Zewnętrzna zakrzepica hemoroidalna: przyczyny i leczenie

Jakie jest ryzyko zakrzepicy zewnętrznego hemoroidu i jak go leczyć

Hemoroidy, będące delikatnym problemem, nie zawsze są leczone natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów, ponieważ pacjenci unikają wizyt lekarskich. Jest to choroba wpływająca na naczynia znajdujące się w odbytnicy, gdy się rozszerzają, tworząc węzły. W początkowej fazie hemoroidy są łatwe w leczeniu. Ale jeśli ktoś spóźnia się do placówki medycznej, zmiany w stanie naczyń krwionośnych są zaostrzane i stają się chroniczne.

Treść

 • Etapy rozwoju patologii
 • Przyczyny choroby
 • Co powoduje rozwój choroby
 • Objawy
 • Diagnostyka
 • Leczenie
 • Zapobieganie

Hemoroidy w przebiegu przewlekłym mogą nagle ulec pogorszeniu – osoba dostaje komplikację. Zakrzepica zewnętrznego hemoroidu powoduje silny ból, krwawienie i skurcz zwieracza.

Występuje silny dyskomfort i potrzeba hospitalizacji w celu leczenia w szpitalu.

Etapy rozwoju patologii

Od drobnych przejawów choroby przechodzi do ostrej fazy stanu nie do zniesienia, jeśli nie zwracasz uwagi na ich zdrowie.

 1. Nieprzyjemne, sięgające do tła, ból, swędzenie, dyskomfort, pieczenie.Wydaje się, że węzły są małe, ciasne, elastyczne. Zwiększony ból pojawia się po długim siedzeniu w jednym miejscu, przyjmując alkohol, ostre, marynowane i tłuste potrawy.
 2. Silny obrzęk w okolicy odbytu, przekrwienie łączy się z ciągłymi bolesnymi odczuciami. Występują skurcze splotu zwieracza. Podczas badania przez lekarza badanie doodbytnicze powoduje silny ból.
 3. Pełny obrzęk całego obszaru odbytu. Hemoroidy wystają z otworu odbytu, ich kolor staje się niebiesko-fioletowy, bolesne jest ich dotknąć. Ich struktura jest gęsta. Są uszczypnięte, ale nie można ich cofnąć, nawet jeśli cierpi się ból, który się pojawia. Uczucie powoduje ostry bolesny reakcji na samym początku, a badanie odbytnicy jest niemożliwe, w tym ze względu na napięty skurcz zwieracza. Krwawienie Bolesny ruch jelit. Temperatura może wzrosnąć. Może rozwinąć się martwica, posocznica, paraproctitis.

Przyczyny choroby

Początek zakrzepicy zewnętrznego hemoroidu jest związany ze stanem naczyń dostarczających krew do ścian odbytnicy.Podczas wzmacniania przepływu krwi tętniczej i niewydolności żylnego wypływu, naczynia równoważą tę różnicę, rozszerzając się.

Kiedy ekspansja przestaje pomagać na pewnym etapie, żyły przepełniają się krwią i rozwijają się węzły.

W okresach zaostrzeń choroby węzły nie pasują już do odbytnicy i wypadają na zewnątrz – pojawiają się zakrzepy krwi.

Co powoduje rozwój choroby

 • Praca, pozbawiająca osobę możliwości poruszania się w trakcie dnia pracy. Nieruchome zakłócają dopływ i odpływ krwi w dolnej części ciała. Zastój krwi przyczynia się do niewystarczającego przepływu krwi w żyłach. Długie siedzenie zapobiega również chłodzeniu ciała i działa jak ciepły kompres.
 • Ciężka praca, zmuszanie do podnoszenia ciężarów, przeciążenie mięśni, obciążenie podczas ćwiczeń sportowych, jazda konna. Pracuj na nogach w jednym miejscu, brak chodzenia. Jednocześnie zachodzą procesy stagnacyjne. Statki przestają być elastyczne i łatwo ulegają uszkodzeniu, ulegając hemoroidom.
 • Problemy w funkcjonowaniu przewodu żołądkowo-jelitowego. Zaparcia wywołują ucisk na ścianki odbytu z utwardzonymi masami kałowymi, co utrudnia przepływ krwi przez żyły. W toalecie pacjent jest napięty i napięty, jak podczas ciężkiej pracy fizycznej.W przypadku biegunki błona śluzowa odbytu i odbytnicy jest podrażniona i zaogniona.
 • Ciąża, prowadząca do kompresji i szczypania naczyń odbytnicy.
 • Poród, w trakcie którego odbyt jest poddawany zwiększonemu rozciąganiu.
 • Słabość naczyń odbytnicy, dziedziczona.
 • Hipotermiczny niższy korpus.
 • Napoje alkoholowe, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, z tego powodu są w stagnacji.
 • Pokarm (ostry, marynowany), podrażniające śluzowe powierzchnie odbytnicy.

Zobacz także: Stadium zaniedbanych hemoroidów: jak leczyć?

Objawy

Jeśli rozwinie się zakrzepica, przejawia się ona jako ból w odbycie. Ból staje się stały, niezależnie od toalety. Po toalecie ból jest w stanie wzmocnić jeszcze więcej.

Napięcie podczas podnoszenia powoduje pęknięcie naczynia krwionośnego i zwiększa obrzęk zwiniętego węzła.

Osoba cierpi z powodu bólu, który przeszywa go każdym ruchem. Chód staje się specyficzny, co pozwala zmniejszyć wpływ na ból miejsca. Możliwe jest krwawienie. Ból jest uzupełniony uczuciem pieczenia w okolicach odbytu i wokół niego, swędzenia i pozornej obecności obcego ciała.

Diagnostyka

Rozpoznanie zakrzepicy jest dostatecznie określone i dokonuje się jej wizualnie, za pomocą palców lub za pomocą narzędzi. Kontrola wzrokowa pokazuje węzły, które mają niebieskawy lub purpurowy odcień, często z objawami krwawienia. Wokół zakrzepłych węzłów obrzęknięty zaczerwieniony obszar. Jeśli są ciemne obszary, są to zmiany martwicze.

Podczas dotykania węzły są gęste w dotyku, nie nadają się do kompresji. Zwieracz w mocnym tonie. Badanie, aby zmniejszyć cierpienie pacjenta, ewentualnie przy użyciu łagodzenia bólu.

Instrumentalne badanie za pomocą lustra jest również możliwe przy użyciu znieczulenia miejscowego. Jest produkowany w celu wyjaśnienia niuansów przebiegu choroby i różnicowania cech.

Leczenie

Optymalny kierunek działań terapeutycznych dobierany jest w zależności od ciężkości i stadium choroby.

Istnieją dwie metody leczenia:

 1. Lek konserwujący.
 2. Chirurgiczne

Leczenie leków

Leczenie farmakologiczne stosuje się w początkowej fazie wystąpienia choroby, są to pierwsze dwa etapy. Rozwiązuje problemy łagodzenia procesu zapalnego, rozluźnia zwieracza, zmniejsza ból i obrzęk, a także rozpuszcza zakrzep.Aby rozpuścić skrzep krwi, pacjenci otrzymują leczenie za pomocą środków trombolitycznych.

Maść heparyny, Gepatotrombinę G i Gepatotrombinę, Proktosedil, Aurobin, Troxevasin stosuje się w bolącym miejscu.

Leczenie jest uzupełniane przez venotonics w celu poprawy napięcia żył, normalizacji krążenia krwi i łagodzenia obrzęków. To jest Aescin i Detraleks.

Zobacz także: Zastosowanie środka Eskuzan do hemoroidówMaść heparynowaHepatrombin GHepatotrombinProctosedilAurobinTroxevasinAescinDetralex

Wewnątrz pacjenci przyjmują antykoagulanty i jedną łyżkę oleju wazelinowego. Jeśli leczenie zachowawcze nie pomaga, zastosuj metodę chirurgiczną.

Leczenie chirurgiczne

Trombektomia, operacja wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu zakrzepu krwi. Chirurg ambulatoryjny otwiera węzeł trombotowy i usuwa zakrzep.

Resekcja – eliminuje zewnętrzne hemoroidy, jest również przeprowadzana na ambulatoryjnych i lokalnych znieczuleniu. Ponieważ problem został rozwiązany bardziej radykalnie, eliminując przyczynę, zmniejsza się prawdopodobieństwo nawrotu w przyszłości.

W przypadku ostrej zakrzepicy zewnętrznego hemoroidu istnieje tylko jeden sposób – radykalne usunięcie chirurgiczne.Pacjent po operacji powraca do stanu zdrowia, który był mu obecny przed chorobą.

W dzisiejszej medycynie stosuje się również bezkrwiste metody leczenia:

 • Laserowa trombektomia
 • Podwiązanie pierścienia lateksu węzła
 • Koagulacja w podczerwieni
 • Skleroterapia

Na podstawie przeprowadzonych badań pacjenci są leczeni za pomocą jednej z tych metod, które pozostawiają minimalne uszkodzenia i deformacje obszarów blizn.

Zapobieganie

Aby utrzymać zdrowie, nie ma nic bardziej korzystnego niż możliwy do wykonania wysiłek fizyczny, normalizacja przewodu pokarmowego i ograniczenia w jedzeniu.

Utrzymując prawidłowe odżywianie bez obecności wędzonych i pikantnych potraw, bez nadużywania napojów alkoholowych, bez przebywania przez długi czas bez poruszania się w biurze, można zapobiec hemoroidom.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: