Hemoroidy psychosomatyki (kobiety, mężczyźni): przyczyny prisologicheskie dla Louise Hey, Sinelnikov, leczenie

Hemoroidy to psychosomatyka jako główna przyczyna choroby

Psychosomatyka, która bada związek między duszą a charakterem osoby z chorobą, którą ma, i głosi, że wszystkie choroby są spowodowane przez nerwy, mówi: wszelkie problemy zdrowotne są wywoływane przez negatywne myśli, emocje, słowa i czyny. Hemoroidy nie stanowią wyjątku, który psychologowie uważają również za odbicie negatywnych przekonań o sobie i otaczającym świecie.

Psychosomatyka, która bada związek między duszą a charakterem osoby z chorobą, którą ma, i głosi, że wszystkie choroby są spowodowane przez nerwy, mówi: wszelkie problemy zdrowotne są wywoływane przez negatywne myśli, emocje, słowa i czyny.

Co to są hemoroidy

Hemoroidy to żylaki odbytnicy, które charakteryzują się wzrostem i stanem zapalnym splotów żylnych zlokalizowanych w narządzie. Patologii towarzyszy ból, świąd, pieczenie w odbycie, krwawienie z odbytu, uczucie pełności w odbytnicy i zaparcia. W późniejszych stadiach możliwe jest utrata hemoroidów i tworzenie się skrzepów krwi w naczyniach rozwarstwionych.

Psychosomatyczne przyczyny hemoroidów

Według psychosomatyki hemoroidów, przyczyny choroby wiążą się przede wszystkim z niechęcią do odejścia od przeszłości i lęku przed przyszłością. Ludzie skłonni do rozwoju tej choroby są silnie związani z miejscem pracy, z innymi osobami, przedmiotami i mają wielkie trudności z zaakceptowaniem zmian, nawet jeśli ich bardzo potrzebują.

Hemoroidy mogą wystąpić z powodu poważnego przestępstwa.Obawa przed negatywną krytyką przyczyny rozwoju hemoroidów.Strach przed rozłąką z ukochaną osobą może powodować hemoroidy.

Hemoroidy mogą również wystąpić z powodu wpływu następujących uczuć i emocji:

  • silny stres, przedłużone emocjonalne przeciążenie, z powodu ciężkiego środowiska i niechęć do zmiany;
  • strach przed negatywną krytyką;
  • strach przed rozstaniem z bliskimi, utratą rzeczy bliskich sercu;
  • ciągłe obawy o nadchodzące wydarzenia;
  • silny atak, nagromadzony przez lata, gniew w domu;
  • nawyk, by odkładać na czas nieokreślony;
  • strach przed zmianą związany z wątpliwościami i niechęcią do stracenia tego, co jest.

Zobacz także: Jak używać marchwi do hemoroidów?

Niektórzy przedstawiciele nauk psychosomatycznych kojarzą pojawienie się żylaków odbytu z wypartymi uczuciami. Ciało ludzkie jest obciążone ładunkiem niewypowiedzianych emocji, co zwiększa nacisk na obszar miednicy, co prowadzi do upośledzenia krążenia krwi i rozszerzonych żył w jelicie.

Hemoroidy psychosomatyka Obawa przed utratą Chęć utrzymania Hemoroidy powoduje Hemoroidy Psychosomatyka

Hemo-rhoid Psychosomatyka Louise Hay

Louise Hay uważa, że ​​psychosomatyka hemoroidów opiera się na złości w stosunku do przeszłości i niechęci do wybaczania starych wykroczeń, a także strachu przed przekroczeniem linii, przekroczenia własnej strefy komfortu i uwolnienia uczuć.

Hej reprezentuje jelita jako narząd, który wykorzystuje szkodliwe i pochłania korzystne. Wraz z pogarszaniem się stanu umysłu proces ten zostaje zaburzony. Negatywne myśli obciążają człowieka, nie pozwalają mu iść dalej, być oczyszczonym ze wszystkich niepotrzebnych i zbytecznych. Nieprzyjemne uczucia i negatywna energia gromadzą się w jego ciele niczym zastygająca krew, która rozszerza naczynia odbytnicy i wywołuje żylaki.

Louise Hay uważa, że ​​podstawą psychosomatycznych przyczyn hemoroidów jest złość w stosunku do ich przeszłości i niechęć do wybaczania starych wykroczeń, a także strach przed przekroczeniem linii, wyjście poza własną strefę komfortu i uwolnienie uczuć.

Według Sinelnikov

Valery Sinelnikov, przedstawiciel rosyjskiej szkoły psychosomatycznej, twierdzi, że osoby cierpiące na hemoroidy są prawie całkowicie pozbawione niepotrzebnych starych nawyków, rzeczy i wszystkiego, co przeszkadza im w rozwoju i pójściu dalej drogą życia.

Emocje osoby z żylakami odbytu są często obciążone nieprzyjemnymi odczuciami związanymi z przeszłością. Pacjent doświadcza poczucia winy, gniewu, urazy i gniewu wobec wydarzeń, które wydarzyły się dawno temu i ludzi z nimi związanych, i nie może w żaden sposób pozbyć się sytuacji, pamiętając o tym.

Valery Sinelnikov, przedstawiciel rosyjskiej szkoły psychosomatycznej, twierdzi, że osoby cierpiące na hemoroidy są prawie całkowicie pozbawione niepotrzebnych starych nawyków, rzeczy i wszystkiego, co przeszkadza im w rozwoju i pójściu dalej drogą życia.

Psychosomatyka hemoroidów u kobiet

U kobiet hemoroidy rozwijają się z powodu silnego strachu przed utratą ukochanego mężczyzny, z powodu wątpliwości co do własnej atrakcyjności, z obawy przed zdrowiem, życiem i przyszłością dzieci.Często choroba występuje u tych kobiet, które od lat chodzą na niekochane prace i nie rzucają palenia tylko dlatego, że boją się, że nie znajdą innego.

Zobacz także: Jak zrobić świece z hemoroidów z ziemniaków?

Związek stanu emocjonalnego z odbytnicą

Każdy organ w ludzkim ciele, zgodnie z pojęciami psychosomatyki, uosabia jeden lub drugi symbol. Odbyt jest odbiciem pracy, jakiejkolwiek aktywności, więc wszystko negatywne, które wiąże się z danym obszarem życia człowieka, bezpośrednio wpływa na ten narząd.

Szczeliny analne są prowokowane przez przymus nienawiści do pracy i wynikający z niej konflikt wewnętrzny.

Tak więc, jeśli proces zapalny rozwija się w jelitach, oznacza to, że dana osoba ma wiele globalnych planów, ale ciągle wątpi, że będzie w stanie je przeprowadzić. Krwawienie z odbytnicy spowodowane nienawiścią i złością w stosunku do osób, które przeszkadzają w realizacji ich planów. Skurcz jelitowy uosabia lęk przed skutkami ich pracy, a procesy nowotworowe – ciągłe samo-kopanie, odrzucenie samych siebie i wyniki ich działań. Szczeliny analne są prowokowane przez przymus nienawiści do pracy i wynikający z niej konflikt wewnętrzny.

Sposoby leczenia psychologicznego

Aby wyleczyć żylaki, nie wystarczy stosować tylko terapię lekową. Bez zajmowania się prawdziwymi przyczynami psychologicznymi choroba powróci.

Ponieważ stan umysłu i odbytnicy są ze sobą blisko powiązane, aby skutecznie wyeliminować hemoroidy, musisz zwracać uwagę na swoje zachowanie, myśli i emocje i próbować pozbyć się negatywu.

Aby to zrobić, możesz użyć następującego algorytmu:

  1. Aby przeanalizować swój stan emocjonalny, zidentyfikować negatywne uczucia, które mogą być źródłem choroby.
  2. Zacznij rozwiązywać ten problem, próbując przekształcić negatywne przekonania, postawy i emocje w pozytywne. Według psychosomatyki hemoroidów można wyleczyć się, jeśli całkowicie pozbędziesz się ciężaru przeszłości, przebaczysz długotrwałe obelgi, przestaniesz bać się przyszłości i spróbujesz całkowicie zmienić swoje życie.
  3. Ciągle inspiruj się pomysłem szybkiego powrotu do zdrowia i pozbycia się objawów hemoroidów.

Zwolennicy trendu psychosomatycznego zdecydowanie zalecają stosowanie specjalnych postaw (afirmacji), aby poprawić postawę podświadomości wobec siebie i świata oraz zmaterializować pozytywne myśli i idee.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: