Jak przygotować maść nitroglicerynową w domu - Hemoroidy

Jak przygotować maść nitroglicerynową w domu

W praktyce istnieją choroby, takie jak obecność szczelin odbytu. Zjawisko to jest raczej nieprzyjemne, ponieważ pacjent odczuwa nieprzyjemne uczucie podczas chodzenia. Jednym ze skutecznych zabiegów jest maść nitroglicerynowa.

Co to za narzędzie i czy można je gotować w domu?

Zastosowanie maści nitroglicerynowej

Około czterdziestu lat temu eksperci odkryli, że skurcz zwieracza odbytu silnie ingeruje w gojenie hemoroidów i szczelin odbytu. Proces ten obserwuje się, ponieważ mimowolne skurczenie struktur mięśni utrudnia wypływ krwi, co powoduje niedokrwienie. Jest to skomplikowane nie tylko przez pójście do toalety, ale także poprzez rozwój powtarzających się łez i urazów odbytu.

Aby temu zapobiec, lekarze wymyślili maść na bazie nitrogliceryny. Ten składnik pozwala rozluźnić mięśnie zwieracza i przyspieszyć proces regeneracji.

Wpływ maści i jej składu

Maść nitroglicerynowa ma w swoim składzie składniki w postaci nitrogliceryny i lanoliny. Lek ten, stosowany zewnętrznie, może rozszerzać naczynia krwionośne i rozluźniać zwieracz.Dzięki temu poprawia się przepływ krwi i eliminuje skurcz.

Często maść nitroglicerynowa jest przepisywana męskiej połowie populacji, ponieważ pozwala na poprawę erekcji. Ostatnio ten lek w swoim składzie ma składniki ziołowe, które mają działanie adrogeniczne i neurogenne.

Przeprowadzono wiele testów na ten temat. Około osiemdziesiąt procent pacjentów z pęknięciami odbytu wykazało pozytywne wyniki. Choroba znika w około jeden i pół do dwóch tygodni. Ale po zastosowaniu można zaobserwować swędzenie i pieczenie.

Gotowanie w domu

Niektórzy pacjenci często zastanawiają się, jak zrobić maść nitroglicerynową w domu? Przygotowanie samego narzędzia jest dość trudne. Faktem jest, że do produkcji maści wymaga nitrogliceryny i bazy naftowej w postaci lanoniny.

Czysta nitrogliceryna jest trudna do znalezienia. Możesz używać tabletek, ale dodatkowo lek zawiera skrobię, cukier, dekstrozę. Dlatego w maści będą zbędne.

Do tego wszystkiego, do wytwarzania leków w ilości dziesięciu mililitrów o stężeniu 0,2 procent, około czterdzieści tabletek musi być zmiażdżone na proszek.Apteka sprzedaje również maści o stężeniu 0,4-0,5 procenta, więc sprawienie, by był w domu, wcale nie przynosi zysków.

Jeden pacjent zrobił maść na bazie innych składników, ale zgodnie z efektem farmakologicznym przypomina maść nitroglicerynową. W celu przygotowania funduszy należy zażywać tabletki triazotanu gliceryny, zmielić w stan proszku. Następnie dodaj około 10 mililitrów wazeliny. Wszystkie składniki są mieszane razem, po czym lek jest wysyłany do lodówki.

Istnieje inny przepis na przygotowanie maści nitroglicerynowej. Aby zrobić pięcioprocentową maść, trzeba wziąć około dwóch i pół gramów jodoformu i około pięćdziesięciu gramów wazeliny.

Umieść tabletki w moździerzu i zmielić na proszek, a następnie dodać około 10 gramów wazeliny. Działa jako podstawa. Składniki są dokładnie wymieszane, po czym pozostałe części dodaje się do kompozycji.

Zamiast tabletek można wziąć roztwór olejowy nitrogliceryny i wymieszać z maścią z metyluracylem.

Metoda aplikacji

W przygotowanej maści nitroglicerynowej sposób aplikacji nie różni się od środka aptecznego. Lek stosuje się na zaatakowany obszar dwa do czterech razy dziennie.Czas trwania kursu leczenia wynosi od czternastu do trzydziestu dni. Wszystko zależy od kształtu i zaawansowania choroby.

Podczas procesu leczenia należy ściśle przestrzegać dawkowania, co zwykle jest wskazywane przez lekarza prowadzącego.

Instrukcja użytkowania zaleca, aby najlepiej było nakładać produkt za pomocą wacika i przymocować za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Wskazano również drugą metodę użycia. Możesz kupić mały aplikator, wziąć do niego lek i nie wstrzykiwać go głęboko do odbytu. Po zabiegu pacjent musi leżeć przez trzydzieści minut na łóżku.

Smarowanie odbytu jest możliwe tylko wtedy, gdy pacjent doświadcza dużego dyskomfortu podczas wkładania tamponu lub aplikatora.

Maść nitroglicerynowa jest dobrze wchłaniana i wchodzi w ogólny strumień krwi, więc eksperci zakazują stosowania leku po wizycie w łaźni przez trzydzieści minut.

Zdarzenia niepożądane

Jeśli pacjent zdecydował się na stosowanie tego leku, konieczne jest stwierdzenie, że w przypadku nieprzestrzegania dawki mogą wystąpić działania niepożądane w postaci:

 • zawroty głowy;
 • ból w głowie;
 • obniżenie ciśnienia krwi;
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Aby tego uniknąć, ręce po wykonaniu zabiegów powinny być dobrze umyte wodą z mydłem.

Przy długotrwałym stosowaniu maści efekty uboczne stają się coraz mniej wyraźne za każdym razem, ale jeśli pacjent czuje się gorzej, konieczne jest anulowanie leku.

Ograniczenia w użyciu

Maść nitroglicerynowa nie jest dostępna na rynku. Przepis na przygotowanie leku podaje proktolog.

Nie należy używać leku samodzielnie, ponieważ w formularzu występuje kilka ograniczeń:

 • obecność chorób serca i naczyń;
 • starość;
 • przyjmowanie leków na bazie azotanów;
 • zwiększona wrażliwość na składniki leku;
 • okres ciąży i laktacji;
 • obecność uporczywych zawrotów głowy i bólu w głowie.

Nie zaleca się także stosowania maści nitrogliceryny bezpośrednio przed jazdą samochodem lub pracą z konstrukcjami, ponieważ obniża ona stężenie.

Analogi

Bezpośrednie analogi maści nitrogliceryny po prostu nie istnieją. Ale istnieje kilka leków, które mają podobny efekt.

Maść heparynowa

Głównym składnikiem leku jest heparyna. Jego działanie ma na celu poprawę krążenia krwi. Skutecznie w leczeniu hemoroidów, podobnie jak w przypadku tej choroby występuje stagnacja krwi w miednicy.

Aby pozbyć się problemu, wystarczy smarować przejście odbytu maścią do trzech razy dziennie. Czas trwania kuracji wynosi od siedmiu do piętnastu dni.

Co to jest maść nitroglicerynowa

Nowa maść nitroglicerynowa to lokalny środek rozszerzający naczynia krwionośne i poprawiający krążenie krwi. Jest to produkt apteczny, który można przygotować w aptece na receptę. Dostępne w stężeniu objętościowym 0,2% i 0,4%. Lek jest aktywnie stosowany w proktologii w leczeniu szczelin odbytu i hemoroidów. Po zastosowaniu miejscowym, agent rozpoczyna proces regeneracji tkanek, poprawia krążenie krwi. Ostatnio zaczęła aktywnie korzystać z urologii.

Po zastosowaniu produktu zwiększa się wrażliwość skóry i poprawia się dopływ krwi do tkanek jamistych. Mężczyzna zwiększa swój rozmiar, a stosunek płciowy z powodu wysokiej jakości erekcji staje się dłuższy.Zaleca się stosowanie leku i zapobieganie dławicy piersiowej, której drgawki często występują podczas stosunku płciowego. Żel nie wywołuje alergii, nie ma przeciwwskazań do stosowania.

Skład

Skład maści nitroglicerynowej obejmuje banalną nitroglicerynę i zasadę lanoliny-wazeliny. W środkach siły działania zawarte są dodatkowe składniki aktywne: papaweryna, chlorowodorek, aminofilina, dimeksyd, propionian testosteronu. W medycynie używają tłuszczu peszowskiego, aromatycznego dodatku – oleju cytrynowego. Kosztem składników żel jest łatwy w stosowaniu, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów.

Czy maść nitroglicerynowa jest skuteczna w zwiększaniu siły działania

Stosunkowo niedawno naukowcy zaczęli zauważać, że nitrogliceryna ma pozytywny wpływ na pobudzenie mężczyzn. Lek stosuje się w celu przywrócenia zaburzeń erekcji. Nitrogliceryna działa na następujące rodzaje zaburzeń erekcji:

 1. Naruszenia wieku. Powstają po etapie od 50 lat. Jeśli mężczyzna nie uprawia sportu, prowadzi bierny tryb życia, pali, nieregularnie uprawia seks, to zaburzenia erekcji mogą wystąpić już po 30 latach.Aktywność fizyczna, unikanie złych nawyków, stabilne życie seksualne, prawidłowe odżywianie pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo zaburzeń erekcji.
 2. Zaburzenia naczyniopochodne. Występują wraz z pogorszeniem naczyń krwionośnych, zaburzeniami w tętnicach i żylnym zamknięciu w ciele, zawał mięśnia sercowego, u pacjentów z dławicą piersiową i chorobą niedokrwienną serca.
 3. Zaburzenia psychogenne. Trauma psychologiczna, nieporozumienie w związku z partnerem, fobic neurozy i depresja. Lek będzie dodatkiem do leczenia mającego na celu przywrócenie pożądania, pewności siebie, poprawę jakości stosunków seksualnych.

Żel poprawiający erekcję wpływa bezpośrednio na funkcje seksualne, a nie na całe ciało. Podczas eksperymentów mężczyźni zauważyli, że stosowanie leku pomogło zwiększyć pożądanie, polepszyć pobudzenie, zwiększyć aktywność podczas bliskości. Ważne jest, aby pamiętać, że lek nie powoduje alergii i podrażnienia skóry. Użyć maści do wzwodu tylko po konsultacji z lekarzem.

Zastosowanie maści nitroglicerynowej do potencji

Stosowanie maści nitroglicerynowej w celu zwiększenia siły odbywa się w trakcie kuracji, ale żelu można użyć raz.Pastę nakłada się na penisa lekkimi ruchami masującymi, bezpośrednio na skórze męskiego narządu. Konieczne jest unikanie uzyskiwania maści na kawałku napletka i samej główce prącia. W okolicy narządów płciowych panuje uczucie ciepła, zwiększa się penis.

Cena maści nitroglicerynowej

Żel nitroglicerynowy jest produktem aptecznym. Narzędzie jest wykonywane w aptece na receptę od lekarza. Lek przygotowuje się przez kilka dni z użyciem gliceryny i zasady wazeliny z lanoliną. Maści Vasodilator dla potencji są bardzo popularne, więc można je znaleźć na stronach sklepów internetowych, aptek internetowych, sex shopów. Warto pamiętać, że są to tylko analogi, które różnią się składem i ceną. Narzędzia te obejmują: krem ​​Maxoderm, perski szach, Himkolin, Eromax.

Nazwa środka zaradczego

Miejsce zakupu

Cena, str.

Środek farmaceutyczny do nitrogliceryny

Apteka

Od 390

Krem Eromax

Apteka

Od 825

Apteka internetowa

Sklep internetowy

Od 850

Sklep erotyczny

Kremowy Himcolin

Apteka

Od 600

Apteka internetowa

Od 650

Sklep internetowy

Od 990

Sklep erotyczny

Kremowy Perski Szach

Sklep internetowy

Od 690

Sklep erotyczny

Od 785

Krem Maxoderm

Apteka

Od 990

Apteka internetowa

Od 1000

Sklep internetowy

Od 1500

Wideo: maść nitroglicerynowa na potencję

Recenzje

Artem, 45 lat

W ubiegłym roku zwolniono mnie z pracy. Nastąpiła straszna depresja, która później zaczęła powodować problemy z erekcją. Wziąłem kurs psychoterapii, a także użyłem kremu do potencji. Nie sądziłem, że to możliwe, ale widziałem dobre wyniki. Erekcja poprawiła się, atrakcyjność wzrosła, jestem gotowy na nowe "zwycięstwa" na froncie miłości.

Witalij, 38 lat

Urolog zalecił zakup maści nitroglicerynowej. Już po pierwszym użyciu wynik był zauważalny, erekcja była szybsza, a stosunek płciowy był dłuższy. Moja dziewczyna była ze mnie bardzo zadowolona i lubiła sama nakładać żel. Po 8 dniach stosowania remedium erekcja została w pełni przywrócona.

Alexander, 55 lat

Z wiekiem moja erekcja zaczęła zanikać. Po konsultacji z lekarzem zacząłem stosować krem ​​nitroglicerynowy w celu zwiększenia siły działania. Łatwo było znaleźć w aptekach internetowych. Odczucia po aplikacji są przyjemne, ale prawdziwy efekt stał się zauważalny po kilku dniach. Lek zwrócił mi wiarę w siebie, czuję się młody.

Sergey, 40 lat

W ubiegłym roku miałem problemy z erekcją z powodu nadużywania papierosów i nadwagi. Lekarz przepisał mi środek do poprawy potencji, przepisał dietę. Zamówiłem krem ​​w aptece na receptę, robiono to przez około 10 dni. Nie uzyskałem wyniku od razu, musiałem ciężko próbować, ale ogólnie byłem zadowolony.

Przyczyny rozwoju

Głównymi przyczynami powstawania pęknięć są mechaniczne uderzenia w odbyt, gdy błona śluzowa jest uszkodzona z różnych przyczyn. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo wszystkim przyczynom, które mogą prowadzić do tego problemu.

 • Zaburzenia i choroby związane z pracą przewodu żołądkowo-jelitowego, takie jak zapalenie żołądka, wrzody. W rezultacie w tych chorobach występuje częste zaparcia lub biegunka. W przypadku zaparcia, osoba może bardzo cierpieć, co doprowadzi do mechanicznego uszkodzenia błony śluzowej. Również błona śluzowa odbytnicy jest podatna na uszkodzenia przez stałe masy stolca. Z częstymi luźnymi stolcami, występuje podrażnienie jelit, ścieńczenie ścian błony śluzowej i występowanie pęknięć. Przyczynę tę można przypisać niekontrolowanemu przyjmowaniu środków przeczyszczających, zwłaszcza gdy nie ma dowodów.Dotyczy to tych, którzy chcą schudnąć za pomocą różnych leków, które mają efekt przeczyszczający.
 • Szczeliny odbytu mogą wystąpić z powodu chorób związanych z zaburzeniami naczyniowymi, takich jak hemoroidy, zapalenie okrężnicy, zakrzepowe zapalenie żył itp. Prawdopodobieństwo pęknięcia odbytu w tych chorobach wzrasta wraz z niewłaściwym lub późnym leczeniem.
 • Zaburzenia odżywiania, nadmierne spożycie przyprawionych, solonych, wędzonych potraw, a także alkoholu.
 • Seks analny bez specjalnych żeli może prowadzić do nadmiernego rozciągnięcia skóry w odbycie i łzawienie.
 • Ciąża i poród są jedną z najczęstszych przyczyn pękania. W czasie ciąży, z nieprzestrzeganiem zasad prawidłowego żywienia, występują zaparcia, prowadzące do powstawania pęknięć. Podczas porodu mogą pojawić się pęknięcia, gdy w danym obszarze podczas próby podejmowany jest nadmierny stres.
 • Niewłaściwa higiena "piąty punkt". Obejmuje to użycie słabej jakości twardego papieru toaletowego.
 • Urazy z powodu niewłaściwego prowadzenia różnych procedur, takich jak lewatywy lub przedmioty do badań diagnostycznych.
 • Podnoszenie ciężarów lub praca związana z nadmiernym wysiłkiem fizycznym.
 • Długo siedzi w pozycji siedzącej. Przyczyna ta może być przypisana profesjonalistce, gdy osoba ze względu na swoją pracę musi siedzieć przez długi czas.

Jak zdiagnozować szczeliny odbytu? Rozważ objawy tej choroby.

W jaki sposób wykonuje się operację, aby wyciąć szczelinę odbytu?

Jakiego rodzaju świece można stosować w leczeniu szczeliny odbytu? Przeczytaj ten artykuł.

Charakterystyczne objawy

Istnieje kilka głównych objawów, które można podejrzewać o szczelinę odbytu. Objawy te obejmują ból, skurcze, swędzenie i pojawienie się krwi. Rozważ symptomy bardziej szczegółowo.

 • Ból podczas ruchów jelit, a także kilka minut po nim. Ból jest tak intensywny, że człowiek zaczyna bać się pójścia do toalety, próbując podnieść krzesło lub wziąć środek przeczyszczający. Gdy stolec jest opóźniony, stolec staje się jeszcze gęstszy i twardszy, co tylko zwiększy ból podczas kolejnej wizyty w toalecie. Podczas przyjmowania środków przeczyszczających pojawia się biegunka, która drażni błony śluzowe i powoduje dyskomfort.
 • Skurcz mięśni odbytu.Ten objaw zwiększa ból, sprawia, że ​​pulsuje i zatrzymuje ból przez kilka godzin, co znacznie komplikuje życie pacjenta.
 • Niewielką ilość krwi w obecności pęknięć można wykryć w kale lub na papierze toaletowym. Krew pojawia się z powodu obrażeń śluzowych podczas ruchu wypróżniania. Na pęknięcia odbytu charakteryzuje się niewielką ilością krwi. Jeśli występuje silne krwawienie lub krwawienie, może to wskazywać na obecność innych chorób, takich jak hemoroidy.
 • Świąd w plecach występuje z powodu infekcji, która spadła do rany i wskazuje na obecność procesu zapalnego. Im większa szczelina, tym więcej swędzenia, co może być pogarszane przez noszenie zbyt ciasnej bielizny lub dłuższego siedzenia.

Istnieją różne rodzaje leków do leczenia szczelin odbytu, ale tutaj skupimy się na stosowaniu różnych maści.

Jakiego rodzaju maść jest stosowana w leczeniu?

W leczeniu szczelin odbytu stosuje się zasadniczo te same maści, co w leczeniu hemoroidów. Maść można kupić w aptece lub zrobić to samemu. Maści mają inny wpływ na problem: znieczulają, wspomagają gojenie, likwidują stany zapalne, zmniejszają świąd.

Maści zużywają się od 15 do 30 dni, zakładając uszkodzoną stronę kilka razy dziennie. Pamiętaj, aby założyć noc po wzięciu prysznica i po każdym defekacji. Jaki rodzaj maści można kupić w aptece?

Kupuj narzędzia

 • Maść nitroglicerynowa. Główna właściwość – relaksacja zwieracza, który pomaga zmniejszyć uraz, przyspiesza gojenie pęknięć. Maść jest stosowana w leczeniu w ciągu miesiąca. Maść jest przeciwwskazana w przypadku nadwrażliwości na jej składniki i jest również stosowana z ostrożnością w przypadku chorób układu krążenia.
 • "Levomekol" Działa antybakteryjnie, ponieważ zawiera antybiotyk. Ta maść pomaga również wzmocnić odporność lokalną. Zaleca się użycie w ciągu 10 dni.
 • "Ultraprokt" pomaga zmniejszyć ból i swędzenie, zmniejsza stan zapalny. Maść działa bardzo szybko, ale nie powinieneś przestać jej używać, gdy się poprawia. Konieczne jest kontynuowanie leczenia w ciągu jednego tygodnia.
 • "Ratownik" – Bardzo sławna maść używana do ran, skaleczeń, oparzeń. Może być stosowany do szczelin odbytu.Skład maści obejmuje naturalne składniki, takie jak mleczne lipidy, olej rokitnika, wosk pszczeli, ekstrakt z jeżówki, olejek lawendowy. Maść wspomaga gojenie, chroni powierzchnię rany, działa antyseptycznie. Maść może być stosowana u dzieci i kobiet w ciąży.
 • "Solcoseryl" – produkt naturalny o działaniu gojącym się i regenerującym. Lek należy stosować aż do całkowitego wyleczenia. Reakcje alergiczne są możliwe z nadwrażliwością na lek.
 • "Wojownik" zawiera naturalne składniki, które poprawiają właściwości ochronne skóry, zmniejszają stany zapalne, zmniejszają nieprzyjemne i bolesne odczucia, wzmacniają lokalną odporność. Stosuje się go do całkowitego wygojenia i gojenia pęknięć. Reakcje alergiczne mogą wystąpić na składnikach leku.
 • Maść "Proktozan" ma działanie ściągające i osuszające na rany, wspomaga ich szybkie gojenie, a także ma działanie znieczulające dzięki zawartemu w nim znieczuleniu. Po udoskonaleniu zaleca się stosowanie maści przez 8-10 dni.Lek ten jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także u dzieci.
 • "Actovegin". Poprawia przemianę materii i przyspiesza gojenie się pęknięć. Czas leczenia wynosi 12 dni. Lek ten jest zatwierdzony do stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także dzieci.

Oprócz gotowych maści farmaceutycznych do leczenia szczelin odbytu, możesz użyć tradycyjnej medycyny i samodzielnie przygotować maść.

Zrób to sam

Istnieje kilka przepisów na robienie maści w domu. Oto niektóre z nich:

 • Aby przygotować maść, należy wymieszać równe części żywicy jodowej, oleju roślinnego (najlepiej oliwy z oliwek), naturalnego miodu i wosku pszczelego. Uzyskaną mieszaninę należy ogrzać, aby uzyskana maść była jednorodna.
 • Do leczenia szczelin odbytu można stosować olej z rokitnika zwyczajnego.
 • Zastosuj mieszaninę soku z aloesu zmieszanego z tabletkami streptocide i miodem.
 • Do leczenia pęknięć użyj borsuka z propolisem.
 • Możesz zrobić mieszankę oleju lub tłuszczu i wywar z ziół. Opiera się na oleju z oliwek, oleju rycynowego, wieprzowinie, borsuku lub oleju rybim.Lepiej wybrać rumianek, ziele dziurawca, szyszki chmielowe, glistnik, szałwię, nagietek z roślin leczniczych.
 • Maść można przygotować, mieszając naturalny miód i mumiyo.

Zarówno maści farmaceutyczne, jak i preparaty domowe przyczyniają się do leczenia i leczenia szczelin odbytu. Ale niewielu ludzi chce zmierzyć się z tym problemem, który może zrujnować normalne życie. Jak zapobiegać występowaniu szczelin odbytu?

Efektywne leczenie środków z ludu szczeliny odbytu.

Przeczytaj tutaj o objawach i leczeniu zapalenia odbytnicy, a także o dalszej profilaktyce choroby.

Najlepsze sposoby leczenia szczeliny odbytu – //vashjeludok.com/kishechnik/k-lechenie/analnoj-treshhiny.html

Zapobieganie crackom

 • Aby leczyć tę chorobę i jej zapobiegać, musisz zmienić zachowanie związane z jedzeniem. Aby zapobiec zaparciom, musisz jeść pokarmy zawierające błonnik, takie jak świeże warzywa i owoce. Musisz również zapewnić spożycie wystarczającej ilości czystej wody (zalecana dawka wody to 30 ml na 1 kg wagi). Jeśli występuje tendencja do zaparć, należy stosować produkty takie jak suszone śliwki, gotowane buraki, otręby, napoje mleczne. Konieczne jest ograniczenie spożycia przypraw korzennych, solonych, wędzonych, pieczywa, słodyczy.Staraj się nie przejadać, jeść w małych porcjach.
 • Wykonuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Dobrze jest okresowo wciągać żołądek przez kilka sekund i gwałtownie się zrelaksować.
 • Zawsze odwiedzaj toaletę przy pierwszej potrzebie, a nie odkładaj.
 • Długie siedzenie w toalecie nie jest zalecane.
 • Właściwa higiena "piąty punkt": użycie wysokiej jakości papieru toaletowego, płukanie po starzeniu w ciepłej wodzie i mydło dla dzieci.
 • Regularnie uprawiaj gimnastykę, pływaj, chodź. Dotyczy to szczególnie tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia.
 • Nie angażuj się w seks analny. A podczas sesji konieczne jest użycie specjalnego smaru.
 • Nie dopuszczaj do hipotermii.
 • Staraj się nie podnosić ciężarów.

Jeśli podejrzewasz obecność pęknięć, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który zdiagnozuje i zaleci leczenie. Nie wstydź się i ukryj problem, ponieważ jeśli nie zostanie on potraktowany w odpowiednim czasie, wystąpią poważne konsekwencje. Zawsze łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, więc staraj się prowadzić zdrowy styl życia i nie nadużywaj złych nawyków.

Krótki opis leku

Nitrogliceryna jest powszechną nazwą wszystkich preparatów zawierających triazotan glicerolu. W tym przypadku sam związek chemiczny ma tendencję do detonacji, dlatego w swojej czystej postaci nie jest stosowany jako lek. Jednak nazwa ta jest mocno ugruntowana dla pewnej kategorii leków i substancji czynnych.

Maść nitroglicerynowa ma bazę lanolinowo-wazelinową, charakteryzującą się doskonałymi właściwościami emulgującymi. Lanolina w połączeniu z wazeliną pomaga zmiękczyć skórę w miejscu podania leku, dla lepszej penetracji substancji czynnej do organizmu.

Ten miejscowy lek stosuje się w terapii skojarzonej:

 1. Hemoroidy.
 2. Anal szczeliny.
 3. Zaburzenia erekcji.

Maść nitroglicerynowa szybko się wchłania, lokalnie rozszerzając naczynia krwionośne i ciała jamiste w obszarze aplikacji. Przy użyciu w okolicy odbytnicy zwieracz odbytu rozluźnia się, co zmniejsza obrażenia pęknięć i sprzyja ich leczeniu.

Efekt w eliminacji zaburzeń erekcji uzyskuje się poprzez rozszerzenie ciał jamistych prącia, co poprawia jego ukrwienie.Przy długotrwałym użytkowaniu pozytywny efekt zaczyna się zmniejszać. W niektórych przypadkach takie zastosowanie tego narzędzia jest niepraktyczne.

Przygotowanie maści

Zakup maści nitroglicerynowej w aptekach często wykazuje pewną złożoność. Lek nie jest po prostu dostępny w sieciach aptecznych. Wynika to z niektórych cech oficjalnej rejestracji leków przez firmy farmaceutyczne. Aby uzyskać maść wymaga obecności indywidualnej recepty na wytwarzanie pożądanego leku. Konieczne jest również, aby apteka wytwarzała leki na podstawie instrukcji wydanych przez lekarza, a nie wszystkie wyspecjalizowane sklepy i sklepy są w to zaangażowane.

Na podstawie indywidualnych receptur, z reguły przygotowuje się preparaty z zawartością składnika aktywnego w 0,2% i 0,4% w stosunku do wagi całego leku. Przy takim odsetku substancji czynnej, zarówno większej, jak i mniejszej, możesz samemu zrobić maść nitroglicerynową w domu.

Będzie to wymagać tabletek lub kapsułek nitrogliceryny w celu uzyskania substancji czynnej i zwykłej wazeliny do stosowania jako baza.Lanolinę, która jest częścią oryginalnej maści, można kupić w aptece, ale różni się ona stosunkowo wysoką ceną, od 300-400 rubli za 100 g. Stosowanie lanoliny w samoprzylepnej mieszaninie jest opcjonalne.

Jeśli zostanie podjęta decyzja o użyciu lanoliny, dodaje się ją zamiast połowy użytej wazeliny.

Przepis w tym przypadku będzie wyglądał następująco:

 • 1 tabletka lub kapsułka 0, 5 g;
 • 5 ml wazeliny;
 • 5 ml lanoliny.

Aby przygotować lek o zawartości substancji czynnej 0,4%, potrzebujesz 2 tabletki nitroglicerynowe o tej samej objętości zasady w 10 ml.

Tabletki zmielono na drobny proszek, a następnie ugniatano z bazą. W rezultacie powinien powstać krem ​​odpowiedni do aplikacji na żądany obszar.

Nitrogliceryna może być również wytwarzana w postaci 1% roztworu alkoholu, ale 0,2% lub 0,4% kremu nie może być wytworzony z tej mieszaniny, a użycie alkoholu w miejscowym lekarstwie do leczenia hemoroidów i szczelin odbytu jest, delikatnie mówiąc, niepożądane.

Przechowywać maści nitrogliceryny powinny być w chłodnym, ale niezbyt zimnym miejscu. Tritrat gliceryny jest bardzo wrażliwy na hipotermię.Mieszankę najlepiej chronić przed światłem. W tym celu użyj szklanych naczyń z ciemnym lub nieprzepuszczalnym dla szkła szkłem.

Trwałość przygotowanej maści – nie więcej niż 4 tygodnie od daty produkcji.

Nie zaleca się stosowania analogów tabletek nitrogliceryny do samodzielnego przygotowania kremu medycznego. Nie zawsze jest możliwa ocena charakteru działania na organizm niektórych elementów leku.

W wielu produktach, których aktywnym składnikiem jest tritrat glicerolu, stosuje się różne zaróbki. Tylko specjalista może określić, czy nadają się do użytku lokalnego, szczególnie w obszarach wrażliwych na wszelkiego rodzaju wpływy.

Używanie narkotyków

Podczas stosowania leku w nadmiernych ilościach, występują bóle głowy i zawroty głowy z powodu spadku ciśnienia krwi z powodu szybkiej ekspansji naczyń krwionośnych.

Maść nitroglicerynową stosuje się 2-4 razy dziennie przez 3-4 tygodnie. Po nałożeniu na żądany obszar należy starannie umyć ręce, aby uniknąć ciągłego wchłaniania składnika aktywnego.

Przy częstym stosowaniu zmniejsza się pozytywny wpływ leku. Stosowanie maści nitroglicerynowej ma szereg ograniczeń i przeciwwskazań, dlatego jej stosowanie należy prowadzić wyłącznie po konsultacji z odpowiednim specjalistą. W zależności od natury napotkanych problemów może to być proktolog lub urolog.

Opis środków

Obecnie prowadzone są badania nad tym, jak dokładnie nitrogliceryna wpływa na stan męskiej potencji. Często naukowcy zgadzają się, że lek ma doskonały wpływ na erekcję. Co więcej, jeśli częściej do leczenia stosuje się pigułki i zastrzyki, wówczas w tym przypadku maść będzie miała szczególnie wyraźny efekt.

Maść nitoglicerynowa została nałożona na skórę penisa i wywierała wpływ na narządy wewnętrzne odpowiedzialne za produkcję testosteronu. Ponadto obserwowano przepływ krwi. Skład maści oprócz nitrogliceryny obejmuje składniki roślinne.

Ważne: stosowanie maści miejscowej w celu zwiększenia siły działania ma pozytywny wpływ na stan serca, czyli zapobieganie dławicy piersiowej.

Początkowo stosowano nitroglicerynę w celu eliminacji bólu podczas ataku dławicy piersiowej. Objaśnia

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: