FLOBOFA i PHLEBODIA: co jest lepsze i jaka jest różnica (różnica kompozycji, opinie lekarzy)

Co wybrać: Phlebof lub Phlebodia?

Czasami przy zakupie leku głównym czynnikiem wyboru jest cena. Zagraniczne narkotyki często kosztują więcej niż ich rosyjskie odpowiedniki, chociaż mają te same właściwości. Przy podejmowaniu decyzji co wybrać – Phlebof venotonic lub Phlebodia – lepiej jest wcześniej zapoznać się z opiniami pacjentów i opisami każdego leku.

Phlebof i Phlebodia są venotonic.

Charakterystyka Phlebofa

Lek Flebofa – produkty rosyjskie. Firma produkuje tylko 1 postać leku: tabletki zawierające 600 mg głównego składnika aktywnego (diosminy).

Lek należy do grupy leków angioprotekcyjnych i ma na celu wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i zwiększenie ich elastyczności. Dosmin, który jest częścią tabletek, odnosi się do substancji o właściwościach flebotonizujących. Bioflawonoidy przyczyniają się do leczenia chorób żył i wpływają na organizm w następujący sposób:

 • zmniejsza elastyczność ściany żylnej;
 • eliminuje stagnację w układzie krążenia;
 • wzmacnia procesy drenażu limfatycznego (wzmacnia naczynia włosowate, zwiększa ich napięcie i częstotliwość skurczów, zmniejsza ciśnienie limfy);
 • wspomaga lepsze mikrokrążenie płynów w tkankach;
 • Ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.

Po spożyciu lek szybko wchłania się i dostaje się do krwiobiegu w ciągu 2 godzin po wypiciu kolejnej pigułki. Metabolity diosminy są wydalane przez nerki (79%), jelita (11%) i pęcherzyk żółciowy (2,4%).

Wskazania do stosowania venotonics to:

 • żylaki (do leczenia objawowego);
 • przewlekła limfatyczna niewydolność żylna;
 • zaostrzenie hemoroidów;
 • idiopatyczny obrzęk lub inne nieprawidłowości mikrokrążenia w tkankach.

Phlebofe jest skuteczny w leczeniu żylaków.Phlebofe jest przepisany na hemoroidy.Lek Flebofa jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży.

Głównymi przeciwwskazaniami są nadwrażliwość i 1 trymestr ciąży. Lek nie jest przepisywany dzieciom poniżej 18 lat.

Kobiety w ciąży w późnych okresach często cierpią na zastój żylny. Badania eksperymentalne wskazują na brak właściwości teratogennych w diosminie i leku z jego zawartością. Niezidentyfikowane i negatywne reakcje ciała kobiet w badaniach klinicznych.Ale ze względu na krótki okres stosowania leku, zaleca się używać go z ostrożnością w leczeniu hemoroidów i żylaków u kobiet w ciąży w 2 i 3 trymestrze. Samodzielne stosowanie nie jest zalecane, przed rozpoczęciem przyjmowania należy skonsultować się z ginekologiem.

Charakterystyka Phlebodia

Phlebodia 600 – francuska venotonic. Każda tabletka zawiera 600 mg diosminy.

Głównym efektem leku jest flebotonizacja. Lek ma następujące skutki:

 • zwiększa elastyczność ścian żylnych i zapobiega ich nadmiernemu rozciągnięciu;
 • zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i poprawia mikrokrążenie krwi i limfy;
 • eliminuje zatory w obszarze żylaków i węzłów żylnych;
 • ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe;
 • łagodzi obrzęk.

Tabletki Flebodia są przepisywane z powodu przewlekłej niewydolności żylnej oraz związanych z nią objawów żylaków i hemoroidów. Lek jest w stanie wyeliminować skutki zakrzepicy żył głębokich.

Dowiedz się jaki jest Twój poziom ryzyka powikłań hemoroidów Weź udział w darmowym teście online od doświadczonych proktologów Czas testu nie jest dłuższy niż 2 minuty7
Question94% dokładności
test 10 tysięcy udanych
testowaniePhlebodia 600 – francuska venotonic.

Lek jest stosowany w leczeniu objawowym i eliminacji bólu, drgawek, zapobiegania krwawieniom w hemoroidach (zewnętrznych i wewnętrznych). Leczenie za pomocą leku odbywa się tylko w połączeniu z innymi lekami.

Lek praktycznie nie ma przeciwwskazań. Jego odbiór jest ograniczony jedynie przez słabą tolerancję składników tworzących pigułkę. Recepcja nie jest zalecana we wczesnej ciąży. W drugim i trzecim trymestrze, konieczność leczenia Phlebodia powinna być ustalona przez ginekologa. W trakcie terapii pożądane jest stałe monitorowanie stanu pacjenta. Lek jest przepisywany dopiero po 18 latach.

Podobieństwa kompozycji

Skład tabletek Flebodia i Flebof jest tym samym składnikiem aktywnym. Jego zawartość wynosi 600 mg w obu przypadkach. Leki można uważać za analogi strukturalne, ponieważ tylko zaróbki, które tworzą tabletkę są różne. Leki mają te same wskazania i działanie, są stosowane w tej samej dawce (wskazanej w instrukcji użycia,chyba że lekarz zaleci inaczej). Leki są dostępne bez recepty.

Jaka jest różnica między Phlebofem a Phlebodią?

Leki nie wykazują silnych różnic w składzie i działaniu farmakologicznym. Nieznaczna różnica dotyczy jedynie składu substancji pomocniczych:

 • w analogu rosyjskim stosuje się żelatynę i karboksymetyloskrobię sodową;
 • Francuska medycyna zawiera talk i krzemionkę.

Substancje te tworzą masę tabletek i służą jako środki wiążące dla proszku diosminy, dlatego nie wpływają na skuteczność leków.

Lek jest przepisywany tylko osobom po 18 roku życia.

Leki można rozpoznać po wyglądzie. Phlebofe tworzy się w postaci owalnych wypukłych tabletek z ryzykiem, bez skorupy. Barwa – szaro-brązowy kolor, z drobnokrystalicznymi inkluzjami. Phlebodia – zaokrąglone tabletki w różowej błoniastej pochwie.

Rosyjski lek pakowany jest w plastikowe puszki po 10-100 szt. lub blistry po 10 szt. w każdym. Opakowanie może zawierać 1-10 blistrów, liczbę tabletek wskazanych na opakowaniu.

Francuski lek trafi do sprzedaży w blistrach po 15 sztuk. (1-2 w opakowaniu do leczenia żylaków) i 18 szt. z instrukcją i schematem ostrych hemoroidów (zaprojektowane na 1 kurs).

Co jest lepsze: Phlebof lub Phlebodia?

Leki są analogami i zawierają równe ilości jednego aktywnego składnika. Badania (FSBI NCSSH im. RAMule Bakulev) wykazały, że wpływ stosowania leków w 2 grupach pacjentów, którzy otrzymali ten lub ten lek był taki sam.

Wybierz, który z nich jest lepszy, zgodnie z osobistymi preferencjami lub ceną sprzedaży. Rosyjski lek jest około 2 razy tańszy niż importowany.

Phlebofofa phlebodia 600 | analogi

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: