Żel hemoroidy Nifedypina: skład, działanie farmakologiczne, koszt, recenzje

Jak skuteczna jest emulsja żelu Nifedypine w hemoroidach: instrukcje użytkowania i recenzje pacjentów

Emulsja żelowa hemoroidów Nifedypina jest przepisywana pacjentom ze złożoną terapią przeciw hemoroidalną we wszystkich postaciach i stadiach choroby, a także powikłaniami związanymi z zapaleniem hemoroidów.

Wysoka jakość i skuteczność żelu różni się od Nifedypiny z Izraela, która ma lekką strukturę, dzięki czemu szybko i całkowicie wchłania się do dotkniętych tkanek. Ten lek na hemoroidy tłumi stan zapalny, zatrzymuje krwawienie z odbytu i normalizuje krążenie krwi w naczyniach odbytnicy.

Opis i skład leku

Żel-emulsja Nifedypina jest wytwarzana przez izraelską firmę farmaceutyczną Eliseg i jest przeznaczona specjalnie do leczenia choroby hemoroidalnej. Lek przeszedł wszystkie niezbędne badania kliniczne i spełnia normy europejskie.

Skuteczność leku potwierdzają również liczne recenzje pacjentów i specjalistów.

Osobliwością tego leku jest jego lekka struktura, dzięki czemu szybciej wchłania się w uszkodzonych tkankach regionu odbytu.

Firma "Alishage" produkuje dwa rodzaje emulsji żelowych, które różnią się jedynie kompozycją pomocniczą, a mianowicie:

 • żel na bazie wody;
 • żel na bazie tłuszczu.

Żel, który wykorzystuje wodę jako składnik pomocniczy, jest bardziej skuteczny, ponieważ jest szybciej wchłaniany w dotkniętych tkankach obszaru odbytu i nadaje się do leczenia łzawiących łez, a także wrzodów odbytu. Lek jest szeroko stosowany zarówno w ostrych jak i przewlekłych hemoroidach.

To narzędzie ma postać żelowej substancji o żółtym kolorze i specyficznym dla światła zapachu.

Żel na bazie tłuszczu jest wchłaniany nie tak szybko, ale działa dłużej i doskonale zmiękcza skórę odbytu, zapobiega łzom odbytu i przyspiesza ich gojenie. Lek jest głównie przepisywany w przewlekłym przebiegu procesu hemoroidalnego.

Ten rodzaj żelu Nifedypina w wyglądzie i strukturze przypomina biały krem ​​o nieprzyjemnym zapachu.

Preparat jest pakowany w plastikowe tuby z dozownikiem 40 gramów.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Skład wszystkich rodzajów żelu emulsyjnego wieloskładnikowego Nifedypiny, ponieważ zawiera kilka aktywnych składników, w tym:

 • nifedypina;
 • chlorowodorek lidokainy;
 • diazotan izosorbitolu;
 • Minerały z Morza Martwego.

Organiczna kombinacja składników izraelskiego leku pozwala skutecznie wpływać na objawy hemoroidów i ich patogenezę.

Działanie farmakologiczne

Nifedypina jest głównie stosowana w leczeniu chorób układu krążenia, dlatego też wprowadzenie tej substancji do proktologii stało się innowacją i odkryciem w medycynie.

Mechanizm działania leku opiera się na fakcie, że nifedypina wpływa na naczynia i mięśnie regionu odbytu. W ten sposób naczynia rozszerzają się, a mięśnie rozluźniają się, w wyniku czego krążenie krwi w odbytnicy normalizuje się, a skurcz odbytu odbytu zostaje wyeliminowany.

Chlorowodorek lidokainy – Jest to klasyczny przedstawiciel miejscowego znieczulenia, który natychmiast łagodzi ból i swędzenie w odbycie. Substancja działa na receptory bólu nerwów, blokując powstawanie i przewodzenie impulsów. Ponadto lidokaina nasila działanie nifedypiny.

Diazotan izosorbitolu – Jest to lek przeciwdławicowy o silnym działaniu rozszerzającym naczynia krwionośne, który działa na poziomie komórkowym.

Śledź elementy Morza Martwego zwiększają zdolności regeneracyjne tkanek, niekorzystnie wpływając na drobnoustroje chorobotwórcze, normalizują metabolizm i dopływ krwi do odbytu, przyspieszając gojenie łez odbytu i zapobiegając zakaźnym powikłaniom hemoroidów.

Recenzje pacjentów, którzy wypróbowali izraelską maść na hemoroidy wskazują, że efekt jest zauważalny po dniu, a po 2 tygodniach hemoroidy rozpuszczają się, a łzy odbytu są zaciśnięte. Ale w późniejszych stadiach hemoroidów, dla pełnego wyzdrowienia, musisz przejść 4-tygodniowy cykl leczenia żelem Nifedypine.

Wskazania

Stosowanie maści hemoroidów izraelskich nifedypiny jest uzasadnione we wszystkich postaciach choroby ostrym lub przewlekłym przebiegiem, jak również w jej powikłaniach.

Wskazania do przepisania leku mogą być:

 • ostre hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne;
 • przewlekłe hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne z etapów 1-4;
 • łzy odbytu;
 • krwawiące hemoroidy;
 • utrata form hemoroidalnych;
 • naruszenie stożków hemoroidalnych;
 • zakrzepica anorektalna;
 • anorektalne zapalenie skóry;
 • okres rehabilitacji po chirurgicznym leczeniu hemoroidów.

To ważne! Nałożoną emulsję żelową Nifedypina do leczenia hemoroidów jest możliwa tylko na receptę proktologa. Tylko specjalista może określić wykonalność stosowania tego leku, a także wyeliminować przeciwwskazania i zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nifedypine żel i maść: instrukcje użytkowania

Przed zastosowaniem leku konieczne jest przygotowanie obszaru odbytu. Aby to zrobić, idź do toalety i opróżnij jelita, a także umyj odbyt, krocze i genitalia ciepłą wodą bez mydła.

Po zabiegach higienicznych obszar odbytu suszy się miękkim ręcznikiem i dokładnie myje mydłem i dłońmi.

Pierwszego dnia leczenia lek nakłada się cienką warstwą tylko na tkankę wokół odbytu, a w kolejnych dniach żel wstrzykuje się również do odbytu palcem lub bawełnianym wacikiem.

W ostrym okresie hemoroidy, producenci zalecają stosowanie leku 4 razy dziennie, a po ustąpieniu objawów – 2 razy dziennie.

Czas trwania leczenia zależy od stadium choroby i nasilenia jej objawów, więc może wynosić od 1 do 4 tygodni. W przypadku zaawansowanych przypadków choroby terapia może zostać przedłużona, ale nie dłużej niż 2 tygodnie.

Częstotliwość i czas stosowania nifedypiny na hemoroidy są ustalane przez proktologa prowadzącego.

Po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce, aby zapobiec dostaniu się leku do oczu i ust.

Instrukcje dotyczące żelu emulsyjnego podkreślają, że leczenie tym lekiem musi być połączone z dietą, a także porzuceniem alkoholu i paleniem. Producenci twierdzą, że lek nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, więc może być z powodzeniem stosowany w kompleksowej terapii przeciw hemoroidowej.

Efekty uboczne

Specjaliści z firmy "Eliseg" wskazują w instrukcji żelu emulsyjnego Nifedipine ze względu na brak skutków ubocznych, ale należy rozumieć, że każda naturalna lub syntetyczna substancja może powodować alergie. Dlatego, w celu uniknięcia szkodliwych skutków dla organizmu, nie zaleca się stosowania leku u osób, które wcześniej doświadczyły reakcji alergicznych na jego składniki.

Obecność indywidualnej nietolerancji żelu Nifedypine można sprawdzić za pomocą testu, który przeprowadza się w następujący sposób: kropla produktu jest nakładana na wewnętrzną powierzchnię przedramienia, a jeśli po 15-20 minutach występuje przekrwienie, obrzęk, świąd lub pokrzywka, to jest to alergia, więc lek jest przeciwwskazany w tym przypadku .

Przeciwwskazania

Lek nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, ale biorąc pod uwagę ryzyko alergii, nie jest zalecany osobom z nadwrażliwością na jego składniki, a także osobom podatnym na reakcje alergiczne skóry.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Nifedypina na hemoroidy w postaci emulsji żelowej jest bezpiecznym lekiem, który może być stosowany nawet u kobiet w ciąży, karmiących matek i dzieci.

Pomimo bezpieczeństwa leku, leczenie musi być koniecznie skoordynowane z lekarzem prowadzącym i przeprowadzane pod jego ścisłą kontrolą.

Koszt leku

Maści hemoroidów izraelskich Nifedypina jest sprzedawana tylko w kraju pochodzenia. W Rosji lek można zamówić na oficjalnej stronie internetowej firmy "Alishage" lub przez dostawców, ale będzie on nieco droższy.

Koszt żelu emulsyjnego Nifedypine jest dość wysoki – 154 cu Kwota ta obejmuje koszt samego leku i dostawy do Rosji.

Wysoka cena jest jedyną wadą żelu nifedypiny, ale biorąc pod uwagę jego skuteczność i jakość, koszt ten jest w pełni uzasadniony.

Na jeden kurs producenci zalecają zakup dwóch lamp na raz, ponieważ będzie to tańsze.

W rezultacie można powiedzieć, że użycie żelu emulsyjnego Nifedypina jest najnowszym środkiem przeciw hemoroidalnym, który w krótkim czasie może pozbyć się bólu w odbycie, zmniejszyć rozmiar hemoroidów, zatrzymać krwawienie z odbytu i leczyć łzy odbytu.

Lek jest bardzo skuteczny nawet w zaawansowanych przypadkach choroby hemoroidalnej i może być stosowany u kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci.

Recenzje pacjentów dotyczące izraelskiej emulsji żelowej Nifedypiny

George, 48 lat: "Uważam, że ten narkotyk jest najskuteczniejszy ze wszystkiego, co próbowałem, cena nieco go gryzie, ale zdrowie jest droższe, 10 lat temu nabyłem hemoroidy z powodu ciężkiej pracy fizycznej i systematycznej hipotermii, ponieważ pracuję na placu budowy.Przez ostatnie pięć lat martwię się nie tylko bólem w odbycie podczas chodzenia do toalety, ale także utratą grudek hemoroidalnych. Do tego wszystkiego pojawiła się szczelina, która rani, pali i swędzi. Nifedypine zaleciła proktologa w prywatnej klinice, aby wypróbować emulsję żelową.

Zamówiłem lek na stronie "Eliseg" i przyniosłem go prosto do domu. Żel i środek przeczyszczający oraz dostawa kosztowały mnie około 200 USD.

Ból zmniejszył się po pierwszym użyciu, a tydzień później złamano go i wszystkie objawy choroby ustąpiły.

Polecają wszystkim lek, ale jego cena usprawiedliwia się, ponieważ wcześniej wydałem znacznie więcej na jeden kurs. "

Natalia, 34 lat: "Czytałem o tym izraelskim leku na medycznym forum internetowym, gdzie większość recenzji była pozytywna, przez jakiś czas zastanawiałem się, czy powinienem kupić to narzędzie, bo cena była wciąż bardzo wysoka, ale nieznośny ból w odbycie sprawił, że znalazłem konieczną torbę i zamówienie emulsja żelowa Nifedypina.

Ku mojemu zdziwieniu ból natychmiast zniknął i mogłem wreszcie iść do toalety bez łez. Przed użyciem leku, oczywiście, skonsultowałem się z moim lekarzem, który zalecił mi stosowanie leku przez 7-10 dni.Nifedypinę nałożono, jak wskazano w instrukcji, wokół odbytu, a następnie wstrzyknięto trochę do odbytu. Na przebieg leczenia miałem jedną tubkę żelu.

Hemoroidy były całkowicie i cieszę się, że przez ostatnie półtora roku go nie pamiętam.

Ivan, 38 lat: „Rok temu, pojechałem do Izraela i nabyte żelowej emulsji na hemoroidy Nifedypina jak długo nękanych tego problemu i skuteczność leku usłyszał od znajomego. Strzeżonych sobie rurę z takich leków w przypadku pogłębienia procesu.

Gdzieś w ciągu 3 miesięcy moje hemoroidy pogorszyły się: na zewnątrz spadły guzy, które były bardzo bolesne i krwawiące. A potem zdałem sobie sprawę, że muszę wprowadzić izraelski cudowny żel do akcji. Po dniu ból ustąpił, krwawienie ustało, a tydzień później grudki zmalały i cofnęły się do odbytnicy.

Mogę powiedzieć z pewnością – lek jest bardzo dobre, szkoda, że ​​raz kupiony kilka rurek, ponieważ kolejność w Moskwie nieco droższe ".

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: