Antybiotyki na hemoroidy

Dlaczego lekarz przepisuje antybiotyki na hemoroidy?

Cześć! Dzisiaj byłam w klinice u proktologa, zdiagnozowałam hemoroidy trzeciego etapu i wypisałam kilka recept na zakup leków. Niektóre z tych leków są antybiotykami. I naprawdę nie lubię ich brać, ponieważ po tym, jak muszą wypić cykl bifidobakterii, aby normalizować stolec. Powiedz mi proszę, w jakim celu lekarz mi je przepisał i czy powinienem je wypić?

Dzień dobry! Jak już zapewne wiesz, hemoroidy są chorobą, która wpływa na żyły hemoroidalne odbytu, powodując ich rozszerzenie żylaków. Chorobie towarzyszy ostry ból w odbycie, utrata węzłów, tworzenie się pęknięć i krwawienie.

Leczenie hemoroidów w późniejszych stadiach może obejmować leki przeciwbakteryjne w celu uniknięcia przylegania zakażenia z fizycznym uszkodzeniem ścian odbytu, naczyń krwionośnych, błon śluzowych z późniejszym rozwojem patogenów.

Przyczyny hemoroidów

Występowanie hemoroidów wynika z różnych negatywnych czynników. Należą do nich następujące powody:

 1. Hipodynamia. Nieaktywny tryb życia prowadzi do zastoju w miednicy, co wywołuje żylaki krwionośne żylaków.
 2. Problemy z krzesłem.Naruszenie jelit prowadzi do powolnego ruchu mas kałowych przez okrężnicę. Opóźnienie ruchu może być spowodowane nieaktywnym sposobem życia, niskim poziomem aktywności fizycznej. Masy kałowe są zagęszczane i ściskają ściany naczyń krwionośnych, powodując upośledzenie przepływu krwi. Podczas wypróżniania gęsty stolec może uszkodzić błonę śluzową jelita grubego i odbytu, tworząc wewnętrzne pęknięcia. Czynność oddawania stolca jest skomplikowana z powodu trudnego ruchu wewnątrz okrężnicy i odbytnicy, co zwiększa przepływ krwi do miednicy i tworzy warunki wstępne dla naczyń krwionośnych żylaków.
 3. Zakłócenia żywieniowe. Codzienna dieta powinna obejmować białka, tłuszcze, węglowodany, błonnik i wodę. Nadmiar pokarmów białkowych, niskie spożycie wody (herbata, kawa się nie liczą) stwarza warunki do stagnacji narządów miednicy.
 4. Ciężka praca fizyczna związana z podnoszeniem ciężarów zwiększa ryzyko hemoroidów u mężczyzn. Podnoszenie ciężarów (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) związane z unoszeniem ciężarów, sztangą i innymi ciężkimi przedmiotami powoduje wystąpienie hemoroidów.
 5. U kobiet czynnikiem ryzyka jest ciąża i poród. Z naciskiem rosnącej macicy na narządach miednicy, w tym ostatnim występują procesy stagnacyjne, które prowadzą do powstawania hemoroidów. Ponadto, kobiety w ciąży są często nękane przez problem zaparcia spowodowanego unerwienie jelit, co również zwiększa ryzyko hemoroidów.
 6. Hemoroidy – częsta choroba wśród osób prowadzących siedzący tryb życia, w tym w wyniku aktywności zawodowej.

Zgodnie z lokalizacją węzłów, lekarze dzielą hemoroidy na 2 typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Z natury przepływu może być ostry i przewlekły. Każda postać choroby charakteryzuje się podobnymi objawami, które różnią się od siebie stopniem nasilenia zespołu bólowego, umiejscowieniem węzłów i charakterem krwawienia.

Nasi czytelnicy polecają! Aby skutecznie leczyć hemoroidy, nasi czytelnicy doradzają Proctolex. Ten naturalny środek, szybko eliminujący ból i swędzenie, wspomaga gojenie się szczelin odbytu i hemoroidów. Skład leku obejmuje tylko naturalne składniki o maksymalnej skuteczności.Narzędzie nie ma przeciwwskazań, skuteczność i bezpieczeństwo leku potwierdzają badania kliniczne w Instytucie Proktologii. Dowiedz się więcej … "

Objawy hemoroidy

Objawy choroby obejmują:

 • dyskomfort w odbytnicy i odbycie;
 • uczucie pieczenia, swędzenie, niepełne opróżnianie jelit po stolcu, uczucie obcego obiektu w odbycie;
 • zwiększone tworzenie śluzu z odbytu, z powodu zapalenia ścian odbytnicy;
 • uwolnienie krwi szkarłatnej z odbytu po ruchu jelitowym (intensywność krwawienia zależy od ciężkości choroby);
 • ból w odbycie i wokół niego;
 • utrata hemoroidów.

Ostrej postaci hemoroidów towarzyszy ostry ból podczas ruchów jelit, siedzenia, chodzenia, wyczuwania węzła, a także podczas próby opróżnienia jelit. Często wzrasta temperatura ciała. Hemoroidy zmieniają swój kształt, stają się bardziej spuchnięte, niebieskawe i napięte.

Zastosowanie antybiotyków w leczeniu zachowawczym

Rozwiązanie problemów związanych z hemoroidami odbywa się metodami leczenia zachowawczego i chirurgicznego.Sposób leczenia zależy od ciężkości choroby. Interwencja chirurgiczna jest zalecana w przypadku zaawansowanych postaci, zaznaczonej martwicy tkanek i występowania różnych powikłań. W innych przypadkach leczenie choroby odbywa się metodami zachowawczymi.

Antybiotyki to leki, które mogą wyeliminować aktywność patogenów powodujących patologiczne zapalenie. Terapia antybakteryjna jest wskazana w przypadkach ostrego zapalenia w procesie hemoroidalnym, gdy występuje hemoroidalna zakrzepica żył i naczyń w odbycie. Antybiotyki można podawać miejscowo (w postaci maści, czopków), doustnie (tabletki, kapsułki) oraz w postaci zastrzyków do wstrzykiwań. Leki te przyczyniają się do złagodzenia zakrzepicy węzłów, zmniejszenia bólu, uczestniczenia w eliminacji ognisk zapalnych. W przypadkach ropienia węzłów i martwicy tkanek pacjentowi przepisuje się leki przeciwbakteryjne w postaci iniekcji domięśniowych. Przebieg przyjmowania antybiotyków w leczeniu hemoroidów trwa od 5 do 10 dni. Oprócz antybiotyków, leki znieczulające, przeciwzapalne i venotropic są szeroko stosowane w kompleksowym leczeniu hemoroidów.

Zastosowanie antybiotyków w leczeniu chirurgicznym

Nieuchronnie, stosowanie antybiotyków po chirurgicznym leczeniu hemoroidów: są one konieczne, aby zapobiec możliwym powikłaniom choroby po zabiegu chirurgicznym. Takie powikłania obejmują krwawienie, powstawanie przetok, zakażenie rany pooperacyjnej.
Infekcja rany po operacji usunięcia hemoroidów wynika głównie z uwalniania mas kałowych. Kiedy ropiejące rany powinny ją otworzyć i, usuwając ropę, umieścić specjalny drenaż, aby opuścić nowo nagromadzoną ropę. Antybiotyki pomagają wyeliminować proces zapalny i zmniejszyć ropne infiltracje. W przypadku profilaktycznego leczenia hemoroidów pooperacyjnych przebieg leczenia trwa od 3 do 5 dni, przy wyeliminowaniu powikłań leczenie przeciwbakteryjne może trwać do 10 dni lub dłużej.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: