Leczenie hemoroidów sodą: przygotowanie okładów, lewatyw i kąpieli, zasady i porady, wideo

Jak leczyć hemoroidy sody: przepisy środków ludowej

Leczenie hemoroidów za pomocą sody jest jedną z najbardziej skutecznych i popularnych metod medycyny tradycyjnej, która jest stosowana w walce z tą nieprzyjemną i podstępną chorobą.

Soda to niedrogi produkt, który można znaleźć w prawie każdej kuchni. Rzeczywiście, wiele gospodyń domowych używa go podczas pieczenia ciasta lub robienia naleśników. Ale oprócz tego, soda pomaga złagodzić stany zapalne i ból w odbycie, normalizuje perystaltykę przewodu jelitowego i oczyszcza organizm z toksyn.

Co to jest soda oczyszczona?

Nazwa chemiczna sody to wodorowęglan sodu. Soda to biały, rozpuszczalny w wodzie proszek, który składa się z drobnych cząstek, az natury jest związkiem alkalicznym.

Soda nie ma zapachu, ale daje słony smak.

Wodorowęglan sodu jest szeroko stosowany zarówno w życiu codziennym, jak iw przemyśle.

Mistoda sodowa jest używana do gotowania, a także do czyszczenia, dezynfekcji, produktów leczniczych i kosmetycznych. Płukanie gazowane pomaga poradzić sobie z bólem gardła, a wdychanie sody łagodzi suchy kaszel, przez co staje się wilgotny. Również praktykowane leczenie sodą hemoroidów.

Leczenie sodą jest prowadzone nie tylko przez tradycyjnych uzdrowicieli, ale także przez wielu lekarzy, na przykład profesor Neumyvakin uporczywie promuje stosowanie wodorowęglanu sodu w wielu patologiach.

Jak soda na ciele?

Kiedy w organizmie gromadzi się duża ilość kwasów, rozwija się kwasica, która negatywnie wpływa na funkcjonowanie wszystkich narządów i układów. Soda z kolei jest w stanie zneutralizować te kwasy i normalizować poziom pH, który zwykle wynosi 7,4.

Ponadto, soda aktywnie usuwa szkodliwe substancje z organizmu, takie jak metale ciężkie i ich sole, radioizotopy i bakterie toksyn.

Również wodorowęglan sodu rozpuszcza sole w kręgosłupie i stawach, kamień nazębny w nerkach, pęcherzu moczowym i drogach żółciowych, usuwając je z organizmu.

Z tego powodu soda jest szeroko stosowana w przypadku artrozy, zapalenia wielostawowego, osteochondrozy, kamicy moczowej, odmiedniczkowego zapalenia nerek i zapalenia pęcherzyka żółciowego.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Inną przydatną właściwością sody jest zdolność oczyszczania organizmu z toksyn, co ma korzystny wpływ na regenerację w przypadku każdej choroby.

Wodorowęglan sodu będzie przydatny dla osób nadużywających alkoholu. W końcu syndrom wycofania rozwija się właśnie z powodu kwasicy.

Soda normalizuje ruchliwość jelit, pomagając w ten sposób wyeliminować zaparcia, które mogą powodować hemoroidy lub pogorszyć jego przebieg.

Ponadto, po zastosowaniu zewnętrznym, soda hamuje stany zapalne, obrzęk i bóle w odbycie, co pomaga zmniejszyć grudki hemoroidalne i złagodzić stan pacjenta. Ponadto, roztwory sodowe niszczą patogeny, zapobiegając bakteryjnym powikłaniom hemoroidów.

Jak profesor Neumyvakin zaleca leczenie sody z hemoroidów?

Profesor Neumyvakin uważa, że ​​wszystkie choroby powstają na tle zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej.

Jak wspomniano wcześniej, soda doskonale przywraca normalny stosunek kwasów i zasad w organizmie, dzięki czemu może być skutecznie stosowany jako leczenie różnych chorób i hemoroidów.

Do Twojej uwagi zostały przedstawione, jak używać sody do hemoroidów, które są zalecane przez Neumyvakina.

Zimne opakowanie

Najpierw musisz przygotować 2% roztwór sody: weź 1 szklankę wrzącej wody i rozpuść w niej 4 gramy wodorowęglanu sodu. Gdy roztwór ostygnie, namocz kawałek gazy złożoną z kilku warstw i nałóż na obszar problemowy na 15-20 minut.

Ulga będzie odczuwalna po 3-4 minutach – zmniejszy się ból i obrzęk w tkankach strefy odbytu. Kompres można wykonywać 2-4 razy dziennie przez cały okres zaostrzenia hemoroidów.

Wspólne kąpiele

Wpisz kąpiel z ciepłą wodą (39-40 ° C) i rozpuść w niej 100 gramów wodorowęglanu sodu. Kąpiel powinna być używana przez co najmniej 4 godziny. Po 2 godzinach od rozpoczęcia procedury dodaj kolejne 30 gramów sody do kąpieli.

Kąpiele sodowe odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Ta procedura przyczynia się do eliminacji toksycznych substancji z tkanek ciała, a także zmniejsza stan zapalny w odbycie, tym samym zmniejszając obrzęk i ból.

Zwiększ efektywność kąpieli z kąpielą sodową z wywaru z ziół leczniczych (kora dębu, rumianek, zbieracz, krwawnik pospolity).

Usiądź na tacach

Przygotuj takie składniki, jak 5 g wodorowęglanu sodu, 15 ml oleju rokitnika, 200 ml mleka i kilka kryształów nadmanganianu potasu.

Te składniki muszą rozpuścić się w 3 litrach wrzącej wody. Gdy woda ochłodzi się do 39-40 ° C, wlewa się ją do basenu i utrzymuje kąpiel w pozycji siedzącej przez 15-20 minut. Zabieg wykonuje się codziennie przed snem przez 2-3 tygodnie, aż do ustąpienia objawów hemoroidów.

Neumyakin zauważa również wysoką skuteczność oczyszczania lewatywy za pomocą 2% roztworu wodorowęglanu sodu.

W jaki sposób tradycyjni uzdrowiciele zalecają stosowanie sody do leczenia hemoroidów?

Roztwór sody do spożycia

Regularne stosowanie małej dawki wodorowęglanu sodu w środku pozwala na normalizację stosunku kwasowo-zasadowego w przewodzie pokarmowym, począwszy od jamy ustnej, a skończywszy na odbytnicy.

Napój gazowany jest przygotowywany w ten sposób: konieczne jest rozpuszczenie 1 grama sody w 1 szklance ciepłej wody lub mleka. Ilość wodorowęglanu sodu zwiększa się co 3 dni o 1 gram, aż osiągnie 10 gramów.

Gotowy napój spożywany jest w ciepłej atmosferze 60 ml 3 razy dziennie przez 20 minut przed posiłkami.Czas trwania takiej terapii wynosi 3-4 tygodnie.

Możesz również zrobić napój gazowany w inny sposób. Aby to zrobić, 1 łyżeczkę wodorowęglanu sodu rozpuszcza się w 1 szklance jogurtu i pije przed snem, gdy "skwierczy".

Przy zaostrzeniu hemoroidów taki napój jest przyjmowany codziennie, a po ustąpieniu objawów, 1 raz na dwa dni.

Oczyszczająca lewatywa

Oczyszczanie lewatyw z wydatkami sodowymi zgodnie z następującym algorytmem:

  • 1 dzień: 500 ml 10% roztworu sody jest wstrzykiwane do odbytu za pomocą strzykawki;
  • Drugi dzień: 1000 ml 10% roztworu sody jest wstrzykiwane do odbytu;
  • 3-1 dzień: procedura nie jest przeprowadzana;
  • 4. dzień: przeprowadzić lewatywę oczyszczającą za pomocą 2 litrów 15% roztworu sody.

Przebieg czyszczenia lewatyw z wodorowęglanem sodu można przeprowadzać co miesiąc.

Opinie pacjentów wskazują, że ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich, przestrzeganie diety i lewatywy roztworem sody może szybko i skutecznie leczyć hemoroidy.

Kiedy nie zaleca się stosowania sody do leczenia hemoroidów?

Nie zaleca się używania sody u osób cierpiących na niedotlenienie żołądka, dwunastnicy, cukrzycę i nowotwory złośliwe.

Jeśli chodzi o zastosowanie zewnętrzne, niemożliwe jest podanie sody ze łzami odbytu i ostrym krwawieniem z odbytu. Zabronione jest również stosowanie sody w jakiejkolwiek formie, jeśli istnieją dowody nietolerancji tego produktu.

Czy ciało może uszkodzić napój gazowany?

U niektórych pacjentów mogą wystąpić reakcje alergiczne na wodorowęglan sodu. W przypadku podawania wewnętrznego może to być obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny, niedrożność oskrzeli, pokrzywka.

Przy lokalnym stosowaniu sody swędzenie może być wzmocnione w odbycie, obrzęk tkanek, przekrwienie i okołoustne zapalenie skóry.

Leczenie sodą może być przeprowadzone tylko po konsultacji z lekarzem, który może przewidzieć wynik takiej terapii i ustalić możliwości zastosowania tego produktu.

Sodę i hemoroidy można nazwać wzajemnie wykluczającymi się pojęciami. Soda pomaga szybko pozbyć się hemoroidów, ponieważ ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe i odbudowujące. Ponadto normalizuje proces trawienny i perystaltykę jelit, co zapobiega zaparciom.

Również regularne stosowanie małych dawek wodorowęglanu sodu jest doskonałym zapobieganiem nie tylko hemoroidom, ale także innym chorobom.

A co myślisz o leczeniu sody z hemoroidów? Zostaw swoją opinię i wrażenia, jeśli w ogóle praktykujesz ten sposób radzenia sobie z szyszkami hemoroidów.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: