MUKOFALK - instrukcje użytkowania, ceny, recenzje i analogi

Jak stosować Mukofalk z hemoroidów

Odżywczy preparat ziołowy przywraca aktywność jelitową. Naturalne składniki ułatwiają proces defekacji. Narzędzie jest przepisywane na zaparcia, biegunkę, hemoroidy, szczeliny odbytu. Używany w celu zmiękczenia treści jelit po operacji.

Skład i efekt terapeutyczny

Aktywnym składnikiem kompozycji jest owalny proszek z nasion babki lancetowatej.

Odżywczy preparat ziołowy przywraca aktywność jelitową. Naturalne składniki ułatwiają proces defekacji.

Substancje pomocnicze obejmują:

 • kwas cytrynowy;
 • alginian sodu;
 • chlorek sodu;
 • cytaty sodu;
 • sacharynian sodu;
 • dekstryna;
 • pomarańczowy smak;
 • sacharoza.

Ten środek ma działanie przeczyszczające. Włókna nasion babki chłoną wodę i pęcznieją w jelicie. Przetworzona masa mięknie, powstaje warstwa smarująca. Ze względu na zdolność do tworzenia objętości składnika czynnego, ściany jelita rozszerzają się i następuje proces defekacji.

Lek uwalniający postać Mukofalk

Dostępne w postaci granulek o jasnobrązowym kolorze o pomarańczowym smaku.Sprzedawane w słoikach (150 g, 300 g) lub torebkach po herbatach (20 saszetek po 5 g).

Dostępne w jasnobrązowych granulkach. Sprzedawane w słoikach (150 g, 300 g) lub torebkach po herbatach (20 saszetek po 5 g).

Co pomaga

Wskazania do stosowania tego środka przeczyszczającego są następujące:

 • trudna defekacja;
 • obecność szczelin odbytu;
 • zespół jelita drażliwego;
 • po operacji w odbycie i odbytnicy w celu zmiękczenia kału;
 • biegunka czynnościowa;
 • do oczyszczenia jelit przed kolonoskopią;

Jest przepisywany przy podwyższonym poziomie cholesterolu we krwi (hipercholesterolemia).

Z hemoroidami

Lek ma działanie przeciwzapalne w hemoroidach. Narzędzie pomaga zmniejszyć hemoroidy, zmniejszając próg bólu. Po kilku użyciach zmniejsza się ilość krwawienia i swędzenie w okolicy odbytu. Narzędzie służy do zapobiegania zaostrzeniu hemoroidów.

Lek można mieszać z sokiem i innymi płynami. Po rozpuszczeniu zawiesina jest natychmiast pijana. Zawieszenia nie należy podejmować przed snem.

Jak zażywać Mucofalk

Granulki rozpuszczono w 150 ml wody. Użyj wewnątrz zgodnie z instrukcją użycia:

 1. Anal szczeliny, hemoroidy, zaparcia. Aby zmiękczyć konsystencję stolca, dorośli i dzieci powyżej 12 lat pobierają 1 łyżeczkę dwa lub trzy razy dziennie.
 2. Funkcjonalna biegunka, hipercholesterolemia i zespół jelita drażliwego. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat są wypisywani jako leczenie podtrzymujące w 1 łyżce od 2 do 6 razy dziennie.

Lek można mieszać z sokiem i innymi płynami. Po rozpuszczeniu zawiesina jest natychmiast pijana. Zawieszenia nie należy podejmować przed snem.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Przed lub po posiłku

Można go zażywać w dowolnym dogodnym momencie, popijając dużą ilością wody. Z podwyższonym poziomem cholesterolu – podczas posiłku.

Przez ile

Skuteczny lek po 12-24 godzinach. Maksymalny efekt osiąga się 2-3 dni po pierwszym zastosowaniu.

Ile dni zabrać

Czas leczenia określa lekarz w zależności od przebiegu choroby.Jeśli stolec jest nieregularny przez więcej niż 3 dni (pojawiają się zaparcia lub biegunka), temperatura ciała wzrosła lub występuje krwawienie, należy skonsultować się z lekarzem.

Lek ma przeciwwskazania, przed podjęciem powinien zapoznać się z instrukcjami.

Przeciwwskazania do stosowania leku Mukofalk

Nie należy przyjmować leku w przypadku następujących chorób i stanów organizmu:

 • alergia na psyllium (ziarno babki płesznika) lub jakikolwiek inny składnik;
 • niestabilny stolec przez 2 tygodnie;
 • krwawienie z odbytnicy;
 • problemy w gardle i gardle;
 • zwężenie światła przełyku, dolnego pierścienia przełyku lub przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • niedrożność jelit;
 • wrodzone powiększenie okrężnicy;
 • porażająca niedrożność jelit;
 • dzieci do lat 12;
 • zaburzenie wchłaniania glukozy-galaktozy;
 • wrodzona nietolerancja fruktozy lub niedobór sucrazowej-izomaltazy.

Nie należy przyjmować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na psyllium (ziarno babki płesznika) lub jakikolwiek inny składnik.

Uważaj, aby wyznaczyć lek na bóle brzucha, nudności, wymioty i stagnację kału.Objawy te mogą wskazywać na niedrożność jelit.

Efekty uboczne

Podczas przyjmowania środka przeczyszczającego często występują wzdęcia brzucha i uczucie przepełnienia brzucha. Objawy te ustępują podczas leczenia. Podczas przyjmowania granulatu z niewystarczającą ilością płynu mogą wystąpić następujące warunki:

 • niedrożność jelit;
 • niedrożność przełyku;
 • zatory;
 • podrażnienie błony śluzowej jelita.

Nasiona babki lancetowatej mogą powodować reakcję alergiczną. Powoduje to swędzenie skóry, zapalenie spojówek, zapalenie błony śluzowej nosa, skurcz oskrzeli i wstrząs anafilaktyczny (rzadko).

Nasiona babki lancetowatej mogą powodować reakcję alergiczną. Powoduje to swędzenie skóry, zapalenie spojówek, zapalenie błony śluzowej nosa, skurcz oskrzeli i wstrząs anafilaktyczny (rzadko).

Przedawkowanie

Przedawkowanie powoduje dyskomfort w jamie brzusznej, wzdęcia, niedrożność jelit. Objawowe leczenie. Musisz pić dużo płynów.

Ciąża i laktacja

W czasie ciąży środek może być stosowany zgodnie z instrukcjami. Aktywne składniki leku nie przenikają do mleka matki,więc możesz wziąć środek przeczyszczający podczas karmienia piersią.

Używaj w dzieciństwie

Przeciwwskazane jest przyjmowanie dzieci poniżej 12 lat. Wpływ w tym wieku na ciało dziecka nie został w pełni zbadany.

Przeciwwskazane jest przyjmowanie dzieci poniżej 12 lat. Wpływ w tym wieku na ciało dziecka nie został w pełni zbadany.

Interakcje z innymi lekami

Leki nie są przepisywane jednocześnie z lekami na biegunkę. W czasie leczenia lepiej jest powstrzymać się od stosowania leków, które hamują ruchliwość jelit. Konieczne jest przestrzeganie przedziału 30-60 minut między zażywaniem środków przeczyszczających a następującymi lekami:

 • glikozydy nasercowe;
 • witaminy i minerały;
 • Karbamazepina;
 • pochodne kumaryny;
 • preparaty litu.

Kiedy interakcje leków z tymi funduszami zmniejszają ich wchłanialność, jeśli bierze się je jednocześnie ze środkiem przeczyszczającym.

Torebka (5 g) zawiera 90 mg sodu. Ten fakt należy wziąć pod uwagę w przypadku pacjentów, którzy są na diecie i kontrolują zawartość sodu.

Zgodność z alkoholem w środku przeczyszczającym jest zła.

W przypadku cukrzycy insulinozależnej może być konieczne zmniejszenie dawki insuliny po konsultacji z lekarzem.

Narzędzie nie wpływa na sterowanie pojazdem.Zgodność z alkoholem w środku przeczyszczającym jest zła.

Analogi

Istnieją następujące analogi, które należą do grupy środków przeczyszczających:

 1. Fitomucil. Lek usuwa toksyny i pomaga organizować pracę jelit. Przypisywanie z zaparciem, szczelinami odbytu, hemoroidami, dysbiozą i zespołem jelita drażliwego. W komplecie znajdują się skorupy prosa z nasion babki lancetowatej i miąższu śliwy. Pozwolenie na dzieci od 3 lat. Dostępne w 5 g saszetkach (10 lub 30 saszetek).
 2. Phyto Transit. Rosyjski odpowiednik leku Mukofalk. Sprzedawany w tabletkach po 60 sztuk w opakowaniu. Kompozycja zawiera suszone wodorosty jaskółcze. Stosowany w leczeniu przewlekłych zaparć.
 3. Fibralax W kompozycji znajdują się owalne łuski nasion babki. Środki na sprzedaż w 5 g saszetkach (20 sztuk w opakowaniu). Lek eliminuje zaparcia, łagodzi objawy hemoroidów, przywraca jelito.

Fitomutsil usuwa toksyny i pomaga poprawić pracę jelit. Przypisywanie z zaparciem, szczelinami odbytu, hemoroidami, dysbiozą i zespołem jelita drażliwego.Phyto Transit Rosyjski odpowiednik leku Mukofalk.Kompozycja zawiera suszone wodorosty jaskółcze. Stosowany w leczeniu przewlekłych zaparć.Fibralax eliminuje zaparcia, łagodzi objawy hemoroidów, przywraca jelito.Kolejnym analogiem Mukofalk jest Forlax. Stosowany w leczeniu zaparć u dorosłych i dzieci od 8 lat.

Kolejny analogowy środek przeczyszczający – Forlax. Składnikiem aktywnym jest makrogol 4000. Stosuje się w leczeniu zaparć u dorosłych i dzieci od 8 lat. W opakowaniu – 10 lub 20 worków proszku do sporządzenia roztworu.

Warunki sprzedaży aptek

Nie jest wymagana recepta od lekarza przy zakupie tego narzędzia.

Warunki przechowywania i okres trwałości

Lek jest przechowywany w opakowaniu w celu ochrony zawartości przed wilgocią. Wskazane jest umieszczenie w ciemnym miejscu o temperaturze nie wyższej niż + 25 ° C. Okres trwałości granulek – 3 lata, a po otwarciu opakowania – 6 miesięcy.

WAKACJE BEZ HEMOROIDÓW. WEBINAR dla farmaceutów Jak szybko wyleczyć hemoroidy w domu w domu Forlax | analogi

Recenzje

Recenzje leku tylko pozytywne. Pacjenci i lekarze zwracają uwagę na skuteczność i nieszkodliwość leku. Niektórzy pacjenci są niezdecydowani, aby ponownie kupić ze względu na wysokie koszty.Cena jest uzasadniona, ponieważ narzędzie szybko eliminuje nieprzyjemne objawy i delikatnie wpływa na błonę śluzową jelita.

Lekarze

Anastasia Anatolyevna, proktolog: "W hemoroidach, lek jest skuteczny przeciwko wypukłości odbytu, z bolesnymi odczuciami i swędzeniem .. Pacjenci zgłaszają spadek częstości krwawienia po wypróżnieniu, a przy stosowaniu peletek nie ma uczucia niepełnego wypróżnienia, które jest charakterystyczne dla pacjentów z tą chorobą. środek zgodnie z instrukcją użycia ".

Anatolij Myronowicz, specjalista chorób zakaźnych: "Lek pomaga w zaparciach, biegunkach, złagodzić przebieg hemoroidów. Składniki leku nie są uzależniające i nie powodują zaostrzeń patologii, takich jak zapalenie żołądka.Możesz przypisać utratę wagi bez nieprzyjemnych konsekwencji dla organizmu."

Pacjentów

Elena, 25 lat: "Proktolog przepisał lekarstwo na łagodzenie zaparć, zauważam łagodny efekt przeczyszczający, naturalny skład i rozsądną cenę, a minusem przeczyszczającego jest to, że musisz pić dużo płynów i często chodzić do toalety".

Maxim, 38 lat: "W wyniku zatrucia przez kilka dni rozwinęła się biegunka, pojawiły się szczeliny odbytu, podczas defekacji pojawiły się ostre bóle.Ta phytopreparation została zalecona na forum. Krzesło wróciło do normy drugiego dnia. Ból, dyskomfort teraz nie czuję. Wszystkim polecam naturalny środek przeczyszczający. "

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: