ŚWIECE METHYLURACYL - instrukcje użytkowania i recenzje

Instrukcja użytkowania świeczek metylouracilowych

Hipodynamia, zaburzenia odżywiania, praca siedząca, ciąża u kobiet – przyczyny rozwoju hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych, które stały się odwetem ludzkości dla dobrostanu. Czopki metylouracylowe są niedrogim i skutecznym sposobem zwalczania objawów wczesnych hemoroidów.

Treść

 • Metylouracyl jako substancja czynna
 • Zalecenia dotyczące użytkowania
 • Maść metylouracylowa
 • Przegląd ceny leku na przykładzie czopków do pakowania
 • Recenzje

Uniwersalny lek nie jest mniej skuteczny w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej pochwy i szyjki macicy. W odniesieniu do urazu błon śluzowych, świece z metylouracylu mają nie tylko działanie terapeutyczne, ale także profilaktyczne poprzez zwiększenie zdolności regeneracyjnej komórek nabłonka. Nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powyżej 3 lat.

Metylouracyl jako substancja czynna

Metylouracyl odnosi się do leków stosowanych w leczeniu objawów choroby popromiennej.

Farmakodynamika metylouracylu

Metyluracyl poprawia metabolizm, wykazując działanie anaboliczne i antykataboliczne.. Efekt gojenia ran występuje w wyniku stymulacji mechanizmów regeneracji komórek.Normalizacja metabolizmu nukleotydów w jądrach komórkowych pozwala metyluracylowi wykazywać właściwości przeciwwrzodowe w przewodzie żołądkowo-jelitowym, a także stymulować hematopoezę (w szczególności leuko i erytropoezę). Dodatkowo odnotowano aktywację humoralnych i komórkowych mechanizmów ochronnych oraz właściwości przeciwzapalne metyluracylu. Ten ostatni daje metylouracyl jako efekt znieczulający.

Farmakokinetyka metylouracylu

Przy podawaniu doustnym metyluracylu najwyższe stężenie leku w osoczu krwi oznacza się po 0,5-4 godzinach. Okres całkowitego usunięcia metyluracylu z krwi wynosi 6 godzin, z narządów miąższowych – 24 godziny. Metylouracyl jest wydalany głównie w moczu przez nerki.

Farmakokinetyka metyluracylu w zależności od postaci dawkowania:

 • Tabletki metylotakilowe: lek podawany doustnie jest łatwo wchłaniany i przenika do tkanek, narządów i płynów. Przenika przez barierę naczyniowo-mózgową.
 • Maść metylouracylowa:
  • Niska zdolność przenikania nienaruszonych warstw tkanek otaczających;
  • W warstwach powierzchniowych naskórka i błon śluzowych występuje kumulacja;
  • Minimalnie wyraźny efekt resorpcji.
 • Świece metylouracylowe: wysoki stopień wchłaniania przez błonę śluzową odbytnicy. Lek określa się w osoczu krwi 20 minut po podaniu, osiągając szczytowe wartości stężenia w ciągu 60-120 minut. Usunięcie z organizmu odbywa się na dwa sposoby: częściowo z kałem w niezmienionej chemicznie pierwotnej postaci, ale w przeważającej części lek jest wydalany w metabolitach i koniugatach z moczem.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Zastosowanie metyluracylu w praktyce wiąże się przede wszystkim z patologiami proktologicznymi i ginekologicznymi. Metylouracyl jako stymulator hemopoeza zaleca się stosować z niewielkim zmniejszeniem liczby komórek krwi.

Methyluracil Candles in Proctology

Czopki metylouracylowe, zgodnie z instrukcją użycia, są zalecane dla pacjentów cierpiących na cukrzycę

 • Wrzody-zapalne i nekrotyczne zmiany błony śluzowej jelita grubego;
 • Zaostrzenie hemoroidów;
 • Ostre i przewlekłe szczeliny odbytu;
 • Rany pooperacyjne błony śluzowej odbytnicy i odbytu.

Zobacz także: Instrukcja użytkowania czopków indometacyny na hemoroidy

Metoda użycia

Lek stosuje się doodbytniczo. Bezpośrednio przed wprowadzeniem do odbytnicy czopka konieczne jest wykonanie wypróżnienia. Być może wykorzystanie mikrobiolrów olejowych. Następnie odbyt jest przemywany wodą i mydłem higienicznym, a skóra jest suszona czystą, miękką ściereczką. Aby osiągnąć maksymalne wyniki, należy wykluczyć własną aktywność fizyczną przez 30-45 minut po zabiegu. W tym celu zaleca się stosowanie czopków metylouracylowych przed odpoczynkiem lub spaniem motorycznym.

Dawkowanie

 • Dorośli pacjenci i dzieci powyżej 15 lat – 0,5-1 g methyluracilu (1-2 czopki) nie więcej niż 4 razy dziennie;
 • Dzieci w wieku 3-7 lat – nie więcej niż 0,25 g metyluracylu (1/2 czopka) na dobę;
 • 8-14 lat – 0,5 g (1 czopek) dziennie.

Przebieg leczenia wynosi 7-120 dni, w zależności od choroby.

Świece methyluracil w ginekologii

Czopki metylouracylowe stosuje się doodbytniczo i dopochwowo. Bezpośrednia postać dawkowania "Methyluracil, świece pochwowe" nie istnieje.

Wskazania do stosowania metyluracylu w ginekologii:

 • Komponent kompleksowego leczenia erozji szyjnej;
 • Interwencja chirurgiczna na szyjce macicy i pochwie;
 • Zapalenie kolki, zapalenie sromu, zapalenie szyjki macicy;
 • Uraz na układzie żeńskim narządów płciowych.

Sposób użycia i dawkowanie

Czopki stosuje się doodbytniczo lub dopochwowo. Maksymalna dawka wynosi 2 g dziennie (4 czopki), ale częściej nie więcej niż 2 czopki są przepisywane dziennie. Termin leczenia wynosi 10-30 dni.

Maść metylouracylowa

Gdy fotouczulanie działa jako fotoprotektor. Inne wskazania:

 • Rany i oparzenia, pęknięcia sutków w gruczołach sutkowych;
 • Złamania kości;
 • Egzema, neurodermit, bakteryjne zapalenie skóry;
 • Troficzne i inne owrzodzenia o niskim poziomie regeneracji skóry;
 • Zapalenie błony śluzowej pochwy i łagodne postacie uszkodzeń radiologicznych błony śluzowej pochwy;
 • Urazy i ostre pęknięcia odbytu i odbytnicy.

Sposób użycia i dawkowanie

Maść z metyluracylem nakłada się cienką warstwą na dotkniętą chorobowo powierzchnię 5-20 g każdego dnia. Przebieg leczenia wynosi średnio od 15 do 35 dni. W leczeniu zmian pochwy i odbytu w luźnych tamponach stosuje się maść, przed zabiegiem należy ubić słaby roztwór nadmanganianu potasu.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku wykrycia:

 • Ostra i chroniczna białaczka;
 • Limfogranulomatoza;
 • Nowotwory układu trawiennego;
 • Zapalenie trzustki;
 • Nadwrażliwość na składniki leku;
 • Zawroty głowy i stany synchroniczne nieznanego pochodzenia;

Lokalne stosowanie metylouracylu nie jest zalecane ze zwiększonym tworzeniem granulacji i tendencją do blizn keloidirovanie.

Lek nie był badany pod kątem bezpieczeństwa u kobiet w ciąży i kobiet w okresie laktacji, dlatego w tych okresach należy powstrzymać się od leczenia metyluracylem. Lek jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 3 lat.

Przegląd ceny leku na przykładzie czopków do pakowania

Koszt opakowania czopków methyluracil 500 mg 10 sztuk. w Moskwie i regionie moskiewskim waha się w zakresie 40-117 rubli / paczka. Dla chorych w Sankt Petersburgu i regionie Leningradu ta sama paczka będzie kosztować od 45 do 110 rubli / paczki. Cena w Nowosybirsku 1 opakowania methyluracilu w świecach mieści się w przedziale 35-92 rubli / opakowanie. Średnio w Rosji cena metyluracylu w czopku wynosi 79 rubli / uncja jednostkowa.

Zobacz także: Jak używać świeczników z nagietkiem do hemoroidów

Recenzje

Opinie pacjentów, którzy stosowali metyluracyl są w przeważającej mierze pozytywne. Z tych niedociągnięć większość osób niezadowolonych zauważa brak form leków dla dzieci. Raporty reakcji alergicznych i skutków ubocznych są bardzo nieliczne, ale nie kazuistyczne. Fakt ten wskazuje na potrzebę konsultacji z lekarzem prowadzącym przed użyciem nawet tak niezawodnego, skutecznego i bezpiecznego leku.

Sergey, Syktywkar: Pracuję we własnym interesie, nie ma czasu na zachorowanie i leczenie. Nagle krwotoki pogarszały się: swędzenie, ból i krew po toalecie. Wszystko to pojechało do lekarza w recepcji. Proktolog powiedział, że lepiej będzie działać, ale nie mogę. A ponieważ odmówiłem natychmiastowej operacji, wtedy Methyluracil polecił świece, przez 10 dni usunąłem wszystko jak rękę: bez bólu, bez krwi. Tak, a pieniądze wyszły świetnie, tylko 47 rubli za kurs. Przełożony operacji do lata, kiedy stanie się bardziej wolny.

Alina, Samara: Podczas badania ginekolog zobaczył zapalenie jelita grubego i erozję. Erozja uległa spaleniu, a wraz z nią konsekwencje, jak radzić sobie ze świecami z metyluracylem. Jestem studentem studiów wyższych, jeszcze nie pracuje, więc cena ma dla mnie wielkie znaczenie. A Methyluracil to dwie wycieczki w autobusie.W ciągu 15 dni całkowicie wyleczyłem kobiece problemy. Polecam więc, jeśli zalecił ci twój lekarz, zażywaj Methyluracil bez zastanowienia! Jest tani, bezpieczny i skuteczny. Cóż, wcale nie boli.

Yaroslava, Nizhny Novgorod: Pojawiły się hemoroidy, zaczęły używać świece odbytnicze Methyluracil. W 4 dni ból zniknął całkowicie, hemoroidy zniknęły w ciągu tygodnia. Była traktowana z radą swojego chłopaka, ale było straszne, że pojawią się efekty uboczne. Na szczęście nic się nie stało. Już rok żyję bez zaostrzeń. Świece Methyluracil to niezawodny, skuteczny lek o dobrej tolerancji. Każdy, kto szuka sposobu na pozbycie się hemoroidów, radzę świece Methyluracil. Trwały rezultat niemal natychmiastowy – gwarantowany. Radzę!

Kostia, Khabarovsk: Pracuję na zasadzie rotacji. Tutaj peretrudilis, i dostałem to. Lekarz zbadał i zdiagnozował "hemoroidy zewnętrznych węzłów żylnych". Poprzednio leczył szczeliny odbytu maścią Methyluracilem. Tym razem maści uratowały mnie przed zwolnieniem. Hemoroidy zniknęły, tak jak nigdy. Zastosowano go dwa razy dziennie. Zabieg był bezbolesny, nie odczuwałem żadnych trudności podczas korzystania z maści. Doskonały narkotyk, radzę wszystkim!

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: