HILAK FORTE 30 - instrukcje obsługi, ceny, recenzje i analogi

Jak stosować lek Hilak Forte 30?

Hilak Forte (30 ml) skutecznie usuwa objawy zaburzeń jelit. Dzięki niemu normalizuje się funkcjonowanie żołądka, eliminuje się problemy z wydzielaniem mas kałowych. Lek działa w kompleksie. Wraz z nim mikroflora jelitowa zostaje przywrócona, znikają objawy zaparcia / biegunki. Lek jest płynny, w wyniku czego składniki aktywne są szybciej dostarczane do narządów przewodu żołądkowo-jelitowego.

Khilak Forte skutecznie usuwa objawy zaburzeń jelitowych, normalizuje funkcję żołądka, eliminuje problemy z wydzielaniem mas kałowych.

Skład i działanie leku

Rozważany środek jest pozycjonowany jako środek przeciwbiegunkowy. Jest często przepisywany na zaostrzenie hemoroidy, ale tylko jako środek pomocniczy. Główne aktywne składniki w kompozycji reprezentowane są przez substraty produktów metabolicznych bez kiełków (na bazie wody):

 • Escherichia coli DSM 4087;
 • Streptococcus faecalis DSM 4086;
 • Lactobacillus acidophilus DSM 4149;
 • Lactobacillus helveticus DSM 4183.

Inne składniki nie wykazują aktywności przeciwbiegunkowej, charakteryzującej się innymi właściwościami. Stosowany w celu wyeliminowania skutków braku równowagi mikroflory jelitowej, przywrócić integralność błon śluzowych przewodu pokarmowego.Dodatkowe komponenty obejmują:

 • heptahydrat heptahydanu sodu;
 • fosforan potasu;
 • kwas mlekowy;
 • stężony kwas fosforowy;
 • sorbat potasowy;
 • monohydrat kwasu cytrynowego.

  Główne aktywne składniki w kompozycji reprezentowane są przez substraty produktów metabolicznych bez kiełków (na bazie wody).

Formularz zwolnienia

Proponowany lek w postaci płynnej (krople do podawania doustnego). Odcień substancji zmienia się od jasnożółtej do brązowej. Jest kwaśny zapach. Lek jest dostępny w butelkach (30 i 100 ml) i saszetkach (po 30 sztuk po 2,2 ml).

Właściwości farmakologiczne

Lek pomaga zmniejszyć liczbę szkodliwych mikroorganizmów, eliminując niedobór pożytecznych bakterii. Inne właściwości:

 • normalizacja stolca;
 • eliminacja wzdęć;
 • słaby środek przeciwbólowy, ponieważ wraz z normalizacją pracy przewodu pokarmowego znikają nieprzyjemne odczucia;
 • zmniejszenie obciążenia tkanek miękkich otaczających hemoroidy.

  Proponowany lek w postaci płynnej (krople do podawania doustnego). Odcień substancji zmienia się od jasnożółtej do brązowej. Jest kwaśny zapach.

Farmakodynamika

Główną funkcją leku (przeciwbiegunkowe) jest normalizacja naturalnej równowagi korzystnej mikroflory w jelicie. Zapewnia pożądany wynik ze względu na obecność w składzie produktów metabolicznych Hilak Forte. Oznacza to, że przedmiotowy środek przyczynia się do przywrócenia prawidłowej mikroflory, wypełniając niedobór pożytecznych bakterii na tle zaburzonej równowagi.

Normalizacja pracy przewodu pokarmowego występuje naturalnie. W rezultacie nie ma negatywnego wpływu na organizm, jak ma to miejsce w przypadku syntetycznych analogów rozważanego środka. Kwas mlekowy przywraca pożądany poziom kwasowości. W wyniku tego narządy przewodu pokarmowego zaczynają działać bezawaryjnie. Nie ma znaczenia, czy pacjent cierpi na wysoką lub niską kwasowość. W takim przypadku wszelkie odchylenia od normy są poprawione.

Jednocześnie obserwuje się wyraźny wzrost produkcji użytecznych substancji (na przykład witaminy B i K). Lotne kwasy tłuszczowe w preparacie pomagają przywrócić integralność uszkodzonych błon śluzowych (w szczególności żołądka, ściany jelit).Ta możliwość jest realizowana ze względu na zdolność leku do zwiększania aktywności procesu regeneracji komórek nabłonkowych.

Główną funkcją leku (przeciwbiegunkowe) jest normalizacja naturalnej równowagi korzystnej mikroflory w jelicie.

Podczas terapii przywraca równowagę wodną i elektrolitową. Badania potwierdziły, że rozważany środek charakteryzuje się umiarkowanym działaniem immunostymulującym. Inny lek jest skuteczny w zapaleniu jelit Salmonella u pacjentów, którzy nie osiągnęli dojrzałości płciowej, co jest również spowodowane przywróceniem mikroflory jelitowej.

Farmakokinetyka

Przedmiotowy środek nie dostaje się do krwi. Ze względu na aktywne składniki w jego składzie zaznaczono wchłanianie użytecznych substancji. Lek jest wydalany przez przewód żołądkowo-jelitowy.

Wskazania do stosowania Hilak Forte 30

Zaletą tego leku jest szeroki zakres zastosowania. Przepisuje się dla różnych chorób związanych ze zmianami w pracy przewodu pokarmowego:

Sprawdź swój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Wykonaj bezpłatny test online od doświadczonych proktologówtestowanie nie więcej niż 2 minuty7 proste
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

 • brak równowagi mikroflory różnej genezji: leczenie antybiotykami, leki przeciwdrobnoustrojowe z grupy sulfonamidowej, radioterapia – w tych przypadkach zmniejsza się liczba pożytecznych bakterii pod wpływem narkotyków syntetycznych;
 • dyspepsja, która często jest konsekwencją niedostateczności procesu izolacji enzymów, które promują stymulację trawienia;
 • zaburzenia występujące w różnych chorobach żołądka, jelitach: biegunka, trudności w wydalaniu stolca (przewlekłe zaparcia włącznie), zwiększone tworzenie gazów;
 • różne patologie przewodu pokarmowego: niezakaźne zapalenie żołądka i jelit, zapalenie okrężnicy itp .;
 • drobne dolegliwości przy zmianie klimatu, diecie;
 • choroby pęcherzyka żółciowego, wątroby;
 • salmonelloza na etapie wyzdrowienia;
 • porażka powłok w przypadku alergii (pokrzywka, egzema).

Zaletą leku jest szeroki zakres zastosowania. Jest przepisywany na różne choroby związane ze zmianami w pracy przewodu pokarmowego.Lek stosuje się w przypadku biegunki, trudności w odprowadzaniu stolca (w tym przewlekłe zaparcia), zwiększonego tworzenia gazu.Lek stosuje się w nierównowadze mikroflory różnej genezie: leczenie antybiotykami, leki przeciwdrobnoustrojowe z grupy sulfonamidowej, radioterapia.

Z hemoroidami

Na tle rozwijających się węzłów zabronione jest nadmierne obciążenie otaczających je tkanek. Z tego powodu należy zapobiegać wszelkim stanom patologicznym związanym z zaparciami. W leczeniu hemoroidów powszechne jest stosowanie środków normalizujących mikroflorę jelitową i rozważanych kropli. Zmniejsza to prawdopodobieństwo zaparcia.

Dzięki lekowi eliminuje negatywny czynnik, który przyczynia się do nasilenia nieprzyjemnych objawów (ból, obrzęk). Mianowany Hilak Forte na początkowym etapie rozwoju hemoroidów i powikłań.

Na zaparcia

Niedrożność stolca jest powszechną patologią. Częstą przyczyną jego rozwoju jest naruszenie mikroflory. Zastosowanie Hilak Forte pozwala wyeliminować główny negatywny czynnik. Po zakończeniu terapii stolec jest normalny.

Przeciwwskazania

Kolejną zaletą omawianego leku jest brak istotnych ograniczeń jego stosowania.Istnieje tylko prawdopodobieństwo rozwoju indywidualnej reakcji negatywnej na składniki aktywne.

Niedrożność stolca jest powszechną patologią. Częstą przyczyną jego rozwoju jest naruszenie mikroflory. Zastosowanie Hilak Forte pozwala wyeliminować główny negatywny czynnik.

Jak zażywać Hilak Forte 30

Krople należy rozcieńczyć wodą. Wystarczy 1 łyżeczka. płynny. Lek można przyjmować oddzielnie od posiłków. Nie wpłynie to na biodostępność substancji czynnych. Częstotliwość stosowania – trzy razy dziennie. Dawkę ustala się na podstawie wieku pacjenta:

 • dorośli – nie więcej niż 60 kropli na odbiór;
 • dzieci w różnym wieku – do 40 kropli na odbiór;
 • noworodka (do 1 roku) – nie więcej niż 30 kropli na odbiór.

Kiedy nasilenie nieprzyjemnych objawów spada, dzienna ilość leku może zostać zmniejszona.

Przez ile dni wystarcza 30 ml

Wszystko zależy od czasu trwania leczenia i wieku pacjenta. Jeśli stosujesz standardowy schemat, butelka o pojemności 30 ml wystarcza na 5-7 dni. Lek w leczeniu osób dorosłych kończy się szybciej, ponieważ dawka w tym przypadku jest 1,5-2 razy wyższa niż w przypadku leczenia dzieci.

Czas trwania kursu może wynosić 2-5 tygodni. Jednak terminy te są przesunięte w górę lub w dół w zależności od rodzaju choroby i ogólnego stanu organizmu.

Po ilu aktach Hilak Forte 30

Narzędzie zaczyna działać natychmiast po spożyciu. Wynika to z faktu, że zawiera produkty przemiany materii. Oznacza to, że po pierwszym podaniu uzupełnia się niedobór pożytecznych bakterii.

Jak długo można stosować lek?

Czas trwania kursu może wynosić 2-5 tygodni. Jednak terminy te są przesunięte w górę lub w dół w zależności od rodzaju choroby i ogólnego stanu organizmu. Na bieżąco to narzędzie nie jest używane.

Czy lek powoduje działania niepożądane?

W większości przypadków reakcje negatywne nie rozwijają się. Objawy alergiczne rzadko się manifestują, co może wskazywać na nadwrażliwość na składniki aktywne. Czasami rozwija się również przeciwieństwo diagnozowanego stanu (zaparcia / biegunka). Na przykład, jeśli pacjent ma płynny stolec, po zażyciu Hilak Forte struktura kału zmienia się znacznie, staje się trudna.

Możesz rozcieńczyć krople czystą wodą, herbatą, kompotem.Jednak produkty mleczne nie powinny być wykorzystywane do tego celu.

Przedawkowanie

Przypadki reakcji negatywnych wynikające z przekroczenia zalecanej dawki leku nie są ustalone.

Instrukcje specjalne

Możesz rozcieńczyć krople czystą wodą, herbatą, kompotem. Jednak produkty mleczne nie powinny być wykorzystywane do tego celu.

Podczas ciąży i laktacji

Rozważane środki mogą być używane w okresie posiadania dziecka. To jest bezpieczny lek. Zaleca się jednak skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem go do przepisania pożądanej dawki.

Biorąc pod uwagę, że składniki leku nie przenikają do mleka matki, dopuszcza się stosowanie Hilak Forte podczas laktacji.

Narzędzie może być używane w okresie posiadania dziecka. Składniki leku nie przenikają do mleka matki, dlatego dopuszcza się stosowanie Hilak Forte podczas laktacji.

Używaj w dzieciństwie

Pozwolono używać tego narzędzia do leczenia pacjentów, którzy nie osiągnęli wieku dojrzewania. Ponadto Khilak Forte jest stosowany jako element kompleksowej terapii dysbiozy u noworodków.

Dla osób starszych

Lek jest dopuszczony do stosowania w leczeniu pacjentów w tej grupie.

Interakcje leków

Skład rozważanego środka obejmuje kwas mlekowy, biorący udział w przywróceniu zdrowia przewodu pokarmowego. Przy równoczesnym stosowaniu leków zobojętniających (leków wpływających na funkcję trawienną pepsyny) kwas mlekowy jest neutralizowany.

Analogi

Substytuty są reprezentowane przez różne typy: różnią się kosztem, składem i poziomem skuteczności. Najbardziej przystępne obejmują:

 1. Atsilakt. Produkowany jest w postaci czopków. Składnik aktywny – żywe kwaśne bakterie kwasu mlekowego. Lek jest przeznaczony do podawania dopochwowego. Dzieci nie są przepisywane. Średnia cena – 110 rubli. To narzędzie charakteryzuje się brakiem przeciwwskazań i efektów ubocznych.
 2. Acipol. Średni koszt wynosi 335-430 rubli. To narzędzie zawiera różne aktywne składniki: polisacharydowy grzyb kefiru, kwaśne bakterie kwasu mlekowego. Można go kupić w postaci kropli i kapsułek. To narzędzie nie jest przepisywane dzieciom do 3 miesięcy.

Acylakt jest produkowany w postaci czopków. Składnik aktywny – żywe kwaśne bakterie kwasu mlekowego.Lek jest przeznaczony do podawania dopochwowego.Lek Bifiform ma podobny efekt.Atsipol zawiera różne aktywne składniki: polisacharyd z kefiru, kwaśne bakterie kwasu mlekowego. Nie wyznaczaj dzieci do 3 miesięcy.Bifidumbacterin jest analogiem Hilak Forte.

Leki można stosować w dowolnej postaci: krople, tabletki, proszek, świece. Leki wyższej kategorii cenowej:

 1. Bifilis
 2. Backspin
 3. Bifiform
 4. Laktobakterynę.
 5. Bifidumbacterin.

Warunki przechowywania

Maksymalna dopuszczalna temperatura otoczenia wynosi + 25 ° C.

Możesz kupić dany lek bez recepty.

Możesz zatrzymać ten produkt przez 3 lata. Pod koniec tego okresu krople stopniowo tracą swoje właściwości, zmniejsza się poziom ich skuteczności. Należy pamiętać, że po otwarciu butelki żywotność leku jest znacznie zmniejszona i wynosi 6 tygodni.

Warunki sprzedaży aptek

Możesz kupić dany lek bez recepty.

Cena

Koszt Hilak Forte wynosi od 250 do 550 rubli. Cena kształtuje się biorąc pod uwagę objętość pojemnika, dawkowanie składników aktywnych.

Hilak Forte | Instrukcja użytkowania Jak działa Hilak Forte? Hilak Forte | Analogi opinii lekarza na temat leku Azilakttsipol | analogi

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: