Jak usunąć hemoroidy - Hemoroidy

Jak usunąć hemoroidy

Operacja usunięcia hemoroidów wydaje się wielu pacjentom tak strasznym, że po zaciśnięciu zębów zgadzają się znieść wszystkie problemy spowodowane przez chorobę, niż pójść "pod nóż chirurga". Ale kiedy hemoroidektomia staje się nieunikniona, pacjenci próbują dowiedzieć się jak najwięcej o tym, co to jest, ile pieniędzy będą musieli zapłacić i jak będzie się odbywać rehabilitacja. Postaramy się o tym powiedzieć naszym czytelnikom.

Co sprawia, że ​​żegnasz się z węzłami?

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, w chirurgii hemoroidów wskazania powinny być wyraźnie oznaczone. Metodę radykalną stosuje się, jeśli:

 • Występuje wypadnięcie naczyń żylnych odbytu za każdym razem podczas wysiłku (akt defekacji);
 • Zaniepokojony nieustannym krwawieniem z odbytu, co prowadzi do rozwoju niedokrwistości (w ogólnej analizie krwi obniża się poziom hemoglobiny i krwinek czerwonych);
 • Hemoroidy są klasyfikowane według stopnia 3, a sama choroba zaczyna spadać do czwartego etapu;

 • Istnieje ryzyko zakrzepicy, która grozi nagłym zabiegiem chirurgicznym;
 • Pacjent, jak to mówią, jest na całe życie, jest młody i pełen energii, ale hemoroidy nie działają ani nie dają im życia;
 • Już są owrzodzenia i nieznośne swędzenie, które zakłóca sen w nocy, rozwiązanie zwykłych problemów domowych i utrudnia jakąkolwiek działalność zawodową;
 • Dieta i wszelkiego rodzaju maści hemoroidy w całości nie spełniały oczekiwań.

Ogólnie rzecz biorąc, operacja usunięcia hemoroidów może wyraźnie zagrozić osobie, gdy nie jest w stanie myśleć o niczym innym, oprócz swojej choroby. Proktolog, który, oczywiście, bierze pod uwagę stan pacjenta, planuje i wybiera metodę usuwania hemoroidów.

A co przeszkadza?

Oczywiście, lekarz podejmie szczególną interwencję u starszych pacjentów, szczególnie celowo, ponieważ z wiekiem większość ludzi ma inne problemy, które mogą zakłócać hemoroidektomię. Na przykład, do niedawna lekarz będzie wyciągał i przepisuje wszystkie konserwatywne metody, jeśli wie, że osoba cierpi na cukrzycę, nadciśnienie lub zapalenie jelit.

Ponadto istnieją bezpośrednie przeciwwskazania do chirurgicznego usuwania hemoroidów:

 • Przetoki, polipy, pęknięcia zlokalizowane w odbycie;
 • Ciężka ostra lub przewlekła (w ostrej fazie) patologia atakująca wszystkie części jelita grubego;
 • Nowotwory złośliwe;
 • Poważne choroby narządów wewnętrznych w fazie dekompensacji (układ sercowo-naczyniowy, narządy oddechowe);
 • Ostry proces zakaźny;
 • Ciąża;
 • Nieprawidłowości w układzie hemostatycznym (zmniejszone krzepnięcie, tendencja do krwawienia).

Jednak w takich przypadkach nie można stwierdzić, że hemoroidektomia jest wyeliminowana raz na zawsze, pacjent będzie musiał trochę poczekać, leczyć i pod nadzorem lekarza, poprawić niektóre wskaźniki, to znaczy przygotować organizm do zbliżającej się planowanej interwencji.

Jak się przygotować i przejść

Hemoroidektomia oczywiście nie wymaga bezpośredniej interwencji w jamie brzusznej. Tymczasem wiąże się to z naruszeniem integralności skóry, błony śluzowej i, co najważniejsze, naczyń krwionośnych, a to, w niekorzystnych warunkach, może zagrozić krwawieniem i stanowić bramę wjazdową do infekcji, dlatego w przygotowaniu przedoperacyjnym uwaga lekarza skupia się na tych obszarach.

Jeśli istnieją bezpośrednie wskazania do zabiegu chirurgicznego, a lekarz stwierdzi, że stan pacjenta jest odpowiedni do operacji, wówczas można uznać, że pacjent bardzo zbliżył się do okresu przygotowawczego, w którym przyszłe pole operacyjne będzie podlegać stałemu monitorowaniu, w którym badanie palca będzie niewystarczające. Przed operacją wykona się anoskopię bezbłędnie i ewentualnie sigmoidoskopię. Ponadto, jeśli planujesz radykalną metodę usuwania "stożków", pacjent zostanie wysłany na obligatoryjne testy w przypadku jakichkolwiek zabiegów chirurgicznych:

 • Ogólna analiza krwi i moczu;
 • Biochemia (glukoza, bilirubina, ALT, ASAT i wszystko, co lekarz uzna za konieczne);
 • Koagulogram;
 • Markery zapalenia wątroby;
 • PB (kiła), HIV;
 • Grupa krwi (AB0) i rezus;
 • Krzepnięcie krwi i czas krwawienia.

Wieczorem, w przeddzień ważnego wydarzenia, pacjentowi pokazano oczyszczającą lewatywę, a dla tych, którzy absolutnie jej nie akceptują (lub z innych powodów), ta procedura zostanie zastąpiona specjalnym preparatem, który przejmie funkcję oczyszczania jelit bez lewatywy (Fortrans).

Leki promujące rozrzedzenie krwi (leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpłytkowe) są anulowane przed operacją.

Okres przygotowawczy obejmuje psychologiczny nastrój pacjenta. Strach, przerażenie, przedwczesne łzy raczej nie będą dobrym asystentem w nadchodzącym biznesie. Szczególnie odczuwalna, być może, na ogół nie warto słuchać ludzi, którzy uważają doświadczoną operację za największy koszmar w swoim życiu, trzeba ufać lekarzowi, a on wie, co robić.

Pacjenci, u których zaplanowano klasyczną hemoroidektomię (według Milligan-Morgan), muszą być hospitalizowani, ponieważ wymaga to znieczulenia ogólnego. Osoby szczęśliwe, ograniczone do minimalnie inwazyjnego leczenia, nie przechodzą tak obszernego badania przed interwencją, otrzymują miejscowe znieczulenie i opuszczają miejsce operacji w tym samym dniu, tak aby cały okres rehabilitacji był w domu.

O różnych metodach radykalnego chirurgicznego usuwania węzłów

Hemoroidektomia Milligana-Morgana uważana jest za klasyczną operację hemoroidów. Jest stale ulepszany, eksperci znajdują wszystkie nowe, bardziej optymalne opcje, dlatego przez wiele lat istnienia tylko nazwa pozostała z oryginalnej metody. Zaletą operacji Morgana-Milligana nad innymi metodami usuwania węzłów jest to, że może być stosowana nie tylko do leczenia zewnętrznych hemoroidów. W przypadku hemoroidów wewnętrznych, kiedy "guzy" osiągają 3 stopnie (a nawet czwartą), mają tendencję do zakrzepicy lub stale krwawią obficie, czasami tylko oszczędzają. Należy jednak zauważyć, że zabieg chirurgiczny jest wysoce inwazyjny (hemoroidy wycina się i usuwa wraz z błoną śluzową), dlatego zawsze przeprowadza się go w szpitalu, w znieczuleniu ogólnym i trzyma pacjenta w szpitalu przez siedem do dziesięciu dni.

Podtypem radykalnej hemoroidektomii Milligana-Morgana jest metoda Parks, zapewnienie usunięcia tylko miejsca bez śluzu. Ta operacja jest mniej bolesna, ale jest mało prawdopodobne, aby pomóc w zaawansowanych przypadkach choroby.

W ostatnich latach klasyczna hemoroidektomia w proktologii coraz częściej wymusza taką metodę usuwania żylaków jak operację Longo (resekcja błony śluzowej odbytnicy). To chirurgiczne usunięcie hemoroidów jest mniej traumatyczne,nie wymaga znieczulenia ogólnego i dużo czasu (chirurg zwykle zajmuje około kwadransa), dobrze nadaje się do leczenia pacjentów w podeszłym wieku obciążonych innymi chorobami. Wydawać by się mogło, że wszystko jest w porządku, ale operacja Longo również ma wady, a główna jest nie nadaje się do usuwania zewnętrznych hemoroidów. Ponadto, pozwalając pacjentowi wrócić do domu, bez względu na miejscowe znieczulenie i szybką procedurę, w jakiś sposób się nie udaje – operacje wykonywane na hemoroidach wewnętrznych wymagają monitorowania pacjenta przez co najmniej tydzień, a jak dotąd niewiele wiedzą o skutkach odległych.

Radykalna operacja usunięcia hemoroidów przeprowadzana jest w szpitalu: pacjent będzie musiał spędzić co najmniej tydzień w szpitalu. Po usunięciu szwów lekarz bada odbytnicę pacjenta i, jeśli uzna, że ​​jej stan jest zadowalający, rozładowuje pacjenta do leczenia domowego. Kolejna kontrola (badanie cyfrowe) przeprowadzana jest po 1, a następnie po 3 tygodniach.

Bez skalpela

Małoinwazyjne metody chirurgicznego usuwania dość denerwujących "guzków" mogą być stosowane nie tylko do ich zewnętrznego formowania, ale także do wewnętrznych hemoroidów.Pacjenci już słyszeli o wielu z tych metod, więc krótko omawiamy te najbardziej podstawowe:

 • Laser – szybka, skuteczna, prawie bezbolesna procedura, prowadzona w znieczuleniu miejscowym, nie opóźniająca pacjenta w placówce medycznej dłużej niż o kilka godzin;
 • Metoda fal radiowych (nóż radiowy, który nazywa się słynnym aparatem "Surgitron") to mała operacja, która usuwa duże naczynia z rozszerzeniem żylnym w ciągu kilku minut bez uszkadzania otaczających tkanek, eliminując krwawienie i pojawianie się blizn;
 • Dezertyfikacja – innowacyjna metoda usuwania problemu, blokująca przepływ krwi przez naczynia tętnicze do odbytu i uniemożliwiająca wypełnienie żylaków, które z tego powodu zapadają się, a następnie całkowicie zastąpiona tkanką łączną. Wykonanie wszystkiego zajmie kilka dni, a on znowu jest czujny i wesoły;
 • Podwiązanie Pierścienie lateksowe – metoda usuwania hemoroidów, która pozwala nie uciec się do wysoce traumatycznej radykalnej chirurgii u większości pacjentów. Pierścienie lateksowe nakładają się na węzły za pomocą aparatu, a następnie po kilku dniach znikają, zabierając ze sobą "guz";
 • Skleroterapia – mała interwencja stosowana do usuwania żył problemowych w dowolnych miejscach, w tym w odbytnicy. Specjalne rozwiązanie wprowadzone do węzła, skleja je i stwardnieje;
 • Ewakuacja z zakrzepowych hemoroidów (trombektomia) – głównym celem operacji jest walka z zakrzepicą, która jak wiadomo powoduje wiele nieprzyjemnych wrażeń. Ponadto ta metoda usuwania "guzów" jest bardzo dobra w leczeniu hemoroidów zewnętrznych, niezależnie od stadium choroby, to znaczy, że nie wydaje się, aby operacja usunięcia hemoroidów była wskazana, ale pacjent cierpi. Do tej operacji stosuje się laser lub radionohm.

Usunięcie hemoroidów może być wykonane innymi metodami małoinwazyjnymi:

 • Elektrokoagulacja (monopolarna i dwubiegunowa), gdzie głównym chirurgiem jest prąd elektryczny;
 • Kriodestrukcja przy ultra niskich temperaturach (-196 ° C);
 • Fotokoagulacja (przez promienie podczerwone).

Minimalnie inwazyjne metody usuwania problemów w odbytnicy są bardziej powszechne w rozwiniętych krajach obcych, w Federacji Rosyjskiej tylko nabierają rozpędu. Cudzoziemcy na ogół mają inny stosunek do swojego zdrowia, nie boją się odwiedzać proktologa na wczesnych etapach rozwoju procesu,kiedy możesz sobie poradzić z odrobiną krwi. Hemoroidy są chorobami, które leżą w zakresie odpowiedzialności pacjenta, a nasi (rosyjscy) pacjenci idą do lekarza późno, więc w większości przypadków (do 75%) poddają się radykalnej hemoroidektomii.

Ważnym pytaniem jest koszt

Często koszty operacji usunięcia hemoroidów przewyższają znaczenie opcji dla wdrożenia interwencji chirurgicznej. Czy ta lub ta metoda jest dostępna po cenie, czy też możesz rozwiązać problem za darmo?

Jak każda inna operacja, koszt hemoroidektomii zależy od wybranej metody i statusu kliniki, która z kolei jest zgodna z wyposażeniem i placówkami placówki medycznej. Oczywiście można usunąć węzły i bezpłatnie w miejscu zamieszkania, jednak jeśli istnieją ku temu wskazania, nie można mieć nadziei, że pacjent będzie mógł uczestniczyć w wyborze metody pozbycia się tej choroby. Aby móc wybrać i dowodzić, będziesz musiał udać się do płatnej kliniki (niektórzy pacjenci rozważają tylko takie opcje), gdzie każda konkretna procedura, jak sama operacja usunięcia hemoroidów, będzie miała pewien koszt. Ceny mogą się znacznie różnić, a tutaj wszystko będzie zależało od powyższych okoliczności (region, status instytucji, kwalifikacje lekarza, metoda i stopień zaniedbania choroby). Średnio w Rosji dla głównych metod chirurgicznego usuwania hemoroidów można znaleźć następujące (przybliżone) ceny:

 • Skleroterapia hemoroidu (jednego) wynosi ≈ 3000 rubli, a zatem, jeśli są trzy z nich, wynik będzie potrojony;
 • Podwiązanie kosztuje około 5000 rubli;
 • Disarterization – tutaj cena jest wyższa, zwykle nie trzeba liczyć na mniej niż 20 000 rubli;
 • Operacja usunięcia hemoroidów w Milligan-Morgan waha się od 3000 do 7000 rubli.

Należy zauważyć, że różnica cen w rublach może być bardzo znacząca, dlatego, aby to udowodnić, przytoczymy koszt chirurgicznego usunięcia hemoroidów w Moskwie, regionie moskiewskim i północnej stolicy Federacji Rosyjskiej:

Nazwa operacjiMoskwaRegion MoskwyPetersburg
Skleroterapia hemoroidów750 – 150001600 – 130002700 – 11000
Hemoroidektomia Morgana-Milligana (1 węzeł)1200 – 960002000 – 320004000 – 53000
Podwiązka z pierścieniami lateksowymi 1 węzeł950 – 440001800 – 320001500 – 38000
Elektrokoagulacja 1 g.1000 – 460002000 – 35002000 – 9000
Usunięcie skrzepów krwi za pomocą promieniowania rentgenowskiego lub lasera650 – 35000800 – 100001000 – 16000
Wymiar g. (HAL-RAR)3500 – 10000024000 – 6700016000 – 49000

Jednak to nie wszystko. W niektórych moskiewskich klinikach i klinikach w Petersburgu koszt wszystkich tych operacji może znacznie przekroczyć 100 000 rubli, a to nie jest zaskakujące, ponieważ jest wiele osób gotowych zapłacić za operację, ale na razie jest popyt – jest też podaż.

Oprócz powyższego, czytelnik zawsze musi zrozumieć, że kwota ta nigdy nie będzie wystarczająca, ponieważ procedury przygotowawcze są również warte czegoś:

 • Podczas badania lekarz będzie musiał zapłacić co najmniej 500 rubli;
 • Rectoromanoscopy ciągnie gdzieś w 1000 rubli;
 • Analizy, leki i inne działania przygotowawcze kosztować będą 3 – 8, a nawet 10 tysięcy.

Aby obliczyć koszty z góry i nie pomylić, lepiej odwiedzić strony klinik, dowiedzieć się o cenach, zadzwonić tam, a następnie podjąć decyzję.

Wskazówki dla osób postronnych

Nie mniej ważne dla pacjenta, który podjął decyzję o pogodzeniu się z chorobą poprzez usunięcie chirurgiczne, można uznać opinię osób, które przeszły operację, przeszły rehabilitację i są świadome konsekwencji.

Opinie pacjentów często ujawniają psychologiczny portret ocalałego. Miej optymistów wszystko jest cudowne, kompletne rozwiązanie problemu, dobrze postopowany okres pooperacyjny i przekonanie, że nie będzie żadnych konsekwencji chirurgicznego usunięcia hemoroidów.

Pesymiści zauważają strach i przerażenie przed operacją, niewiele mówią o zaletach, ale długo pamiętają koszmar rehabilitacyjny, który dla nich trwał cały (!) miesiąc. Ogólnie rzecz biorąc, jest więcej dobrych recenzji niż złych, większość ludzi czuje się szczęśliwa, że ​​wreszcie drażniąca dolegliwość, która została zlokalizowana w tak delikatnym miejscu przez lata, została szybko i skutecznie wyeliminowana.

Biorąc pod uwagę opinie różnych osób, chciałbym zwrócić uwagę pacjentów, którzy idą tylko na hemoroidektomię, że okres pooperacyjny i okres rehabilitacji w dużym stopniu zależą od tego, jak przygotować się do przyszłej procedury, a początek konsekwencji jest bezpośrednio związany z przyszłym stylem życia "wczorajszego nosiciela hemoroidów ".

Kiedy najgorsze minie

Naiwnością byłoby sądzić, że odliczanie całkowitego samopoczucia rozpocznie się w dniu wyzwolenia z zagrażających życiu "szyszek". Tak czy inaczej, pierwszy akt defekacji we wczesnym okresie pooperacyjnym może powodować duże niedogodności.Aby temu zapobiec, należy uprzednio (począwszy od przygotowania przedoperacyjnego) martwić się brakiem krzesła w dniu operacji, ponieważ można sobie wyobrazić, jaki ból spowoduje powstające masy kałowe, gdy wejdzie w kontakt z powierzchnią rany.

Pozwól, aby operacja przebiegła bezproblemowo i nawet jeśli była minimalnie inwazyjna, nie powinnaś rzucić się na jedzenie pierwszego dnia. Co więcej, nie powinieneś go w ogóle używać. Można pić tylko napoje nie drażniące i nieprzyjemne. A im więcej – tym lepiej.

Drugiego dnia można zjeść lekką zupę, neutralną owsiankę, jogurt, niskotłuszczowy twaróg i kontynuować picie. Należy pamiętać, że w innych przypadkach u mężczyzn obfitych w alkohol pojawia się inny problem – nadmiar pęcherza i niemożność samodzielnego uwolnienia. Należy poinformować o tym lekarza, a mocz usunąć za pomocą cewnika. A zwinięty zwieracz odbytu rozluźnia się kremem nitroglicerynowym.

Jak rozszerzyć dietę – powie lekarz, ale pacjent musi jasno zrozumieć, że powinien mieć na celu ułatwienie aktu defekacji, to znaczy nie zapakowanie zawartości jelita, w przeciwnym razie będziesz musiał uciekać się do używania środków przeczyszczających.Pacjent po zabiegu usunięcia hemoroidy powinien mieć dostęp do toalety w dowolnym momencie, ale nadmierne siedzenie również nie będzie przydatne – stres z silnym wysiłkiem w pierwszych dniach może być szkodliwy i prowadzić do niepożądanych konsekwencji.

W okresie pooperacyjnym bardzo ważna jest higiena obszaru odbytu. Zalecenia (w zależności od zakresu interwencji) na tym koncie pacjent otrzymuje z ust personelu medycznego i ściśle ich przestrzega (opatrunki, badania, inne procedury).

Pierwszym dniom okresu pooperacyjnego często towarzyszy silny ból w odbytnicy. W takich przypadkach pomocne będą leki przeciwbólowe przepisane przez lekarza, które nie będą ingerować w kąpiele (słaby roztwór nadmanganianu potasu, rumianku), maść na bazie metyluracylu i czopki, które pomogą szybko przywrócić obszar ranny w wyniku chirurgicznego usunięcia węzłów.

Niestety, czasami są …

Usunięcie hemoroidów w większości przypadków przebiega bezobjawowo, a po zabiegu pacjenci przypominają sobie chorobę jako zły sen.Tymczasem istnieje niewielka część prawdopodobieństwa, że ​​problemy będą się utrzymywać. Wśród możliwych konsekwencji, które czekają na pacjenta po operacji, można zidentyfikować:

 • Krwawienie, które występuje z powodu poślizgu ligatur lub słabego zamknięcia naczynia krwionośnego;
 • Rozwój procesów zapalnych i ropień, których przyczyną jest z reguły zaniedbanie zasad aseptyki podczas interwencji terapeutycznych;
 • Zwężenie kanału odbytu, które już powstało w późnym okresie pooperacyjnym;
 • Pojawienie się nowych "guzów" (prawdopodobieństwo nawrotu nie jest wykluczone w przypadku żadnej z metod usuwania hemoroidów).

W takich przypadkach nie można zrzucić całej winy tylko na lekarza prowadzącego. Niewątpliwie próbował i wszystko robił dobrze, ale każdy organizm jest indywidualny, dlatego różni ludzie różnie reagują na te same okoliczności. Zadaniem pacjenta w okresie rehabilitacji jest pomoc lekarzowi i pamiętanie operacji, która stała się przeszłością, później zmiana stylu życia, diety i ewentualnie pracy, jeśli czynniki te są w stanie wywołać pojawienie się nowych problemów.

Co oferuje współczesna medycyna?

Główne rodzaje interwencji chirurgicznych, które są aktywnie wykorzystywane we współczesnej praktyce medycznej, można podzielić na kilka grup.

Głównymi kryteriami są cele i techniki ich realizacji:

 • usunięcie żył hemoroidalnych z jednoczesnym podwiązaniem ich nóg naczyniowych:
 • zszywanie części hemoroidy z błoną śluzową (interwencja dotyczy chirurgii plastycznej);
 • usunięcie hemoroidów za pomocą lasera;
 • fotokoagulacja za pomocą promieniowania podczerwonego;
 • operacje na Milligan-Morgan i Longo.

Chirurgia plastyczna to sposób nie tylko na pozbycie się bólu i dyskomfortu, ale także na znaczne skrócenie okresu rehabilitacji, ale samo leczenie będzie wymagało więcej czasu, ponieważ konieczne jest przyjście na konsultacje z lekarzami przed całkowitym wyzdrowieniem.

Istnieją również niektóre mniej popularne metody, które są stosowane, na przykład w przypadku powikłań przebiegu choroby i / lub w zaawansowanych przypadkach:

 1. Według Sklifosovsky – procedura obejmuje bandażowanie podstawy węzła za pomocą silnego wątku medycznego.
 2. Według Martynowa – metoda sugeruje również bandażowanie węzła, aby zapobiec przepływowi krwi do węzła, ale wykonywane jest również wycięcie.
 3. Odbiór Whitehead stosuje się go w przypadku wystąpienia powikłań choroby lub po zastosowaniu środków w celu pozbycia się hemoroidów. Jego istota jest następująca: nacięcie wykonuje się wzdłuż obwodu w miejscu problemu, następnie uszkodzona część jelita grubego jest wycinana i odcinana, po czym krawędzie są starannie przyszyte do nacięcia.

Przed przepisaniem operacji lekarz przeprowadzi pełne badanie, konieczne będzie zdawanie testów, dopiero po zidentyfikowaniu rodzaju interwencji, co pozwoli pozbyć się choroby.

Wskazania do leczenia chirurgicznego

Operacje i specjalne zabiegi związane z usunięciem lub korektą kosmetyczną hemoroidów są przypisywane w następujących przypadkach:

 • pogorszenie – przejście choroby z fazy łagodnej do umiarkowanej i ciężkiej po przebiegu leczenia lekami przez 2-3 miesiące;
 • uporczywe zapalenie węzłów (po każdym ruchu jelit);
 • chorobie towarzyszy nie tylko dyskomfort, ale także krwawienie;
 • stwierdzono zakrzepicę w obszarze hemoroidów;
 • obecność innych chorób lub patologii odbytnicy;
 • ujawnił paraproctitis w postaci przewlekłej;
 • są polipy.

Hemoroidektomia to stara i bolesna metoda

Ten rodzaj zabiegu jest stosowany w późniejszych etapach leczenia choroby lub gdy występują wyraźne komplikacje.

Operacje wideo:

Oprócz zwykłego skalpela, chirurg stosuje nowoczesny sprzęt oparty na ultradźwiękach.

Takie podejście znacznie zmniejszyło traumę i czas samej operacji.

Jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu rdzeniowym przez około 60 minut. Rany po interwencji są opóźnione, nie powodują dyskomfortu.

Operacja Milligan-Morgan

Ta operacja jest przeprowadzana w celu usunięcia hemoroidów, jak pokazano na filmie wideo:

Hemoroidektomia Milligana-Morgana jest wykonywana zarówno w przypadku hemoroidów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Specyfika procedury polega na tym, że można ją przeprowadzić na etapach 3-4 przebiegu choroby, gdy następuje wzrost wielkości węzłów.

Główną istotą operacji jest usunięcie węzła i zszycie szypuły naczyniowej. Po dezynfekcji miejsca, w którym wykonywane będą zabiegi, specjalista przeprowadza kontrolę przy użyciu specjalnych środków powiększania.

Ważne: Lekarze starają się utrzymać mostki skórno-śluzowe. Czas trwania zabiegu wynosi około 35-40 minut.

Miejsca pozostawione po usunięciu węzłów można zszyć, ale są one również otwarte, aby proces uzdrawiania przebiegał naturalnie.

Ostatnim etapem tej operacji jest podłączenie, które trwa kilka dni. Naturalne procesy organizmu, takie jak uwalnianie gazów, są wykonywane przy użyciu specjalnej miękkiej rurki medycznej, która jest umieszczana na samym końcu procedury.

Z kolei dla operacji Milligan-Morgan istnieje szereg przeciwwskazań:

 • proces infekcji w ciele;
 • choroby przewlekłe (ich zaostrzenia);
 • onkologia;
 • Choroba Crohna;
 • ciąża i laktacja.

Ponadto pacjenci, u których zdiagnozowano HIV, nie mogą przejść operacji. Wiek dzieciństwa nie jest bezpośrednim przeciwwskazaniem, ale lekarz musi koniecznie przeprowadzić dokładne badanie całego organizmu przed udzieleniem pozwolenia na zabieg.

Interwencja Longo

Usunięcie hemoroidów metodą Longo – wideo:

Ta metoda w różnych klinikach nazywa się inaczej, na przykład, przezskórną resekcję lub opryszczkę hemoroidalną.

Istota operacji jest następująca: usunięcie błony śluzowej odbytnicy.Razem z tą częścią sam węzeł jest również usuwany.

Szycie, które jest konieczne po zabiegu, wykonuje się za pomocą tytanowych uchwytów. W wyniku operacji całkowite usunięcie węzła nie jest wykonywane, a mniejszy przepływ krwi przyczynia się do zmniejszenia.

Specyfika procedury polega na tym, że podczas wdrażania interwencji wykorzystywane są nie tylko wiedza i instrumenty medyczne, ale także sprzęt:

 • analny rozszerzacz;
 • krążący steppler;
 • Wątek wątku.

Dzięki technicznemu ulepszeniu metoda przejawia się jako szybka i niezawodna przy minimalnym odsetku powikłań.

Zalety metody Longo

Każda operacja jest wykonywana, aby pozbyć się przyczyny choroby. Technika Longo pozwala w pełni przywrócić tkankę i błony śluzowe, które są obecne w kanale odbytu, aby uniknąć kontuzji.

Również aparat nerwowy, który jest obecny w odbytnicy, nie jest w ogóle uszkodzony. Oznacza to, że pacjent nie odczuje dyskomfortu, bólu, a także cierpi z powodu niekontrolowanej defekacji.

Ważne jest również, aby okres powrotu do zdrowia nie trwał nawet 5 dni, podczas gdy sama operacja, którą można zobaczyć na filmie, nie trwała 15 minut.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać przy wyborze tej metody usuwania hemoroidów, że praktycznie nie powoduje komplikacji w żadnej formie.

Przeciwwskazania do stosowania tej metody

Przy wszystkich pozytywnych aspektach operacyjnego wpływu metody Longo, istnieje kilka wad – niezdolność do obliczenia długoterminowych skutków, a także niemożność usunięcia węzłów znajdujących się na zewnątrz.

Możliwe powikłania

Oczywiście należy również wiedzieć, jakie komplikacje mogą powstać po interwencji chirurgicznej, ponieważ nawet najbardziej doświadczeni specjaliści nie mogą udzielić 100% gwarancji swojej nieobecności.

Do najbardziej prawdopodobnych trudności należą:

 • krwawienie, w tym obfite;
 • ropienie miejsca uderzenia;
 • zaczerwienienie i stan zapalny;
 • silny ból miejscowy;
 • naruszenie melodii – szczególnie często manifestuje się w pierwszym dniu po zabiegu;
 • niekontrolowana defekacja;
 • nietrzymanie gazów;
 • zwężenie kanału.

Z tego powodu lekarze pierwszego dnia lub dwóch dni zalecają leżenie w łóżku.

Higiena osobista jest obowiązkowa do przestrzegania – w tym celu najlepiej stosować specjalne środki przeciwbakteryjne.

Od drugiego dnia wolno spożywać niskotłuszczowe buliony i produkty mleczne, na przykład jogurty. Owsianka i gotowane warzywa można jeść na trzeci dzień po operacji.

Specjalny zakaz dotyczy alkoholu – do 6 miesięcy. Ponadto zaleca się stosowanie środków przeczyszczających w celu uniknięcia obrażeń.

Jako wynik

Zastosowanie operacyjnej metody leczenia pozwoli na krótki czas na pozbycie się bolesnego bólu. Wszystkie rodzaje ekspozycji są wykonywane szybko – nie dłużej niż godzinę i wymagają minimalnych ograniczeń od osoby w momencie odzyskiwania, co zajmuje kilka dni.

Po zabiegu pacjent w większości przypadków nie doświadcza żadnych osób z zewnątrz, które uniemożliwiają mu odczuwanie życia, odpoczynku i pracy.

Problemy w większości przypadków nie pojawiają się ponownie. Zdarzające się czasami komplikacje nie są normą, lecz cechami ludzkiego ciała, ponieważ są wyjątkiem od reguły.

Dlatego nie powinieneś się bać, musisz iść do lekarza i poddać się badaniom, aby raz na zawsze zapomnieć o hemoroidach.

Chirurgia hemoroidów

Jeśli istnieją dowody iw przypadku odpowiedniego stanu pacjenta, lekarz przepisze operację.Przed operacją wymagana jest anoskopia, a u niektórych pacjentów rektoromanoskopia. Jeśli planowana jest radykalna metoda wycięcia hemoroidów, pacjent jest wysyłany do następujących badań:

 • całkowita krew, mocz;
 • HIV, PB;
 • koagulogram;
 • oznaczanie grupy krwi, rezus;
 • markery zapalenia wątroby;
 • krzepnięcie krwi.

Jeśli operacja hemoroidów zaplanowana jest na rano, poprzedniej nocy, mężczyzna lub kobieta powinni zrobić oczyszczającą lewatywę lub wziąć specjalny lek oczyszczający jelito (Fortrans). Przed zabiegiem zabrania się przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i innych preparatów rozrzedzających krew, ponieważ mogą one powodować krwawienie podczas usuwania hemoroidów. Jeśli pacjentowi przepisano hemoroidektomię za pomocą metody Dr. Milligan Morgan, pacjent zostaje przyjęty do szpitala, ponieważ operacja obejmuje znieczulenie ogólne.

Rodzaje operacji hemoroidów

Chirurgiczne usunięcie hemoroidów jest konieczne dla osób, które od dawna próbują pozbyć się choroby przy pomocy konserwatywnych metod terapeutycznych, ale to nie działa dla nich.W tym przypadku wycięcie szyszek jest jedyną skuteczną metodą, która może wyleczyć patologię. Istnieje wiele sposobów na usunięcie hemoroidów, w tym również małoinwazyjnych, które można wykorzystać do tworzenia zewnętrznych i wewnętrznych węzłów.

Chirurgiczne leczenie hemoroidów jest uzasadnione w późniejszych stadiach rozwoju choroby (o 3 lub 4 stopniach nasilenia), gdy wszystkie inne techniki terapeutyczne zostały wypróbowane. Wskazania do zabiegu to:

 • postęp choroby, niepowodzenie leczenia zachowawczego;
 • każdy proces opróżniania jelit powoduje utratę wypełnionych krwią węzłów;
 • rozwój powikłań choroby, pojawienie się przetok z ropniami w odbytnicy, zapalenie stożków i krwawienie.

Hemoroidektomia

Operacja ta nie obejmuje bezpośredniej interwencji w jamie otrzewnej, jednak wiąże się z traumatyzacją skóry, naczyń krwionośnych i błony śluzowej. W przypadku wystąpienia niesprzyjających okoliczności, operacja hemoroidektomii może prowadzić do krwawienia lub infekcji ciała pacjenta z jakąkolwiek infekcją.To wyjaśnia potrzebę dokładnego przygotowania do manipulacji.

Tradycyjną metodą leczenia stanów zapalnych hemoroidów jest operacja Milligana-Morgana. Ta metoda jest ciągle ulepszana, wybierając najbardziej optymalne opcje operacji. Zaletą tej interwencji chirurgicznej jest skuteczność w leczeniu hemoroidów wewnętrznych stopnia 3-4 z tendencją do zakrzepicy lub ciężkiego krwawienia.

W jaki sposób hemoroidy są usuwane przez hemoroidektomię? Podczas operacji hemoroid jest wycinany razem z błoną śluzową. Ta chirurgiczna metoda leczenia choroby jest uważana za traumę.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: