Guzki hemoroidalne (węzły): co zrobić, gdy pękną hemoroidy, leczenie, jak usunąć, jak się pozbyć

Co zrobić, jeśli pękną hemoroidy?

Hemoroidy są procesem zapalnym w żyłach hemoroidalnych zlokalizowanych na końcu odbytu w pobliżu odbytu. Chorobie towarzyszy tworzenie charakterystycznych węzłów i krwawienia.

We wczesnych stadiach hemoroidy są bezobjawowe, wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, że cierpi na tę chorobę. Późniejsze etapy przynoszą wiele cierpienia: utratę, zakrzepicę, upośledzenie.

W zależności od umiejscowienia guzków hemoroidy są podzielone na zewnętrzne i wewnętrzne.

Jeśli guzki hemoroidalne znajdują się za kanałem odbytu, są to oznaki wewnętrznej choroby.

Hemoroidy są procesem zapalnym w żyłach hemoroidalnych zlokalizowanych na końcu odbytu w pobliżu odbytu.

Jeśli guzki znajdują się w okolicy odbytu, są to zewnętrzne hemoroidy. W połączeniu hemoroidów, guzy znajdują się tam i tam.

Wiele osób jest zaniepokojonych pytaniem: "Czy pęknięcia hemoroidów?" Niestety może. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań w celu leczenia tej choroby, hemoroidy zamieniają się w ostrą postać. Węzeł hemoroidalny przestaje wytrzymywać obciążenie, a jego cienkie ściany pękają.

Treść

 • 1 Przyczyny zaostrzenia
 • 2 Co zrobić, jeśli pękną hemoroidy?
 • 3 Jak zatrzymać własną krew?
 • 4 Wygląd ropy
 • 5 Jak leczyć hemoroidy?
 • 6 Zapobieganie hemoroidom

Przyczyny zaostrzenia

Istnieje wiele powodów, z powodu których może dojść do przełamania guzków krwawniczych. Należą do nich:

 • zaparcia, w którym dana osoba jest bardzo obciążona podczas wypróżniania, powodując obrzęk hemoroidów i ich pęknięcie;
 • ciąża lub poród. Podczas noszenia dziecka, płód wywiera silny nacisk na odbytnicę, a czynność porodowa zwiększa ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej.
 • Pikantne potrawy drażniące błony śluzowe;
 • napoje alkoholowe, które rozszerzają naczynia krwionośne, z których dochodzi do akumulacji i stagnacji krwi;
 • ciężka aktywność fizyczna związana z podnoszeniem ciężkich przedmiotów prowadzi do tego, że węzeł może pęknąć;
 • osłabione ściany naczyniowe związane z dziedzicznością;
 • praca osiadła prowadząca do stagnacji krwi w miednicy;
 • nadwaga, rosnąca presja na żyły miednicy.
  Przeczytaj więcej o przyczynach pojawienia się patologii tutaj.

Guzery guzowate pojawiają się po zaparciach.Ciąża może również powodować guzy hemoroidalne.Stożki hemoroidów powodują stosowanie alkoholu, który rozszerza naczynia krwionośne, z których dochodzi do nagromadzenia i stagnacji krwi.

Co zrobić, jeśli pękną hemoroidy?

Jeśli guzek hemoroidalny pękł, pilna potrzeba skonsultowania się z lekarzem! Węzły Burst znajdują się w dostępnym miejscu w celu infekcji. Jeśli nie zapewniono specjalistycznej opieki, może wystąpić martwica tkanek, której towarzyszy ropienie.

Proktolog postawi diagnozę, aby wykluczyć rozwój nowotworów i polipów nowotworowych. Przedstawi zalecenia dotyczące prawidłowego leczenia. Jeśli zalecenia niezgodności hemoroidy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Jak samemu zatrzymać krew?

Naruszenie integralności węzłów może nastąpić w dowolnym momencie i nie zawsze możliwe jest pilne skonsultowanie się z lekarzem. W takim przypadku, jeśli guzek hemoroidalny pękł, musisz sam udzielić pierwszej pomocy. Przede wszystkim, aby zatrzymać krew, konieczne jest zastosowanie kompresu lodowego przez 15 minut lub wykonanie prostych zimnych kąpieli.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowanie

Powinien schodzić przez kilka minut w misce z zimną wodą. Lepiej, jeśli woda jest gotowana. Wanny są przygotowywane do 3 razy dziennie, czas trwania zabiegu nie przekracza 5 minut.

Aby zatrzymać, krew powinna schodzić przez kilka minut w misce z zimną wodą.

Strefa analiczna Supercool nie jest konieczna, aby nie pogorszyć sytuacji. W tym samym czasie konieczne jest zastosowanie środka hemostatycznego.

Po zabiegach na zimno, zaatakowany obszar należy nasmarować maścią przeciwzapalną z hemoroidami.

Jeśli krew nie zatrzymuje się przez długi czas, musisz umieścić świecę z hemoroidów z adrenaliną.

W przypadku silnego bólu weź środki przeciwbólowe. Aby wyeliminować wewnętrzne skrzepy krwi 5-7 razy w ciągu dnia, należy wykonać półgodzinne ciepłe kąpiele lub kompresy. Konieczne jest przestrzeganie zasad higieny, a po praniu należy umyć ją zimną wodą.

W przypadku pęknięcia hemoroidów, w niektórych przypadkach nie możesz wykonywać aktywności fizycznej i zająć pozycji siedzącej!

Pojawienie się ropy

Jeśli węzeł hemoroidalny pękł, a na jego powierzchni pojawiła się ropa, oznacza to przetokę lub paraproctitis. Powodem tego jest infekcja.

W przypadku hemoroidów z ropą absolutnie niemożliwe jest samoleczenie.Pilna potrzeba skonsultowania się z proktologiem, opóźnienie może kosztować życie pacjenta.

Paraproctitis w ostrej postaci powoduje dreszcze, gorączkę, nieznośny ból i prowadzi do osłabienia organizmu jako całości.

Terminowe leczenie pomoże uniknąć operacji. Lekarz określi źródło i zaleci leczenie. Paraproctitis w ostrej postaci powoduje dreszcze, gorączkę, nieznośny ból i prowadzi do osłabienia organizmu jako całości.

Jak leczyć hemoroidy?

Leczenie hemoroidów pomaga złagodzić objawy. Najczęściej stosowany wchłanialny krem, maść i świece ze stożków hemoroidalnych. Bardziej wygodne jest nakładanie kremu lub maści na zewnętrzne hemoroidy, a w obecności hemoroidów wewnętrznych świece mogą pomóc złagodzić stan.

Większość leków składa się z naturalnych składników, które praktycznie nie są wchłaniane do krwi. Dlatego stosowanie świec i maści ze stożków hemoroidów jest dozwolone podczas ciąży i laktacji.

Paczki lodowe, mikrowłókna i zimne kąpiele z wywaru ze sznurka, krwawnika, dwupiennej pokrzywy, rumianku aptecznego mogą rozpuścić guzy.

Chirurgiczne leczenie stożków hemoroidalnych stosuje się tylko w ciężkich postaciach choroby. Chirurgii można używać, gdy inne metody leczenia nie pomagają.

Jest również stosowany, gdy guzy hemoroidalne mają silne działanie drażniące na styl życia pacjenta lub, w razie potrzeby, awaryjną opiekę medyczną (na przykład niekontrolowane wylewanie krwi lub ropy w odbycie, a także silny ból odbytu).

Leczenie chirurgiczne guzków hemoroidalnych stosuje się tylko w ciężkich postaciach choroby Leczenie chirurgiczne hemoroidów jest uważane za najbardziej akceptowalną metodę leczenia ciężkich hemoroidów wewnętrznych, ale hemoroidy zewnętrzne zwykle nie są usuwane przez hemoroidektomię, z wyjątkiem bardzo dużych i niewygodnych guzów.

Jeśli hemoroidy krwawią, stosuje się skleroterapię. Lekarz wstrzykuje specjalny lek w celu zmniejszenia tkanki hemoroidalnej. Wydajność jest inna. Jeśli skleroterapia hemoroidów nie pomoże, może być wymagane bandażowanie gumowe, które stosuje się w przypadku ciężkich hemoroidów wewnętrznych.

Guma wiąże hemoroidy do odcięcia dopływu krwi do niego. W rezultacie węzeł kurczy się, umiera, a w rezultacie znika sam w ciągu około tygodnia. Niektórzy lekarze używają fotokoagulacji w podczerwieni do hemoroidów.

Czujnik podczerwieni skupia się na stożkach i spala je. Ta procedura wymaga kilku sesji i ma wysoką częstość nawrotów. Oprócz światła koagulacja może być również przeprowadzana za pomocą lasera lub elektryczności.

Zapobieganie hemoroidom

Co to jest zapobieganie hemoroidom. W przypadku hemoroidów można całkowicie uniknąć powikłań. Aby to zrobić, musisz przestrzegać następujących zaleceń:

 • unikać zaparć. Jedz dużo błonnika, pij 2 litry wody dziennie, używaj środków przeczyszczających z otrębów lub babki;
 • nie siadaj i nie stój przez dłuższy czas, nie podnoś ciężkich przedmiotów;
 • nie obciążaj podczas defekacji;
 • poruszaj się aktywnie.

Krwotok i bóle w hemoroidach Krwawienie w hemoroidach: co zrobić, leczenie Leczenie hemoroidów za pomocą koagulacji fal radiowych bez operacji przez 15 minut: technika i kroki

Jeśli dana osoba ma choroby naczyniowe, zaleca się ciągłe monitorowanie swojego stanu zdrowia i systematyczne przeprowadzanie badań profilaktycznych.

Takie działania pomagają zidentyfikować chorobę we wczesnym stadium i uniknąć wielu komplikacji.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: