Krzesło i poduszka na krzesło na hemoroidy, jakie krzesło wybrać do zapobiegania?

Jak wybrać krzesło na hemoroidy?

Dla osób prowadzących siedzący tryb życia fotel przeciwko hemoroidom pomoże uniknąć wystąpienia lub zaostrzenia choroby. Ponadto odpowiednio dobrane krzesło lub poduszka na krzesło złagodzi ból podczas ostrej fazy choroby.

Zmiana stylu życia nie zawsze jest możliwa dla osób cierpiących na hemoroidy. Pomimo zaleceń lekarzy, zmiana pracy związana z długim siedzeniem, dla bardziej aktywnej pracy nie zawsze jest możliwa.

Niektóre choroby współistniejące uniemożliwiają uprawianie sportu, a tym samym promowanie rozwoju hemoroidów.

We wszystkich tych przypadkach ważne jest, aby prawidłowo wybrać fotel ortopedyczny.

Który wybrać?

Pacjent z hemoroidami powinien zwracać maksymalną uwagę na wybór krzesła. Powinno to być twarde krzesło – nie zaleca się siedzenia na wygodnym krześle, kanapie lub krześle.

Jego cechy powinny być następujące:

 • Upewnij się, że masz wygodne podłokietniki;
 • Plecy powinny być wysokie, proste, bez anatomicznych zakrętów;
 • Twarde siedzenie;
 • Wysokość siedziska musi odpowiadać podudzie, głębokości do długości uda;
 • Stabilne nogi;
 • Tkanina tapicerska nie powinna ogrzewać ani unosić się w obszarze problemowym.

Miejsce pracy

Praca wymagająca wielu godzin siedzenia często powoduje rozwój hemoroidów. Powoduje to stagnację krwi w obszarze miednicy, która występuje podczas długiego pobytu w jednej pozycji.

Aby zapobiec chorobie, krzesło biurowe musi spełniać określone cechy:

 1. Nie powinna być zbyt głęboka – ważne jest, aby zachować możliwość zginania do przodu lub do tyłu. W przeciwnym razie, pogorszy się przepływ krwi w odbytnicy, co prowadzi do powstawania hemoroidów.
 2. Twarde siedzenie i "oddychający" materiał tapicerski zapewniają wystarczającą wentylację w obszarze pośladków, zapobiegając rozszerzaniu naczyń strefy analicznej z powodu przegrzania.
 3. Gdy zaostrzenie – można umieścić dodatkową poduszkę na krześle w formie specjalnej poduszki, która zmniejszy ból.

Do końca

Krzesło domowe do zapobiegania hemoroidom powinno być wybrane przez podobne parametry. Korzystanie z miękkich głębokich siedzeń jest niedopuszczalne.

Miękka powierzchnia krzesła lub sofy powoduje stagnację krwi w odbytnicy i kroczu z powodu nieprawidłowych punktów podparcia – całe obciążenie spada na pośladki i krocze, co przyczynia się do powstawania hemoroidów.

Hemoroidy ze skórzanego krzesła również nie są rzadkie, więc powinieneś preferować tkane obicie.

Fotel do masażu

To krzesło zostało zaprojektowane, aby rozluźnić plecy. Krzesło na hemoroidy z efektem masażu na pośladkach i dolnej części pleców zmniejsza ból i inne objawy choroby, ale nie jest panaceum.

Ani środki zapobiegawcze, ani terapia medyczna nie pomogą bez odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Dla kierowców

Aby strefa problemowa się nie przegrzała, materiał, z którego wykonane jest siedzenie kierowcy, musi umożliwiać swobodny przepływ powietrza.

 1. Kierowcy cierpiący na hemoroidy mogą kupić fotelik samochodowy z efektem masażu, który nie tylko uratuje właściciela od nieprzyjemnych objawów tej choroby, ale także zapewni całkowite wyleczenie organizmu.
 2. Prostszą wersją może być przykrywka samochodu rolkowego na krześle, specjalna mata ortopedyczna na krześle lub poduszka z hemoroidy odpowiadająca fotelowi kierowcy.

Podsumowując

Odpowiednio dobrane krzesło, które ma wystarczającą sztywność i oddychalność, pomoże zmniejszyć częstość zaostrzeń i zapobiec przejściu hemoroidów do następnej fazy.

W połączeniu ze środkami zapobiegawczymi krzesło ortopedyczne lub siedzisko na krześle ułatwi stan pacjentów.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: