Świece ziemniaczane na hemoroidy: jak to zrobić, przeglądy leczenia

Folk wskazówki, jak zrobić świece na hemoroidy z ziemniaków

Stosowanie świece ziemniaczanej we wczesnych stadiach hemoroidów pomoże złagodzić ból, stany zapalne i obrzęki w ciągu zaledwie kilku dni. Przepisy ludowe i instrukcje dotyczące leczenia hemoroidów przy pomocy świec z ziemniaków, kompresów i kąpieli …

Od tego czasu, ponieważ ziemniak ma ugruntowaną pozycję w diecie Europejczyków, naukowcy wielokrotnie badali i potwierdzali jego właściwości lecznicze.

Zalety tego warzywa wynikają ze zrównoważonego składu chemicznego. Aminokwasy, witaminy i mikroelementy w składzie ziemniaków są przydatne w wielu chorobach: od chorób układu krążenia do proktologii.

Ze względu na zwiększone stężenie skrobi, sok ziemniaczany jest w stanie złagodzić ból, ogarniając błony śluzowe.

Nawet proste balsamy z surowej bulwy powstrzymują krwawienie hemoroidalne i pomagają zacieśnić małe rany.

Świece ziemniaczane na hemoroidy

Te samodzielnie tworzone świece mogą być używane na różnych etapach hemoroidów: zmniejszają ból i obrzęk, zmniejszają rozmiar i stan zapalny hemoroidów, co zostało opisane bardziej szczegółowo tutaj.

Jak zrobić świece do ziemniaków:

 • Jako materiał źródłowy weź świeże ziemniaki.
 • "Półwyroby" mają kształt cylindra.
 • Długość świecy – od 3 do 5 cm.
 • Średnica – do półtora centymetra.
 • Świeca nie powinna być chipping i nierówności.

Konieczne jest wprowadzenie świecy, leżąc na boku. Zaleca się robić to w nocy: rano wyśliźnie się samo. Miód lub olej roślinny można nanosić na powierzchnię świecy ziemniaczanej, a rokitnik jest lepszy.

Świece do hemoroidów z ziemniaków mogą być przechowywane do wykorzystania w przyszłości i przechowywane w zamkniętym pojemniku w lodówce.

Lepiej jest schłodzić je przed użyciem, ponieważ zimno tłumi ból.

Świece z ziemniaków zużywają 10 dni z rzędu. Aby uzyskać większy efekt, przebieg leczenia hemoroidów świecami ziemniaczanymi powtarza się po 1-2 miesiącach.

Skuteczny i równy Zaleca się stosowanie hemoroidów świece ziemniaczane w czasie ciąży – nie powodują efektów ubocznych, działają łagodnie i szybko.

Ziemniaczana lewatywa

 • Jeden ziemniak jest wcierany na najmniejszą tarkę, miąższ jest wyciskany.
 • 30 gramów soku zebrano w strzykawce i wstrzyknięto przed snem do odbytu.
 • Schemat leczenia jest taki sam, jak przy stosowaniu świec – 10 dni.

Okładka ziemniaczana

Zmiażdżoną masę ziemniaczaną owinięto gazą i umieszczono na hemoroidalnym "guzie", zabezpieczając podkładkę taśmą samoprzylepną.

Kompres idealnie pomaga w skurczach, łagodząc ból.

Jeśli nie żałujesz ziemniaków i masz dużo wolnego czasu, spróbuj w inny sposób, który wymaga 12 bulw i 3 godzin.

Kompresuj kompres:

 • Bulwy są myte i suszone.
 • Drobno pocierać jedną bulwę i umieścić tę substancję na miękkiej szmatce.
 • Krzesło pokryte jest polietylenem.
 • Tkanina z pastą ziemniaczaną umieszczana jest na wierzchu folii.
 • Konieczne jest usiąść, aby kompres zakrył całkowicie zewnętrzny węzeł.
 • W tej pozycji pacjent zajmuje kwadrans.

Co 15 minut sekwencja czynności powtarza się: 12 bulw jest pocierających naprzemiennie. Zużyty balsam jest wyrzucany, nowy stawia się na swoim miejscu.

Wczesne hemoroidy są usuwane w ciągu jednego trzygodzinnego kursu. Podczas wykonywania formularzy takie leczenie jest powtarzane.

Sok ziemniaczany

Świeży sok ziemniaczany nadaje się nie tylko do hemoroidów, które mogą goić. Zalecają się tradycyjni uzdrowiciele użyj w środku soku ziemniaczanego.

Podłoże ziemniaczane jest nasycone substancjami, które nie pozwalają zbytnio naciągać ścian naczyń i jednocześnie je wzmacniać.

Na siły naczyń krwionośnych "dba" i witaminy C zawartych w warzywach, jednocześnie zmniejszając krwawienie z hemoroidalnych "szyszek".

Obróbka cieplna zmniejsza ilość organicznej witaminy w bulwach, aw jej surowej postaci pozytywnie wpływa na całe ciało, promując gojenie pęknięć hemoroidalnych.

Sok z ziemniaków zaleca się pić trzy razy dziennie 30 minut przed posiłkiem. Dawka terapeutyczna – pół szklanki. Czas trwania odbioru: nie więcej niż 3 dni z rzędu. Nie polecany dla osób o słabym żołądku.

Tace z ziemniakami

Kolejną metodą leczenia hemoroidów testowanych przez ludzi są kąpiele ziemniaczane.

Instrukcje krok po kroku dla ich przygotowania:

 • Umyte skórki ziemniaków gotuje się we wrzącym mleku.
 • Po ugotowaniu całą zawartość wlewa się do stałego pojemnika, który może wytrzymać ciężar człowieka.
 • Naczynie pokryte jest drewnianą pokrywą, której środek wycięty jest otwór o średnicy 5 cm.
 • Pacjent siedzi na pokrywie tak, że pary spadają bezpośrednio na hemoroidy.

Czas trwania procedury wynosi 15 minut. Po jej zakończeniu obszar wokół hemoroidów jest naoliwiony olejem dzikiej róży.

Przeciwwskazania

Zarówno tradycyjne, jak i nietradycyjne metody leczenia hemoroidów mają swoje zalety. Niektórzy ludzie bardziej ufają lekarzom, inni – zielarzom i tradycyjnym uzdrowicielom.

Rośliny wydają nam się najbardziej "nieszkodliwymi" sposobami przywracania zdrowia.

Wszelkie "narkotyki" babki należy stosować z dużą ostrożnością, prosząc lekarza o możliwe przeciwwskazania.

Ważne jest, aby wiedzieć, że:

 • Tradycyjne przepisy są mniej skuteczne niż zatwierdzone leki i lepiej pozbyć się hemoroidów na późniejszych etapach, zgodnie z instrukcjami proktologa.
 • Niektóre przepisy mogą i mogą zaszkodzić, jeśli pacjent złamie proporcje składników lub nie wie z góry o skutkach ubocznych. Tak gorzki piołun, który ludzie cierpiący na hemoroidy lubią parzyć, może spowodować zatrucie, ponieważ zawiera toksynę, thujone.

Eksperci przypominają, że sami pacjenci muszą wykazać się zdrowiem psychicznym i udać się do kliniki, aby określić stopień złożoności hemoroidów, a dopiero potem skorzystać z popularnego doświadczenia.

Świece ziemniaczane do hemoroidów mogą pomóc we wczesnych stadiach choroby i łagodzić ból w zaawansowanych przypadkach, ale tylko jako pomoc, a podstawowe leczenie powinno być tradycyjne.

Recenzje

Natasza: "W 35 tygodniu ciąży miałem 2 guzki hemoroidalne.Bardzo się rozchorowałem, traktowałem je hepatrombiną, ale to nie pomogło. Uratowali świece ziemniaka na hemoroidy, stosowali je tylko 2 dni: ból ustąpił, wielkość węzłów zmniejszyła się, zapalenie ustąpiło. Myślę, że tydzień takiej "terapii" i hemoroidy całkowicie zniknęły. "

Maxim: "Gdy tylko hemoroidy zaczną mi przeszkadzać, używam metody babci, stawiam świecę z ziemniaka na noc i wszystko mija rano, ale działa, jeśli problem nie działa".

Marina: "Ginekolog poradził mi, żebym zrobił świece ziemniaczane, gdy byłam w ósmym miesiącu ciąży, Świece chłodzone + płyny z tartych ziemniaków, w 5 dni leczenia poczułem się znacznie lepiej – i nie potrzeba żadnych maści".

Nikołaj: "Jeśli porównamy zakupione i ludowe remedium na hemoroidy z ziemniaków, to ostatnie osobiście mi pomogły, tylko kompresowałem, zmieniałem się co godzinę Naprawdę eliminuję problem, spróbuj sam".

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: