Maść hemoroidalna znieczulająca: niedroga i skuteczna, gojenie się ran w przypadku pęknięć, po operacji, w okresie zaostrzenia, opinie

Czy potrzebuję środków przeciwbólowych na hemoroidy?

Większość osób, u których zdiagnozowano delikatną chorobę hemoroidalną, chce się szybko pozbyć i bez interwencji chirurgicznej. Leki stosowane w leczeniu tej dolegliwości mają różne formy składu, sposób podawania i konsystencję postaci uwalniania, ale najbardziej skuteczna jest maść hemoroidów znieczulających. Jest to łagodna postać farmakologicznego leku przeznaczonego do miejscowego działania na hemoroidy.

Treść

 • Ogólne informacje na temat maści hemoroidów
 • Plusy i minusy maści znieczulających na hemoroidy
 • Metoda stosowania maści hemoroidów znieczulających

Ogólne informacje na temat maści hemoroidów

Oprócz substancji czynnej, każda maść przeciw hemoroidom zawiera tłuszcz, lanolinę lub wazelinę. Wszystkie składniki są równomiernie rozmieszczone, konsystencja jest jednolita.

Jako część niektórych maści zawierają takie substancje czynne, które zmniejszają krzepliwość krwi – jest to szczególnie ważne w rozwoju ostrej zakrzepicy hemoroidów. Te maści są w stanie rozpuścić skrzepy krwi. Elementy znieczulające, które są częścią doskonale usuwają zespół bólowy.

Współczesna medycyna szeroko oferuje tak zwane wieloskładnikowe maści, które mają kompleksowy wpływ na problem hemoroidów.

Plusy i minusy maści znieczulających na hemoroidy

Pozytywny wpływ maści antyhemorralnych jest następujący: takie formy lekarstwa są dość proste w użyciu, różnią się imponującą głębią wprowadzania substancji czynnych i mają działanie tylko w miejscu rozwoju objawów hemoroidalnych. Lokalne maści są doskonałym wyborem dla pacjentów, takich jak dzieci, kobiety w ciąży i kobiety po porodzie.

Wady maści na hemoroidy są takie, że nie można ich stosować jako jedynego leku w leczeniu choroby. Ich skuteczność przejawia się w kompleksowym efekcie, uzupełniającym inne metody terapii.

Metoda stosowania maści hemoroidów znieczulających

Jeśli hemoroidy są zewnętrzne, to węzły rozwijają się na zewnątrz, w pobliżu odbytu. Podczas wykonywania etapów węzły pozostają za odbytem i często nie można ich zmienić. W jednym przypadku i w innym przypadku zaleca się stosowanie maści, które są stosowane 2-3 razy dziennie, do pełnego leczenia. Przed leczeniem konieczne jest przygotowanie miejsca uszkodzenia: zwykle odbywa się to po defekacji i przyjęciu procedur higienicznych.

W celu lokalnego naświetlenia można używać aplikacji z użyciem tamponu gazowego, mazania odbytu palcem lub wstrzykiwać maść doodbytniczo za pomocą specjalnego aplikatora, który jest realizowany razem z rurką maści.

W każdym przypadku sama maść i sposób jej stosowania są przepisywane wyłącznie przez lekarza, ponieważ tak szybko, jak on może określić zasięg choroby i dawki niezbędnej pomocy.

Top 10 najpopularniejszych środków przeciwbólowych na hemoroidy:

 1. Proktozan. Maść ta jest przeznaczona do leczenia choroby przy jednoczesnym stosowaniu czopków o tej samej nazwie. Nie zawiera hormonów! Jest zdolny do wielostronnego wpływu na guzy hemoroidalne: wysusza je, znieczula, leczy pęknięcia i rany, w leku jest także składnik przeciwzapalny. Po przygotowaniu odbytu Proktozan nakłada się na miejsce uszkodzenia 2 razy dziennie. W zestawie znajduje się aplikator, z którym lek jest wstrzykiwany bezpośrednio do odbytu, również 2 razy dziennie. Kontynuuj leczenie przez 7-12 dni. Maść ma przeciwwskazania, że ​​pacjent ma nadwrażliwość na składniki, a Proctosan nie powinien być stosowany u dzieci i kobiet w ciąży. Koszt – 275-318 rubli.
 2. Aurobin.Lek jest łączony, jego skład obejmuje lidokainę (do łagodzenia bólu), dekspantenol (w celu przyspieszenia gojenia), prednizon (hormon). Zastosuj krótko, ponieważ zawiera hormon. Spośród przeciwwskazań zauważyć: obecność chorób wirusowych lub grzybiczych, oprócz wrażliwości na żywioły, obecność zespołu Cushinga, dzieciństwo, kobiety w ciąży. Koszt to 265-320 rubli.
 3. Nefluan. Maść połączonej kompozycji, która zawiera antybiotyk, lidokainę dla miejscowej ulgi w bólu i hormon, który wzmacnia efekt znieczulenia lidokainą. Jest on stosowany w ścisłej zgodności z zaleceniami lekarza i jest wprowadzany wyłącznie przez specjalne rozszerzenie do kanału odbytu trzy razy dziennie przez 2 tygodnie. Jako część hormonu, który rozszerza listę działań niepożądanych i przeciwwskazań maść Nefluan – nie można stosować leku do nadwrażliwości, w obecności zakażeń grzybiczych, ciąży. Koszt to około 1600 rubli.ProktozanAurobinNefluan
 4. Proktosedil. Efekty wieloskładnikowego kompleksu leków. Hormon hydrokortyzon, który jest częścią tej maści,jest w stanie zapewnić skuteczne działanie przeciwświądowe i framycetyna antybiotyk hamuje wzrost bakterii, heparynę – zapobiega powikłań zakrzepowych eskulozydu – wyciąg z kasztanowca udział w poprawie elastyczności ścianek naczyń, że pozbawia się naczyń kapilarnych, zapobiega zjawiskom wysiękowego etilaminobenzoat są środki miejscowo znieczulające. Lek Proktosedil ma przeciwwskazania: nadwrażliwość na niektóre składniki, szczególnie na antybiotyk i hormon, obecność grzybic lub infekcji wirusowych w obszarze odbytu, ciąża w dowolnym czasie, wiek dzieci. Zaleca się ostrożne stosowanie z CHF i nadciśnieniem tętniczym. Koszt to 310-360 rubli.
 5. Ulga. Skład tej wyjątkowej maści – obecnie popularnego oleju z wątroby rekina (ma działanie immunomodulujące i wyraźne gojenie się ran), fenylefryny (właściwości zwężające naczynia). Miejscowe stosowanie maści Relief oznacza zmniejszenie prześwitu między naczyniami, zmniejszenie obrzęków, zatrzymanie surowiczych i wysiękowych objawów w chorobach regionu odbytu.Zastosuj w następujący sposób: za pomocą końcówki dołączonej do maści, niewielka ilość leku jest nakładana na dotknięte obszary, w tym wewnątrz odbytu. Ma następujące przeciwwskazania: pacjent ma granulocytopenię, zwiększoną krzepliwość krwi, indywidualną wrażliwość pacjenta na składniki. Koszt – 315-385 rubli.
 6. Hepatrombin G. Jako część tej maści jest antykoagulant, który pozwala na stosowanie leku w najcięższych przypadkach rozwoju hemoroidów. Prednizolon jest hormonem, który łagodzi ból i obrzęk. Spośród przeciwwskazań zauważyć: obecność gruźlicy, kiły, guzy na skórze wokół odbytu, zwiększone predyspozycje do krwawienia, ciąża. Koszt to 220-240 rubli.ProctosedilUlgaHepatrombin G
 7. Mineless Maść znieczulająca do hemoroidów, która ma w swoim składzie naturalne i podobne składniki, które mogą mieć złożony wpływ na hemoroidy: łagodzić obrzęki, znieczulić, zatrzymać krwawienie itp. zrobić po każdym zabiegu jelit.Nie znaleziono przeciwwskazań, co czyni go ogólnie dostępnym dla szerokiego grona pacjentów. Koszt to 300-340 rubli.
 8. Posteryzowane Jest stosowany w połączeniu z czopkami przeciw hemoroidom (świece) o tej samej nazwie. Jako część – drobnoustrojowych elementów E. coli, wcześniej zabitych przez substancję fenol. Stosowany w leczeniu współistniejącego hemoroidalnego zapalenia skóry, z pęknięciami w obszarze odbytu, po operacji. Koszt to 330-368 rubli.
 9. Maść Fleming. Ta znieczulająca maść hemoroidowa jest lekiem homeopatycznym, ma unikalną kompozycję: nagietek, ekstrakt z mentolu, oczar wirginijski, cynk. Łącznie te składniki mają złożony efekt: złagodzić ból, zatrzymać krwawienie, zatrzymać naczynia krwionośne, wzmocnić tkanki naczyń krwionośnych itp. Stosować 3 razy dziennie. Możliwe są działania alergiczne na składniki. Koszt 285-310 rubli.
 10. Troxevasin. Ta anestetyczna maść na hemoroidy zawiera trokserutynę, która zwiększa napięcie żył, naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych, zapobiega ich rozszerzaniu się i zatrzymuje rozwój obrzęku. Troxevasin stosuje się tylko w złożonej terapii. Koszt to 160-180 rubli.Nie mojaPosteryzowaneMaść FlemingTroxevasin

Maść znieczulająca na hemoroidy jest aplikowana przez pacjenta po uprzedniej konsultacji z lekarzem o ustaleniu dawki leku – tylko w ten sposób można szybko pozbyć się nieprzyjemnej choroby i zapomnieć o niej.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: