Leczenie krwawień wewnętrznych hemoroidów

Jak zatrzymać krwawienie z wewnętrznymi hemoroidami?


Hemoroidy to patologia naczyń krwionośnych w okolicy odbytnicy, w której powstają żylne węzły, zwane hemoroidami, podatne na wzrost, wypadnięcie, powodujące ból, a czasem krwawienie. Hemoroidy znajdują się w kanale odbytu, czyli w dystalnym jelicie.

Anatomia hemoroidów

Kanał odbytu jest zasilany krwią przez tętnice zstępujące z odbytu i tworzą sieć naczyniową. To wyjaśnia, dlaczego krwawienie z hemoroidów może być dość silne, a krew w tym przypadku jest szkarłatna, a nie ciemnoczerwona żylna.
Krew jest odprowadzana z obszaru odbytu przez dwa żylne kanały. Jeden przechodzi do odbytnicy, a drugi przechodzi pod skórę okolicy odbytu. Jeśli odpływ krwi przez te kanały jest z jakiegoś powodu utrudniony, pojawiają się hemoroidy.


Kiedy zaczyna się w górnej części kanału odbytu, węzły nie są widoczne podczas zewnętrznego badania i lekarze mówią o wewnętrznych hemoroidach. Kiedy węzły znajdują się w dolnej części kanału, hemoroidy są nazywane zewnętrznymi.

Diagnostyka hemoroidów wewnętrznych

Objawy kliniczne hemoroidów, zwłaszcza wewnętrznych, mogą być bardzo podobne do objawów innych chorób, w tym nowotworów złośliwych.
A jeśli podczas zewnętrznej lokalizacji hemoroidy są wyraźnie widoczne podczas rutynowego badania, wówczas hemoroidy wewnętrzne wymagają starannego zbadania przez proktologa, który wykona badanie cyfrowe odbytnicy, a następnie, jeśli to konieczne, odeśle pacjenta do badania instrumentalnego:

  • anoskopia;
  • irygoskopia;
  • kolonoskopia lub
  • sigmoidoskopia.

Przed badaniem przez lekarza, a następnie przed badaniami instrumentalnymi, konieczne jest wykonanie lewatywy oczyszczającej.

Metody leczenia hemoroidów wewnętrznych

Leczenie hemoroidów wewnętrznych, w zależności od stadium, może być zarówno zachowawcze, jak i operacyjne. W większości przypadków jest to możliwe bez operacji, a nawet bez hospitalizacji. Jednak poważne krwawienie, wypadnięcie i zakrzepica węzłów z groźbą ich naruszenia są wskazaniem do leczenia szpitalnego, ponieważ w dowolnym momencie w tych warunkach może być wymagana interwencja chirurgiczna.

Ważna rola w leczeniu należy do normalnego funkcjonowania jelita. Aby zapobiec zaparciom, musisz przestrzegać diety, w której znaczące miejsce zajmuje żywność roślinna bogata w błonnik. Jeśli dla normalizacji kału jedna dieta nie wystarczy, przeprowadź leczenie środkami przeczyszczającymi.
W leczeniu hemoroidów wewnętrznych często stosuje się różne preparaty złożone do użytku miejscowego, łagodzące stany zapalne, łagodzące ból i zapobiegające zakrzepicy hemoroidów oraz leki hemostatyczne. W przypadku hemoroidów wewnętrznych leczenie miejscowe jest wygodniejsze w stosowaniu leków w postaci doodbytniczych czopków.
Tabletki stosowane do podawania doustnego w tej chorobie mają głównie działanie normalizujące krążenie krwi i wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów.Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności. Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "

Leczenie krwawienia z wewnętrznych hemoroidów

Leczenie wewnętrznym rozmieszczeniem węzłów powikłanych krwawieniem, głównie w celu zatrzymania krwawienia. W tym celu stosuje się świece hemostatyczne, takie jak trombina, tampony z adrenaliną, powodujące skurcz naczyń i leki hemostatyczne o działaniu ogólnoustrojowym, takie jak Vikasol:

Również dobry efekt w leczeniu leku hemostatycznego daje Dyingon:


Operacyjne leczenie chirurgiczne krwawiących hemoroidów wewnętrznych jest wskazane w przypadkach, gdy istnieje wysokie ryzyko rozwoju niedokrwistości. W przypadku znacznej utraty krwi operacja jest przeprowadzana natychmiast. Obecnie w większości przypadków stosuje się techniki minimalnie inwazyjne:

  • koagulacja laserowa;
  • ligacja z pierścieniami lateksowymi;
  • miganie naczyń pod kontrolą USG;
  • krioterapia
  • i kilka innych.

Niestety, w przypadku szczeliny odbytu, dość często związanej z wewnętrznymi hemoroidami, takie interwencje są przeciwwskazane.
Możesz użyć narkotyków, aby uzupełnić leczenie i środki folk. Takie metody leczenia, które mogą powstrzymać krwawienie, jeśli nie jest bardzo mocne, takie jak świece z ziemniaków, świece lodowe i zimne kąpiele, gadżety i mikroefagi z sokiem z buraków i wiele innych, są popularne i skuteczne. Jednakże procedura zatrzymywania krwawienia z powodu hemoroidów musi w każdym przypadku być prowadzona w placówce medycznej i pod stałym nadzorem wykwalifikowanego specjalisty.

Oczywiście, leczenie wewnętrznej postaci choroby w przypadku krwawienia powinno być złożone: w tym samym czasie, gdy krwawienie zatrzymuje się w hemoroidach, konieczne jest zwalczanie bólu, poprawa stanu ścian naczyń i ogólnego stanu organizmu.

Aktywność fizyczna z hemoroidami

Lekarze zalecają, aby hemoroidy unikały siedzenia w miejscu przez długi czas. Ćwiczenia terapeutyczne poprawiają miejscowy krążenie krwi i pomagają zredukować hemoroidy.

Wniosek

Możliwe jest rozpoczęcie leczenia tej patologii na dowolnym etapie tej choroby, ale nadal lepiej jest nie doprowadzać jej do krwawienia i innych powikłań i nie ciągnąć po pomoc medyczną. Im wcześniej pacjent zwróci się do proktologa, tym bardziej prawdopodobne jest, że pozbędzie się go z mniejszym wysiłkiem.
Samoleczenie może prowadzić do rozwoju powikłań trudnych do leczenia. Dlatego też, rozpoczynając leczenie, nie należy przepisywać się lekami bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: