Joga dla hemoroidów: użyteczne ćwiczenia i asany do krwawienia

Co jest przydatne w jodze z hemoroidami?

Joga to nie tylko zestaw ćwiczeń lub, jak się je nazywa, asan. To jest specjalny sposób na życie. Obejmuje przestrzeganie wielu zasad, w tym czystości ciała, zdrowego, umiarkowanego odżywiania i wysiłku fizycznego. Obserwowanie ich przynajmniej powoduje, że choroba, w tym hemoroidy, staje się bardzo, bardzo trudna. Co jednak zrobić, jeśli ciało już nie działa? Ćwicz!

Sprawiając, że ciało przyjmuje jedną lub drugą postawę i zamiera w nim przez jakiś czas, jogin ćwiczy nie tylko mięśnie. W tym momencie wpływa na całe ciało: narządy wewnętrzne otrzymują rodzaj zdrowego masażu, krew biegnie aktywniej przez żyły, myje i nasyca całe ciało i normalizuje pracę całego układu krążenia.

Istnieje zestaw ćwiczeń ukierunkowanych specjalnie na strefę zwieracza, wzmacniających ją i kontrolujących wypływ i dopływ krwi do niej, eliminując w ten sposób hemoroidy.

To ważne! Asany wpływają także na centra energetyczne – czakry. Hindusi wierzą, że wszystkie choroby pochodzą z faktu, że jedno lub drugie zawiodło.

Ale nie tylko w ten sposób, ale w odpowiedzi na jakąś "złą" jakość osoby Hemoroidy, w ich rozumieniu, wynikają z naruszenia w dolnej z siedmiu głównych czakr – muladhara. I to jest banalna chciwość.Więc każdy, kto chce przyspieszyć proces leczenia, powinien dać komuś prezent.

Czy joga pomaga w krwawieniu z hemoroidami?

Jeśli wystąpi krwawienie, joga zaleca, abyś nie wykonywał asan i nie korzystał z toalety przez trzy dni.

Jednak yogin pozostaje joginem nawet leżącym pod kocem. A kiedy nie można wykonywać asan, możesz wykonywać ćwiczenia oddechowe i wykonuj specjalne mudry – gesty. Niektóre z nich są przydatne w hemoroidach. Aby zrobić to lepiej rano, na pusty żołądek, w następującej kolejności.

Kompleks ćwiczeń porannych

Agnisara Dhauti lub Fiery Breath.

Usiądź na kolanach i opuść miednicę na piętach. Postaraj się zrelaksować tak bardzo, jak to możliwe, i wypędź wszystkich outsiderów z głowy. Psychicznie "przejedź" przez ciało, upewniając się, że żadne mięśnie, szczególnie jama brzuszna, nie są napięte. Następnie otwórz usta i wystukaj język. I zacznij szybko odcedzić i rozluźnić żołądek. Oddech w tym samym czasie przypomni, jak oddycha pies oddycha. Wykonaj 10 cykli, składających się z takiego oddechu i wydechu.

Uddiyana bandha mudra lub "Zamek brzucha".

Siedząc na kolanach weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech.Następnie wciągnij mięśnie brzucha tak daleko, jak to możliwe i spróbuj wyciągnąć je w kierunku klatki piersiowej. Pozostań w tej pozycji tak długo, jak możesz wstrzymać oddech. Spróbuj wydychać tak wolno, jak to możliwe, jednocześnie rozluźniając mięśnie brzucha. Przywracając oddech, możesz powtórzyć ćwiczenie. I tak – 4 razy z rzędu.

Ashwini mudra lub "koński gest"

Weź dowolną wygodną pozycję pionową, o ile kręgosłup jest prosty. Zrelaksuj się, zamknij oczyuspokój swoje myśli i zorganizuj swój oddech. Następnie weź głęboki oddech, jednocześnie ściskając mięśnie zwieracza. Wstrzymaj oddech bez luzowania zacisku. Zachowaj tę pozycję tak długo, jak to możliwe. Następnie powoli wydychaj, stopniowo rozluźniając mięśnie. Przywróć oddech i powtórz wszystko od nowa. Musisz ukończyć 20 takich ćwiczeń.

Dlaczego hemoroidy powinny zatrzymać się na jodze?

Ćwiczenie – niezbędny warunek, aby zapomnieć o hemoroidach. Szczególnie konieczne jest wzmocnienie mięśni odbytu i zmuszenie krwi do bardziej aktywnego przechodzenia przez żyły, w tym odbytnicy, zapewniając dobry przepływ krwi i odpływ.

Oprócz wysiłku fizycznego spowodowanego hemoroidami, sok z aloesu pomoże pozbyć się go, a także za pomocą miodu.

Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że nie każdy sport jest odpowiedni dla tych, którzy już zdołali osobiście zapoznać się z hemoroidami. Bieganie, aerobik, ćwiczenia siłowe na symulatorach, wręcz przeciwnie, mogą powodować krwawienie z powodu silnego napięcia mięśni brzucha i różnic w ciśnieniu w jamie brzusznej.

Ćwiczenia statyczne w tym przypadku będą znacznie bardziej skuteczne i nie przyniosą szkody. Więc przeciwko hemoroidom, joga będzie doskonałym wyborem.

Ćwiczenia jogi na hemoroidy

Dla tych, którzy nie są związani ze sportem

W jodze jest wiele prostych ćwiczeń.od którego można zacząć poznawać tę starożytną praktykę. Mogą jednak mieć bardzo znaczący wpływ na całe ciało. Najważniejsze, aby je poprawnie wykonać.

Uwaga! Asany działają płynnie, unikając nagłych ruchów. I obserwuj oddech, zatrzymując w razie potrzeby, aby go przywrócić.

Tadasana lub "Poza górą"

Stań z lekko rozstawionymi nogami. Ich stopy powinny być równoległe. Psychicznie idź wzdłuż kręgosłupa, sprawdzając kręgi za kręgiem od dołu do góry i próbuj umieścić je na sobie, tworząc regularny, prawidłowy kręgosłup.Po zakończeniu wyciągnij koronę swojej głowy w górę, jakby próbując dosięgnąć sufitu. Z nogami, przeciągnij go na ziemię. Na zewnątrz ruchy te nie będą zauważalne, ale będzie w nich dużo pracy.

Samasthiti lub "Modlitwa"

W tej pozycji opuszczamy tadasana. Pozostając w tej samej pozycji, powoli, przez boki, podnieście ręce do góry. Nad twoją głową złóż je razem, przyciskając dłonie do siebie. Przeciągnij je do sufitu. Nie zapominaj, że tam też rozciąga się korona głowy. A nogi wciąż spadają. Ciało rozciąga się do maksimum.

Utkatasana lub "Pose chair"

Bez zmiany pozycji rąk i nóg i, bez podnoszenia pięty z podłogi, staraj się usiąść na najniższy możliwy sposób. Uważaj na siebie: niech pozostanie idealnie płaski.

Adho Mukha Shvanasana lub "Dog face down"

Teraz powoli klęknij i połóż pośladki na piętach. Pochylić się do przodu i opuścić głowę na podłogę. Rozciągnij ręce i połóż je na podłodze. Dopasuj swój oddech, powoli wyprostuj kolana, popychając pośladki. Na podłodze powinny pozostać tylko dłonie i stopy. Nie zaleca się ich odrywania.

Ashwa Sanchalanasana lub "Rider Pose"

Wstań, a następnie schyl się i przyciśnij dłonie do podłogi. Następnie przesuń prawą nogę do tyłu, ustawiając ją tak daleko, jak możesz sobie na to pozwolić. Oczywiście, to będzie musiało zginać lewą nogę. Ale ramiona muszą pozostać proste. Sięgnij do tyłu, próbując przynieść łopatki i lekko odchylić głowę.

Ciało musi dotknąć podłogi w 5 punktach.: z palcami prawej stopy, prawym kolanem, dwiema dłońmi i lewą stopą.

Po opanowaniu tej pozycji możesz spróbować oderwać dłonie od podłogi, rozkładając ramiona na boki. Po zakończeniu ćwiczenia powtórz to w lustrzanym odbiciu, tzn. Cofnij lewą nogę.

Dla tych, którzy uprawiali sport

Dla tych, którzy mają trening fizyczny, powyższe ćwiczenia mogą wydawać się zbyt łatwe. Dlatego oferujemy coś bardziej skomplikowanego.

Adho Mukha Shvanasana lub "Dog face down" ze zmienną wysokością nóg

Stań w asanie "Pysk psa w dół" i powoli, unikając szarpnięć, unieś lewą nogę w górę. Idealnie powinna być pojedyncza płaska linia z tyłem. Po zamrożeniu wykonaj kilka cykli oddechowych. Opuść nogę i wykonaj to samo ćwiczenie, podnosząc prawą nogę.

Utkatasana lub "Pose chair", wykonywany na palcach

Stań z rozłożonymi nogami na szerokość ramion. Uważaj na siebie! Powinno być gładkie. Wyciągnij ręce przed siebie. Powstań na palcach i spróbuj usiąść tak, aby miednica była równoległa do podłogi. Wstań, oddychaj i powoli wstań.

Virabhadrasana lub "Warrior Pose" z turą

Wstań, następnie przesuń lewą stopę na lewą stronę i połóż ją na podłodze, lekko zginając się w kolanie. Umieść lewą rękę obok i powoli wyprostuj zgięte lewe kończyny, przenosząc na nich ciężar ciała. W tym samym czasie unieś prawą nogę z podłogi i podnieś ją. Wyciągnij prawą rękę tak, aby tworzyła pojedynczą linię prostą po twojej lewej stronie. Zegnij głowę i spójrz na prawą dłoń. Trzymaj się, oddychaj i stań prosto. Powtórz ćwiczenie w lustrzanym odbiciu.

Dhanurasana lub "Pozycja cebuli"

Połóż się na brzuchu, nogi lekko rozstawione. Następnie podnieście nogi, głowę i ręce z podłogi. Wierzchołek głowy powinien być skierowany w stronę sufitu, a nogi i ręce powinny się stykać. Połóż dłonie wokół kostek i staraj się rozciągnąć nogi jak najwyżej.Trzymaj się tej pozycji, nie zapominając, aby ciągle sięgać szczytu głowy. Następnie powoli powróć do pozycji wyjściowej.

Raja Bhujangasana lub "King Cobra Pose"

Kontynuując leżenie na brzuchu, poruszaj nogami, połóż dłonie na wysokości ramion i wyprostuj ramiona, podnosząc ciało nad ziemią. Jednocześnie ugnij kolana. Teraz stopy i głowa głowy powinny sięgać do siebie. I idealnie – na spotkanie. Przytrzymaj tę pozycję, oddychaj i powoli powróć do pozycji wyjściowej.

Przydatne wideo

Podsumowując, zalecamy obejrzeć krótki film o jodze dla hemoroidów:

Wniosek

Hemoroidy są nazywane "siedzący tryb życia" choroby. Logiczne jest założenie, że należy je traktować z ruchem. I joga na hemoroidy w tym przypadku – najlepszy sposób.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: