbycie gazą przez 2-3 minuty;

Sposób otwierania świec jest wyraźnie pokazany na zdjęciu:

Przeciwwskazania do wprowadzenia świec z hemoroidami:

 • zakaźne choroby zapalne i rozwój nowotworów w odbytnicy;
 • stabilne nadciśnienie;
 • aktywna gruźlica;
 • cukrzyca powikłana zaburzeniami układu odpornościowego i zaburzeniami troficznymi nóg;
 • osteoporoza;
 • wrzody i erozja odbytnicy;
 • ciężki ogólny obrzęk;
 • uczulony na składniki świec.

Ostrożnie należy używać świec podczas ciąży i laktacji. Używanie leku w takich sytuacjach musi być skoordynowane ze specjalistą.

Recenzje wspomnianych leków i instrukcji użytkowania można przeczytać na stronie drugss.kakmed.com. Pomóż innym ludziom wybrać narkotyk – opisz swoje wrażenia z używania go, ponieważ razem jest o wiele łatwiej pokonać chorobę!

Często, w leczeniu zaawansowanych postaci hemoroidów, proktolodzy zalecają stosowanie przeziębienia, które po wystawieniu na zaatakowany obszar, zamarza zakończenia nerwowe, w wyniku czego pacjent nie odczuwa bólu.W tym samym czasie tkanki dotknięte wyraźnym procesem zapalnym są odrzucane przez organizm bez interwencji chirurgicznej.

Te świece są przygotowywane w domu: woda lub wywary z ziół (rumianek, nagietek, krwawnik, pokrzywa) wlewa się do specjalnych papierowych kubków i zamraża. Świece wkładają do odbytu przez 30 sekund, a następnie wydłużają czas zabiegu do minuty w ciągu trzech do pięciu dni.

Leczenie hemoroidów w ten sposób przyczynia się do zwężenia naczyń krwionośnych i normalizacji krążenia krwi.

Zastosowanie świec na hemoroidy

Świece lecznicze na hemoroidy, oferowane w aptekach, wystarczająco skuteczne i mogą znacznie złagodzić ostry ból, swędzenie i pieczenie. Mechanizm działania czopków polega na ich zdolności do topienia się w temperaturach powyżej 31 ° C i przechodzenia w stan ciekły.

Osiągane są następujące efekty:

 • szybkie wchłanianie leków;
 • lokalne skutki działania leku na dotknięte obszary;
 • łatwość podawania;
 • bezbolesne stosowanie;
 • bez obciążenia w przewodzie pokarmowym.

Aby świece z hemoroidów zostały wprowadzone swobodnie, najlepiej leżeć po twojej stronie. Możesz stać i pochylić się lekko do przodu, ale to komplikuje procedurę.Nie musisz trzymać narzędzia w rękach przez długi czas, ponieważ topi się. Wolną ręką należy rozdzielić pośladki i włożyć świecę, aby po przejściu zwieracza przeszła do odbytnicy. Przy mniej bolesnym podawaniu można posmarować koniec świecy wazeliną lub kremem dla dzieci.

Przeczytaj również, skuteczne hemoroidy do leczenia w domu.

Rodzaje świec do leczenia hemoroidów

Zdecydowanie odpowiedzieć na pytanie, które świece na hemoroidy są najlepsze ze wszystkich bardzo trudne. Wybór zależy od objawów i przebiegu choroby. Aby ułatwić określenie skutecznego leku, podzielono je na grupy:

 1. Świece anestetyczne – ich działanie ma na celu złagodzenie bólu, swędzenie, pieczenie. Głównymi składnikami aktywnymi w ich składzie są leki przeciwbólowe – nokakoina, anestezina. Najczęściej stosowany we wczesnych stadiach choroby. To jest Procto-Glevenol, Ketonal.
 2. Świece przeciwzapalne są prezentowane prawie wszystkim pacjentom, ponieważ zawierają tylko naturalne substancje. Ten olej z rokitnika zwyczajnego, propolis, ekstrakt z Hypericum, olejek z drzewa herbacianego. Niemożliwe jest zastosowanie ich tylko do tych pacjentów, którzy mieli przypadki uczulenia na jakąkolwiek substancję naturalną.Oprócz świec z olejkami i ekstraktami roślinnymi pomocne są również "Anuzol", "Neo-Anuzol", "Relief", "Proktozan" i "Posterizan".
 3. Świece hemostatyczne mają za zadanie zatrzymać krwawienie, które może spowodować anemię, a jeśli nie zostanie poddane leczeniu, może zakończyć się śmiercią. Wapń, vikasol, ditsinon są obecne w kompozycji świec hemostatycznych. Efekt użycia takich świec – zwiększenie szybkości krzepnięcia krwi. Są one zwykle używane w ostatnim etapie hemoroidów.
 4. Świece z adrenaliną. To narzędzie ma doskonałe działanie hemostatyczne i przeciwbólowe. Jednak adrenalina zwiększa ciśnienie krwi, więc młodzi pacjenci są głównie wykorzystywani w ten sposób.
 5. Świece z belladonną. Posiada działanie znieczulające, przeciwzapalne. Zawierają naturalne składniki. Instrukcje do leku zaleca stosowanie go do hemoroidów o różnym nasileniu, a także szczeliny odbytu. Pomimo naturalności leku, ma wiele przeciwwskazań, więc nie ponoszenia kosztów korzystania z nich samemu.
 6. Świece z propolisem.Popularny, niedrogi i skuteczny lek do leczenia hemoroidów, który łagodzi stany zapalne, zmniejsza rozmiar hemoroidów, działa przeciwbólowo, przeciwdrobnoustrojowo.
 7. Świece połączone właściwości. Te skuteczne świece hemoroidalne zawierają kilka substancji o różnych właściwościach. Na przykład leki złożone mogą mieć natychmiastowy efekt przeciwbólowy i hemostatyczny. Ta grupa obejmuje świece z hemoroidów i pęknięć Relief Advance, Prokto-glevenol, Proktosedil i inne. Wszystkie te leki mają właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Jak widać, wybór skutecznych świec i maści na hemoroidy zależy od przeważających objawów – krwawienia, bólu, swędzenia lub zapalenia skóry wokół odbytu.

Skuteczne i niedrogie świece na hemoroidy: lista

Wśród najlepszych świec, które są używane w leczeniu hemoroidów w domu, są:

 • Proktozan. Złożony lek, zapewniający działanie znieczulające, przeciwzapalne, przeciwświądowe i bakteriobójcze. Cena: 220-270 rubli
 • Ultraprokt.Działa przeciwświądowo, przeciwbólowo, przeciwzapalnie. Cena: 400-470 rubli.
 • Procto-glevenol. Składa się z dwóch substancji aktywnych – lidokainy i tribenozydu. Te czopki doodbytnicze mają właściwości przeciwzapalne, żwaczne i miejscowo znieczulające. Cena: 350-400 rubli.
 • Relief Advance. Olej z wątroby rekina, który jest jego częścią, ma działanie przeciwzapalne i hemostatyczne, wspomaga szybkie gojenie się ran. Anestetyczna benzokaina jest stosowana jako środek przeciwbólowy. Stosowany w celu łagodzenia stanu zapalnego i łagodzenia bólu. Cena 350 rub.
 • Ulga Ultra. Lek ma działanie przeciwzapalne, schnie, gojenie ran i działanie ściągające. Cena 330-380 rubli.
 • Hepatrombin G. Ma działanie przeciwzakrzepowe, przeciwalergiczne i przeciwwysiękowe. Zawarte w preparacie substancje przyspieszają regenerację tkanek, pobudzając procesy metaboliczne. Cena 170 rubli.
 • Proktosedil. Posiada właściwości znieczulające, przeciwświądowe i przeciwzapalne. Lek zawiera substancje blokujące zespół bólowy. Cena 300-350 rubli.
 • Świece z propolisem.Posiada właściwości znieczulające. Do ich przygotowania konieczne jest zmieszanie wodnego roztworu propolisu z bazą maści. Może to być wazelina, masło lub lanolina. Cena 160-200 rubli.
 • Świece z rokitnikiem. Stosowany w złożonej terapii lub przeciwwskazaniach do innych czopków (w czasie ciąży), olej z rokitnika sprzyja szybkiemu gojeniu się uszkodzonych tkanek, stymuluje naprawcze procesy na błonach śluzowych i na skórze. Cena: 100 rub.

Każdy typ doodbytniczych czopków na hemoroidy ma na celu wyeliminowanie przyczyn i objawów konkretnego rodzaju choroby spowodowanych substancjami zawartymi w kompozycji, dlatego lek jest przepisywany indywidualnie.

Świece na hemoroidy w czasie ciąży

Pierwszą zasadą w ciąży nie jest samoleczenie. Z jakiegokolwiek powodu, w tym z powodu hemoroidów, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie wszystkie leki mogą być używane w tym okresie.

Pod nadzorem personelu medycznego można zalecić takie świece:

 • Natalcid;
 • Olestezin;
 • Betiol;
 • Beauty Belly;
 • Nigepan;
 • Neo-Anuzole;
 • Posteryzacja;
 • Świece z olejem rokitnikowym;
 • Świece glicerynowe.

Jeśli chodzi o inne leki, istnieją pewne ograniczenia:

 • Hepatrombin G – od drugiego trymestru;
 • Relief – z dużą ostrożnością;
 • Zaliczka – nie dotyczy;
 • Ultra Relief – od czwartego miesiąca;
 • Procto-Glevenol – od drugiego trymestru, zgodnie z zaleceniami lekarza;
 • Aurobin: zgodnie z instrukcjami można stosować od drugiego trymestru;
 • Proktosedil – to niemożliwe;
 • Ultraprokt – możliwe tylko w najbardziej ekstremalnym przypadku.

Ogólnie rzecz biorąc, czopki doodbytnicze mogą być stosowane w czasie ciąży, ale korzystnie tylko te wykonane z naturalnych, roślinnych baz. Takie leki mają mniej przeciwwskazań, mają bardziej miękki i łagodny efekt, nie wykazują efektów ubocznych.

Kiedy nie można używać czopków doodbytniczych

Przeciwwskazania do wprowadzenia świec z hemoroidami:

 • stabilne nadciśnienie;
 • aktywna gruźlica;
 • osteoporoza;
 • wrzody i erozja odbytnicy;
 • ciężki ogólny obrzęk;
 • uczulenie na składniki świec;
 • zakaźne choroby zapalne i rozwój nowotworów w odbytnicy;
 • cukrzyca powikłana zaburzeniami immunologicznymi i zaburzeniami troficznymi nóg.

Pamiętaj, że leczenie hemoroidów nie powinno ograniczać się do używania świec. Kompleks środków do walki z chorobą obejmuje zmiany stylu życia, wzrost aktywności fizycznej, prawidłowe odżywianie i odrzucenie złych nawyków.

Świece rokitnika na hemoroidy

Ten roślinny lek nie stracił swojej popularności przez wiele lat. Tradycyjna wersja czopków, które zawierają tylko olej z rokitnika, lub Olestezin, który dodatkowo wzbogacony jest o składniki znieczulające i przeciwdrobnoustrojowe.

Świece rokitnika pozytywnie wpływają na stan zapalny błony śluzowej jelita, znacznie przyspieszają procesy regeneracji, dzięki czemu z powodzeniem radzą sobie z pęknięciami i innymi urazami.

Świece Ichthyol na hemoroidy

We wczesnych stadiach hemoroidów, doodbytnicze czopki z ichtiolem są szeroko stosowane do szybkiej analgezji i skutecznej eliminacji stanu zapalnego, która opiera się na aktywnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym leku.

Świece z ichtiolem na hemoroidy są często wybierane. Mają wyraźny lek zmniejszający przekrwienie,właściwości przeciwzapalne i dezynfekujące, redukujące ból z powodu tych efektów i przyczyniające się do szybkiego gojenia szczelin odbytu.

Jak używać świec na hemoroidy?

Świece hemoroidalne są miejscowym, cylindrycznym kształtem, który pomaga wyeliminować bolesne objawy nieprzyjemnej choroby. Z reguły podczas walki z chorobą świece z hemoroidów są używane w połączeniu z innymi lekami.

Wraz z miejscowym leczeniem lekarze zalecają przyjmowanie tabletek (troksevazin, proktonis, detralex, bisacodyl), przepisanie specjalnej diety bez ostrych, słonych i grubych substancji, aby uniknąć zaostrzenia objawów. W żadnym wypadku nie należy podejmować samodzielnego leczenia przy pomocy świec: każdy rodzaj choroby ma swoje własne cechy, dlatego w różnych przypadkach stosuje się leki przeciw hemoroidalne o różnych skutkach.

Instrukcja stosowania czopków doodbytniczych dołączonych do każdego pojedynczego narzędzia. Ogólna metoda użycia leku:

 • Po opróżnieniu weź prysznic (idealny czas na zabieg to wieczór przed pójściem spać);
 • Połóż się po swojej stronie;
 • Zdejmij świecę z opakowania;
 • Delikatnie włóż go do odbytu natychmiast po ekstrakcji;
 • Zajmij pozycję na wznak przez pół godziny, aż świeca się rozpuści i nadejdzie efekt uzdrawiający.

Aby uniknąć świecy, zaleca się położyć się na brzuchu, aż do całkowitego rozpuszczenia. Musisz również upewnić się, że lek nie wpadnie do odbytu – w tym przypadku nie będzie efektu miejscowego czopka doodbytniczego.

Rodzaje czopków doodbytniczych i ich różnice w składzie

Każdy typ doodbytniczych czopków na hemoroidy ma na celu wyeliminowanie przyczyn i objawów konkretnego rodzaju choroby spowodowanych substancjami zawartymi w kompozycji, dlatego lek jest przepisywany indywidualnie. Najpowszechniejsze i najskuteczniejsze rodzaje świeczek przeciw hemoroidalnych zostaną omówione poniżej.

Zobacz recenzję wideo kilku rodzajów świec choroby:

Świece przeciwbólowe

W przypadkach silnego bólu hemoroidów, a także w obecności szczelin odbytu, lekarze przepisują środki przeciwbólowe zawierające środek przeciwbólowy. Leki przeciwbólowe należy stosować ostrożnie, większość z nich jest przeciwwskazana u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet w okresie karmienia piersią. Anesthesol jest lekiem znieczulającym tego typu.

Hemostatyczne

Jeśli pacjent ma wewnętrzne lub zewnętrzne krwawiące zmiany, użyj świec z adrenaliną, które zwiększają krzepliwość krwi, łagodzą ból. Przeciwwskazania: wysokie ciśnienie krwi, starość. Leki zawierające wyciąg z propolisu mają również działanie hemostatyczne.

Methyluracil

Methyluracil to substancja, która sprzyja szybkiej regeneracji komórek, działa przeciwzapalnie, leczniczo. Środki Methyluracil są często stosowane w walce z hemoroidami: łagodzą podrażnienia, swędzenie, ból, przywracają uszkodzoną tkankę. Czytaj więcej: świece metyluracylowe – instrukcje użytkowania hemoroidów.

Homeopatyczny

Świece homeopatyczne z hemoroidów różnią się kompozycją wyłącznie naturalnymi składnikami, łagodnymi efektami. Zasadniczo składnikami preparatów homeopatycznych są: olejek z drzewa herbacianego, ekstrakty z krwawnika pospolitego, nagietka, dziurawca, rumianek, olej jodłowy.

Gliceryna

Preparaty świecowe gliceryn mają dwie korzystne właściwości.Po pierwsze, mają działanie lecznicze, przyczyniają się do szybkiego zaniku ran, pęknięć, rozluźniają napięte mięśnie. Po drugie, ten środek jest niezwykle skuteczny w zapobieganiu zaparciom.

Heparyna

Heparyna pomaga zmniejszyć hemoroidy i ich resorpcję, poprawia krążenie krwi, łagodzi ból, likwiduje stany zapalne.

Rokitnik zwyczajny

Świece lecznicze do hemoroidów z wyciągiem z rokitnika mają działanie bakteriobójcze, gojące się, przeciwzapalne. Olej z rokitnika jest dobry do zaniku mikropęknięć i ran.

Świece propolisowe

Naturalny składnik propolisu w lekach na hemoroidy służy do zatrzymywania krwawienia, łagodzenia obrzęków, bólu, swędzenia i pieczenia. Jest skuteczny zarówno podczas zaostrzeń, jak i podczas początkowych stadiów choroby.

Przegląd najbardziej skutecznych świec na hemoroidy (zdjęcie)

Poniżej znajduje się przegląd świec, które sprawdziły się jako sposób na pozbycie się nieprzyjemnej choroby.

 • Proktosedil. Lek zawiera kilka aktywnych składników – hydrokortyzon, antybiotyk framycetin, heparynę itp.Ma działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, pomaga uniknąć pojawiania się skrzepów krwi, łagodzi swędzenie i podrażnienie. Dobrze tolerowany przez pacjentów. Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja składników, grzybicze, wirusowe, gruźlicze uszkodzenia odbytu, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca. Zabronione jest wyznaczanie kobiet w okresie ciąży, a także w okresie laktacji, dzieci poniżej 12 lat.
 • Procto-glevenol. Lek zawiera dwie substancje czynne – tribenozyd i znieczulenie lidokainą. Lek pomaga złagodzić gorączkę, pieczenie, swędzenie w odbycie, ma działanie przeciwzapalne, tonizuje naczynia krwionośne, znacznie łagodzi ból. Dobrze tolerowany przez pacjentów. Przeciwwskazania: indywidualna tolerancja komponentów. Nie zaleca się wyznaczania kobiet w pierwszym trymestrze i dzieci w wieku poniżej 12 lat.
 • Hepazolon Główne składniki aktywne to heparyna, prednizon, lidokaina. Lek zapobiega i pomaga pozbyć się pojawiania się skrzepów krwi, łagodzi stany zapalne, obrzęki, zmniejsza ból. Dobrze tolerowany przez pacjentów.Zabronione jest stosowanie hepazolonu w czasie ciąży i laktacji, dzieci w wieku poniżej 12 lat, z indywidualną nietolerancją substancji leczniczych, z procesami wirusowymi, grzybiczymi i gruźlicą w obszarze hemoroidów.

 • Voltaren. Jako część tych czopków doodbytniczych głównym składnikiem aktywnym jest diklofenak, który ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przeciwwskazania: nietolerancja składników, niewydolność nerek, trzeci trymestr ciąży, nieswoiste zapalenie jelit (zapalenie okrężnicy), niewydolność serca.
 • Indometacyna. Składnikiem aktywnym jest indometacyna, ma działanie przeciwzapalne, łagodzi gorączkę, pieczenie, pomaga pacjentowi radzić sobie z silnym bólem, łagodzi obrzęki. Nie jest zalecany w okresie ciąży, nie wolno go stosować w trzecim trymestrze ciąży i podczas laktacji (wydalany jest w mleku). Przeciwwskazania: nadwrażliwość, przewlekła niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie trzustki, wiek do 14 lat, zapalenie odbytnicy, krwawienie z odbytu.
 • Ultraprokt. Główne aktywne składniki leku to fluokortolon i cynchoina. Substancja pomocnicza – olej rycynowy.Lek radzi sobie dobrze z bólem, łagodzi silne swędzenie, podrażnienie, obrzęk, zmniejsza stan zapalny. Przeciwwskazania: procesy syfilityczne lub gruźlicze w zakresie aplikacji, choroby wirusowe, ciąża do 14 tygodni.

Świece Relief

Candles Relief to popularny narkotyk, który zyskał zaufanie konsumentów dzięki swojej skuteczności. Istnieją dwa rodzaje tego leku, które mają różne skutki:

 • Ulga ultra. Ten produkt zawiera octan hydrokortyzonu, siarczan cynku, olej z wątroby rekina. Ulga ultra zwęża naczynia krwionośne, daje efekt przeciwalergiczny, zmniejsza swędzenie, leczy rany i erozję, ma działanie immunomodulujące. Przeciwwskazania: infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w odbycie, nowotwory, gruźlica, ciężka cukrzyca, hipernatremia, nadwrażliwość. Zabrania się przyjmowania podczas ciąży i laktacji.
 • Zwolnienie z pomocy. Głównymi składnikami aktywnymi są olej z wątroby rekina i benzokaina. Relief Advance łagodzi ból, stany zapalne, swędzenie, podrażnienie, leczy rany,ma działanie immunomodulujące. Przeciwwskazania: choroba zakrzepowo-zatorowa, granulocytopenia, nadwrażliwość na składniki. Należy zachować ostrożność podczas ciąży i laktacji.

Natalcid

Lek naturalnych substancji, łagodzi stany zapalne, zapewniając efekt regeneracji. Pomaga pozbyć się krwawienia. Dzięki naturalnym składnikom można ją stosować w czasie ciąży.

Olestezin

Niedrogi lek "Olestezin", zawiera olej rokitnika, etazol sodu, anestezin. Pomaga radzić sobie z bólem, leczy, działa antybakteryjnie, zatrzymuje krwawienie.

Proktozan

Proktozan zawiera lidokainę, bizmut, bufeksamak. Lek jest dobrym środkiem przeciwbólowym, łagodzi stany zapalne, obrzęki, wysycha.

Które świece są najlepsze dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?

Lekarze unikają przepisywania silnych leków podczas ciąży, dlatego preferowane są homeopatyczne leki zawierające naturalne substancje:

 • Ihtiol. Świece Ichthyol mają działanie antyseptyczne, łagodzą ból, dezynfekują, usuwają procesy zapalne.
 • Rokitnik zwyczajnyPreparat z olejem z rokitnika pomaga leczyć rany i pęknięcia, usuwać zespół bólowy.
 • Papaverine. Eliminuje zaparcia, zmniejsza skurcze, działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie.

W przypadku ciężkich zaostrzeń lekarze mogą przepisać mocniejsze leki: Ulga, Natalsid, Ultraprokt. W żadnym wypadku nie można stosować leków zawierających wyciąg z belladonny (Anuzol, Betiol) – istnieje ryzyko aborcji.

Recenzje

Recenzje leków przeciwhemorobowych:

Nikolay, 35 lat: "Czułem, że mam hemoroidy dawno temu, opóźniłem chodzenie do lekarza przez długi czas, aż poczułem się bardzo źle." Proktolog przepisał świece Relief Ultra na tydzień.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: