ULTRAPROKT (MAZ) - instrukcje użytkowania, ceny, recenzje i analogi

Jak prawidłowo używać maści Ultraprokt do hemoroidów?

Gdy pojawiają się hemoroidy lub szczeliny odbytu, proktolodzy przepisują kompleksowe leczenie. Aby przyspieszyć powrót do zdrowia i wyeliminować nieprzyjemne objawy, użyj lokalnych środków zaradczych. Maść Ultraprokt jest popularna.

Ultraprokt odnosi się do lokalnych środków, które są stosowane w leczeniu problemów proktologicznych.

Skład i działanie

Struktura obejmuje Ultraprokt takich aktywnych składników:

 • 5 mg chlorowodorku cynchoiny;
 • 0,95 mg kapronianu fluokortolu;
 • 0,92 mg piwalinianu fluorokortykonu.

Ultraprokt odnosi się do lokalnych środków, które są stosowane w leczeniu problemów proktologicznych.

Aktywne składniki mają działanie antyalergiczne, przeciwzapalne i znieczulające.

Farmakologiczne właściwości maści Ultraprokt

Aktywne składniki maści nie wpływają na indywidualne cechy farmakologiczne siebie nawzajem. Ich złożone działanie pozwala szybko znormalizować stan pacjenta.

Farmakodynamika

Fluaportol kapapronian i piwalan są glukokortykosteroidami, które pomagają złagodzić zapalenie wewnętrznego lub zewnętrznego hemoroidu.Ryzyko lokalnych i systemowych skutków ubocznych, gdy są podejmowane, jest minimalne, co zostało potwierdzone w licznych badaniach.

Aby przyspieszyć powrót do zdrowia i wyeliminować nieprzyjemne objawy hemoroidów, stosuje się maść Ultraproct.

W przypadku stosowania miejscowego fluokortolon zapobiega procesowi gromadzenia się krawędzi neutrofilów. Z tego powodu:

 • wysięk zapalny zmniejsza się;
 • produkcja limfokin zmniejsza się;
 • proces poruszania się makrofagów jest spowolniony;
 • nasilenie procesów infiltracji i granulacji staje się mniej intensywne.

Chlorowodorek Cinchocaine jest doskonałym środkiem znieczulającym. Niewielka ilość tej substancji wystarcza do znieczulenia.

Farmakokinetyka

W trakcie badań stwierdzono, że przy stosowaniu maści w regionie odbytu Caproate Fluocortolone wchłania się wolniej w porównaniu z piwalidem. Zapewnia to efekt dwufazowy. Fluocortolone Pivalate zaczyna działać natychmiast, przynosząc szybką ulgę, podczas gdy caproate zapewnia długotrwałe efekty.

Proktolog powinien przepisać środek do leczenia po zbadaniu pacjenta i wyjaśnieniu diagnozy.

Po nałożeniu Ultraproct na skórę (pod opatrunkiem okluzyjnym przez 24 godziny) 1/5 dawki jest wykrywana w kale i moczu.

Wskazania do stosowania

Zalecane Ultraprokt dla takich problemów proktologicznych:

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

 • szczeliny odbytu;
 • zapalenie wewnętrznych, zewnętrznych hemoroidów;
 • odbyt;
 • swędzenie w okolicy odbytu;
 • ograniczone atopowe zapalenie skóry.

Używaj narzędzia nawet w przypadku zakrzepicy żył hemoroidalnych.

Wskazaniem do stosowania maści Ultraprokt jest obecność pęknięcia odbytu.Lek Ultraprokt przepisany na chorobę jako zapalenie odbytu.Ultraprokt stosuje się w stanach zapalnych wewnętrznych, zewnętrznych hemoroidów.Narzędzie służy do zakrzepicy żył hemoroidalnych.

Ultraprokt maść na hemoroidy

Proktolog powinien przepisać środek do leczenia po zbadaniu pacjenta i wyjaśnieniu diagnozy. Jeśli badanie potwierdziło obecność hemoroidów, lekarz może zalecić stosowanie Ultraprokt w postaci maści.

Zaleca narzędzie nawet po zabiegu usunięcia hemoroidów.

Za pomocą maści można zapobiec rozwojowi procesów zapalnych, zmniejszyć ból.

Chroniczny

W przewlekłych hemoroidach pacjenci okresowo zauważają pojawienie się krwi z odbytu. Czasami może wystąpić ból i swędzenie. Przy tej patologii wymaga kompleksowego leczenia. Przypisywanie leków doustnych mających na celu wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, poprawić napięcie żylne.

Aby zapobiec pojawieniu się krwi z hemoroidów i zmniejszyć prawdopodobieństwo zaostrzeń można za pomocą lokalnych leków. W tym celu proktolog może zalecić stosowanie maści Ultraprokt.

Podczas zaostrzenia

Pacjenci z ostrymi hemoroidami skarżą się na swędzenie, silny ból, którego nasilenie wzrasta wraz z defekacją. Wraz z zaostrzeniami rozpoczyna się intensywny proces zapalny. Można go zmniejszyć za pomocą lokalnych glikokortykosteroidów, dlatego proktolodzy często przepisują Ultraproct.

Lek ma szybkie działanie znieczulające dzięki wprowadzeniu chlorowodorku cynkokainy.

Lek jest popularny, ponieważMa szybkie działanie znieczulające dzięki wprowadzeniu chlorowodorku cynkokainy.

Zastosowanie maści Ultraprokt

Przed zastosowaniem lokalnych środków, dokładnie oczyść obszar odbytu. Aby zmaksymalizować skuteczność maści, zaleca się jej stosowanie natychmiast po defekacji. Przed nałożeniem należy umyć ręce, wycisnąć wymaganą ilość produktu i wcierać w obszar zwieracza odbytu i odbytu. Kilka razy trzeba wprowadzić palec do odbytu, maść spadła na obszarach zapalnych znajdujących się w odbytnicy. Hemoroidy, które wypadają, powinny być przetwarzane i delikatnie w środku.

Pacjentom z hemoroidami wewnętrznymi zaleca się stosowanie specjalnej końcówki przymocowanej do rurki.

Jest wstrzykiwany bezpośrednio do odbytnicy i wyciskana jest niewielka ilość maści. Ale lekarze twierdzą, że stosowanie maści palcem jest bardziej skuteczne w ostrym zapaleniu.

W pierwszym dniu leczenia, w przypadku ostrej postaci choroby, można stosować maść do 4 razy dziennie tak, aby ulga pojawiła się tak szybko jak to możliwe.Po złagodzeniu stanu nie można przerwać terapii. Konieczne jest nakładanie maści dwa razy dziennie przez 6-7 dni. Pozwoli to uniknąć nawrotu choroby.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania u pacjentów Ultraprokt, którzy mają zwiększoną wrażliwość na substancje, które są częścią maści, lub zdarzały się przypadki reakcji alergicznych podczas stosowania środków znieczulających miejscowo.

Lek nie jest stosowany w leczeniu ospy wietrznej.

Nie używaj tego narzędzia w takich przypadkach:

 • procesy syfilityczne i gruźlicze w leczonym obszarze;
 • ospa wietrzna, inne infekcje wirusowe;
 • 1 trymestr ciąży.

Ponadto Ultraprokt nie jest przepisywany w pierwotnych i wtórnych zakażeniach bakteryjnych, grzybiczych, chyba że zaplanowano odpowiednią terapię przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą.

Efekty uboczne

Powikłania podczas leczenia maści są rzadkie. W miejscu zastosowania występowały pojedyncze przypadki palenia się i irytacji.

Standardowe działania niepożądane pojawiające się podczas leczenia glikokortykosteroidami nie występują z powodu włączenia niewielkiej ilości fluokortolonu.

Po każdym użyciu maści należy dokładnie umyć ręce, aby produkt nie dostał się do oczu.

Przy długotrwałym stosowaniu (ponad 4 miesiące z rzędu) u niektórych pacjentów dochodzi do atrofii skóry.

Przedawkowanie

Informacje na temat przedawkowania narkotyków nie są. Podczas badań okazało się, że po celowym przedawkowaniu z użyciem pojedynczego odbytu lub odbytu nie ma ryzyka zatrucia.

Przy podawaniu doustnym możliwe jest, że systematyczny wpływ chinkozaminy na układ nerwowy i sercowo-naczyniowy.

Instrukcje specjalne

Przy długotrwałym stosowaniu Ultraprokt występują przypadki uczulenia. W przypadku wystąpienia reakcji dermatologicznych leczenie jest przerywane. Lekarz musi wybrać odpowiednią terapię objawową.

Po każdym użyciu maści należy dokładnie umyć ręce, aby produkt nie dostał się do oczu.

Podczas ciąży i laktacji

W trakcie badań stwierdzono, że glikokortykosteroidy ogólnoustrojowe mają działanie teratogenne. Informacje na temat wpływu na aktualne narzędzia do pielęgnacji płodu nie są dostępne.

Powinieneś powstrzymać się od stosowania maści Ultraprokt w pierwszym trymestrze ciąży.

Ale lekarze zalecają powstrzymanie się od stosowania maści Ultraprokt w pierwszym trymestrze z powodu potencjalnego ryzyka urodzenia dziecka z wilczym pyskiem. Po 14 tygodniach produkt jest stosowany wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Podczas karmienia piersią zewnętrzny środek jest przepisywany z ostrożnością, chociaż nie ma informacji o przenikaniu jego składników do mleka matki.

Używaj w dzieciństwie

Dzieci rzadko przepisują maść. Podczas leczenia dziecko musi znajdować się pod nadzorem lekarza.

Interakcje leków

Badania i próby kliniczne nie wykazały żadnych przypadków interakcji lub niekompatybilności z innymi lekami.

Analogi

Ultraprokt zajmuje się produkcją maści przez niemiecką firmę Intenlis GmbH. Do analogów zalicza się krem ​​z odbytnicy, który jest wykonywany na bazie fluokortolonu. Jako środek znieczulający w jej składzie znalazła się lidokaina.

Kupuj maść w aptece może być w obecności recepty od lekarza.

Producenci krajowi wytwarzają fundusze na hemoroidy na podstawie innych substancji czynnych.Dlatego przy wyborze analogów należy skupić się na celu i mechanizmie działania środków.

Przeciwzapalne i miejscowo znieczulające mają czopki doodbytnicze Nigepan, Anuzol, żel Fisario wyprodukowany w Rosji.

Warunki przechowywania

Odtluszczową maść należy stosować przez 2 lata od daty wydania. Konieczne jest przechowywanie środków maksymalnie do + 25 ° C. Lek nie powinien być dostępny dla dzieci.

Warunki sprzedaży aptek

Kupuj maść w aptece może być w obecności recepty od lekarza.

Cena

Koszt Ultraprokta w probówce 10 g wynosi 651 rubli.

Choroba "siedząca". HemorrhoidsLife jest świetny! Hemoroidy. Zdrowie jest ważniejsze niż zakłopotanie. (03.2.2016)

Recenzje

Irina Vladimirovna, 53, Perm: "Ultraprokt pozwala poradzić sobie z zaostrzeniami przewlekłych hemoroidów, chociaż lekarze od dawna byli radzeni robić operację".

Igor, 35 lat, Ryazan: "Po roku pracy kierowca zaczął zauważać krew w kale, chociaż nie odczuwał bólu.

Veronika, 27 lat, Moskwa: "Aby rozpocząć stosowanie Ultraproct po urodzeniu, na zalecenie lekarza.Ból stał się mniej tego dnia. Po tygodniu leczenia problem zniknął całkowicie. "

Edward, 29 lat, Tambow: "Po 2 dniach stosowania Ultraprokt, swędzenie ustąpiło, ból stał się mniej wyraźny."

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: