ALLOHOL i CARSIL: co jest lepsze i jaka jest różnica (różnica kompozycji, opinie lekarzy)

Allohol and Kars: Co jest lepsze?

W medycynie na choroby wątroby i dróg żółciowych stosuje się leki choleretyczne i hepatoprotektory. Leki te mają odmienny mechanizm działania. Na podstawie wyników badania i w zależności od diagnozy lekarze przepisują odpowiedni lek. Często polecane – Allohol lub Kars. Leki te są stosowane w leczeniu przez długi czas i działają dobrze. Aby zrozumieć, który z leków będzie skuteczny w leczeniu, musisz znać mechanizm działania, właściwości i przeciwwskazań.

Allohol i Kars są przepisywane na choroby wątroby i dróg żółciowych.

Charakterystyka Allochola

Allohol jest połączonym środkiem choleretycznym, tj. ma jednocześnie właściwości cholekinetyczne i choleretic. Dostępny w tabletkach, ma skład roślinny i zwierzęcy:

 • sucha żółć – 80 mg;
 • suszony czosnek – 40 mg;
 • węgiel aktywny – 25 mg;
 • pokrzywa – 5 mg.

Lek wzmaga wydzielniczą funkcję komórek wątroby, wspomaga wytwarzanie kwasów żółciowych, zmniejsza stan zapalny. Efekt żółciowy jest umiarkowany.

Zmniejsza możliwość powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym, zmniejszając wytrącanie się pierwiastków krystalicznych. Czosnek, który jest częścią leku, hamuje procesy fermentacji i gnicia w jelitach, co zmniejsza wzdęcia. Węgiel aktywny jest adsorbentem, który usuwa toksyczne substancje z jelit.

Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu:

 • przewlekłe zapalenie wątroby;
 • dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych;
 • przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego;
 • zapalenie dróg żółciowych;
 • zaparcie atoniczny charakter;
 • marskość (pierwszy etap).

Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego.Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu marskości.Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu przewlekłego zapalenia wątroby.Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu zapalenia dróg żółciowych.Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu atonicznych zaparć.Allohol jest wskazany jako część kompleksowej terapii w leczeniu dyskinezy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Lek jest stosowany do czyszczenia wątroby i jako środek zapobiegawczy, aby zapobiec tworzeniu się kamieni w pęcherzyku żółciowym. Zgodnie z zaleceniami lekarza stosuje się go w leczeniu podtrzymującym zapalenia trzustki.

Stosowanie alloholu z zachowaniem ostrożności w przewlekłym zapaleniu żołądka i kamicy moczowej. W czasie ciąży i laktacji stosowanie leków jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas leczenia Alloholem. prawdopodobnie skurcz dróg żółciowych, co doprowadzi do stagnacji żółci i silnego bólu w prawym podżebrzu.

Lek jest całkowicie przeciwwskazany w ostrych zaostrzeniach wrzodów żołądka i dwunastnicy, ostrego zapalenia wątroby, kamicy żółciowej, ostrego zapalenia trzustki, ostrego zapalenia jelit i z indywidualną nietolerancją składników leku.

Zastosuj Allohol można tylko po posiłku, aby nie powodować podrażnień błony śluzowej żołądka. Dzieci nie przepisują leków.

Charakterystyczny Karsil

Kars – hepatoprotektor, który jest stosowany w chorobach wątroby. Ma naturalny skład. Składnik czynny: sylimaryna, która jest otrzymywana z wyciągu z owoców ostropestu plamistego. Dostępne w kapsułkach i drażetkach.

Lek chroni wątrobę i ma właściwości anty-toksyczne. Substancja czynna leku stymuluje syntezę białek i fosfolipidów w uszkodzonych komórkach wątroby, działa przeciwutleniająco,chroni komórki wątroby przed toksycznymi substancjami i przyczynia się do ich regeneracji. Sylimaryna bierze udział w regulacji produkcji żółci.

Kars jest przepisywany na toksyczne uszkodzenie wątroby, w tym po długotrwałym stosowaniu leków i alkoholu. Skuteczny w kompleksowym leczeniu marskości. Mianowany do leczenia podtrzymującego u pacjentów z przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego. Lekarze zalecają lek do okresowego oczyszczania wątroby, co jest konieczne nawet dla zdrowych osób.

Lek Kars jest skuteczny w kompleksowym leczeniu marskości.Kars jest przepisywany na toksyczne uszkodzenie wątroby.Lek Kars jest przepisywany do leczenia podtrzymującego u pacjentów z przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego.

Kars jest sprzedawany w aptekach bez recepty, ale przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ lek ma przeciwwskazania:

 • nadwrażliwość na lek;
 • niedobór laktazy;
 • nietolerancja glutenu (w składzie leku jest skrobia pszeniczna);
 • wiek dzieci do 12 lat.

Pacjenci z chorobami hormonalnymi powinni zażywać lek ostrożnie i pod nadzorem lekarza.Do takich chorób należą: włókniaki macicy, rak gruczołu krokowego, endometrioza itp.

Nakarm kapsułki lub drażetki przed jedzeniem, wodą pitną, ściśle w dawce zaleconej przez lekarza.

Podobieństwa kompozycji

Allohol i Karsil mają różny skład aktywnych składników i inny mechanizm działania. Powszechne jest to, że oba leki zawierają tylko naturalne składniki i są przepisywane na choroby pęcherzyka żółciowego i jego przewodów, wątroby.

Oba leki są stosowane w leczeniu zapalenia wątroby i marskości. Nadaje się do oczyszczania wątroby w chorobach przewodu pokarmowego w postaci przewlekłej.

Nakarm kapsułki lub drażetki przed jedzeniem, wodą pitną, ściśle w dawce zaleconej przez lekarza.Karsil jest przeciwwskazany do niedoboru laktazy.Karsil jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Lek należy przyjmować ostrożnie i pod nadzorem lekarza z mięśniakami macicy.

Leki te można przyjmować razem, jeśli jednocześnie konieczne jest działanie żółciopędne oraz ochrona i regeneracja komórek wątroby.

Jaka jest różnica między alloholem a karsilem

Leki te są związane z różnymi grupami farmakologicznymi.Karsil chroni wątrobę przed toksynami i regeneruje komórki. Allohol jest lekiem żółciopędnym.

Nie można zastąpić jednego leku innym, ponieważ Karsil nie ma efektu terapeutycznego w przypadku zastoju żółci, a Allohol nie chroni wątroby przed toksycznymi działaniami i nie przywraca jej.

Co jest lepsze: Allohol lub Kars

Po przestudiowaniu instrukcji użytkowania staje się jasne, że nie jest możliwe porównanie tych leków. Każdy z leków sprawdził się po dobrej stronie i jest używany w praktyce medycznej.

Allohol stosuje się do stymulacji wydalania z żółcią. Lek jest dobrze tolerowany, ma wysoką skuteczność i jest dostępny dla pacjentów o różnych poziomach dochodów. Lek ten jest przepisywany często, ale po badaniu, aby zapobiec rozwojowi powikłań.

Karsil jest przepisywany jako część kompleksowej terapii w leczeniu chorób wątroby. Działa łagodnie, bezpiecznie dla pacjentów. Jeśli pacjent ma stagnację żółci bez obecności kamieni w pęcherzyku żółciowym, lekarz może dodatkowo przepisać Allohol.

Karsil chroni wątrobę przed toksynami i regeneruje komórki.

Tylko lekarz może przepisać jeden lek lub inny.badanie (testy laboratoryjne, ultradźwięki narządów żołądkowo-jelitowych, gastroduodenoskopia, itp.). Samoleczenie nie jest zalecane, ponieważ może prowadzić do rozwoju powikłań.

Wskazówki CarsilCarsil | analogi Instrukcje Allohol Oczyść wątrobę w domu | Doktor Myasnikov "O najważniejszym"

Recenzje pacjentów o Allohol i Karsila

Leki ziołowe o minimalnych efektach ubocznych są popularne wśród pacjentów. Ludzie akceptują je na receptę i na zalecenie farmaceuty w aptece.

Elena, 38 lat, Szachty

Kars jest niedrogim, sprawdzonym lekarstwem na oczyszczanie wątroby. Jeśli pracujesz w niebezpiecznej produkcji, jest to niezbędne. Nie ma żadnych skutków ubocznych, kompozycja jest naturalna. Podczas przyjmowania Karsa można jeść nawet niezupełnie dietetyczną żywność.

Victor, 51 lat, St. Petersburg

W dzieciństwie przeniesiono wirusowe zapalenie wątroby typu A. Wraz z wiekiem stan wątroby zaczął się pogarszać. Lekarz przepisał kurację przez Karsa. Stan poprawił się, wątroba nie boli. Kompozycja jest całkowicie roślinna, bez skutków ubocznych.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: