Jak leczyć paraproctitis bez operacji - Hemoroidy

Jak leczyć paraproctitis bez operacji

Paraproctitis w zależności od przebiegu może być ostre i przewlekłe. W przypadku ostrej choroby, w żadnym wypadku nie może ona nie tylko angażować się w samoobsługę, ale także generalnie odkładać wizytę u lekarza. Faktem jest, że gdy ta patologia rozwija się ropień, ropień w tkance w pobliżu odbytnicy. To ognisko zapalenia może być zlokalizowane w różnych zlokalizowanych obszarach, inaczej odnosi się do odbytnicy.

Objawy ostrego zapalenia paraprocytów są dość jasne: wysoka temperatura ciała, ból w okolicy odbytu i odbytu, zaczerwienienie skóry, więc nie można tego przegapić. Wiele osób po przeprowadzeniu autodiagnozy tej choroby uważa, że ​​paraproctitis można leczyć antybiotykami. Jednak tak nie jest, aw tej sytuacji niekontrolowane stosowanie leków przeciwbakteryjnych może prowadzić do smutnych konsekwencji.

Lekarze proktolodzy uważają, że jedyną właściwą metodą leczenia w takiej sytuacji jest leczenie chirurgiczne: ropień jest otwierany i drenowany, a zatoki analne i gruczoły są całkowicie usunięte. Leczenie ostrego zapalenia paraprocytów bez operacji jest niemożliwe.

W zależności od sytuacji przebieg operacji może być inny. I tylko w okresie pooperacyjnym, w niektórych sytuacjach paraproctitis wymaga leczenia antybiotykami. Jednocześnie stosuje się obie formy lokalne (maść lewomekol, lewosyna) i pozajelitowe (domięśniowe, dożylne), doustne (tabletki).

Ale w domu używanie antybiotyków bez umówionego terminu nie jest tego warte. Dotyczy to nie tylko paraproctitis, ale także innych chorób. Taka terapia nie wystarczy w ostrym procesie, ponieważ konieczna jest ewakuacja ropna. Leczenie zapalenia paraprocytów za pomocą antybiotyków może tylko nieznacznie zmniejszyć stany zapalne, ale nie całkowicie je usunąć. W ten sposób proces patologiczny będzie się dalej rozwijać, co grozi przełomem ropnia. Gdy ten przełom nastąpi, zależy od lokalizacji ostrego paraproctitis. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy ropień znajduje się blisko skóry, ropień może się otworzyć i nastąpi samoleczenie.

Ale prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest bardzo małe. Najczęściej infekcja rozprzestrzenia się na sąsiednie narządy i tkanki: odbytnicę, zwieracz (który może prowadzić do niepełnosprawności), pochwę, gruczoł krokowy, moczowody, cewkę moczową i tym podobne.Ponadto, jeśli nieleczone ostre paraproctyty rozwija się przetoki, które z kolei prowadzi do przewlekłego paraproctitis. Tak więc, gdy objawy ostrego zapalenia paraprocytów występują u siebie, należy pilnie skontaktować się ze specjalistą.

Czy możliwe jest leczenie przewlekłego zapalenia paraprocytów bez operacji?

Osoby z przewlekłym zapaleniem paraprocytów z reguły już znają objawy choroby. Ale w tym przypadku wskazane jest, aby jak najszybciej skontaktować się z proktologiem w celu uzyskania pomocy. W końcu, nawet przy przewlekłym przebiegu choroby, proktolodzy uważają, że jedynym sposobem na całkowite wyleczenie jest operacja. Jeśli ropień powstaje podczas okresu zaostrzenia (wtedy objawy będą takie same jak podczas ostrego procesu), wówczas konieczna jest również pilna operacja. Konsekwencje braku operacji mogą być takie same jak w przypadku ostrego zapalenia paraprocytów – ropa rozprzestrzeni się na otaczające tkanki. W ciężkich przypadkach może prowadzić do powikłań septycznych – infekcji w krążeniu systemowym.

Nie ma również możliwości leczenia tego typu paraproctitis antybiotykami.Taka terapia jest czasami stosowana tylko w okresie po operacji, jeśli stan zapalny jest silnie rozwinięty, a także po operacji plastycznej. Ponadto nawet specjaliści od razu nie rozpoczynaj leczenia antybiotykami w przypadku paraproctyków: najpierw przeprowadza się pełne badanie rany i kultury bakteriologicznej zawartości. Dlatego w tym przypadku nie jest możliwe niezależne wyznaczenie antybiotykoterapii.

Co można zrobić przed pójściem do lekarza?

Przy silnym bólu można stosować dowolne niesteroidowe leki przeciwzapalne: ibuprofen, ketotifen, ketoprofen, diklofenak. Jeśli ktoś w domu może wstrzykiwać domięśniowo, możliwe jest pojedyncze wstrzyknięcie leku w mięsień pośladkowy (na przykład diklofenak). Ale nawet po ustąpieniu bólu, należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą.

Jak już ustaliliśmy, nie zaleca się leczenia paraproctitis antybiotykami w domu. Zastosowanie maści antybakteryjnej nie ma sensu: nie wpłynie to na proces.

Ponadto często zaleca się stosowanie różnych technik związanych z ogrzewaniem dotkniętego obszaru.To jest niebezpieczny przełom w ropie! Każde ogrzewanie może prowadzić do tego wyniku.

W przypadku przewlekłego zapalenia paraprocytów możliwe jest zastosowanie technik ludowych. Są to głównie różne zioła w postaci nalewek, wywarów, a także tamponów, które należy włożyć do otworu doodbytniczego. Czytaj więcej w artykule "Leczenie paraproctitis środki folk".

Objawy

Ostre paraproctitis charakteryzuje się szybkim rozwojem procesu. Objawy kliniczne:

dość intensywny ból w jelitach lub kroczu,

gorączka, w towarzystwie dreszczy,

złe samopoczucie, słabość,

bóle głowy

bezsenność

utrata apetytu.

Rozległy phlegmon włókna pararectal z paraproctitis prowadzi do ciężkiego zatrucia, rozwój zespołu dysfunkcji narządów życiowych, grożąc przejściem na niewydolność wielonarządową i sepsę. Często występuje opóźnienie krzesła, tenesmus, dysuryczne zjawiska. W miarę nagromadzania się ropy objawy nasilają się, bóle stają się drgające, pulsujące. Jeśli autopsja nie zostanie przeprowadzona w odpowiednim czasie, wówczas pęknie w sąsiedniej przestrzeni tkanki, odbytnicy, przez skórę krocza.

Objawy przewlekłego paraproctitis

Przewlekła choroba (przetoka) występuje u 30-40% wszystkich pacjentów proktologicznych. Choroba rozwija się z powodu przeniesienia ostrego zapalenia paraprocytów. Głównymi objawami przewlekłego zapalenia paraprocytów są przetoki. Dzieje się tak w przypadku, gdy istnieje wewnętrzny otwór prowadzący do jamy ropnia.

Kiedy powstaje chroniczna dolegliwość, wewnętrzne otwarcie przetoki otwiera się do światła odbytnicy, a zewnętrzne – na skórę krocza. Gazy i kał wchodzą do przetoki, która stale wspiera proces zapalny.

Przebicie ropnia w odbytnicę jest konsekwencją połączenia jej ściany z ropą w trakcie paraproctyki miedniczkowo-odbytniczej. Komunikat powstaje we wnęce ropnia ze światłem jelita (niepełna przetoka wewnętrzna).

Gdy ropa wyskoczy (na skórze krocza), powstaje zewnętrzna przetoka. Ból ustępuje, temperatura ciała spada, ogólny stan pacjenta poprawia się. Przełom ropnia w świetle narządu lub na zewnątrz bardzo rzadko prowadzi do całkowitego wyleczenia pacjenta. Częściej powstaje przetoka (typ przewlekły).

Przetoki jako oznaki przewlekłej zmienności paraproctitis

Przetoka jest kompletna i niekompletna.Pełna przetoka ma dwa lub więcej otworów: wewnętrzny na ścianie jelita i zewnętrzny na tym samym kroczu. Niekompletna przetoka ma jedną dziurę na ścianie narządu, ślepo kończącą się w tkance odbytu (przetoka wewnętrzna).

Takie przetoki występują u 10% pacjentów. Powstają w wyniku spontanicznego otwarcia ropnia.

Przetoka w zależności od umiejscowienia w stosunku do włókien zwieracza może być:

Wewnątrz kręgosłupa,

transsfunctional,

extrasfyncore

W przypadku przetoki wewnątrzwierkowej kanał przetoki jest całkowicie przyśrodkowy od zwieracza. Zwykle taka przetoka jest prosta i krótka. Jest obserwowany u 25-35% pacjentów z objawami zapalenia paraprocytów.

Gdy przetoka międzyzięśniowa część kanału przetoki przechodzi przez zwieracza, część znajduje się w włóknie. Jest obserwowany u 40-45% pacjentów.

W przetokach pozazwieraczowych przetokowy kanał przechodzi w przestrzeni komórkowej miednicy i otwiera się na skórę krocza, omijając zwieracz. Jest obserwowany u 15-25% pacjentów.

Transseptyczne i pozazwierkowe przetoki u pacjentów z rozpoznaniem zapalenia paraprocytów mogą łączyć się z jamami w tkance piersiowej i miednicznej (złożone przetoki).

Paraproctitis różnych typów i ich objawów

Objawy zapalenia paraprozy są w dużej mierze zdeterminowane przez rodzaj choroby.

Nawracające paraproctitis objawia się obecnością remisji, gdy wydaje się, że następuje całkowite wyleczenie pacjenta (ból znika, temperatura ciała wraca do normy, rana goi się). Następnie pojawia się zaostrzenie z klinicznym obrazem ostrego ropnia odbytu.

Typ podskórny – najczęstsza postać choroby (do 50% wszystkich pacjentów). Charakteryzuje się ostrym, szarpiącym bólem, pogarszanym ruchem, wysiłkiem, defekacją; są dysuria. Temperatura ciała osiąga 39 ° C, często dreszcze.

Podczas badania określ:

przekrwienie,

obrzęk i wybrzuszenie skóry w ograniczonym obszarze w pobliżu odbytu,

deformacja kanału odbytu.

Przy badaniu palpacyjnym tej strefy pojawia się ostry ból, czasami określana jest fluktuacja. Badania palców powodują zwiększony ból. Wskazane jest jednak wykonanie go w znieczuleniu, ponieważ pozwala to określić wielkość nacieku na jednej ze ścianek odbytu w pobliżu kanału odbytu i wybrać właściwe leczenie zapalenia paraprocytów.

Objawy choroby naczyniowo-odbytniczej

Przy lokalizacji ropnia z przodu występują dysuria. Tylko 5-7 dni po wystąpieniu objawów wskazuje na umiarkowane przekrwienie i obrzęk skóry kroczowej w okolicy ropnia. Asymetria regionów pośladkowych, gładkość fałdu lunatkowego po stronie chorej przyciągają uwagę. Bolesność przy palpacji do wewnątrz od kuli kulszowej jest umiarkowana. Badanie linii papilarnych jest bardzo cenne w diagnozowaniu. Już na początku zapalenia paraprocytów, bólu i sztywności ściany narządowej powyżej linii odbytowo-odbytowej, można określić gładkość fałd błony śluzowej odbytnicy po uszkodzonej stronie.

Objawy podśluzówkowego zapalenia paraprocytów

Submucosal disease obserwowane u 2-6% pacjentów z ostrym zapaleniem paraprocytów. Ból w tej postaci choroby jest bardzo łagodny, nieco pogarsza go defekacja. Temperatura podnogi ciała. Palpacja z objawami zapalenia parapetycznego tego typu determinuje obrzęk światła jelita, w okolicy ropnia, ostro bolesny. Po spontanicznym przełomie ropnia rozpoczyna się powrót do zdrowia.

Pelaporektalne zapalenie paraprofizy

Typ pelviorektalny – najcięższa postać choroby występuje u 2-7% pacjentów z ostrym zapaleniem paraprocytów. Te objawy zapalenia paraprocytów odnotowuje się na początku:

ogólne osłabienie

dolegliwość

wzrost temperatury ciała do podgorączka,

dreszcze

ból głowy

utrata apetytu

ból w stawach

tępy ból w dole brzucha.

Podczas ropienia w błonie miednicznej (po 7-20 dniach od wystąpienia choroby) temperatura ciała staje się gorączkowa, a objawy ropnej toksyczności są wyrażane. Pacjenci z rozpoznaniem bólu stają się bardziej intensywni, zlokalizowani, ozna- czają próchnicę, zaparcia, bolesne oddawanie moczu. Nie ma bólu w badaniu palpacyjnym przedziału.

Jak zdiagnozować paraproctitis?

Podczas cyfrowego badania jelita można wykryć następujące objawy diagnostyczne choroby:

infiltracja ściany narządu,

infiltracja tkanek otaczających jelito i jego wybrzuszenie do światła jelita. Górna krawędź wypukłego palca nie została osiągnięta.

Jak zdiagnozować przewlekłe zapalenie paraprocytów

Ilość ropnego wydzieliny z przetoki w przewlekłej chorobie jest różna i zależy od objętości wnęki, którą drenuje,o stopniu procesu zapalnego w nim. Dzięki szerokiemu gardzielowemu pasażowi mogą wydostawać się przez niego gazy i kał, a przy wąskiej przetoce niewielka ilość wydzieliny z ropy naftowej.

Epizodyczne zamknięcie przetoki prowadzi do upośledzonego drenażu ropnej jamy, gromadzenia się ropy i zaostrzenia. Takie naprzemienne zaostrzenia i remisje są często obserwowane w przewlekłym zapaleniu paraproct, okres remisji może trwać kilka lat. Ból pojawia się tylko wtedy, gdy choroba zaostrza się, zanikając w okresie funkcjonowania przetoki. Przetoki odbytnicy często prowadzą do zapalenia odbytnicy, proktosigmoidów, maceracji skóry kroczowej.

U niektórych pacjentów z objawami przewlekłej postaci choroby włókna mięśniowe zwieracza są zastępowane przez tkankę łączną, co czyni je sztywnymi i prowadzi do zwężenia kanału odbytu, upośledzenia funkcji zamknięcia zwieracza, aw rezultacie do nietrzymania gazów i kału (zwłaszcza płynu). Długo istniejąca przetoka może być złośliwa.

Leczenie

Aby wyeliminować zapalenie krypt, które doprowadziło do rozwoju choroby, konieczne jest zapewnienie niedowładu zwieracza. W tym celu wykonuje się odmierzoną tylną sfinkterotomię (zatyczkę tę wykonuje się również na skrawki).W niektórych przypadkach, gdy podczas rewizji ropnej jamy, defekt w ścianie jelit (brama wjazdowa zakażenia) jest jasno określony, można zastosować leczenie ligaturą. .

Nacięcie skóry półksiężycowate po otwarciu ropnia jest rozciągane do linii środkowej w kierunku od przodu lub od tyłu od odbytnicy (w zależności od lokalizacji dotkniętej zatoki). Następnie, od strony jelita, zajętą ​​zatokę wycina się za pomocą elipsoidalnego nacięcia. Niższy kąt rany w jelicie podczas leczenia jest związany z przyśrodkowym kątem między ranami między zwojami, a błona śluzowa jest wycinana w określonych granicach. Poprzez otwartą jamę i wyciętą zatokę wykonuje się gruby podwiązek w odbycie, a następnie na zewnątrz, umieszczonym ściśle wzdłuż linii środkowej przed lub za kanałem odbytu i zaciśniętym.

Po 2-3 dniach część włókien zwieracza przecina się przez podwiązkę i ponownie napina. Konieczne jest wielokrotne powtarzanie takiej terapii zapalenia paraprocetowego, stopniowe przekraczanie włókien mięśni zwieracza za pomocą ligatury, w wyniku czego u większości pacjentów możliwe jest wyeliminowanie przetoki bez zakłócania funkcji zamknięcia zwieracza.

Wskazane jest, aby podczas obróbki stosować elastyczne, specjalnie wyprodukowane ligatury, które po zaciśnięciuze względu na właściwości sprężyste będą dłuższe niż proste podwiązki, stopniowo niszcząc włókna zwieracza.

Leczenie ostrego zapalenia paraprocytów

W ostrym zapaleniu paraprocytów wykonywane jest leczenie chirurgiczne. . Operacja polega na otwarciu i drenażu ropnia, eliminacji bramy wejściowej infekcji. Chirurgiczne leczenie tego typu zapalenia parapetowego odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Po znieczuleniu (znieczuleniu) ustala się lokalizację zajętej zatoki (badanie ściany jelita za pomocą wziernika odbytnicy po wprowadzeniu roztworu błękitu metylenowego i roztworu nadtlenku wodoru do jamy ropnej).

Jeśli na skórze nastąpił przełom ropnia, to z reguły nie dochodzi do prawidłowego drenażu ropnia. W podskórnym zapaleniu paraproctitis jest otwierany za pomocą nacięcia półksiężycowego, ropne wgłębienie jest dobrze kontrolowane palcem, mostki są oddzielane i ropne wycieki są eliminowane. Z sondą podobną do dzwonka leczenie zapalenia paraprocytów przechodzi przez jamę do zaatakowanej zatoki, a skóra i obszar błony śluzowej są wycinane, tworząc ścianę szczeliny wraz z zatoką (operacja Gabriela).

Jak leczyć podskórne zapalenie paraprocytów podskórnych

Leczenie retroretalnej postaci zapalenia paraprocytów

W przypadku ostrego zapalenia paraprocytów (przedwczesnego) ostrego nacięcia skóry o długości 5-6 cm dokonuje się w połowie drogi między wystającym wierzchołkiem kości ogonowej a tylną krawędzią odbytu. W odległości 1 cm od kości ogonowej przecinają więzadło odbytu-kości. Ropa jest opróżniana, jama ropnia jest badana palcem, oddzielając mosty. Za pomocą haczyków odsłonięta jest tylna ściana kanału odbytu, otoczona mięśniami zwieracza, gdzie znajduje się miejsce z przełykowym przejściem prowadzącym do światła jelita. Drugi etap leczenia – przeprowadzanie ligatury – jest wytwarzany podobnie jak opisano powyżej.

W jakich przypadkach leczenie chirurgiczne w celu rozpoznania zapalenia paraprocytów jest niemożliwe?

W przypadku zapalenia paraproktalnego i miedniczkowo-odbytniczego, takie postępowanie chirurgiczne niemożliwe, ponieważ większość zewnętrznego zwieracza zostanie przekroczona. W takich przypadkach ropień otwiera się w nacięciu półksiężycowym, jego wgłębienie jest dokładnie badane, a wszystkie ropne smugi są otwierane, rana jest płukana roztworem nadtlenku wodoru i luźno tamponowana gazą z maścią Dioxidine.

Leczenie środków ludowej

Oczywiście, leczyć ostre paraproctitis za pomocą środków ludowej jest więcej niż problematyczne.W takim przypadku żadna interwencja chirurgiczna nie może być wykonana. Ale chroniczna forma paraproctitis jest całkiem możliwa do walki z pomocą ziół i roślin leczniczych. Środki stosowane w medycynie ludowej pomogą leczyć paraproctitis w okresie pooperacyjnym. Infuzje, kąpiele, lewatywy pomagają przyspieszyć powrót do zdrowia i złagodzić nieprzyjemne objawy zapalenia paraprocytów.

Przepisy na infuzję do leczenia

Przygotuj opłatę. Korzeń Althea i babka – 100g, krwawnik pospolity mieszany 75g. Trzy łyżki środków ludowej trzy szklanki wrzącej wody. Zostaw na noc do zaparzenia. Rano, przecedzić przez sito lub gazę. Leczenie paraproctitis spędzić 4 razy dziennie, około pół godziny przed posiłkiem, 150 gramów.

Jedna łyżka szałwii, rumianku i krwawnika posypać szklanką wrzącej wody i pozostawić na 30 minut. Weź jedną trzecią szklanki środków ludowej na noc. Leczenie paraproctitis może spowodować mikrobiolki z tego samego wlewu.

Leczenie mikroruchów według popularnych receptur

Mikrokornery należy stosować ostrożnie, aby nie uszkodzić uszkodzonej tkanki. Użyj gruszki lub strzykawki dla dzieci z miękką gumową końcówką.Przed włożeniem do odbytnicy końcówkę należy nasmarować niemowlęciem lub gotowanym olejem roślinnym. Aby uzyskać pożądany efekt we wszystkich przypadkach, mikro lewatywa powinna zostać poddana czyszczącej lewatywie.

W leczeniu zapalenia paraproctowego należy przyjmować w równych proporcjach suszone kwiaty leczniczego rumianku, wrotyczu i babki. Łyżka środków ludowej do leczenia zalać szklanką wrzącej wody. Nalegaj pod pokrywką przez jedną do dwóch godzin, odcedź i utwórz mikrochrony w nocy przez 2 do 4 tygodni.

Dobra pomoc w przypadku przewlekłego paraproctitis i mikrobiolek z miodem. Rozpuść łyżkę miodu na pół szklanki przegotowanej wody. Przebieg leczenia wynosi 2 tygodnie.

Mikrokornery z naparów kwiatów nagietka dobrze zmniejszają stan zapalny i sprzyjają gojeniu.

Wanny w paraproctitis

Dobry wynik w przewlekłym zapaleniu paraprocytów można uzyskać, biorąc lokalne kąpiele.

Kąpiel z solą pomaga rozładować ropę i łagodzi stany zapalne. W szklance gorącej przegotowanej wody ostrożnie rozpuść 1 łyżkę soli morskiej i łyżkę stołową sody oczyszczonej. Odcedzić roztwór przez gazę i wlać do miski z 5 litrami ciepłej przegotowanej wody.Rozkoszuj się kąpielą przez 10 minut. Zachowaj odpowiednią temperaturę wody. Powtarzaj zabieg codziennie przez dwa tygodnie.

Na tej samej zasadzie, gdy paraproctitis, tace są wykonane z wywary środków ludowej: dziurawiec, kora dębu, nagietek, rumianek i inne zioła o działaniu leczniczym i przeciwzapalnym.

Po zażyciu tacek odbytu należy delikatnie osuszyć miękką sterylną szmatką i użyć maści lub czopków, jeśli zaleci to lekarz.

Jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenie – Leczenie paraproctitis środkami folk pomoże zapomnieć o tej chorobie.

Przyczyny paraproctitis

W rozwoju objawów zapalenia parapetycznego może odgrywać rolę:

urazy błony śluzowej odbytnicy przez ciała obce zawarte w kale,

hemoroidy,

szczeliny odbytu,

wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Choroba Leśniowskiego-Crohna

stany niedoboru odporności.

Paraproctitis może być wtórne – gdy proces zapalny rozprzestrzenia się na włókno pararectalne z gruczołu krokowego, cewki moczowej, żeńskich narządów płciowych …

Przyczyny przewlekłego paraproctitis

Powodem, dla którego ostra choroba staje się chroniczna jest:

późna atrakcyjność pacjentów do pomocy medycznej po samodzielnym otwarciu ropnia;

błędne taktyki chirurgiczne w ostrym okresie (otwieranie pus-nick bez reorganizacji bramy wejściowej infekcji)

Klasyfikacja formularzy

Rozprzestrzenianie się ropy w przestrzeni włókien pararektalnych może przebiegać w różnych kierunkach, co prowadzi do powstawania różnych postaci choroby. Pus często przenika przez skórę z tworzeniem przetoki.

Klasyfikacja ostrego zapalenia paraprocytów

Na zasadzie etiologicznej:

 • wspólne paraproctitis,
 • beztlenowy,
 • specyficzne,
 • traumatyczny.

O lokalizacji owrzodzeń (nacieki, smugi):

 • podskórny
 • ishiorectal
 • podśluzówkowa
 • miedniczkowo-rdzeniowy,
 • retrorectal.

Charakterystyka przewlekłego paraproctitis

Anatomiczne objawy paraproctitis są:

 • pełny,
 • niekompletne,
 • odkryty,
 • wewnętrzny

Zgodnie z lokalizacją wewnętrznego otwarcia przetoki:

 • przód,
 • z powrotem,
 • boczny

W odniesieniu do przetokowego przejścia do włókien zwieracza:

 • Wewnątrz rdzenia kręgowego,
 • transsfunctional,
 • extrasfunctional.

Według stopnia trudności:

 • proste
 • złożone objawy.

Wideo: Elena Malysheva o leczeniu paraproctitis


Paraproctitis: zdradziecka przetoka i fałszywy wstyd

Ta choroba jest jedną z tych osób, które są zakłopotane, aby dyskutować z przyjaciółmi i znajomymi. Co więcej, wizyta u lekarza jest opóźniona z dnia na dzień. Cóż mogę powiedzieć – haniebne miejsce i tylko … Dolegliwość to przebiegłość i surowy fizyczny ból i moralne cierpienie. Ale to, niestety, nie wszystko – bez szybkiego leczenia paraproctitis może zatruć życie człowieka przez wiele lat, ostatecznie powodując bardzo straszne konsekwencje. A wszystko dlatego, że kiedyś było niezręcznie przekroczyć próg gabinetu proktologa.
Kierownik Zakładu Proktologii Polikliniki Centrum Medycznego Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Kandydat nauk medycznych, autor wielu interesujących artykułów o medycynie, Anatolij Iwanowicz Wanin opowiada, jak niebezpieczne paraproctitis i jak skutecznie i bez fałszywego wstydu wyleczyć tę chorobę.

Pozwól, że ci przypomnę, że "para" po grecku oznacza – blisko, blisko, i zapalenie odbytu – zapalenie błony śluzowej odbytnicy. Tak więc paraproctitis – choroba zapalna tkanki otaczającej strefę odbytu, dolna część odbytnicy.
Głównymi powodami są: stres, obniżenie odporności organizmu, siedzący tryb życia, siedzący tryb życia, nadmierne antybiotyki, znaczna hipotermia, błędy żywieniowe, najczęściej jedzenie suche, w ruchu, aw rezultacie – zaparcie lub odwrotnie, luźne stolce.

Paraproctitis występuje niezależnie od wieku, ale częściej u mężczyzn, ponieważ często palą i często piją. Ostatnio jednak coraz częściej chorują kobiety i dziewczęta: chęć noszenia obcisłych spodni, zwłaszcza dżinsów wykonanych z grubej, grubej tkaniny, a także bielizny, która wcinając się w krocze, szkodzi skórze. Do takiej infekcji dostaje się infekcja, w tym wirusowa.
Kiedy pojawia się hipotermia, gdy dziewczęta na mrozie obnoszą się w krótkich spódniczkach i cienkich rajstopach – pojawia się opryszczka, która również wywołuje paraproctitis.
Starsi ludzie zwykle cierpią przewlekłe paraproctitis w przypadku ostrej postaci choroby w młodym wieku.
Jak zachodzi choroba? W dolnej części odbytnicy (w odbycie) znajdują się gruczoły śluzowe, które swoim sekretem nawilżają powierzchnię jelita, ułatwiając wydalanie kału, jeśli jest zbyt suchy.W przypadku zaparć, błona śluzowa jest uszkodzona, powstają otarcia, pęknięcia i infekcja dostaje się do niej. Zauważam, że jeden gram kału zawiera miliony jednostek różnej flory. To zaczyna wszelkiego rodzaju kłopoty.
To samo dzieje się, gdy stolec jest płynny – kwaśna masa powoduje rozluźnienie tej strefy, również z możliwą infekcją. I nawet przy normalnym stolcu możliwe jest, że nie ma żadnych szczególnych skarg, ale ciało jest osłabione, a następnie osoba wzięła i zjadła pikantny sos, musztardę, chrzan. Śluzowaty natychmiast poirytowany, są oparzenia. Co więcej, choroba rozwija się zgodnie z dobrze znanym scenariuszem: infekcja wraz z objawami zapalnymi rozprzestrzenia się na włókno pararectalne, czyli tkankę łączną otaczającą odbytnicę.
Paraproctitis zaczyna się swędzeniem, niewielkim dyskomfortem w odbycie, następnie choroba nabiera rozpędu, powstają ropne wysady, które mogą przekształcić się w różne gardzielowe formy, wyrywające się na powierzchnię skóry. Jeśli nie ma przełomu, ropna masa wydostaje się przez śluz i inne nieprzyjemne wydzieliny gnilne przez odbyt.
Ostre zapalenie paraprocytów rozwija się nagle: temperatura wzrasta, ostre są bóle w okolicy odbytnicy, które nie dają wytchnienia, a po nieprzespanej nocy osoba odwiedza lekarza.
To prawda, że ​​istnieją wymazane formy choroby – pacjent, jak to bywa, nie skarży się na silny ból, ale naciek zapalny jest wyczuwalny. W takim przypadku w celu postawienia dokładnej diagnozy należy wykonać badanie ultrasonograficzne, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Pojedynczy test krwi to za mało, ponieważ obraz może być normalny, chociaż czasami występuje leukocytoza.

W przewlekłym zapaleniu paraprocytów przetoki nie leczyją się przez długi czas. A następnie pacjent jest rozmazany, aby znaleźć przyczynę tego przewlekłego procesu, ponieważ garbnikowe, przewlekłe formy paraproctitis mogą wywoływać gruźlicę, kiłę, raka, chorobę Leśniowskiego-Crohna i inne choroby. Ale częściej wpływa na banalną postać przetoki – z uwolnieniem Escherichia coli i ropą, wewnętrzne niekompletne przetoki występują również wtedy, gdy infekcja wpada w szczelinę odbytu. Zapalenie peryferyjnego włókna prowadzi do powstania ropnia. Pus nie może wyjść z powodu bardzo grubej, grubej skóry.W takim przypadku konieczne jest otwarcie, opróżnienie ropnia. Jeśli ropa opuszcza wewnętrzny otwór przetoki, to przydziały pochodzą z odbytu. Przetoki znajdują się u wszystkich pacjentów na różne sposoby. W niektórych, 2-3 cm od odbytu, można je poczuć palcami, zobaczyć je w lustrze, a w innych, w górnej części odbytnicy.
Najczęściej leczenie paraproctitis – Ichthyol maści i świec. Zmniejszają napięcie tkanek, łagodzą ból, pomagają pacjentom dostosować się do ich stanu, niektórzy nawet odmawiają operacji.
Początkowo próbujemy przebić ropień – aby uwolnić ropę, a następnie złagodzić stan zapalny. Przetokę płucze się 1% roztworem dioksydu, jednocześnie przepisuje się pacjentowi lek przeciwzapalny, sumamed, (0,5 g raz dziennie przez 3 dni z rzędu). Przetaczanie odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Z reguły po trzech zabiegach u większości pacjentów przetoka kończy się. Następnie bierze się leki wspomagające układ odpornościowy.
Ale czasami przetoka pozostaje bez wyraźnego ropnego wydzielania. Leczenie jest kontynuowane w domu.
Zalecane kąpiele siedzące: 1 łyżka. łyżka soli morskiej i sody oczyszczonej w 5 litrach ciepłej wody.Czas kąpieli wynosi 10 minut.
Takie procedury pomagają w odprowadzaniu ropy, dobrze oczyszczają przetokę. Po kąpieli wprowadzane są świece lub ultradźwięk. Możesz zrobić mikroblany z mumiyo: 1 tabletkę rozpuścić w 0,5 szklanki gorącej wody, wstrzyknąć w postaci ciepła.
Opowiem ci o jednym niesamowitym przypadku uzdrowienia, w którym pomógł miód zorganizowany przez moskiewskiego burmistrza Jurija Łużkowa w Manezhu. Pacjent poszedł na nasze zabiegi przez cały miesiąc i bez skutku: nie ma ropy, ale przetoka pozostaje. Właśnie otrzymaliśmy informacje z tego targu na temat leczniczych właściwości miodu z koniczyny słodkiej. Zaczęli robić mikrobiloty pacjentów – 1 łyżka. łyżka miodu 0,5 szklanki wody. I wszystko wyleczyło się za dwa dni. Po prostu cud!
Muszę powiedzieć, że takie lewatywy – z miodem i oleistym roztworem propolisu – są bardzo skuteczne. Brzuch z przyjemności zaczyna nawet zgniatać: więc lubi ciepłe, słodkie! Microclysters (1 łyżka stołowa. Łyżka 0,4-0,5 szklanki wody) zrobić w nocy i rano po krzesło wprowadzono świece ultraprokt. czasami trzeba długo czekać na pęknięcie ropnia.
Następnie zalecamy zastosowanie tej samej ichtiolowej maści, płaskiego ciasta z upieczonej cebuli, ziemniaków, marchwi.
Pomagają przełamać przetoki i odpady ropne. Jakie ciasto jest lepsze, pacjent sam wybiera, jak mówią, "losowo" – co działa bardziej wydajnie, od "kucharzy".
Kiedy wszystkie metody leczenia zachowawczego zostały wyczerpane, ale choroba nie ustępuje, odsyłając pacjenta do operacji, oczywiście, jeśli nie ma przeciwwskazań. Nazywa się to operacją Gabriela – po chirurgu, który ją wykonał: do odbytu dodaje się zwierciadło, gruczoł śluzowy i przetokę wycina się. Leczenie jest bardzo radykalne.
Prawda, blizny pojawiają się po nim, aw przypadku ciężkich kałów brak śluzu powoduje pewne niedogodności. Dlatego staramy się zranić tę strefę w jak najmniejszym stopniu i, jeśli to możliwe, działać w skrajnych przypadkach. Lepiej jest stosować środki folk, obserwowane przez cały rok w klinice. Jeśli przetoka zostanie wyleczona, możesz zapomnieć o operacji przez dziesięciolecia.
Jednak częste nawroty przetoki są dużym czynnikiem ryzyka w onkologii. Dlatego pacjent powinien przejść roczne badanie lekarskie lub badanie chirurga. Zasadniczo takie zapobieganie jest uzasadnione. W tym okresie nie należy zapominać o terapii podtrzymującej: przygotowywać kąpiele, płyny, uszczelki, mikroukłady, przestrzegać diety, szczególnie tych, którzy cierpią na zaparcia i hemoroidy.

Oto kilka zaleceń.
• Jako środek przeczyszczający, na pusty żołądek, wypij 1 szklankę świeżo przygotowanego soku z marchwi z miąższem. Na hemoroidy, gotuj na parze i pij marchewki jak herbata.
• Sok z dojrzałych jagód jarzębiny – 0,5 szklanki trzy razy dziennie przed posiłkami. Nałożyć pozostałą kleik na hemoroidy w postaci kompresu.
• Pij mieszankę marchwi i szpinaku w proporcji 10: 3 3 razy dziennie przed posiłkami. Dzienna dawka – 2 filiżanki.
• Kiszona kapusta marynowana – 1 szklanka 3-5 razy dziennie przed posiłkami na hemoroidy, zaparcia i obfite krwawienie.
• Zetrzeć surowy ziemniak ze skórką, wycisnąć sok, 1 łyżkę. wlać sok do odbytu, aby wejść do odbytu w nocy. Przebieg leczenia wynosi 10 dni.
• Jedz na pusty żołądek 100-150 g ugotowanych czerwonych buraków na przewlekłe zaparcia i zaburzenia trawienia. W przypadku zaparcia spastycznego, sałatka z gotowanych buraków i oleju roślinnego jest również przydatna na pusty żołądek.
• W przypadku długotrwałych zaparć wywar z buraków jest używany do lewatyw: wlewać 20 g buraków z 2 szklankami wody, gotować przez 30 minut.
• Wieczorem wlać umyte suszone śliwki wrzącą wodą. Rano zjedz kilka śliwek na pusty żołądek i wypij otrzymaną ciecz (nie słodzącą) jako środek przeczyszczający.
• Podgrzana woda spod zwilżonych borówek na pustym żołądku jest również dobrym środkiem przeczyszczającym.
• Skuteczny w leczeniu odbytnicy i borsuka. Turundochki lub tampony powinny być nasycone tłuszczem i wchodzić do odbytu w nocy. W stanie erozyjnym błony śluzowej odbytu cienkie pałeczki można wytwarzać ze świeżych ziemniaków, bogatych w skrobię. Dobrze otula, łagodzi podrażnienia, leczy erozję i bruzdy w odbytnicy. Laseczki wkłada się przez noc.

Teraz – o śluzowych gruczołach i śluzie. Jestem przekonany, że usunięcie jakiegokolwiek narządu, w tym gruczołów śluzowych, jest ingerencją w naturę: nie ma nic zbędnego w ciele. Jednakże, jeśli gruczoły są stale w stanie zapalnym, ich wycięcie jest niezbędnym i koniecznym działaniem.
Czasami pacjenci skarżą się na nadmierne wydzielanie śluzu. Jednak w ten sposób mogą wystąpić nie tylko procesy zapalne gruczołów śluzowych, ale także choroby współistniejące. Na przykład, wzrost błony śluzowej w jelicie jest podobny do guzowatego guza, który daje do jednego litra śluzu dziennie, wydzielanego przez odbytnicę. I chociaż nowotwór jest łagodny, ciało w rzeczywistości zaczyna gnić.
Wewnątrz odbytu i w jelicie grubym może wystąpić guz miękki.W literaturze opisano przypadek, w którym okrężnica uległa całkowitemu uszkodzeniu. Dlatego należy ostrzec obfity śluz. Często pacjenci obawiają się przede wszystkim wydalania krwi, nadmiernego śluzu, kiedy, jak mówimy, opuszczają "wiadra", a wraz z krwią mogą być również związane z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, najczęściej powodowanym przez stres i inne przyczyny. Pacjenci z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego powinni być obserwowani w zapaleniu żołądka.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: