SALOFALK 500 (GRANULES) - instrukcje użytkowania, cena, recenzje i analogi

Jak stosować lek Salofalk 500 w granulkach?

Granulat Salofalk 500 stosuje się w leczeniu wrzodziejącego zapalenia okrężnicy. Lek jest bardzo skuteczny, ale wymaga ostrożności w aplikacji ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Granulat Salofalk 500 stosuje się w leczeniu wrzodziejącego zapalenia okrężnicy. Lek jest bardzo skuteczny, ale wymaga ostrożności w aplikacji ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Skład i działanie

Aktywnym składnikiem leku jest kwas 5-aminosalicylowy. Jako elementy pomocnicze są używane:

 1. W rdzeniu – celuloza, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu, kwas sorbowy, symetykon.
 2. W powłoce wewnętrznej – kopolimer, dwutlenek tytanu, talk, stearynian magnezu.
 3. W zewnętrznej skorupie – aromat waniliowy, dwutlenek tytanu, aspartam, powidon, talk.

Lek ma wyraźne działanie przeciwzapalne we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, hemoroidy.

Właściwości farmakologiczne granulatu Salofalk 500

Przeciwzapalny środek jelitowy.

Farmakodynamika

Pod wpływem leku, hamowanie neutrofilowej lipooksygenazy jest zapewnione na tle zwiększonego wytwarzania prostaglandyn, które mają miejscowe działanie przeciwzapalne.Substancja czynna ma zdolność niszczenia i wiązania wolnych rodników, co tłumaczy działanie przeciwutleniające leku.

Farmakokinetyka

Granulki są odporne na działanie soku żołądkowego, substancja czynna działa na światło jelita grubego. Całkowite rozpuszczenie leku powinno trwać 2-3 godziny, gdy jest przyjmowane na pusty żołądek i 3-5 godzin podczas stosowania leku z jedzeniem.

Składnik aktywny ma niską nasiąkliwość, więc jego ogólna biodostępność nie przekracza 25%. Metabolizm mesalazyny zapewnia wątroba i błona śluzowa jelita. Okres półtrwania leku wynosi 2 godziny. W postaci acetylowanej lek jest wydalany z moczem.

Zaleca się mianowanie leku do długotrwałego leczenia wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, zaostrzenie choroby. Przyjmowanie leku pomaga przedłużyć czas remisji.

Wskazania do stosowania

Zaleca się mianowanie leku do długotrwałego leczenia wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, zaostrzenie choroby. Przyjmowanie leku pomaga przedłużyć czas remisji.

Z hemoroidami

Narzędzie może być zawarte w leczeniu przewlekłych hemoroidów, zapalenia esicy, zapalenia odbytnicy.

Zastosowanie granulatu Salofalk 500

Dobór dawkowania przeprowadza indywidualnie prowadzący lekarz. Klasyczny schemat obejmuje przyjmowanie 1 saszetki leków przeciwzapalnych trzy razy dziennie w celu zaostrzenia zapalenia okrężnicy i utrzymania remisji.

Reżim dawkowania dla dzieci przewiduje wprowadzenie 30-50 mg leku na 1 kg masy ciała pacjenta w leczeniu ostrej postaci patologii. Dawka podtrzymująca zapewnia wprowadzenie 15-30 mg / kg masy ciała.

Granulki są spożywane bez żucia, pijąc dużo czystej wody.

Granulki są spożywane bez żucia, pijąc dużo czystej wody.

Przeciwwskazania w stosowaniu granulatu Salofalk 500

Lek nie jest przepisywany pacjentom z:

 1. Patologia krwi.
 2. Wrzód trawienny przewodu żołądkowo-jelitowego.
 3. Skaza krwotoczna, wywołująca krwawienie.
 4. Ciężka postać niewydolności nerek lub wątroby.
 5. Fenyloketonuria.

Nie zaleca się stosowania granulatu dla dzieci poniżej 6 lat. Przeciwwskazania obejmują nadwrażliwość na składniki leku.

Podczas przepisywania leku pacjentom z astmą oskrzelową należy zachować ostrożność.

Efekty uboczne

W przypadku nadwrażliwości na składniki lek może wywoływać gorączkę, śródmiąższowe zapalenie nerek, skurcz oskrzeli, zapalenie trzustki, wysypkę skórną, swędzenie. Objawy podobne do tocznia rumieniowatego układowego zostały zgłoszone.

Lek nie jest przepisywany pacjentom z zaburzeniami krwi.Nie zaleca się stosowania granulatu dla dzieci poniżej 6 lat. Przeciwwskazania obejmują nadwrażliwość na składniki leku.Podczas przepisywania leku pacjentom z astmą oskrzelową należy zachować ostrożność.

Terapia z przyjmowaniem granulek może powodować pojawienie się bólu w jamie brzusznej, nudności, zapalenie wątroby, nadmiar enzymów wątrobowych, biegunkę, żółtaczkę.

Pacjenci często skarżą się na bóle głowy, zawroty głowy i tachykardię. W rzadkich przypadkach rozwija się duszność, drżenie, parestezja.

Inne niekorzystne skutki to:

 • mialgia;
 • skąpomocz, krystaluria;
 • hypoprotrombinemia;
 • niedokrwistość, małopłytkowość;
 • zapalenie migdałków, łysienie.

Lek może mieć negatywny wpływ na ruchliwość plemników.Wyraźna manifestacja działań niepożądanych wymaga przerwania leczenia.

W przypadku nadwrażliwości na składniki lek może wywoływać gorączkę, ale pacjenci często skarżą się na bóle głowy lub zawroty głowy.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania to ciężka senność, wymioty i ogólne osłabienie. Terapia jest zredukowana do przeprowadzenia procedury płukania żołądka z późniejszym leczeniem do lekarza prowadzącego w celu ustalenia leczenia objawowego.

Instrukcje specjalne

Leczenie za pomocą granulatu jest zalecane tylko po pełnym badaniu pacjenta, w tym w badaniach laboratoryjnych krwi i moczu, ocenie wątroby. W przyszłości diagnoza jest przeprowadzana co 2 tygodnie.

Wykrywanie zaburzeń czynności wątroby wymaga przerwania leczenia Leczenie astmy oskrzelowej odbywa się pod nadzorem lekarza. Rozwój gorączki lub drgawek wymaga natychmiastowego przerwania podawania leku.

Lek może wpływać na zdolność kierowania ruchem.

Lek może wpływać na zdolność kierowania ruchem.

Podczas ciąży i laktacji

Nie zaleca się powołania w 1 trymestrze. Terapia jest możliwa tylko z pilną potrzebą. W 2 i 3 trymestrach leczenie jest możliwe, jeśli zamierzona korzyść dla kobiety jest wyższa niż potencjalne ryzyko dla płodu. Zniesienie leku odbywa się nie później niż 2 tygodnie przed datą dostawy.

W okresie karmienia piersią oznacza przepisane w obecności ścisłych wskazań. Rozwój biegunki u kobiet wymaga natychmiastowego zniesienia leku.

Używaj w dzieciństwie

Mianowanie w pediatrii jest dozwolone tylko dla pacjentów w wieku powyżej 6 lat.

Interakcje leków

Lek zwiększa skuteczność antykoagulantów, co zwiększa ryzyko krwawienia w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Połączenie z sulfinopirazonem lub probenecydem hamuje wydzielanie kwasu moczowego. Granulki osłabiają działanie furosemidu, ryfampicyny. Aktywność leku zmniejsza się, gdy jednocześnie stosuje się Lactulose.

Podobny wpływ na organizm ma lek Pentas.

Analogi

Pentasa, Mezavant, Salozinal ma podobny wpływ na organizm.

Warunki przechowywania

Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, zapobiegając ekspozycji na bezpośrednie światło słoneczne i wysoką wilgotność.Granulki zachowują swoje właściwości przez 4 lata.

Warunki sprzedaży aptek

Na receptę.

Cena

Lek na 50 sztuk. w Rosji ma koszt 3063 rubli, Białoruś – od 3000 rubli.

Salofalk granulki Salofalk różne postacie dawkowania

Recenzje

Svetlana Igorevna, chirurg, Nowosybirsk.

Lek jest bardzo skuteczny, ale wielu pacjentów musi szukać alternatywnych metod leczenia ze względu na wysokie koszty leku. Przy właściwym doborze leków, przeprowadzaniu wszystkich niezbędnych wstępnych analiz, działania niepożądane rzadko się rozwijają.

Irina, 26 lat, Astrakhan.

W drugim dniu terapii pojawił się silny ból głowy, biegunka i bóle brzucha. Musieliśmy odmówić leczenia.

Valentine, 41, Tiumeń.

Lek jest przepisywany po kursie antybiotyku. Nagłe zmiany w ciele nie zauważyły. Wyraźny efekt pojawił się po 1 miesiącu leczenia. Skutki uboczne są słabe. Martwiłem się o małe nudności, osłabienie, zawroty głowy.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: