VAZOKET - instrukcje użytkowania, cena, recenzje i analogi

Jak używać vazoke do hemoroidów?

Lek Vazoket odnosi się do środków wpływających na układ sercowo-naczyniowy. Jest stosowany w kompleksowym leczeniu ostrych i przewlekłych hemoroidów, z żylakami nóg i innych patologii.

Lek Vazoket odnosi się do środków wpływających na układ sercowo-naczyniowy.

Skład i działanie leku

Substancją czynną jest diosmina.
Dodatkowe składniki leku: mikrokrystaliczna celuloza, powidon, skrobia kukurydziana, oczyszczona woda (nie zawarta w gotowym produkcie), stearynian magnezu.

Lek należy do venotonics, ma działanie przeciwpłytkowe i przeciwzapalne, normalizuje mikrokrążenie, leczy zaburzenia krążenia obwodowego.

Formularz zwolnienia

Dostępne w postaci tabletek 600 mg. Tabletki leku są podłużne, lekkie lub szaro-żółte z linią podziału. Opakowanie kartonowe zawiera 2 zapisy po 15 sztuk każdy.

Działanie farmakologiczne

Aktywny składnik leku – Diosmina. Ma właściwości phlebotonic, co objawia się zmniejszeniem rozciągliwości żył, wzrost ich tonu i zapobieganie zastoju krwi w naczyniach na kończynach dolnych. Nasilenie działania diosminy zależy od dawki.Poprzez zwiększenie skurczów i zwiększenie napięcia naczyń limfatycznych i naczyń krwionośnych poprawia się drenaż limfatyczny.

Vazoke jest dostępny w postaci tabletek 600 mg, tabletki leku są podłużne, lekkie lub szaro-żółte w kolorze z linią podziału.

Ze względu na zagęszczenie ścian naczyń zmniejsza się ich przenikalność i kruchość. W wyniku wzrostu stabilności łożyska naczyniowego i zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych krążenie krwi ulega normalizacji. Poprawia się perfuzja skóry, zwiększa się dyfuzja tlenu, zmniejsza się agregacja i właściwości adhezyjne komórek leukocytów i ich uwalnianie do tkanek okołourazowych.

Diosmina hamuje produkcję i uwalnianie wolnych rodników, tworzenie tromboksanu i prostaglandyn, co pozwala skutecznie zwalczać procesy zapalne.

Wzmacnia działanie zwężające naczynia krwionośne norepinefryny, adrenaliny i serotoniny.

Farmakodynamika i farmakokinetyka

Po spożyciu lek natychmiast wchłania się do przewodu pokarmowego. Maksymalna zawartość substancji leczniczej w osoczu krwi pojawia się po 5 godzinach po użyciu wewnętrznym.Początkowe stężenie leku określa się w krwioobiegu 2 godziny po podaniu. Lek jest równomiernie rozprowadzany i gromadzi się we wszystkich warstwach żył odpiszczelowych i pustych, w tym na ich ścianie. Najniższą zawartość obserwuje się w nerkach, płucach, wątrobie i innych narządach.

Po spożyciu leku Vazoke natychmiast wchłania się w przewodzie pokarmowym.

Zawartość aktywnych składników leku osiąga maksymalną akumulację w żyle dożylnej 9 godzin po podaniu doustnym. Selektywna akumulacja jest obserwowana w ciągu 96 godzin. Substancje i ich metaboliczne produkty są wydalane z organizmu w większym stopniu przez nerki, w niewielkich ilościach są usuwane przez przewód pokarmowy.

Wskazania do stosowania Vazoketa

Narzędzie jest przepisywane na typowe patologie:

 • przewlekła niewydolność żylna;
 • żylaki i warunki predyktyczne;
 • żylaki odbytnicy;
 • ostre i przewlekłe hemoroidy;
 • naruszenie drenażu limfatycznego;
 • limfostaza;
 • obrzęk;
 • powszechne zaburzenia mikrokrążenia;
 • zaburzenia przepływu krwi po operacji.

Lek Vazoket jest przepisywany z powodu typowych patologii: przewlekłej niewydolności żylnej, żylaków i stanów przedotresyjnych, upośledzonego drenażu limfatycznego itp.

Z hemoroidami

W przypadku ostrych hemoroidów lub zaostrzeń przewlekłego, 7-dniowy cykl leczenia jest zalecany w dawce 2-3 tabletek na dobę. Lek przyjmuje się z jedzeniem, dawka dzienna jest podzielona na 2-3 dawki. Po 7 dniach, o ile jest to wskazane, można przedłużyć kurację do 1-2 miesięcy, zmniejszając dawkę do 1 tabletki na dobę. Przy braku dodatniej dynamiki wskazana jest konsultacja z proktologiem i zmiana leczenia.

Chroniczny

Terapię przewlekłych hemoroidów prowadzi się w 2 etapach: przez pierwsze 7 dni zalecana jest dawka nasycająca 2-3 tabletki dziennie. Następnie przechodzą na kurs pomocniczy trwający 1-1,5 miesiąca. W tym okresie nadal przyjmować 1 tabletkę dziennie. W razie potrzeby powtórzyć przebieg terapii po 15-20 dniach.

Leczenie przewlekłych hemoroidów przeprowadza się w 2 etapach: przez pierwsze 7 dni dziennie nakłada się dawkę nasycającą 2-3 tabletki Vazoke.

Podczas zaostrzenia

Czas trwania leczenia i reżim dawkowania zaostrzenia przewlekłych hemoroidów są takie same jak w ostrej postaci choroby.

Stosowanie i dawkowanie Vazoketa

Instrukcja użytkowania wskazuje, że żylaki i niewydolność krążenia krwi żylnej nóg są leczone regularnie i przez długi czas. Lek jest przepisywany w dawce 1 tabletki dziennie w ciągu 2-4 miesięcy (w zależności od ciężkości choroby). W przypadku owrzodzeń troficznych kończyn dolnych leczenie diofanem jest kontynuowane przez okres do sześciu miesięcy. Zaleca się, aby odstępy między terapiami nie były krótsze niż 2-3 miesiące.

W przypadku pominięcia dawki dziennej kontynuuje się dalsze leczenie w tej samej objętości, bez przyjmowania dodatkowych pominiętych ilości.
Leki na bazie Dosmin można, o ile jest to wskazane, pacjentom w ciąży w 2 i 3 trymestrze ciąży. Leczenie należy zakończyć na 2-3 tygodnie przed porodem.

Przy braku dodatniej dynamiki wskazana jest konsultacja z proktologiem i zmiana leczenia.Lek Vazoke nie dotyczy pacjentów w wieku poniżej 18 lat.Podczas przyjmowania Vazoke możliwe są objawy alergiczne (wysypka i swędzenie skóry).

Przeciwwskazania podczas stosowania Vazoketa

Nietolerancja jakiegokolwiek składnika leku. Nie dotyczy pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Efekty uboczne

Objawy alergiczne (wysypka i swędzenie skóry) są możliwe w wyjątkowych sytuacjach – ból brzucha i głowy, niestrawność.

Przedawkowanie

Nie obserwowano przypadków przedawkowania narkotyków. Jeśli wystąpią objawy alergii, należy przerwać stosowanie leku, prowadzić leczenie objawowe i przeciwhistaminowe.

Interakcja

Być może zwiększyło działanie zwężające naczynia krwionośne środków adrenergicznych (Mezaton, Epinefryna, Noradrenalina). Nie zaobserwowano interakcji farmakologicznych z innymi lekami.
Nie zaleca się łączenia z odbiorem napojów alkoholowych.

Nie zaleca się łączenia Vazoke z piciem alkoholu.

Instrukcje specjalne

Korekta stylu życia i warunków pracy (odmowa pracy związana z długim pobytem w pozycji siedzącej lub stojącej, podnoszenie ciężarów, w warunkach wysokiej temperatury powietrza lub na słońcu), noszenie wygodnych butów i specjalnej bielizny kompresyjnej, fizykoterapia i fizjoterapia mogą zwiększyć skuteczność leczenia Diosmina.

Używaj w dzieciństwie

Nie przypisany.

Podczas ciąży i laktacji

Istniejące dane badawcze wskazują na bezpieczeństwo stosowania diosminy podczas ciąży. Żadne z eksperymentów nie ujawniło negatywnego wpływu na rozwój płodu. Lek można przepisać w 2 i 3 trymestrach ciąży. Podczas laktacji lek nie jest przepisywany, ponieważ nie ma wystarczających informacji na temat przenikania aktywnych składników do mleka matki.

Istniejące dane badawcze wskazują na bezpieczeństwo stosowania diosminy podczas ciąży.Podczas stosowania leku Vazoket może nasilać zwężenie naczyń z lekami adrenergicznymi (Mezaton, itp.).Podczas laktacji lek nie jest przepisywany, ponieważ nie ma wystarczających informacji na temat przenikania aktywnych składników do mleka matki.

Analogi

Lek ma wiele analogów. Najważniejsze z nich to:

 1. Phlebodia. Aktywnym składnikiem leku jest diosmina.
 2. Diosmina jest lekiem naczyniopochodnym, zawierającym w swoim składzie naturalne substancje czynne Diosmina i flawonoidy (hesperydyna).
 3. Detralex jest kapilarnym środkiem stabilizującym z grupy bioflawonoidów.Główne składniki to diosmina i hesperydyna.
 4. Juantal – venotonic, angioprotector. Aktywny składnik – Diosmina.
 5. Avenue. Aktywnymi składnikami leku są diosmina i hesperydyna.
 6. Venorin – venotonic, kapilarny środek stabilizujący. Składniki aktywne – diosmina i hesperydyna.
 7. Dioflan ma działanie venotonic, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, poprawia przepływ limfy. Zawiera diosminę i hesperydynę.
 8. Normen – venotonic, angioprotector. Zwiększa napięcie żył, redukuje szkodliwy wpływ mediatorów stanu zapalnego na ściany naczyń krwionośnych. Zawiera flawonoidy, diosminę i hesperydynę.

Phlebodia, substancją czynną leku jest diosmina.Diosmina jest lekiem naczyniopochodnym, zawierającym w swoim składzie naturalne substancje czynne Diosmina i flawonoidy (hesperydyna).Detralex jest kapilarnym środkiem stabilizującym z grupy bioflawonoidów, głównymi składnikami są diosmina i hesperydyna.Aktywnymi składnikami leku Avenue są diosmin i hesperydyna.Venorin – venotonic, stabilizator kapilarny, składniki aktywne – diosmina i hesperydyna.Dioflan ma działanie venotonic, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, poprawia przepływ limfy.Norm – venotonic, angioprotector, poprawia napięcie żył.

Warunki sprzedaży

Lek należy do grupy leków na receptę. Wakacje z aptek – zgodnie z zaleceniami lekarza.

Cena

Średnia cena za 1 paczkę w Rosji to 900 rubli. Koszt analogów mieści się w przedziale 500-1000 rubli. Cenę leku określa jego producent.

Choroba "siedząca". Hemoroidy Komentarze doktora na Detralex: wskazania, stosowanie, działania niepożądane, przeciwwskazania

Warunki przechowywania i okres trwałości

Okres trwałości – 3 lata. Przechowywać lek powinien być w temperaturze pokojowej (nie powyżej 30 ° C), z dala od dzieci.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: