ACTOVEGIN i MEXIDOL - czy można go pobierać jednocześnie (kompatybilność)

Czy mogę jednocześnie przyjmować Actovegin i Mexidol?

Actovegin i Mexidol – leki poprawiające metabolizm komórek nerwowych, krążenie krwi w mózgu. Są stosowane w dystonii neurokrzewiiowej, stanach po udarze, demencji starczej, upośledzeniu umysłowym u dzieci, chorobach układu sercowo-naczyniowego.

Actovegin i Mexidol – leki poprawiające metabolizm komórek nerwowych.

Działanie Actovegin

Produkt przetwarzający krew cielęcą, pozbawiony białka. Ma działanie przeciw niedotlenienie. Poprawia metabolizm energetyczny i efektywność oksydacyjnej fosforylacji.

Zwiększa stabilność neuronów mózgowych do niedokrwienia, braku tlenu. Przyspiesza rozkład nieutlenionych produktów toksycznych dla komórek nerwowych: kwasu mlekowego, ciał ketonowych.

Zapobiega kwasice tkanki nerwowej. Promuje procesy regeneracyjne w skórze, poprawiając krążenie krwi w naczyniach krwionośnych.

Stosuje się go w leczeniu żylaków z wrzodami kończyn dolnych, dystonii naczyniowych, choroby niedokrwiennej serca, neuropatii cukrzycowej, hemoroidów w ramach kompleksowej terapii.

Actovegin stosuje się w leczeniu żylaków.Actovegin stosuje się w leczeniu choroby niedokrwiennej serca.Actovegin jest stosowany w leczeniu hemoroidów.

Akcja Mexidol

Przeciwhipoks, przeciwutleniacz. Chroni komórki mózgowe przed brakiem tlenu i procesami peroksydacyjnymi. Stabilizuje błony neuronalne, chroniąc fosfolipidy przed utlenianiem przez wolne rodniki. Zwiększa skuteczność neuromediacji, wrażliwość mózgu na acetylocholinę, kwas gamma-aminomasłowy. Zawiera kwas bursztynowy, biorący udział w cyklu Krebsa.

Zwiększa skuteczność działania leków nasennych, anksjolitycznych, przeciwdrgawkowych, przeciwdepresyjnych, neuroleptycznych na ośrodkowy układ nerwowy.

Zapobiega zakrzepicy i szlamowi krwinek.

Jest on stosowany w przypadku encefalopatii alkoholowej, zaburzeń układu nerwowego, demencji starczej, upośledzenia umysłowego, zapalenia trzustki.

Mexidol stosuje się w leczeniu zapalenia trzustki.

Czy możliwe jest jednoczesne nakłuwanie Actovegin i Mexidolu?

Nie zaleca się mieszania roztworów do wstrzykiwań w jednej strzykawce. Jednakże, gdy są stosowane razem, ale w różnych strzykawkach lub postaciach dawkowania, kompatybilność jest dobra.Wzmacniają one efekt terapeutyczny siebie nawzajem.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Różnica polega na tym, że Actovegin jest zatwierdzony do stosowania przez kobiety w ciąży, w przeciwieństwie do Mexidolu.

Co jest wspólne

Środki powinny być podawane razem z alkoholem, zaburzeniem krążenia, pourazową encefalopatią, VSD, bólami głowy, osteochondrozą, chorobą wieńcową serca.

Actovegin: Cell Regeneration ?! Mexidol: Brain Update

Przeciwwskazania do stosowania leków Actovegin i Mexidol

Indywidualna nietolerancja, niewydolność serca w fazie dekompensacji, obrzęk płuc, niewydolność nerek, wiek do 16 lat, ciąża, laktacja.

Jak ukłuć Actovegin i Mexidol

Przerwa między wstrzyknięciami powinna wynosić około 15 minut.

Actovegin jest wskazany do podawania domięśniowego i dożylnego w postaci zakraplacza lub w 5 ml sprayu. Kurs – 2 tygodnie.

Mexidol jest również używany w / in i / m.Po kursie za 2 tygodnie przejście do pigułki. Schemat zastrzyków jest przepisywany przez lekarza zgodnie z nasileniem objawów.

Efekty uboczne

Reakcja alergiczna (wysypka, obrzęk naczynioruchowy, anafilaksja), obniżenie ciśnienia krwi, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej.

Za pomocą Aktovegil i Meksidol może obniżać ciśnienie krwi.

Recenzje

Kurbatov RA, urolog, Moskwa

Stosuję Actovegin do wkraplania w pęcherzu z zapaleniem pęcherza. Lek przyspiesza regenerację komórek i odzyskiwanie pacjenta.

Prikhodko AV, neuropatolog, Kazań

Przepisuję te leki, aby wywołać obumarcie pacjentów w złożonych schematach leczenia. Rehabilitacja przyspiesza.

Zinaida, 40, Syktywkar

Neurolog przepisał te leki na osteochondrozę i ataki niedokrwienne – zemdlał. Teraz czuję się lepiej po dożylnych zastrzykach.

Mikhail, 45, Oryol

Mianowany z IRR. Ataki paniki i bóle głowy zaczęły pojawiać się znacznie rzadziej.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: