Novokain 2% - instrukcje użytkowania, cena, recenzje i analogi

Jak stosować lek Novocain 2%?

Novocain 2 jest stosowany jako środek znieczulenia miejscowego. Zawiera jeden składnik aktywny, dzięki czemu uzyskuje się efekt terapeutyczny. Lek jest skoncentrowany, co pozwala na jego stosowanie w celu wyeliminowania intensywnego bólu. Ma kilka przeciwwskazań, ale istnieje wiele stanów patologicznych, w których należy zachować szczególną ostrożność ze względu na zwiększone ryzyko powikłań.

Novocain 2% jest stosowany jako środek znieczulenia miejscowego.

Novocaine 2% dla hemoroidów: skład i działanie leku

Chlorowodorek prokainy działa jako aktywny składnik. Jego ilość w 2 ml substancji leczniczej wynosi odpowiednio 20 g, stężenie wynosi 2%. Inne składniki kompozycji nie wykazują miejscowej aktywności znieczulającej:

 • kwas chlorowodorowy;
 • woda do wstrzykiwań.

Hemoroidy, lek zapewnia szybką eliminację dyskomfortu. Novocain łagodzi ból o różnej intensywności. Jednak częściej stosuje się go w przypadku bardziej wyraźnych objawów hemoroidów, co jest spowodowane przez agresywny wpływ na organizm.Na początkowym etapie nie stosuje się nokainy, ponieważ w tym przypadku zalecane są słabsze leki.

Formularz zwolnienia

Proponowany lek w postaci roztworu do wstrzykiwań. Substancję leczniczą wstrzykuje się śródskórnie, dożylnie, domięśniowo, czasami dogłębnie. Novocain można kupić w opakowaniach zawierających ampułki z roztworem o objętości 2 ml (po 10 sztuk).

Novocain można kupić w opakowaniach zawierających ampułki z roztworem o objętości 2 ml.

Działanie farmakologiczne

Główną właściwością leku jest łagodzenie bólu. Dodatkowo, pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Tak więc Novocaine przyczynia się do normalizacji częstości akcji serca, wpływa na poziom ciśnienia krwi. Podkreśla się skuteczność leku podczas terapii przeciwwstrząsowej.

Farmakodynamika i farmakokinetyka

Podstawą mechanizmu działania leku jest wpływ na przewodnictwo impulsów nerwowych. W przeważającej części, chlorowodorek prokainy wykazuje zdolność depresyjną w stosunku do włókien nie mielinowych. Substancja czynna wchodząca w skład preparatu Novocain wpływa na proces przepływu jonów Na poprzez kanały sodowe receptorów błony komórkowej. W tym samym czasie zmniejsza się poziom wapnia w receptorach.

W rezultacie zaburzony jest proces przewodzenia impulsów nerwowych. Zmniejsza to intensywność bólu, dyskomfort może zniknąć całkowicie na chwilę. Istnieje zmiana potencjału czynnościowego w błonach komórek nerwowych. Zaletą tego narzędzia jest brak wpływu na potencjał spoczynkowy.

Lek pomaga w normalizacji funkcji motorycznych obszarów kory mózgowej.

Po spożyciu zmniejsza się pobudliwość obwodowych układów cholinergicznych. Chlorowodorek prokainy aktywnie uczestniczy w innych procesach biochemicznych: hamuje produkcję acetylocholiny, a jej intensywność uwalniania jest zmniejszona, co jest spowodowane umiarkowanym działaniem blokującym tej substancji na zwojach. Ponadto objawia się słaby efekt przeciwskurczowy, dzięki któremu unaczyniony jest ton naczyniowy.

Pod wpływem chlorowodorku prokainy obserwuje się normalizację funkcji mięśnia sercowego – pobudliwość jest eliminowana, co zapewnia działanie antyarytmiczne.

Równocześnie funkcja kory ruchowej kory mózgowej wraca do normy.Pod wpływem prokainy obserwuje się hamowanie odruchów polisynaptycznych i eliminuje się hamowanie tworzenia siatkowatego pnia mózgu.

Jeśli dawka leku Novocain znacząco wzrośnie, narastają zaburzenia przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Drgawki są możliwe. Rozważany środek wykazuje miejscowy efekt znieczulający przez krótki czas. Tak więc, wysokie natężenie bólu stopniowo powraca po 30-60 minutach. Procaine jest najskuteczniejsza po podaniu dożylnym.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Przez błony śluzowe składnika aktywnego jest słabo wchłaniany. Po podaniu dożylnym, śródskórnym i domięśniowym lek jest całkowicie wchłaniany.

Jeśli dawka leku Novocain wzrośnie, rozwiną się zaburzenia przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Drgawki są możliwe.Lek jest najskuteczniejszy po podaniu dożylnym.Jelito jest odpowiedzialne za proces eliminacji leku.

Substancja czynna podlega procesowi hydrolizy przy udziale plazmy i esteraz wątrobowych, z uwolnieniem dwóch metabolitów. Aby zmniejszyć toksyczność i czas trwania leku, stosuje się go jednocześnie z adrenaliną.

Duża część składnika aktywnego jest wyświetlana w postaci metabolitów otrzymanych w wyniku hydrolizy. Tylko niewielka ilość (2% leku) nie zmienia struktury. Nerki i jelita są odpowiedzialne za proces eliminacji. Część leku jest usuwana z ciała wraz z żółcią. W przypadku niewydolności nerek i niewydolności serca wprowadzenie standardowych dawek może prowadzić do zwiększenia toksyczności metabolitów prokainy, ponieważ stopniowo gromadzą się one we krwi.

Okres półtrwania wynosi 2,5-4,5 godziny. Jeśli rozwinie się niewydolność nerek, substancja czynna i metabolity są mniej intensywnie wydalane. Ten proces może potrwać 20 godzin.

Wskazania do stosowania 2% roztworu Novocain

Rozważany agent jest skuteczny w takich przypadkach:

 • jeśli konieczne jest wykonanie znieczulenia: rdzeń, nadoponowe, infiltracja, przewodzenie;
 • stany patologiczne, w których konieczne jest wykonanie blokady przedsionkowo-pochwowej, często towarzyszącej wstrząsowi, urazom narządów wewnętrznych i kości;
 • wzmacniając działanie substancji stosowanych do znieczulenia podczas znieczulenia ogólnego, w tym przypadku Novocain stosuje się tylko razem z innymi lekami;
 • odczucia bólu o różnej genezie i różnej intensywności, środki te mogą być stosowane również w procesach erozyjnych w przewodzie żołądkowo-jelitowym;
 • warunki spastyczne w połączeniu z nudnościami, bólem.

Rozważane narzędzie może być stosowane do procesów erozyjnych w przewodzie pokarmowym.

Z hemoroidami

Rozważane narzędzie pomaga wyeliminować ból z pojawieniem się wewnętrznych i zewnętrznych węzłów. Novocain stosuje się w celu silnego dyskomfortu, gdy środki przeciwbólowe nie zapewniają pożądanego efektu. Z tego powodu zaleca się go używać do zaostrzenia hemoroidów.

Przeciwwskazania

Ograniczenia w stosowaniu leku:

 • nadwrażliwość organizmu na składnik aktywny w składzie produktu;
 • liczne stany patologiczne spowodowane upośledzoną niewydolnością krążenia: komorowe zaburzenia rytmu związane z glikozydami nasercowymi, niedociśnienie, wstrząs kardiogenny, zatokowo-przedsionkowo-komorowy (w ciężkiej postaci);
 • tachykardia;
 • niektóre stany patologiczne wywołane zmianami w składzie i właściwościach krwi, takie jak leukopenia;
 • zwiększenie odstępu QT.

Nowocain 2% nie może być stosowany w określonych stanach patologicznych spowodowanych zmianami w składzie i właściwościach krwi.

Zauważono szereg chorób i patologii, w których Novocain jest dopuszczalny do stosowania, ale terapia jest prowadzona pod nadzorem lekarza:

 • zawał mięśnia sercowego;
 • niewydolność naczyniowa spowodowana zwężeniem światła żył, tętnic;
 • blok przedsionkowo-komorowy I stopień;
 • chroniczna niewydolność serca;
 • łagodna lub umiarkowana niewydolność nerek i wątroby;
 • astma oskrzelowa;
 • toczeń rumieniowaty;
 • ostatnie operacje;
 • wiek powyżej 65 lat.

W przewlekłej niewydolności serca Novocain 2% może być stosowany pod nadzorem lekarza.

Skutki uboczne Novocain 2%

Mogą wystąpić reakcje negatywne ze strony różnych układów ciała:

 • układ sercowo-naczyniowy: nadciśnienie tętnicze i niedociśnienie, utrata przytomności i zagrożenie śmiercią z powodu nagłej niewydolności czynności serca,rozluźnienie ścian naczyń obwodowych, ból w klatce piersiowej i szereg stanów patologicznych, w których zaburzona jest częstość akcji serca (arytmia, bradykardia, itp.);
 • układ nerwowy: osłabienie ciała, senność, ból głowy i zawroty głowy, drżenie, stany drgawkowe, utrata wrażliwości w kończynach dolnych, mięśnie oddechowe, zaburzenia narządu wzroku i słuchu;
 • Przewód pokarmowy: rzadko występują nudności, wymioty, mimowolne wydzielanie kału;
 • układ moczowy: naruszenie procesu wydalania moczu, a często nie ma potrzeby oddawania moczu, co prowadzi do mimowolnego rozładowania płynu biologicznego;
 • methemoglobinemia;
 • różne objawy alergii: wysypka, swędzenie, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny.

Jednym z efektów ubocznych Novocain 2% – nudności.

Istnieje ryzyko przedwczesnego powrotu bólu, rozwoju impotencji. Może to mieć wpływ na wrażliwość ust i języka.

Przedawkowanie

Przy podwyższonych stężeniach leku chlorowodorek prokainy jest absorbowany bardziej intensywnie. Na tym tle objawy pojawiają się szybciej:

 • blanszowanie zewnętrznej powłoki;
 • zwiększone pocenie;
 • naruszenie częstości akcji serca;
 • zawroty głowy;
 • ogólne osłabienie w ciele;
 • nudności, wymioty;
 • zwiększone ryzyko niedociśnienia;
 • wzrost wzbudzenia silnika;
 • uczucie strachu, halucynacje;
 • konwulsyjne stany.

W przypadku przedawkowania leku zwiększa się pocenie.

Aby uniknąć rozwoju powikłań, aż do zakończenia czynności oddechowej utrzymuje się wentylacja płucna. Zalecane leczenie mające na celu wyeliminowanie oznak zatrucia.

Stosowanie i dawkowanie leku Novocain 2%

W celu wykonania znieczulenia Novocain stosuje się 20 ml substancji. Maksymalna ilość w tym przypadku wynosi 25 ml. Zatężony roztwór można rozcieńczyć w celu zmniejszenia poziomu składnika aktywnego.

Terapia stanów patologicznych w zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego: 5 ml trzy razy w tygodniu.

Kurs ogólny – 12 zastrzyków. Po zakończeniu terapii dopuszczalne jest powtórzenie leczenia, początkowo podtrzymywana jest przerwa.

Jak zrobić

Jeśli konieczne jest uzyskanie mniej stężonego środka (0,1-0,25%), substancję leczniczą zawartą w ampułce rozcieńcza się izotonicznym roztworem chlorku sodu (0,9%).

Aby otrzymać mniej stężony środek (0,1-0,25%), substancja lecznicza zawarta w ampułce jest rozcieńczana izotonicznym roztworem chlorku sodu.

Przez ile

Szybkość dostarczania efektu terapeutycznego zależy od sposobu dostarczania leku. Na przykład, przy podawaniu domięśniowym, pozytywny wynik osiąga się w ciągu 15-60 minut. Intensywność rozprzestrzeniania się prokainy zależy od stanu organizmu, przyjmowania innych leków.

Jeżeli wybrano dożylną drogę podawania, można oczekiwać natychmiastowej poprawy stanu organizmu, ponieważ w tym przypadku substancja czynna jest dostarczana bezpośrednio do krwi.

Po śródskórnym podaniu leku, pozytywny wynik nie zostanie wkrótce osiągnięty, może to zająć 60-90 minut.

Ile jest ważna

Powstały efekt trwa nie dłużej niż 1 godzinę.

Interakcja

Novocain jest w stanie zwiększyć aktywność leków do znieczulenia ogólnego, środków uspokajających i nasennych.

Jeśli stosuje się antykoagulanty wraz z danym lekiem, skład krwi może ulec zmianie.

Jeśli stosuje się antykoagulanty wraz z danym lekiem, skład krwi może ulec zmianie. Takie leki zwiększają ryzyko krwawienia.

Hipotoniczne działanie nokainy zwiększa się, a jednocześnie stosuje się furazolidon i inne inhibitory monoaminooksydazy.

W przypadku stosowania narkotycznych leków przeciwbólowych zwiększa się ryzyko zahamowania czynności oddechowej.

Pod wpływem vazokonstruktorov Novocain działa dłużej.

Rozpatrywany czynnik jest mniej intensywnie metabolizowany, gdy przyjmuje się go jednocześnie z inhibitorami cholinoesterazy.

Instrukcje specjalne

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych podczas leczenia produktem Novocain. Jednak nie ma twardego ograniczenia.

Podczas leczenia tym lekiem zaleca się monitorowanie pracy serca, układu oddechowego i centralnego układu nerwowego.

Jeśli leczenie przeprowadzono za pomocą grupy inhibitorów monoaminooksydazy, przebieg zatrzymano 10 dni przed rozpoczęciem podawania roztworu Novocain.

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych podczas leczenia produktem Novocain.

Używaj w dzieciństwie

Lek nie powinien być przepisywany dziecku, ze względu na brak informacji o bezpieczeństwie jego stosowania.

Podczas ciąży i laktacji

Korzystanie z narzędzia jest możliwe po ocenie ryzyka wystąpienia komplikacji u matki i dziecka.

Analogi

Substytuty rozważanego leku zawierają ten sam składnik aktywny. Dostępne opcje w sprzedaży:

 • Fiolka Novocain;
 • Procaine;
 • Roztwór do wstrzykiwań Novocain (100 i 200 ml);
 • Novocain Bufus.

Zaświadczenie lekarskie: hemoroidy i jego etapy Jakie objawy mogą mówić o hemoroidach?

Warunki sprzedaży

Lek jest grupą leków na receptę.

Cena

Koszt: 25-40 rubli.

Warunki przechowywania

Na leku nie powinno być bezpośredniego światła słonecznego. Temperatura powietrza – nie więcej niż + 25 ° С.

Okres przydatności do spożycia

Okres wykorzystania środków – 2 lata od daty wydania.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: