NORMOENZIM - instrukcje użytkowania, cena, recenzje i analogi

Jak stosować normozyme z hemoroidów?

Norma-enzym, sądząc po nazwie, ma na celu wyeliminowanie nieprawidłowości w układzie pokarmowym.

Norma-enzym, sądząc po nazwie, ma na celu wyeliminowanie nieprawidłowości w układzie pokarmowym.

Skład i działanie leku

Tabletki powlekane jelitami zawierają pankreatynę o aktywności enzymatycznej. Lek należy do grupy preparatów enzymatycznych i jego działanie można scharakteryzować jako proteolityczne, lipolityczne i amylolityczne.

Formularz zwolnienia

Narzędzie można kupić tylko w formie tabletek.

Działanie farmakologiczne

Farmakodynamika i farmakokinetyka

Należy do grupy leków poprawiających trawienie. Tabletka ma powłokę, która nie rozpuszcza się, dopóki lek nie dostanie się do jelita cienkiego, co pozwala chronić enzymy w jego składzie przed niszczącym działaniem soku żołądkowego. Dzięki lekowi trawienie pokarmu u pacjenta zostaje znormalizowane i ustają objawy upośledzenia trawienia: wzdęcia, biegunka i uczucie ciężkości w żołądku.

Pankreatyna poprawia trawienie tłuszczów, białek i węglowodanów w jelitach.Pobudza wydzielanie enzymów wytwarzanych przez trzustkę.

Tabletki powlekane jelitami zawierają pankreatynę o aktywności enzymatycznej.Dzięki lekowi normalne trawienie pożywienia i wzdęcia, biegunka i uczucie ciężkości w żołądku ustępują.Pankreatyna stymuluje wydzielanie enzymów wytwarzanych przez trzustkę.

Wskazania do stosowania Normozyme

Narzędzie należy pobrać, gdy u pacjenta występują następujące zaburzenia układu pokarmowego:

 • przewlekłe procesy zapalne w przewodzie żołądkowo-jelitowym, które mają charakter dystroficzny (przewlekłe zapalenie żołądka, jelitowe zapalenie jelit);
 • niewydolność zewnętrznego wydzielania trzustki (zapalenie trzustki w fazie przewlekłej, zwłóknienie);
 • stan po napromieniowaniu lub po resekcji narządów trawiennych;
 • biegunka o nieznanej etiologii, wzdęcia;
 • zaburzenia trawienia spowodowane siedzącym trybem życia, długim okresem unieruchomienia i problemami z żuciem.

Narzędzie może być wykorzystywane do przygotowania badań ultrasonograficznych i rentgenowskich narządów otrzewnowych.

Z hemoroidami

Celem leku na hemoroidy jest fakt, że przy tej patologii pacjent ma trudności z trawieniem. Jeśli leczenie hemoroidów się rozpocznie, trudności z opróżnianiem mogą zakłócać terapię i zaostrzać sytuację. Następnie lek ten powinien przyjść z pomocą, ułatwiając proces trawienia i ruchy jelit.

Normalozyme jest przepisywany w przewlekłych procesach zapalnych w przewodzie pokarmowym, które są z natury dystroficzne (przewlekłe zapalenie żołądka, jelitowe zapalenie jelit).Lek stosuje się w przypadku niewydolności zewnętrznego wydzielania trzustki (zapalenie trzustki).Biegunka o niewyjaśnionej etiologii, wzdęcia są również wskazaniem do stosowania normoenzymu.Narzędzie może być wykorzystywane do przygotowania badań ultrasonograficznych i rentgenowskich narządów otrzewnowych.Celem leku na hemoroidy jest fakt, że przy tej patologii pacjent ma trudności z trawieniem.Narzędzia nie można używać do leczenia kamieni w pęcherzyku żółciowym.Lek Normanzyme nie jest przepisywany w przypadku naruszeń wątroby.

Przeciwwskazania

Narzędzia nie można używać w leczeniu takich problemów, jak:

 • hiperbilirubinemia;
 • niedrożność jelit;
 • kamienie żółciowe;
 • zapalenie trzustki w ostrej fazie;
 • nadwrażliwość na składniki leków;
 • zapalenie wątroby;
 • nieprawidłowa czynność wątroby;
 • żółtaczka utrudniająca;
 • ropniaka pęcherzyka żółciowego.

Skutki uboczne normoenzymu

Podczas leczenia tym lekiem, możliwe są takie działania niepożądane jak objawy alergiczne (kichanie, łzawienie, zaczerwienienie skóry), biegunka, nudności, ból brzucha (w tym pojawienie się kolki jelitowej), zmniejszenie syntezy kwasów żółciowych w organizmie.

Przedawkowanie

Hiperurykuria i hiperurykemia są możliwe. W takim przypadku konieczne jest anulowanie leczenia za pomocą leku i przepisanie leczenia objawowego.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Jak wziąć normoenzym?

Pokazane tabletki zajmują 1-3 sztuki. 3 razy dziennie po posiłku lub po posiłku.Pigułki do żucia nie powinny być, wystarczy połknąć je z wodą. Czas trwania leczenia może być inny. Zależy to od tego, jak poważne są zaburzenia układu trawiennego, wieku pacjenta i jaki efekt osiąga się w trakcie terapii.

Pokazane tabletki zajmują 1-3 sztuki. 3 razy dziennie po posiłku lub po posiłku.Pigułki do żucia nie powinny być, wystarczy połknąć je z wodą.Normoenzym zwiększa wchłanianie antybiotyków, PAS i sulfonamidów.Cymetydyna przyczynia się do zwiększonego działania leku.Podczas leczenia tym lekiem możliwe są takie objawy niepożądane, jak objawy alergiczne.

Jeśli konieczna jest terapia substytucyjna, można ją leczyć środkiem do kilku lat. W przypadku jednorazowych zaburzeń odżywiania spożycie nie przekracza 3 dni.

Przed rozpoczęciem badania należy przyjmować 2 tabletki 2-3 razy dziennie przez kilka dni przed planowaną procedurą.

Interakcja

Zmniejsza biodostępność leków zawierających żelazo. Cymetydyna przyczynia się do zwiększonego działania leku. Narzędzie zwiększa wchłanianie antybiotyków, PAS i sulfonamidów.

Środki zobojętniające kwas, które zawierają jony magnezu i wapnia mogą zmniejszyć skuteczność leku.

Instrukcje specjalne

Używaj w dzieciństwie

Dzieci poniżej 3 lat nie mogą być traktowane tym narzędziem. Od tego wieku, dawka na wizytę powinna być indywidualnie dobierana przez lekarza.

Dzieci w wieku poniżej 3 lat nie powinny być leczone lekiem Normanzyme.Przyjęcie w czasie ciąży i karmienia piersią jest możliwe, ale należy je przeprowadzać ostrożnie.Możliwe jest zastąpienie leku przez Digestal.

Podczas ciąży i laktacji

Przyjęcie w czasie ciąży i karmienia piersią jest możliwe, ale należy je przeprowadzać ostrożnie.

Analogi

Substancję można zastąpić takimi środkami jak Biofestal, Panolez i Digestal.

Warunki sprzedaży

Narzędzie można kupić bez recepty.

Cena

Koszt pakowania leków zaczyna się od 150 rubli.

Warunki przechowywania i okres trwałości

Przechowywać przez 2 lata w temperaturze nie wyższej niż + 25 ° С.

Enzymy do trawienia PANCREATIN dla bólu żołądka. Pomoc w przejadaniu się.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: