Medycyna hemoroidów: rodzaje leków stosowanych w leczeniu chorób

Jakie leki na hemoroidy mogą być używane razem?


Zachowawcze leczenie hemoroidów – czyli metody leczenia bez operacji, znane tradycyjnej medycynie – jest najskuteczniejsze, gdy stosuje się nie jeden rodzaj leczenia, ale cały kompleks środków.

Zachowawcze leczenie hemoroidów

Wszystkie zachowawcze metody leczenia można podzielić na następujące typy:

 1. Tryb zasilania;
 2. Sposoby działania mechanicznego (lewatywa);
 3. Efekty temperaturowe (obróbka cieplna i zimna);
 4. Narkotyki. Leki na hemoroidy mogą być zaprojektowane w celu wyeliminowania objawów (objawowych) lub w celu wyeliminowania przyczyny choroby (patogenetyczne);
 5. Fizjoterapia;
 6. Ćwiczenie;
 7. Zabiegi spa.

Zawiera dietę

Dieta na hemoroidy oznacza nie tylko przestrzeganie ogólnie przyjętych norm żywienia, ale także indywidualne podejście. Racjonalne żywienie oznacza zrównoważoną zawartość w diecie białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i niezbędnych aminokwasów (które nie są produkowane w ludzkim ciele, dlatego mogą być spożywane tylko jako część żywności).Jedzenie nie powinno być zbyt ostre lub słone, produkty smażone i wędzone najlepiej trzymać w minimalnym zakresie. Istotą indywidualnego podejścia do żywienia jest unikanie stosowania produktów, które powodują gęstnienie konsystencji stolca. Tak więc mleko, kurze jaja, tłuste pokarmy, owoce morza powodują sprzeczne recenzje u różnych osób: mogą wywoływać zarówno biegunkę, jak i zaparcia. I tego, a drugi stan z hemoroidami należy unikać. Krzesło nie powinno zawierać niestrawionych resztek jedzenia (należy zwrócić uwagę na stosowanie takich produktów, jak na przykład marchew lub kukurydza).

Ogólnie, w przeciwieństwie do powszechnego przekonania o normalnej konsystencji krzesła (mianowicie w postaci "kiełbasy"), normalnie kał powinien mieć konsystencję pasty i jednorodną kompozycję. Ten stan jest istotnym ogniwem w zapobieganiu progresji choroby i występowaniu powikłań.

Zastosowanie lewatyw

Pożądany efekt stosowania lewatyw ma taki sam mechanizm jak dieta. Lewatywy są stosowane do objawowego leczenia zewnętrznych hemoroidów, a gdy forma wewnętrzna jest zapobieganiem powikłaniom.Strumień wody przechodzący przez odbyt ze zmiękczonymi wtrętami kałowymi przyczynia się znacznie mniej do traumatyzowania błony śluzowej odbytnicy, a wraz z nią hemoroidów, tak że w przypadku zewnętrznego hemoroidu, krwotoki hemoroidalne zatrzymują się, błona śluzowa odbytnicy i żylna uzurka goją się. W przypadku hemoroidów wewnętrznych (czyli z mniej zaawansowanym stadium choroby) lewatywy nie są koniecznością – ale tylko przy normalnej konsystencji kału. W przypadku zaparć, efekt lewatywy polega na tym, że nie wymaga napięcia mięśni brzucha podczas defekacji. Ciśnienie wewnątrz brzucha się nie zmienia, nie ma dodatkowego dużego obciążenia na ściankach żył – w rezultacie nie ma krwawienia i hemoroidów. Zaparcie jest wyraźnym wskaźnikiem lewatywy w dowolnej formie hemoroidów.

Zastosowanie metod termicznych

Ciepło do leczenia hemoroidów może być stosowane w postaci poduszek grzewczych, pryszniców kroczowych, łaźni, a także kompresów rozgrzewających. Środki te są objawowe leczenie hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych w okresach zaostrzeń.Stosowanie okładów lub siedzącej trybu życia z częstotliwością 3-4 razy dziennie pomaga zmniejszyć stan zapalny w hemoroidach i otaczających tkankach, zmniejsza skurcz zwieracza – w rezultacie ból ustępuje. Podczas kąpieli należy pamiętać, że sama żeliwna wanna jest zimna, ale nie jest to odczuwalne z powodu temperatury wody. Nie siedź w "nagiej" kąpieli! Upewnij się, że położyłeś pod pośladkami dużą myjkę lub szmatkę złożoną z kilku warstw, których nie masz czym moczyć. Kompres rozgrzewający wykonuje się w następujący sposób: gazę, składaną w kilku warstwach, zwilża się w wodzie o temperaturze 38-40 stopni i umieszcza na obszarze odbytu. Górna pokrywa z plastikową folią i ciepłym kocem lub kilkakrotnie składana wełnianym szalikiem. Co 10 minut gazę ponownie należy zwilżyć bardzo ciepłą wodą. Jeśli używasz podkładki grzewczej, temperatura wody w niej powinna również wynosić 38-40 stopni. Czas trwania każdej procedury termicznej powinien wynosić 20-30 minut. Kilka dni po takich zabiegach objawy zaostrzenia – ból i obrzęk – znikają.

Zimna ekspozycja

Mycie zimną wodą, a także nakładanie zimnych, jak świece lodowe (metoda ta jest bardziej związana z tradycyjną medycyną,niż do tradycyjnego) zmniejsza objawy zapalenia i pomaga wzmocnić ściany żył (efekt patogenetyczny). Ta metoda może być również stosowana do objawowego leczenia hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych. Gdy zimna woda lub lód są używane po raz pierwszy, czas kontaktu między zimnym źródłem a obszarem okowowym nie powinien przekraczać 30 sekund. Ponieważ proces staje się "uzależniający", czas trwania procedur może być stopniowo zwiększany o 10 sekund co 5-7 dni (ale tylko przy regularnym stosowaniu zimnego 2-3 razy dziennie). Maksymalny czas trwania jednej zimnej procedury nie powinien przekraczać 1,5-2 minut.

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów. Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności. Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "

Hemoroidy Farmaceutyki

Leki na hemoroidy są dostępne w wielu różnych formach: tabletki, maści, żele, świece do analów, spraye. Następujące leki są stosowane w leczeniu hemoroidów i eliminacji objawów:

Preparaty z grupy benzopironów: na przykład trokserutyna lub rutozyd

Oba produkty są dostępne w postaci tabletek i mają na celu poprawę krążenia krwi w żyłach (hemoroidy). Pomagając w eliminacji zastoju krwi, leki stymulują zmniejszenie objętości hemoroidów i zapobiegają powstawaniu nowych. Leki na hemoroidy z grupy benzopyron są po prostu niezbędne w leczeniu zewnętrznych hemoroidów.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ): diklofenak, indometacyna, ketoprofen

Leki w tej grupie są skuteczne przeciwko wszelkim objawom zapalenia: ból (z kałem lub stała), obrzęk okolicy okołostawowej, swędzenie. Leki przeciwzapalne do leczenia hemoroidów są przepisywane w tabletkach z krótkimi kursami i tylko z silnym zaostrzeniem.Najczęściej narzędzia te są stosowane miejscowo: w postaci maści lub świec. W aptekach można znaleźć ogromną różnorodność zarówno konwencjonalnych maści na bazie diklofenaku i innych, jak i komercyjnych leków. I chociaż leki te powinny początkowo jedynie eliminować objawy, z zastrzeżeniem zasad przyjmowania, nie tylko zatrzymają rozwój hemoroidów, ale także zmniejszą ilość hemoroidów (w tym w przypadku zewnętrznych hemoroidów) poprzez wyeliminowanie obrzęku. Efekt przeciwbólowy (przeciwbólowy), który ma te leki, jest również niezbędny do leczenia szczelin odbytu.

Należy pamiętać, że niezależne niekontrolowane przyjmowanie NLPZ w postaci tabletek może wywoływać zapalenie żołądka i wrzód trawienny oraz 12 owrzodzeń dwunastnicy, a lekarz prawdopodobnie nie będzie kojarzył z nimi pozytywnych komentarzy z perforacją owrzodzenia.

Kwas acetylosalicylowy (najbardziej znana nazwa handlowa tego leku – aspiryna) również odnosi się do NLPZ, ale zasługuje na szczególną uwagę ze względu na jeden efekt "boczny", który jest korzystny w leczeniu hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych.Kwas i preparaty na jego bazie powodują zmniejszenie krzepliwości krwi, w wyniku czego znacznie poprawia się krążenie krwi w żyłach ostatecznego odbytnicy. Stagnacja zanika, poprawia się krążenie w węzłach hemoroidalnych – zmniejszają się węzły.

Inne leki na hemoroidy

 • środki przeciwskurczowe – środki o różnych formach uwalniania zawierające nitroglicerynę; leki te łagodzą ból poprzez wyeliminowanie skurczu wewnętrznych włókien zwieracza odbytu; ten skurcz nie przejdzie samodzielnie, ponieważ skurcz wywołuje ból w uszkodzonej błonie śluzowej, a w wyniku skurczu ból nasila się – w rezultacie konieczne jest zastosowanie środków przeciwskurczowych w celu przerwania błędnego koła;
 • Leki grupy heparyny – w celu poprawy krążenia krwi w żyłach końcowej części odbytnicy: heparyna maści, hepatrombina G, leki złożone;
 • leki, które zatrzymują krwawienie (w tym przypadku wskazane jest stosowanie środków do stosowania miejscowego – na przykład gąbek hemostatycznych);
 • leki do normalizacji mikroflory jelitowej (probiotyki: na przykład Simbiter);
 • jeśli to konieczne, leki stosowane w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych (które powodują niedostateczne trawienie pokarmu, powodujące zaburzenie konsystencji stolca, a ponadto niezbędne witaminy i minerały nie są dostępne, co może niekorzystnie wpływać na elastyczność ścianek żył).

Fizjoterapia i ćwiczenia fizyczne

Od fizjoterapeutycznych metod leczenia hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych, z powodzeniem stosowane są prądy terapeutyczne d'Arsanvall. Nie ma bardziej skutecznych środków poprawiających napięcie błon mięśniowych zarówno żył, jak i odbytnicy. Rezultatem jest podwójny efekt: wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i poprawa mikrokrążenia. Ta metoda jest przeciwwskazana w okresie zaostrzenia, jak również w zaawansowanym stadium hemoroidów zewnętrznych (ponieważ może powodować krwawienie).

Przeczytaj więcej o fizjoterapii i ćwiczeniach, które powinny być wykonane z hemoroidami w tym filmie:

Zabiegi spa

Resortologia w przypadku hemoroidów jest prawdopodobnie najmniej zbadaną częścią teorii tej choroby, ale na próżno: tylko najbardziej pozytywne opinie można znaleźć na temat wpływu wód siarkowodoru na hemoroidy.Co więcej, opinie pacjentów z przewlekłym hemoroidami na temat efektu lewatyw z siarkowodoru są nawet lepsze niż w przypadku ogólnej kąpieli. Również do leczenia i zapobiegania hemoroidom można polecić wakacje w kurortach błoto i radon.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: