Hemoroidy po porodzie: jak i co leczyć hemoroidy poporodowe?

Jak łatwo wyleczyć hemoroidy po porodzie?


Hemoroidy po porodzie, znane każdej drugiej kobiecie, która rodziła, wbrew powszechnej opinii, pogarszają się tylko podczas porodu i nie są wynikiem pracy jako takiej. Podczas porodu często występuje stagnacja krwi w okolicy miednicy. Czasami prowadzi to do zaostrzenia hemoroidów i utraty hemoroidów już w czasie ciąży, zdarza się również, że nie są one widoczne z zewnątrz i nie ma wyraźnych objawów hemoroidów w tym okresie. Jednak w żyłach hemoroidalnych występuje stagnacja krwi, w wyniku czego proces porodowy staje się czynnikiem wyzwalającym zaostrzenie hemoroidów. W związku z tym hemoroidy przed urodzeniem nie objawiły się, po urodzeniu zaczyna być bardzo zaniepokojony.

Przyczyny hemoroidów po porodzie

Podczas ciąży i porodu kobiety często mają następujące czynniki, które powodują początek hemoroidów:

  • zaparcie
  • hipodynamia
  • ściśnięcie żył miednicy

Z powodu zwiększonego nacisku na narządy miednicze przez macicę, która zwiększa się, może wystąpić stagnacja treści jelitowej, czyli zaparcie. Ponadto przyczynia się do pojawienia się zaparć w czasie ciąży, niedożywienia, naruszania ruchliwości jelit.

Kobiety w ciąży często zaniedbują aktywność fizyczną, co ostatecznie powoduje stagnację krwi w żyłach hemoroidalnych. Bezpośrednio w trakcie porodu sploty żylne w okolicy miednicy ulegają ściśnięciu, a krew w nich również ulega stagnacji.

Zastój krwi w żyłach miednicy jest głównym czynnikiem prowadzącym do rozwoju tych żył i rozwoju hemoroidów.

Inne powody, które powodują pojawienie się tej patologii, to nadwaga i siedzący tryb pracy.

Częściej hemoroidy po porodzie to choroba, na którą cierpią kobiety, które urodziły dziecko. Jednak cesarskie cięcie może go sprowokować. Po cesarskim cięciu, pozostanie w łóżku zajmuje trochę czasu. Ponadto u wielu kobiet obecność świeżej pooperacyjnej blizny pozostałej po cesarskim cięciu utrudnia opróżnianie jelit. W rezultacie żyły odbytnicze rozwijają się w stagnacji, rozszerzają się i często ulegają stanom zapalnym.

Objawy hemoroidów poporodowych

Hemoroidy po porodzie charakteryzują się tymi samymi objawami tej choroby, które występują we wszystkich innych przypadkach hemoroidów.Najczęstszymi objawami tej choroby są:

  • uczucie swędzenia i pieczenia w odbycie;
  • dyskomfort i ból podczas kału;
  • odczucie ciał obcych w odbytnicy;
  • smugi krwi w kale;
  • rozładowanie śluzu z odbytnicy.

Jak hemoroidy na zdjęciu, widać na zdjęciu poniżej. Nie różni się od prawdziwych zdjęć:

Wraz z postępem patologii objawy stają się jaśniejsze: bóle stają się trwałe, krwawienie jest czasami bardzo obfite, żylne węzły wypadają z odbytu na zewnątrz i często są skrzepnięte.

Taktyki leczenia

Hemoroidy poporodowe uniemożliwiają matce powrót do zdrowia i skoncentrowanie się na opiece nad dzieckiem. Ponadto nawet małe, ale częste krwawienie z odbytnicy prowadzi do rozwoju niedokrwistości. W związku z tym leczenie hemoroidów po porodzie powinno odbywać się tak szybko, jak to możliwe, aby nie pośrednio zaszkodzić dziecku.

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów.Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności. Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "

Konkretne taktyki leczenia hemoroidów po porodzie, szczególnie w okresie karmienia piersią, powinny być określone przez wykwalifikowanego specjalistę, który wie, co zrobić z korzyścią dla matki i bez szkody dla noworodka.

Główną metodą leczenia hemoroidów poporodowych jest leczenie zachowawcze. Lekarz podczas leczenia musi przepisać leki, zazwyczaj maść lub krem, który łagodzi obrzęki, łagodzi ból i eliminuje swędzenie. Konieczne również dla bezpiecznego dziecka, które otrzymuje mleko matki, leki przeciwzapalne i preparaty, które wpływają na żylne ściany i eliminują zastój krwi. W tym celu stosuje się zwykle specjalne maści i czopki na hemoroidy po porodzie.

W przypadku skomplikowanego przebiegu choroby, gdy nie można już jej wyleczyć za pomocą tabletek i maści, stosuje się radykalne leczenie – interwencję chirurgiczną.

Zapobieganie hemoroidom po porodzie

Przestrzeganie zasad higieny, znanych każdej kobiecie, jest dość skutecznym sposobem zapobiegania zaostrzeniom hemoroidów. Przyczyniają się także do rozwiązania problemu skutecznego leczenia tej patologii i zapobiegania nawrotom. Po opróżnieniu jelit należy używać tylko miękkiego papieru toaletowego, w miarę możliwości należy myć czystą, chłodną wodą.

Ze skłonnością do zaparć należy odpowiednio zmienić dietę. Ze środkami przeczyszczającymi powinieneś być ostrożny i używać ich tylko w ostateczności, wiele z nich pogłębia chorobę. Jeśli zmiana w diecie jest niewystarczająca, lepiej zrobić mikrobloty z olejów roślinnych.

Aby wyeliminować stagnację w żyłach należy wykonać fizjoterapię. Za pomocą prostego i bezpiecznego ćwiczenia można przyspieszyć normalizację napięcia naczyniowego, zlokalizowanego w narządach miednicy i skrócić czas leczenia.

Dieta na hemoroidy

Kobieta, która ma hemoroidy po porodzie powinna wyłączyć wszystkie przyprawy i wędzonki z diety, ostro ograniczyć spożycie produktów mącznych i słodyczy, wymienić biały chleb na inne odmiany i nawet nie pamiętać o karmie z pieprzem i tłuszczem.Gdy uda ci się wyleczyć chorobę, od czasu do czasu będzie można wprowadzić wyjątki od tej reguły.

Bardzo ważne jest stosowanie pokarmów, które poprawiają trawienie i pomagają wzmocnić ruchliwość jelit, zapewniając regularne codzienne stolce. Są to produkty bogate w błonnik, nabiał, ryż i grykę, oleje roślinne.

Specyfika diety laktacyjnej polega na tym, że jakość mleka matki, od której bezpośrednio zależy zdrowie dziecka, nie powinna ulec pogorszeniu. Dlatego matki muszą spożywać suszone owoce, a także banany i jabłka, które zawierają dużo błonnika, a jednocześnie są nasycone mikroelementami.

Potrzebne są także mięso i ryby, ale muszą być chude.

Musisz jeść i warzywa, a także pić co najmniej półtora litra płynów dziennie. Jednocześnie należy zrezygnować z napojów gazowanych i tonizujących.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: